Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,615 εγγεγραμμένα μέλη και 718,188 μηνύματα σε 22,544 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 317 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατάλληλη τροφή

ΗΛΙΑΣ19443

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΗΛΙΑΣ19443
Ο ΗΛΙΑΣ19443 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O ΗΛΙΑΣ19443 έγραψε στις 10:21, 07-11-09:

καλημερα!πολλα συγχαρητηρια σε δημιουργους και υποστηρικτες αυτης της προσπαθειας!εχω ενα περσικο γατακι περιπου 3 μηνων,ηθελα να ρωτησω αν την ημερησια ποσοτητα τροφης θα επρεπε να την ''σπαω'' σε γευματα ή να εχει το πιατακι του παντα γεματο;τωρα κανω το δευτερο και κανει πολλα μικρα γευματα χωρις ποτε να το τρωει ολο(40-45 γρ ημερησιως).τωρα τρωει rc baby kitten,στους 4 μηνες ειναι καλυτερο να του δωσω την kitten ή την kitten για περσικα της ιδιας εταιριας;επισης οταν ερθει η ωρα της στειρωσης προτεινετε τροφη για στειρωμενα ή καποια indoor ή επειδη δεν θα θα εχει ενηληκιωθει θα πρεπει να τρωει ακομη kitten;μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι αντιστοιχες τροφες της orijen kai που μπορω να τις βρω μεσω ιντερνετ;ευχαριστω εκ των προτερων...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,404 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:43, 07-11-09:

καλημερα Ηλια......να χαιρεσαι τα γατακι σου........ειναι αυτο στο αβαταρ??? πανεμορφο ειναι!!!...απο οτι ξερω και μου εχει πει και ο γιατρος μου,πρεπει να τα σπαμε τα γευματα...και οχι να εχει συνεχεια τροφη.....αλλα και παλι γυρω στα 3 γευματα περιπου,για να μην κουραζονται και τα νεφρακια τους,λειτουργοντας ολη την ωρα...
για μενα θα πρεπει να της δινεις τροφη για στειρωμενα,οταν τη στειρωσεις........ειδικα τα περσακια,εχουν ευαισθητα νεφρα......οσο για την οριτζεν,το κακο ειναι οτι δεν εχει σειρα για στειρωμενες....μια πολυ καλη τροφη,ειναι της roayal canin young female........και ειναι και πολυ νοστιμη......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 10:44, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ
καλημερα!πολλα συγχαρητηρια σε δημιουργους και υποστηρικτες αυτης της προσπαθειας!εχω ενα περσικο γατακι περιπου 3 μηνων,ηθελα να ρωτησω αν την ημερησια ποσοτητα τροφης θα επρεπε να την ''σπαω'' σε γευματα ή να εχει το πιατακι του παντα γεματο;τωρα κανω το δευτερο και κανει πολλα μικρα γευματα χωρις ποτε να το τρωει ολο(40-45 γρ ημερησιως).τωρα τρωει rc baby kitten,στους 4 μηνες ειναι καλυτερο να του δωσω την kitten ή την kitten για περσικα της ιδιας εταιριας;επισης οταν ερθει η ωρα της στειρωσης προτεινετε τροφη για στειρωμενα ή καποια indoor ή επειδη δεν θα θα εχει ενηληκιωθει θα πρεπει να τρωει ακομη kitten;μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι οι αντιστοιχες τροφες της orijen kai που μπορω να τις βρω μεσω ιντερνετ;ευχαριστω εκ των προτερων...
Καταρχην να σου ζητησει το κουκλι! να της ανοιξεις και θεματακι να παιρνουμε ματι κι εμεις!
Σχετικά με την τροφή αυτη που του δίνεις αυτη τη στιγμη ειναι μια χαρα! αργοτερα μπορεις να παρεις την kitten persian!αλλα και την απλη kitten να παρεις θα ειναι μια χαρα!απλα η αλλη ειναι πιο εξειδικευμενη στα περσικα που ειναι αρκετα ευαισθητα! τωρα στο θεμα της συχνοτητας μεχρι και την στειρωση το γατι μπορει να τρωει οσο θελει και οσο ζηταει!μετα την στειρωση θα πρεπει να παιρνει συγκεκριμενη ποσοτητα! πιστευω οτι πολλα και μικρα γευματα ειναι καλυτερα γιατι ετσι θα μαθει οτι δεν μπορει να εχει συνεχεια φαγητο στο πιατο της..θα σε βοηθησει για αργοτερα δηλαδη!εγω ετσι την πατησα! Μετα την στειρωση θα πρεπει να τρωει ειδικη τροφη για στειρωμενα για να αποφευχθουν προβληματα ουρολιθιασης βαρους κτλ..
Σχετικα με την Orijen ο αντιπροσωπος ειναι στην Κρητη και ο υπευθυνος που μιλησα κι εγω εχθες ειναι ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ! H orijen βεβαια εχει την διαφορα οτι δεν εχει πολλες σειρες! εχει μια η αποια κανει και για μωρακια και για μεγαλυτερα σε 2 γευσεις!κοτοπουλο και ψαρι! παντως μετα απο μια ενημερωση που μου εκανε μου φανηκαν πολυ ενδιαφεροντα ολα και σκεφτομαι να την δοκιμασω κι εγω πολυ συντομα! συμφωνα με αυτα που μου ειπε η τροφη κανει και για στειρωμενα!

Ελπιζω να βοηθησα!

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη vi2ka
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 10:47, 07-11-09:

καλημέρα και καλώς ήρθες.καλό είναι την ημερήσια ποσότητα να τη σπάς σε 2 ή 3 μικρότερα γεύματα για καλύτερη λειτουργία των νεφρών.Επειδή γενικώς τα περσικά παρουσιάζουν μια αδυναμία στα νεφρά τους η kitten για περσικά θεωρώ ότι θα καλύψει τις ανάγκες της γατούλας σου.Μετά τη στείρωση θα σου πει κ ο γιατρός σου θα πρέπει να αλλάξεις σταδιακά την τροφή της με μια για στειρωμένα όπως κ τη δοσολογία.Οσο για την orijen βρήκα αυτό,ρίξε μια ματιά.Ρώτα και τον γιατρό σου πάντως αλλά θα σου πουν κ κοπέλες που έχουν περσικά περισσότερα.

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη vi2ka
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 10:49, 07-11-09:

Πότε προλάβατε μωρέ?

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 10:50, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από vi2ka
Πότε προλάβατε μωρέ?
εχουμε κανει practise!

Παράθεση

ΗΛΙΑΣ19443

Νεοφερμένος

Ο ΗΛΙΑΣ19443 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O ΗΛΙΑΣ19443 έγραψε στις 11:37, 07-11-09:

σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες,τα καλα λογια σας και την αμεσοτητα των απαντησεων σας!πραγματικα με βοηθησατε!πουπουλινα το γατακι στο αβαταρ ειναι και μου εχει παρει τα μυαλα!η τροφη υπαρχει και σε male;ειναι γατουλης!aporw μπορεις να μου στειλεις τηλ και ονομα αντιπροσωπου;vi2ka ευχαριστω για την πολυ χρησιμη ιστοσελιδα!

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 11:53, 07-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΗΛΙΑΣ
σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες,τα καλα λογια σας και την αμεσοτητα των απαντησεων σας!πραγματικα με βοηθησατε!πουπουλινα το γατακι στο αβαταρ ειναι και μου εχει παρει τα μυαλα!η τροφη υπαρχει και σε male;ειναι γατουλης!aporw μπορεις να μου στειλεις τηλ και ονομα αντιπροσωπου;vi2ka ευχαριστω για την πολυ χρησιμη ιστοσελιδα!
ναι υπαρχει και σε male και μαλιστα σε 2 τυπους young male και young male skin(που καλυπτει και τα ευαισθητα σε δερματικα θεματα γατακια) το τηλεφωνο ειναι 2810831054 ονομα δεν συγκρατησα!

Παράθεση

ΗΛΙΑΣ19443

Νεοφερμένος

O ΗΛΙΑΣ19443 έγραψε στις 15:00, 07-11-09:

σ΄ ευχαριστω πολυ και παλι!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,404 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:01, 07-11-09:

για οποιαδηποτε απορια...μην διστασεις!!!!!!

ο γατος σου ειναι πανεμορφος.........πως να μην σου παρει τα μυαλα!!!!!!!

Παράθεση

Lio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lio
H Lio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Lio έγραψε στις 18:59, 27-11-09:

θα ελεγα να μην τον στειρωσεις πριν γινει 1 ετους. Το περσικο αντρακι δεν ζηταει πριν τους 11 με 18 μηνες να ζευγαρωσει.Ειναι ντροπαλα Συνεπως κρατα την παιδικη τροφη μεχρι τοτε.Επισης δες την κιτεν της Nutram! Να σου ζησει το χιονο-μπαλακι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Άμμος κατάλληλη για γάτο με αλλεργία - Από sofiakosm
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-02-15 στις 19:38.
    • Ποια είναι κατάλληλη; - Από bella sofia
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-10 στις 20:36.
    • Κατάλληλη διατροφή - Από christina.maria
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-10-09 στις 12:21.
    • Είναι η άμβλωση κατάλληλη λύση; - Από effie
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-07 στις 00:52.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους