Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,574 εγγεγραμμένα μέλη και 712,127 μηνύματα σε 21,918 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 333 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ερωτήσεις για τη γατοπαγίδα

alexandra25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexandra25
H alexandra25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H alexandra25 έγραψε στις 13:40, 10-11-09:

Μένω στο Παγκράτι..Κοντα στο αλσος..Εκει υπαρχουν αρκετα γατακια εκ των οποιοων 2 ειναι αρκετα αρρωστα.Το ενα πρεπει να εχει κατα 90% μυκιτιαση κ το αλλο φτερνιζεται κ βηχει..Θελω να τα περιθαλψω κ τα δυο να τα παω σε γιατρο κ να τους βρω αργοτερα ενα σπιτακι...
Εχω ομως 2 προβληματα..το 1ο ειναι οτι το ενα απο αυτα δεν καθεται να το πιασω.και το 2ο οτι στο σπιτι εχω ηδη μια γατα η οποια ειναι υγιής κ ειναι 11,5 χρονων οποτε δεν μπορω να διακυνδυνευσω να κολλησει κατι.Επισης η πορτα του μπανιου στο οποιο θα μεινουν προσωρινα ειναι χαλασμενη κ δεν κλεινει..
Χρειαζομαι επειγοντως μια γατοπαγιδα..ειτε να αγορασω ειτε να δανειστω γτ τα ζωακια αυτα χρειαζονται βοηθεια..
Μηπως καποιος γνωριζει που μπορω να βρω γατοπαγιδα?Σας παρακαλω ειναι μεγαλη αναγκη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 13:42, 10-11-09:

Έχεις ρωτήσει τον κτηνίατρο σου; συνήθως έχουν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aramis (pascale)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aramis
H pascale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (αμετρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ανάβυσσος (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.

H aramis έγραψε στις 15:05, 17-03-10:

Εχει μαζευτει ενα μεγαλο αριθμο αδεσποτες γατες στην περιοχη μου, Σαρωνιδα και εχω στειρωση με μια γειτονισσα ορισμενες. Πολλες ομως ειναι αγριμια και δεν πιανονται με τιποτα και το προβλημα εχει παρει μεγαλες διαστασεις. Πηγα σε ενα Pet shop και ρωτησα για γατοπαγιδα και μου ειπε τιμη χοντρικη 250 ευρο. Μηπως καποιος/α γνωριζει τροπο να αγοραζω μια η να μου πει αν ειναι λογικη τιμη. Προσωπικα προτιμω να διαθετω τα λεφτα αυτα σε στειρωσεις αλλα περιμενω παντηση απο τους φωτισμενους του Φορομ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 15:11, 17-03-10:

Aramis αγοράσαμε τις γιορτές γατοπαγίδα για τις 'γάτες Φλοισβου' και μας κόστισε περίπου 120 ευρώ.
Η παραγγελία δίνεται στο εξωτερικό και κάνει περίπου 20 μέρες για να έρθει. Πρέπει όμως να έχεις πιστωτική (VISA) για να χρεωθεί εκεί.
Αν νομίζεις ότι σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω το σάιτ.

http://www.animal-traps.com - αυτό είναι το σάιτ και το μειλ της κοπέλλας που επικοινωνούσαμε traps@animal-traps.com (Miss Wanda Sudrala)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Avicii : 24-03-10 στις 18:11. Αιτία: merge
Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 16:08, 17-03-10:

επίσης, το μοντέλο που πήραμε και είναι αρκετά καλό είναι η 30LTD.
Μπορείς να ρωτήσεις και τη κτηνίατρο που τα πηγαίνεις όμως, μήπως έχει δικιά της να σου δανείσει.

Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gelly01
H gelly01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H gelly01 έγραψε στις 03:19, 18-03-10:

Γατοπαγιδα πολυ αποτελεσματικη και τελειως αθορυβη για να μην φευγουν τα υπολοιπα ζωα οταν καποιο πιανεται απο την Αγγλια το κοστος αγορας της ειναι 90 ευρω. Τωρα για τα μεταφορικα δεν ξερω τι χρεωνουν αλλα θα ενημερωθω και μπορω να σου πω αν ενδιαφερεσαι. Θεωρειται απο τις καλυτερες και πιο αποτελεσματικες. Την χρησιμοποιω επι 5 χρονια και πραγματικα ειναι καταπληκτικη.

Παράθεση

aramis (pascale)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aramis
H pascale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (αμετρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ανάβυσσος (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.

H aramis έγραψε στις 09:18, 18-03-10:

Ευχαριστω πολυ ολες σας για τις χρησημες πληροφοριες, θα μπω στο site που εγραψες, ετσι και αλλιως παραγγελνω τακτικα στο ιντερνετ. Αλλο 120 και αλλο 250 και επειδη καθε τοσο και λιγο εχει γατουλες θηληκες, θα μου ειναι χρησημο πολυ. Δεν ξερω οι κοπελλες που πανε στο Φλοισβο τι κανουν, εγω οταν πιανω μια την βαλω Φιλοζωικη και την αφηνω 4 μερες φιλοξενια για να αναρωσει και φυσικα να παρει τα φαρμακα της. Βουλα, ξερω οτι πρεπει να ανοιξω θεμα αλλου αλλα ετσι να ρωταω. Μια απο τα θηληκα που θελω να πιασω ειναι καθαροαιμη (απο τι φαινεται) σιαμεζα αδεσποτη (σιγουρα γιατι ρωτησα σε ολη την γειτονια και αγγελιες κοιταξα) θα πρεπει να βρει σπιτι φιλοξενια, μηπως καποιος/α ενδιαφερεται αμεσως ειτε για φιλοξενια ειτε για υιοθεσια. Οπως ειμαι τωρα δεν εχω δυνατοτητα να φιλοξενησω αλλο.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 18:06, 12-08-10:

Μετά απο γενική ζητηση καναμε μια ειδική σελιδα με τα σχετικά σαιτς, θα τα βρείτε εδώ απο δω και πέρα και θα εμπλουτίζεται και με νέα, μια και κυριος στη θεσσαλονίκη πχ θα φτιαχνει παγιδες εξισου
http://www.thessalonikicatgroup.org/...dequipment.htm

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yasmin1gr : 12-08-10 στις 18:29.
Παράθεση

dimassim (Δήμητρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimassim
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H dimassim έγραψε στις 15:06, 17-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από gelly01
Γατοπαγιδα πολυ αποτελεσματικη και τελειως αθορυβη για να μην φευγουν τα υπολοιπα ζωα οταν καποιο πιανεται απο την Αγγλια το κοστος αγορας της ειναι 90 ευρω. Τωρα για τα μεταφορικα δεν ξερω τι χρεωνουν αλλα θα ενημερωθω και μπορω να σου πω αν ενδιαφερεσαι. Θεωρειται απο τις καλυτερες και πιο αποτελεσματικες. Την χρησιμοποιω επι 5 χρονια και πραγματικα ειναι καταπληκτικη.
Θέλω να δωρίσω μια στο σύλλογο stray. Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις τα στοιχεία να την παραγγείλω από Αγγλία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alexianna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη alexianna
. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O alexianna α έγραψε στις 20:35, 07-10-11:

Καλησπέρα σας!

Προσπαθώ εδώ και μέρες να πιάσω κάτι γάτες να τις στειρώσω και να τις πάω σε καταφύγιο αλλά οι άτιμες δεν πιάνονται με τίποτα! 10 χάπια calmivet και παρολαυτά με ξέσκισαν! Σκέφτηκα λοιπόν τη γατοπαγίδα; Πώς λειτουργεί; Αν πάρω μπορώ να τη χρησιμοποιήσω μόνη μου ή θα χρειαστώ βοήθεια; Έχει σίγουρα αποτελέσματα; Γιατί αυτές οι γάτες όχι μόνο είναι άγριες αλλά και πολύ πολύ υποψιασμένες! Πουλάνε κάπου; Γιατί όπου έχω ρωτήσει δεν έχουν πουθενά... όσο για τα φιλοζωικά σωματεία, όλα κάπου τις έχουν δανείσει! Μήπως υπάρχει εδώ κάποιος, ο οποίος να μπορεί να μου τη δανείσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
Ο ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ έγραψε στις 10:35, 26-12-11:

Έλεος....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 10:45, 26-12-11:

?????

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 15:00, 27-12-11:

Λουκουμά μου, η Αλεξιάννα θέλει όπως λέει την γατοπαγίδα για να βοηθήσει αυτά τα αδέσποτα γατάκια. Να τα στειρώσει και να τα πάει σε καταφύγιο. Η γατοπαγίδα χρησιμοποιείται από πολλά φιλοζωικά σωματεία αλλά και από ιδιώτες, που δραστηριοποιούνται στον τομέα των αδεσπότων και των στειρώσεων και είναι απόλυτα ασφαλής για τα ζωάκια. Απλά επειδή τα αδεσποτάκια μας συχνά είναι άγρια, η γατοπαγίδα είναι ένας καλός τρόπος για να τα πιάσεις.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 16:58, 27-12-11:

Δοκιμασες και με γαλα,τροφη(ψαρια),ισως ενα ποντικακι που θα το τραβας με ενα κορδονακι καθε φορα που πλησιαζουν......Αν ειναι τοσο αγριες οσο λες παρε καλυτερα μια γατοπαγιδα.

Παράθεση

antak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antak
Ο antak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O antak έγραψε στις 23:59, 25-02-16:

Γεια σας. Είναι το πρώτο μου post στο forum, και ξεκινάω με μία ερώτηση προς τους έμπειρους στην παγίδευση γατών. Θέλω να στειρώσω κάποιες άγριες γάτες. Έχω εμπειρία στο θέμα, αλλά αυτή τη φορά τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα με τα γατιά που έχω μπλέξει. Χρειάζομαι λοιπόν μία παγίδα. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω μερικά πράγματα:
  1. Σκέφτομαι να αγοράσω μία παγίδα, μιας και μάλλον θα μου χρειαστεί και στο μέλλον. Υπάρχει καμία την οποία να έχει χρησιμοποιήσει με επιτυχία κάποιος και να μπορεί να μου την συστήσει; Γνωρίζει κανείς κάποιο καλό μαγαζί/eshop (Ελλάδα ή εξωτερικό που να στέλνει Ελλάδα) που να έχει παγίδες για γάτες;
  2. Σε περίπτωση που δεν μπορέσω να αγοράσω άμεσα παγίδα, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να δανειστώ από πουθενά μία για ένα εύλογο διάστημα (4-5 μέρες); Οι κτηνίατροι που έχω ρωτήσει δεν έχουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,817 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 01:12, 26-02-16:

Καλησπέρα antak και καλωσήρθες στην παρέα
Δεν ξέρω πολλά για γατοπαγίδες και δεν έτυχε να έχω χρησιμοποιήσει, ωστόσο ρίξε μια ματιά εδώ μήπως και βρεις κάποια άκρη.
Περιέχει και link από προμηθευτές αν έχεις τη δυνατότητα να την αγοράσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

antak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antak
Ο antak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O antak έγραψε στις 09:52, 26-02-16:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Καλησπέρα antak και καλωσήρθες στην παρέα
Δεν ξέρω πολλά για γατοπαγίδες και δεν έτυχε να έχω χρησιμοποιήσει, ωστόσο ρίξε μια ματιά εδώ μήπως και βρεις κάποια άκρη.
Περιέχει και link από προμηθευτές αν έχεις τη δυνατότητα να την αγοράσεις.
Γεια σου,

Ναι, την έχω δει αυτή την σελίδα. Ενδιαφέρουσες φαίνονται αυτές οι παγίδες της MDC. Έχει πάρει κανείς από εκεί;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ερωτήσεις για την αποπαρασίτωση - Από Mariel
      Το θέμα έχει λάβει 284 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-11-17 στις 12:11.
    • Γατοπαγίδα - Από Ismini
      Το θέμα έχει λάβει 68 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-09-16 στις 19:41.
    • Ερωτήσεις!! - Από OSX
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-02-09 στις 12:25.
    • Ερωτήσεις: Στείρωση - Από siam
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-01-07 στις 17:55.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους