Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,115 εγγεγραμμένα μέλη και 718,780 μηνύματα σε 22,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 319 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

S.O.S τυφλό μαύρο γατάκι

nalaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nalaki
H nalaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nalaki έγραψε στις 22:12, 02-08-10:

Καλησπέρα πριν από καμία ώρα βρέθηκε γατάκι μαύρο μικρό στην περιοχή του Βύρωνα το έχει πάει η αδελφή μου στο αττικό νοσοκομείο ζώων και μας είπαν ότι είναι τυφλό και ότι η θα πρέπει να δοθεί σε σπίτι η θα πρέπει να το κοιμίσουμε το θέμα είναι ότι μπορούμε να το φιλοξενισουμαι για λίγες μέρες όμως δεν γίνεται να το κρατήσουμε διότι μένουμε σε ενοίκιο και ο ιδιοκτήτης δεν γνωρίζει καν ότι έχουμε ήδη 3 γάτες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 22:29, 02-08-10:

Σας καταλαβαινουμε...

Μην εχετε στο μυαλό σας να το "κοιμήσετε". Προσπαθείστε να μη το σκέφτεστε κάν. Ενα γατακι που ειναι τυφλο, μπορει θαυμάσια να μεγαλώσει και να παίζει σαν όλα τα γατάκια. Μονο που πρεπει αυστηρά να βρίσκεται μεσα σε σπίτι, σε προστατευμένο χωρο που θα τον συνηθίσει και δεν θα υπάρχει κανενας κινδυνος.

Εχεις facebook? Αν εχεις, κοινοποίησέ το και εκει.

Δωσε μας καποια στοιχεια (ηλικία, φύλλο, αν γινεται καποια φωτογραφία) και οπωσδήποτε καποιο τηλεφωνο ή μέηλ επικοινωνίας ωστε να το κοινοποιήσουμε και μεις στο ΦΒ μας, τουλαχιστον να βρει για την ωρα μια προσωρινή φιλοξενία και αργότερα ενα μονιμο σπίτι....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 07:44, 03-08-10:

Και κάποιος προστατευμένος κήπος θα είναι εντάξει.
Δώσε λεπτομέρειες όταν μάθεις για να προωθήσουμε και αλλού

nalaki

Νεοφερμένος

H nalaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H nalaki έγραψε στις 08:12, 03-08-10:

Καλημέρα! Το γατάκι είναι 30 ημερών μαύρο δεν μπορούν να μας πουν εάν είναι θηλυκό η αρσενικό γιατί είναι πολύ μικρό .Το ένα το ματάκι του μάλλον απ ότι μας είπαν θα βλέπει προς το παρών θα ακολουθησει φαρμακευτική αγωγή με κολλύρια για 10 ημέρες .Σήμερα το πρωί αναγκάστηκα να το πάρω μαζί μου στην δουλειά , το πρόβλημα μας είναι ότι πρέπει να βρεθεί σύντομα σπιτάκι γιατί δεν έχουμε μέρος να το βάλουμε. Κατα τα άλλα είναι ήσυχο προς το παρών μας είπαν να του δώσουμε και φαγητό για μικρά γατάκια αλλά δεν βλέπω να το τρώει του δίνουμε με σύριγγα γάλα για γατάκια το email μου είναι nalaxt@yahoo.gr κινητό 6973211760 και 6946308588.Μακαρι να βρεθεί σύντομα σπιτάκι για το μικρούλι διότι μας είπαν ότι δεν μπορεί να ζήσει στο δρόμο εάν δεν βλέπει για αυτό μας έλεγαν για ευθανασία αλλά πώς να στερήσεις την ζωή σε ένα τόσο δα γλυκούλη που προσπαθεί να ζήσει έστω και έτσι.

cat protector (Βίκυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cat protector
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H cat protector έγραψε στις 08:31, 03-08-10:

τι ειναι αυτο το πραγμα ολοι με την ευκολη λυση να ''κοιμηθει'' ζωακι δεν το καταλαβαινω μην ακους κανεναν καλη μου εχει αποδειχθει περιτρανα οτι ζωακια που στερουν σε μια τους αισθηση αυξανουν 10πλασια τις υπολοιπες και διανυουν την ζωουλα τους μια χαρα αγαπη θελει και στοργη το ζουζουνι ευχομαι γρηγορααααα να βρει σπιτακι το μωρουλι βαλε και στο ιντερπετ ,αγγελιοπολις,χρυση ευκαιρια λιγη υπομονη θελει λογω καλοκαιριου ευχομαι τα καλυτερα

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 10:14, 03-08-10:

Ο κόσμος δε γνωρίζει και δεν μπορει να φανταστει πως ενα γατακι ακομα και τελειως τυφλό μπορει να κανει ό,τι και ενα γατακι που βλέπει, αρκει να βρίσκεται σε προστατευμένο χωρο. Τρομαζουν στην αρχή οι ανθρωποι με το θεμα "τυφλωση", αλλα αν τους εξηγήσει καποιος θα καταλάβουν . Προσπάθησε να του βγάλεις εστω μια φωτογραφία.

Ξεκινώ να προωθώ και από το ΦΒ μου. Ολα καλα θα πανε....

nalaki

Νεοφερμένος

H nalaki έγραψε στις 11:58, 04-08-10:

Καλημέρα! Έχω βγάλει φωτογραφία αλλά δεν μπορώ να την ανεβάσω , το γατάκι μάλλον θα βλέπει από το ένα ματάκι του, έχω αγχωθεί γιατί νομίζω ότι το ταλαιπωρώ με τις μετακινήσεις και την περισσότερη μέρα το έχω μέσα σε μια γατοφόρο.

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 12:31, 04-08-10:

Ελένη μου απ'το να κινδυνεύει στο δρόμο, χίλιες φορές να είναι σε γατοφόρο.
Στείλε μου αν θες την φωτό στο konstansale@yahoo.gr να στην ανεβάσω.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τυφλό γατάκι - Από alexianna
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-08-12 στις 19:55.
    • Τυφλό γατάκι... :( - Από Νίκος Π.
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-06-10 στις 16:20.
    • Τυφλό γατάκι - Από angela_110
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-09 στις 22:38.
    • Τυφλό γατάκι - Από vlassis
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-06-08 στις 23:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους