Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,481 εγγεγραμμένα μέλη και 718,116 μηνύματα σε 22,529 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 262 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ψέκασμα αρσενικού γάτου

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:21, 25-01-09:

Να ρωτησω κατι ασχετο;Διαβασα σε ενα αλλο νημα οτι ο γατος σου ειναι τσιντσιλα.Μπορεις να βαλεις μερικες ακομα φωτο;Απο αυτες φαινεται πολυ σκουρος για τσιντσιλα.Το pedigree του αυτο γραφει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sevaxx
. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O sevaxx έγραψε στις 12:55, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Να ρωτησω κατι ασχετο;Διαβασα σε ενα αλλο νημα οτι ο γατος σου ειναι τσιντσιλα.Μπορεις να βαλεις μερικες ακομα φωτο;Απο αυτες φαινεται πολυ σκουρος για τσιντσιλα.Το pedigree του αυτο γραφει;

κοιτα ετσι μου εχουν πει,
δεν ξερω καθολου απο ρατσες,

Μισο να βαλω καποιες φωτο να μου πειτε επι της ευκαιριας....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:56, 25-01-09:

Εχει τα χαρτια του;Εκει θα γραφει.Απο το εκτροφειο δε σου ειπαν;

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 12:58, 25-01-09:

εδω ειναι 6 μηνων

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 12:59, 25-01-09:

κσι εδω αλλη μια περσυνη...

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 13:00, 25-01-09:

λοιπον ποια ειναι η γνωμη σας?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:03, 25-01-09:

Η γνωμη μας ειναι οτι οντως το e-shop ειναι πολυ καλη επιλογη!
Σοβαρα τωρα,ειναι πολυ σκουρος για τσιντσιλα,δεν εχει τα καταλληλα σημαδια και εχει και διχρωμια στη φατσουλα του αν δεν κανω λαθος.Απο που τον πηρες αν επιτρεπεται;

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 21:30, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Η γνωμη μας ειναι οτι οντως το e-shop ειναι πολυ καλη επιλογη!
Σοβαρα τωρα,ειναι πολυ σκουρος για τσιντσιλα,δεν εχει τα καταλληλα σημαδια και εχει και διχρωμια στη φατσουλα του αν δεν κανω λαθος.Απο που τον πηρες αν επιτρεπεται;

e-shop και ξερο ψωμι....
:cool:

Μου τον εδωσε ιδιωτης φιλος.
Εν πασει περιπτωση ξερει κανεις τι σοι ειναι??
ρωταω κανενα πιο εξπερτ απο μενα. γιατι μου ειχαν πει τσιντσιλα και εκει ειχα μεινει.

Κατα τα αλλα δεν με ενδιαφερει οτι και να ειναι, ας ειναι και μυρμηγκοφαγος.
Οτι αλλο να ηταν θα ηταν αλλος γατος και δεν θα μπορουσα να εχω το ιδιο δεσιμο και δεν θα μου εκανε ολα αυτα τα τρελα κολπα.....

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:39, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από sevaxx
e-shop και ξερο ψωμι....
:cool:

Μου τον εδωσε ιδιωτης φιλος.
Εν πασει περιπτωση ξερει κανεις τι σοι ειναι??
ρωταω κανενα πιο εξπερτ απο μενα. γιατι μου ειχαν πει τσιντσιλα και εκει ειχα μεινει.

Κατα τα αλλα δεν με ενδιαφερει οτι και να ειναι, ας ειναι και μυρμηγκοφαγος.
Οτι αλλο να ηταν θα ηταν αλλος γατος και δεν θα μπορουσα να εχω το ιδιο δεσιμο και δεν θα μου εκανε ολα αυτα τα τρελα κολπα.....
Κοιτα ετσι για να σε καθησυχασω,μυρμηγκοφαγος δεν ειναι...
Αφου σου τον εδωσε φιλος,δεν ξερεις τους γονεις;Θα βοηθουσε να ξεραμε τα χρωματα τους,ξερεις τι χρωμα ειχαν;

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 21:42, 25-01-09:

χμμμ κοιτα να δεις εχουν περασει και τρια χρονια τωρα.
Ηταν γκριζα παντως αλλα δεν θυμαμαι κατι αλλο.

Τεσπα αμα δεν βγαινει ακρη δεν πειραζει.
Βεβαια θα ρωτησω το γιατρο να μου δωσει μια γνωματευση....

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:52, 25-01-09:

Γνωματευση για το χρωμα;Οι περισσοτεροι κτηνιατροι δε γνωριζουν καν ρατσες για τις γατες,να φανταστεις ενας εγραψε στο τσιπ του Σειριου οτι ειναι περσιας.Ελπιζω ο δικος σου να ειναι πιο ενημερωμενος.
Αν θες ριξε μια ματια κι εδω,στις "καπνιστες" ή στις shaded,νομιζω κατι τετοιο πρεπει να ειναι.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:41, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από sevaxx
Καλημερα,
πηγαινει κανονικα στη αμμο του δεν ειναι θεμα.
Απλα κατουραει και στις γωνιες της κουζινας προσεχωντας να μην το κανει σε χαλι η μοκετα παρεα μονο σε μαρμαρο.

Τι ειναι αυτο το separation anxiety??

Οσο για το αν καθεται εκει που του λεω, γενικως ναι.
Βεβαια ειναι σκανταλιαρης και θελει να κανει το δικο του (φυσιολογικο για γατα) αλλα στο τελος υποχωρει.
Τον ανταμειβω με μια λιχουδια περισσοτερο για να του αποσπασω την προσοχη.

Οσο για την παραλια εβαλα ηδη μια φωτο αλλα εχω και αλλες πιο ενδεικτικες. Μπορεις να τον δεις να λιαζεται στον ηλιο αναποδα και να κοιμαται στην πετσετα.
Το μονο προβλημα που ειχα ηταν οταν ειχε κυμα γιατι τον φοβιζε ο φοβος αλλα οπως και να εχει αμα ειχε κυμα τα μαζευαμε και φευγαμε μιας και δεν βολευε για μπανιο.
separation anxiety ειναι μια ψυχολογικη κατασταση θα λεγα κατα την οποια ο γατος σου δεν θελει να αποχωριζεται απο σενα. Οταν πηγαινεις απο το ενα δωματιο στο αλλο σε ακολουθει; Εμενα μου κανει εντυπωση που δεν φευγει απο το σπιτι παρολο που ειναι αρσενικος και μαλιστα μη στειρωμενος. Γι' αυτο και πιστευω πως ισως εχει αυτο το προβληματακι.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:49, 26-01-09:

εγω παντως τον κοβω για persian tabby & white. Εχει το χαρακτηριστικο Μ στο μετωπο και ριγες οι οποιες λογω του μακρυ τριχωματος δεν φαινονται ξεκαθαρα. Δε νομιζω να ειναι "καπνιστη" ουτε και μπλε γιατι συνηθως αυτες εχουν ομοιομορφο χρωμα παντου και δεν ειναι διχρωμες. Αυτος εχει και ασπρο αν προσεξεις καλα. Τσιντσιλα δεν ειναι με τιποτα παντως.

Παράθεση

Usagi-chan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Usagi-chan
. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Usagi-chan έγραψε στις 09:37, 15-05-09:

Καλημέρα παιδιά!
Είμαι καινούργια στο φόρουμ, οπότε συγχωρέστε με αν το θέμα έχει ξανά αναρτηθεί... Έχω πρόβλημα... Έχω ένα γατούλη Περσίας, πανέεεεμορφο, είναι το παιδί μου, κλπ κλπ. Είναι 7 μηνών περίπου και νομίζω ότι αποφάσισε να γίνει πατέρας! Εμένα με ρώτησε αν θέλω να γίνω γιαγιά;! Δεν βγαίνει από το σπίτι καθόλου. Αλλά εδώ και 3-4 μέρες άρχισε να νιαουρίζει υπερβολικά. Ώσπου σε κάποια φάση είδε ότι κατούρησε το γραφείο μου. Στην αρχή σκέφτηκα ότι επειδή κούνησε μια σακούλα του Ζάρα τρόμαξε και τα κάνε από τον φόβο του. Ξανά κατούρησε όμως άλλες δύο φορές στο γραφείο, προχθές στην κουβέρτα μου (γρρρρρρρρρρρ) και εχθές έδειξε την προτίμησε του για το ηχείο του ηχοσυστήματος μου... Δεν ξέρω τι να κάνω.. δεν έχω λεφτά για στείρωση, το δωμάτιο μου, ζένει και βρωμάει από την μποχίλα του και μαδάει υπερβολικά. Στο τέλος, θα αναγκαστώ να κοιμάμαι εγώ έξω από το σπίτι και ο γάτος μέσα. Εντάξει, τον έβγαλα Δον Βίτο Κορλεόνε, γιατί είναι πολύ μαφία, αλλά μη μας... καβαλήσει και ο γάτος! Τι ορίζεις την περιοχή σου ρε φίλε, αφού δεν έχουμε θυληκιά;;! Εχθές μου πε μια φίλη μου, ότι αν τον διασταυρώσουμε με τη δικιά της (Σιάμ), θα βγει γερμανική ράτσα... αλλά όταν θα ξανά έχει οίστρο εγώ τι θα κάνω;
Συγγνώμη για το μέγεθος της ανάρτησης, αλλά πρέπει να πω τον πόνο μου σε κάποιον που με καταλαβαίνει.. Heeeeeeeeeelp, επειγόντως!
Ευχαριστώ προκαταβολικά! Τα φιλιά του Βίτο στις θυληκές σας... ( με γλώσσα πάντα!)

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:42, 15-05-09:

Καλημερα και καλωσηρθες!
Η λυση ειναι μια:στειρωση.Μαρκαρει την περιοχη του με τα ουρα,και αν δεν τον στειρωσεις υπαρχει περιπτωση να αρχισει να το κανει και με κοπρανα.Σε καμια περιπτωση να μην τον ζευγαρωσεις με σιαμ ειδικα,μπορει η θηλυκη να πεθανει στη γεννα.Τα περσικ εχουν τεραστιο κεφαλι και οι γεννες τους ειναι πολυ δυσκολη ακομα και για τα περσικα θηλυκα.Η φιλη σου θα επρεπε να το ψαξει πριν βαλει τη ζωη της γατας της σε κινδυνο τοσο αφελως.Επισης,τα γατακια που θα γεννηθουν θα ειναι ημιαιμα,οπως τα τοσα ημιαιμα που κυκλοφορουν στους δρομους,δεν εχει καμια σημασια που θα ειναι απο μαμα περση και μαμα σιαμ,δεν θα ειναι ρατσας,αν αυτο εννοει.Μπορεις να βρεις καποιον οικονομικο γιατρο να σου τον στειρωσει με 70-80 ευρω,δεν ειναι καποιο τραγικο ποσο,και θα βρεις και εσυ και ο γατουλης την ηρεμια σας.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 09:48, 15-05-09:

Καλημέρα και καλως μας ήρθες! Αφού λοιπον δεν τον έχεις στειρωμένο έφτασε η ώρα να μάθεις τι σημαίνει "ψεκάζω" και "μαρκάρω την περιοχή μου". Σημαίνει ότι "είμαι ένας γάταρος ενεργός και ψάχνω για σύντροφο χωρίς πολλές πολλές οικιότητες και υποχρεώσεις". Και γιατί να ξέρει το γατάκι ότι οι θυληκές δεν έχουν πρόθεση να περάσουν από το δωμάτιό σου; Εμένα μέχρι να τον στειρώσω τις έψαχνε στην ντουλάπα.
Οπότε η απάντηση είναι απλή. Έχεις βρεί που θα δώσεις τα παιδιά του; Να ξέρεις ότι οι απαντήσεις τύπου: στα σκουπίδια, στο δρόμο ή "έλα μωρέ όλο και κάποιος θα βρεθεί" εδώ δεν γίνονται αποδεκτές. Κατά την δική μου γνώμη η στείρωση είναι η καλύτερη επιλογή γιατί δεν είναι να πεις ότι το γατάκι το ζευγαρώνεις μια φορά στη ζωή του και τέλος. Θα ζητάει συνεχώς σύντροφο.
Τώρα για τα θέματα της διασταύρωσης θα σου απαντήσουν καλύτερα, από εμένα, ενημερωμένα μέλη.
Μέχρι να ηρεμήσει ο γατούλης σου, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο, υπομονή....

Παράθεση

irene_marga

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη irene_marga
H irene_marga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H irene_marga έγραψε στις 09:55, 15-05-09:

Λογικά Βιρμανάκια δεν θα βγουν;; Θα έχουν το μακρύτριχο του περσικού και κάποια από τα μικρά(μπορεί και κανένα) τον χρωματισμό της γάτας Σιάμ.

Αν το γατάκι σου δεν το στειρώσεις θα χρειαστεί συνέχεια να το ζευγαρώνεις. Ο γάτος σου αν δεν ζευγαρώσει θα φύγει ένα καλό πρωί για να βρει την γυναίκα της ζωής του, κ γι αυτό δεν θα μπορείς να κάνεις κάτι. Αν τον στειρώσεις τότε καλώς.. αλλιώς δεν ξέρω πώς θα συνεχιστεί αυτη η κατάσταση.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:00, 15-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από irene_marga
Λογικά Βιρμανάκια δεν θα βγουν;; Θα έχουν το μακρύτριχο του περσικού και κάποια από τα μικρά(μπορεί και κανένα) τον χρωματισμό της γάτας Σιάμ.

Αν το γατάκι σου δεν το στειρώσεις θα χρειαστεί συνέχεια να το ζευγαρώνεις. Ο γάτος σου αν δεν ζευγαρώσει θα φύγει ένα καλό πρωί για να βρει την γυναίκα της ζωής του, κ γι αυτό δεν θα μπορείς να κάνεις κάτι. Αν τον στειρώσεις τότε καλώς.. αλλιώς δεν ξέρω πώς θα συνεχιστεί αυτη η κατάσταση.
Οχι,δε θα βγουν βιρμανακια.Τα ιερης βιρμανιας εχουν δημιουργηθει με επιλεκτικη εκτροφη,οπου επιλεγοντας γονεις με αναλογη κατανομη,ωστε να μην δυσκολευονται στις γεννες και να κρατουν τα χαρακτηριστικα τους.Το ιδιο και τα himalayan που επισης τους μοιαζουν,οπως και χιλιες δυο αλλες φυλες που εχουν δημιουργηθει μετα απο εξετασεις και ζευγαρωματα ετων.Ας αφησουμε λοιπον το θεμα αυτο σε εμπειρους εκτροφεις και σε γιατρους.Εδω ιδιας φυλης ειναι τα γατια και παλι πρεπει να βρεις τον καταλληλο συντροφο με τον καταλληλο σωματοτυπο,αλλιως κινδυνευουν και μητερα και μικρα.Και επαναλαμβανω,τα μικρα απο ενα τετοιο ζευγαρωμα ΔΕΝ θα ειναι καποιας φυλης,θα ειναι ωραιοτατα φουντωτα κεραμιδογατακια.

Παράθεση

Usagi-chan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Usagi-chan
. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Usagi-chan έγραψε στις 10:06, 15-05-09:

Ευχαριστώ πολύ! Μόλις μίλησα με τον κτηνίατρο και μάλλον τείνω προς την στείρωση. Είπαμε, είναι ο μόνος άντρας που μου έχει αφήσει σημάδια - λόγω γρατζουνιών, αλλά μέχρι εκεί.. όχι να τον θυμάται και το ηχείο μου! Όπως καταλαβαίνετε.. έχω πλιγεί θανάσιμα από την χθεσινή του κατρούλα! Επειδή, στην σκύλα μου, μας είχε πάει ο κούκος αηδόνι η στείρωση, το πήγα βάσει του πανίσχυρου νόμου της αναλογίας! Και πάλι ευχαριστώ!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:09, 15-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Usagi-chan
Ευχαριστώ πολύ! Μόλις μίλησα με τον κτηνίατρο και μάλλον τείνω προς την στείρωση. Είπαμε, είναι ο μόνος άντρας που μου έχει αφήσει σημάδια - λόγω γρατζουνιών, αλλά μέχρι εκεί.. όχι να τον θυμάται και το ηχείο μου! Όπως καταλαβαίνετε.. έχω πλιγεί θανάσιμα από την χθεσινή του κατρούλα! Επειδή, στην σκύλα μου, μας είχε πάει ο κούκος αηδόνι η στείρωση, το πήγα βάσει του πανίσχυρου νόμου της αναλογίας! Και πάλι ευχαριστώ!
Ναι εχω κι εγω τετοια σημαδια,κι ο φιλος μου κοροιδευει οτι δεν εχω δικα του,αλλα του γατου.Μην ανησυχεις,στα θηλυκα ειναι λιγο πιο τσιμπημενες οι τιμες,και αλλες οι τιμες για τα σκυλια,αλλες για τις γατες.
Να μας ανοιξεις ενα θεματακι να μας τον συστησεις τον κουκλο σου,και καλη επιτυχια με τη στειρωση.

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 11:35, 15-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Usagi-chan
Είναι διαφορετική η διαδικασία στα αρσενικά από ότι στα θυληκά. Είναι πολύ πιο σύντομη και καθόλου επίπονη για αυτά. Το γατάκι σου σε μερικές ωρίτσες ίσως και λιγότερο θα είναι πάλι ένα ευτυχές ζουζούνι που θα κάνει ότι και πριν εκτός του να ψεκάζει παντού και να ψάχνει απελπισμένα για την γάτα των ονείρων του. Καλή επιτυχία!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:04, 15-05-09:

καλωσηρθες! Μονο με την στειρωση θα σταματησει να ψεκαζει και μαλιστα μην την καθυστερεις καθολου γιατι θα χειροτερευει η κατασταση με το μαρκαρισμα. Ειναι πολυ δυσκολο να καθαρισεις την οσμη των ουρων και θα βρωμαει το σπιτι σου ασχημα. Το ζευγαρωμα με σιαμ ειναι πολυ κακη ιδεα. Κεραμιδογατακια θα βγουν και θα ειναι και κοντοτριχα. Ειναι πολυ απλη επεμβαση η στειρωση για τα αρσενικα! Σιγουρεψου ομως να γινουν ολες οι εξετασεις πριν την στειρωση για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οταν θα ναρκωθει Ανοιξε θεμα με τον γατουλη σου να τον καμαρωσουμε και εμεις

Παράθεση

temperans

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη temperans
H temperans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H temperans έγραψε στις 10:57, 23-05-09:

καταρχην μην τον αφησεις εξω γιατι θα τον χασεις πρεπει να του κανεις στειρωση γιατι αλλιως θα σου ραντισει ολο το σπιτι

Παράθεση

Νίκος Π.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκος Π.
Ο Νίκος Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (20+ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O Νίκος Π. έγραψε στις 14:41, 23-05-09:

Γεια και από μένα...

Να ξέρεις πως άμα κάνεις στείρωση στον γάτο, θα συνεχίζει να κατουρά για 1-2 μέρες..Μετά θα το κόψει.
Είναι μέχρι να εξαντληθεί η τεστοστερόνη μέσα του.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 17:44, 23-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νίκος Π.
Γεια και από μένα...

Να ξέρεις πως άμα κάνεις στείρωση στον γάτο, θα συνεχίζει να κατουρά για 1-2 μέρες..Μετά θα το κόψει.
Είναι μέχρι να εξαντληθεί η τεστοστερόνη μέσα του.
Τό πόσο θα συνεχίσει εξαρτάται απο πολλά.. απο την ηλικία του, πόσο καιρό το κάνει, κλπ.. μπορεί και 2 μήνες να του πάρει.
Οι ορμόνες είναι συσσωρευμένες στο σώμα του και θα χρειαστεί καιρός να του φύγουν.

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 12:51, 11-06-09:

λοιπον ειμαι στην ευχαριστη θεση, να βαλω φωτο του υιού του σεβαχουκου μου....

τωρα οκ,
οχι οτι ειναι γιος του σεβαχ,
αλλα αντικειμενικα ειναι ενα πανεμορφο γατακι ε?

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 13:53, 11-06-09:

Να το χαίρεσαι το υπέροχο γατάκι !!! Αλήθεια ζευγάρωσε ο Σεβαχ σου και έκανε μωράκια? Θα το κρατήσεις το μωράκι αυτό εσύ??? Ειναι κουκλάκι. :up:Διάβασα την ιστορία σας σήμερα και είδα τις φωτο του Σεβάχ σου και είναι πολύ όμορφος.

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 14:05, 11-06-09:

σταμαν,
με την συζυγο εκαναν ενα και μονο γατακι,
αυτο της φωτο, δευτερο δεν εχει.

Σκεφτομασταν αρχικως να το πουλησουμε,
αλλα τελικα ειναι τοσο γλυκο που προτιμησαμε να το κρατησουμε.
Ειμαι σιγουρος οτι ειναι σχεδον απιθανο να βγει ξανα τοσο πανεμορφο γατακι....

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη billio
H billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 958 μηνύματα.

H billio zbeez έγραψε στις 15:36, 11-06-09:

Κουκλακι το μωρακι....τι φατσονι ειναι αυτο καλε; Και ο μπαμπας δε λεω κουκλος...αλλα το μικρο το ασπρο μπλε-ματουδικο για φαγομα ειναι...Θα του κανεις και την ιδια εκπαιδευση;

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,360 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 16:07, 11-06-09:

Διαβασα ολο το στορυ σας,γελασα πολυ με τις φωτο στην παραλια!
Ο γατος ειναι κουκλος και το γατακι μουρλια,σωστη η επιλογη να το κρατησεις,να σου ζησει!:up:
Τον Σεβαχ θα τον στειρωσεις τωρα να ηρεμησει ο καημενος;

Παράθεση

joanna20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη joanna20
. Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O joanna20 έγραψε στις 16:32, 11-06-09:

αχ τι γλικουλη μονο για ζουλιγμα ειναικ το δικο μου πριν 2μιση μηνες τετοιο μεγεθος ειχε...να τα χερεσαι κ τα δυο σου γατακια!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,387 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 17:17, 11-06-09:

οντως,ειναι πανεμορφο το μικρουλακι σου...να το χαιρεσαι....και ακομα καλυτερα που θα το κρατησεις........

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 08:21, 12-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από billio
Κουκλακι το μωρακι....τι φατσονι ειναι αυτο καλε; Και ο μπαμπας δε λεω κουκλος...αλλα το μικρο το ασπρο μπλε-ματουδικο για φαγομα ειναι...Θα του κανεις και την ιδια εκπαιδευση;

ευχαριστω,
ο τζουνιορ, εχει παρει ολα τα χαδια και οι υπολοιποι ζηλευουν....
Οσο για την εκπαιδευση, φαινεται οτι την εχει απο τα γονιδια εξ αρχης.

Χθες καθως εψαχνε επεσε μονος του στην αμμο, σκαρφαλωσε μπηκε μεσα, εκανε τις αναγκες του και τα εθαψε κιολας.
Απορω πως τα εμαθε ολα αυτα....

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 08:31, 12-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nonika
Διαβασα ολο το στορυ σας,γελασα πολυ με τις φωτο στην παραλια!
Ο γατος ειναι κουκλος και το γατακι μουρλια,σωστη η επιλογη να το κρατησεις,να σου ζησει!:up:
Τον Σεβαχ θα τον στειρωσεις τωρα να ηρεμησει ο καημενος;

Μακαρι να τον ξαναπαιρνα στην παραλια, δεν φανταζεσαι ποσο του αρεσε.
Ο σεβαχ φαινεται οτι κανει καλα γατια, οποτε θα προγραμματισουμε αλλη μια γεννα αργοτερα βεβαια και μετα θα γινουν στειρωση και στα δυο.

Βεβαιως τα γατια που θα κανει θα δοθουν γιατι πια ειμαστε με 3 γατια και εχουμε φουλαρει σπιτι.

Παράθεση

sevaxx

Νεοφερμένος

O sevaxx έγραψε στις 08:36, 12-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
οντως,ειναι πανεμορφο το μικρουλακι σου...να το χαιρεσαι....και ακομα καλυτερα που θα το κρατησεις........

αρχικως λεγαμε να το πουλησουμε, αλλα μετα σκεφτηκαμε οτι κανεις δεν θα εδινε τοσα λεφτα οσα θα ζηταγαμε (πανω απο 200 ευρω σιγουρα) οποτε απο το να αρχισουμε τα παζαρια καλυτερα να μεινει εκει που και ο ιδιος νιωθει καλα.

Τα μελλοντικα σχεδια του, επειδη οσο μεγαλωνει - τοσο ομορφαινει και αυτο δεν ειναι υπερβολη, ειναι να του κανουμε ενα book μοντελου γατου...
:up::up:

Παράθεση

NEMH

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NEMH
Ο NEMH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O NEMH έγραψε στις 23:37, 21-02-10:

εχω στο σπιτι μου εδω και μερικες μερες το γατο μιας φιλης που λειπει σε ταξιδι.
το συγκεκριμενο γατι το μαζεψα εγω πριν μερικους μηνες απο μια παρατημενη ταρατσα και η φιλη μου τον λατρεψε και τον πηρε σπιτι της.τωρα που λειπει(και για 20 ακομα μερες)μενει σπιτι μου.
παρ οτι ειναι ενα θαυμασιο πλασμα που δεν εχει καταστρεψει-κατουρησει κλπ ποτε χτες το βραδυ ψεκασε στο κρεβατι που κοιμομουν.
η αληθεια ειναι πως ειμαι παρα πολυ μπερδεμενη εως ασχετη...δε ξερω πως να κοιμηθω σημερα.φοβαμαι πως αν τον αφησω να κοιμηθει μαζι μου θα μου ξανακατουρησει και πραγματικα θα κανω εγκεφαλικο.απο την αλλη να τον κλεισω σε καποιο δωματιο?πχ μπανιο?
πραγματικα δε ξερω.γατοφιλοι βοηθηστε..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη みことftw
H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 23:53, 21-02-10:

Ο γατουλης ειναι στειρωμενος? Γιατι αν δεν ειναι, τοτε σημαδευει την περιοχη του, και το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το κλεισεις σε καποιο δωματιο, στο οποιο ομως κατα πασα πιθανοτητα θα ψεκασει. Οταν με το καλο γυρισει η φιλη σου, να ενημερωθειτε για τα θετικα της στειρωσης (πλην του οτι θα κοπει το ψεκασμα) και να φροντισετε για αυτο. Η φιλη σου δηλαδη, δικος της ειναι ο γατος Αλλα αντιλαμβανομαι οτι τον νοιαζεσαι και εσυ, για να τον μαζεψες και να τον φιλοξενεις. Τι ηλικια εχει ο γατουλινος?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

NEMH

Νεοφερμένος

Ο NEMH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O NEMH έγραψε στις 23:59, 21-02-10:

1 ετους.ακου τι συμβαινει..και οι 2 σπουδαζουμε κτηνιατρικη.οταν βρηκα το γατο ηταν πολυ τρομαγμενος γιατι σκυλοι τον ειχαν κανει κομματια στη κυριολεξια και ετσι προφανως ανεβηκε σε αυτη τη ταρατσα.εγω ειχα πει εξ αρχης πως ειναι καλο να στειρωσουμε το γατο γιατι ειναι αρκετα μεγαλος και οχι μονο αυτο αλλα θεωρω πως η στειρωση εχει παρα πολλα θετικα για τη ζωη του ζωου.εκεινη για τον α.β λογο δεν τον στειρωσε.το προβλημα ειναι πως λειπει στη Γαλλια και δε μπορω να παρω το ξενο ζωο και να το στειρωσω.
στο σπιτι εχω 2 υπνοδωματια και χτες κατουρησε στο ενα,ενταξει ηταν το παπλωμα δεν ποτισε το κρεβατι..σημερα ομως φοβαμαι να τον ξαναφησω μεσα η μονο του πχ στο σαλονι γιατι αμα κατουρησει στο καναπε θα ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα.σκεφτηκα να τον κλεισω στο μπανιο(οσο κοιμαμαι και οσο λειπω απο το σπιτι)και τις υπολοιπες ωρες να ειναι μαζι μου στο σαλονι...ειναι σωστο?δε θελω να κανω κατι που ειναι λαθος γιατι απο τη μια εχω την προσωρινη ευθυνη αυτου του γατου απο την αλλη ε τον ποναω.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 00:05, 22-02-10:

η μοη λυση ειναι να τον περιορισεις σε ενα δωματιοοντως δεν ειναι σωστο να τον στειρωσεις εσυ..αλλα απο την αλλη εγω θα το σκεφτομουνπαντως να σπουδαζει κτηνιατρος να ξερει τα καλα της στειρωσης και τους κινδυνους που εχουν τα αστειρωτα και να μην στειρωνει το γατι της..πραγματικα κριμα

Παράθεση

NEMH

Νεοφερμένος

O NEMH έγραψε στις 00:10, 22-02-10:

δεν θελω να ειμαι κακια,ουτε να χαρακτηρισω ποσο μαλλον να δικαιολογησω.ισως να μην ειχε την δυνατοτητα να το κανει.δεν ξερω και πραγματικα δεν ειναι στο χερι μου να το αλλαξω.(στο 1ο ετος ειμαστε)
και εγω σκεφτηκα να τον παρω αυριο και να τον παω να τον στειρωσουμε αλλα ξερεις ειναι λιγο ριψοκινδυνο γιατι δεν ειναι δικο μου ζωο.
ισως να τον κλεισω στο μπανιο ειναι το σωστο.δεν ειναι οτι θελω να βολευομαι και να ξεμπερδευω απλα το κατουρημα στα γατακια ειναι το χειροτερο μου.τραβηξα τοοοσο καθαρισμα με τη γατα μου που με ποναει.

Παράθεση

CoffeeBlack

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CoffeeBlack
H CoffeeBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H CoffeeBlack έγραψε στις 14:59, 22-02-10:

Γιατι δεν το συζητάς με τη φίλη σου? Να της πεις δλδ πως άρχισε να ψεκάζει και να την ρωτήσεις αν σου δίνει την άδεια να τον στειρώσεις εσύ. Όσο για το οικονομικό, η σχολή σας δεν έχει δικές τις κλινικές? Δεν κάνουν κάποια έκπτωση στους φοιτητές?

Στην αγορά κυκλοφορούν κάτι σπρέυ, τα οποία τα ψεκάζεις σε μέρη που δεν θέλεις να πλησιάσει η γάτα. Είναι άοσμα για μας, όμως τις γάτες τις απομακρύνει. Μπορείς να δοκιμάσεις ένα τέτοιο και να ψεκάσεις π.χ. στην κρεβατοκάμαρα σου.

Πάντως η στείρωση είναι η μοναδική οριστική λύση.

Παράθεση

COSMO MIKE

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη COSMO MIKE
. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O COSMO MIKE έγραψε στις 15:26, 22-02-10:

Να πω κι γω τη γνωμη μου?
Ειχα ενα γατουλη που τον εχασα προσφατα (σνιφ) που παρ ολο στειρωμενος, που και που εριχνε ενα κατουρημα σε ασχετα μερη. Μου κινησε την περιεργεια οτι το εκανε σπανια (2-3 φορες το μηνα maximum).

Επειδη εχω και αλλη μια γατα μεγαλυτερη του, ψιλιαστικα οτι μπορει να ειναι σιχασιαρης και γι αυτο εβαλα και 2η αμμολεκανη και αρχισα να τις καθαριζω πιο συχνα και τοτε το φαινομενο εξαλειφθηκε... Αυτα εγιναν πριν 3 βδομαδες. Δυστυχως ο γατος ηταν free spirit, την κοπαναγε οποτε εβρισκε ανοιχτη μπαλκονοπορτα και την προηγουμενη βδομαδα μου τον χτυπησε αυτοκινητο, οποτε δε θα μαθουμε ποτε αν ηταν σιγουρα αυτη η λυση.
Απλα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις...

ΥΓ: Σορρυ για τη δυσαρεστη ιστορια

Παράθεση

Dim1974

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dim1974
Ο Dim1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Dim1974 έγραψε στις 07:11, 29-04-10:

Καλημερα σας γατανθρωποι....Ειχα 15 χρονια μια σκυλιτσα...και βρεθηκα τωρα με 5 γατοπουλα σπιτι μου.Ενας αρσενικος...μια θηλυκη...και 3 γατακια 1 μηνος καρπος του ερωτα τους.
Ομως τωρα δεν γινεται για παραπανω...και πρεπει να αραιωσουμε!Θελω τροπους να τα δωσω σωστα οπως και τη γνωμη σας αν με την στειρωση του γατου μου σταματησει εκτος απο το ψεκασμα φυσικα και το νιαουρισμα.Εχω πολλα βραδυα να κοιμηθω σαν ανθρωπος...
Τωρα που ο γατος...εκανε την πραξη του...και η δεσποινις γεννησε ειναι καλυτερα να τα στειρωσω?
Ο κυριος ειναι 3 ετων και η δεσποινις 1 και κατι ψιλα...

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 07:35, 29-04-10:

Προφανώς και είναι καλύτερα να τα στειρώσεις, όχι μόνο για να γλιτώσεις από το ψέκασμα και τις φωνές, αλλά και για να τους εξασφαλίσεις καλύτερη υγεία. Διάβασε το άρθρο για τη στείρωση, θα λυθούν οι περισσότερες απορίες σου. Το ψέκασμα λογικά θα το σταματήσει ο γάτος μετά τη στείρωσή του, αλλά σταδιακά. Αφενός επειδή χρειάζεται κάποιο διάστημα για να φύγουν οι ορμόνες από τον οργανισμό του και αφετέρου επειδή είναι και λίγο θέμα συνήθειας και θα του πάρει λίγο χρόνο να την κόψει.
Για να δώσεις τα γατάκια, δες εδώ πού μπορείς να βάλεις αγγελίες.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 10:24, 29-04-10:

Dim, καλώς ήρθες.

Για τα μικρά, ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ για tips σχετικά με την επιλογή γατογονέων. Θα σου πρότεινα όμως να περιμένεις λίγο ακόμα μέχρι να δώσεις, αφού πρέπει να μείνουν με τη μαμά τους μέχρι περίπου 2,5 μηνών για να κοινωνικοποιηθούν σωστά.

Επίσης να σου πω να έχεις το νου σου στο γάτο σου, γιατί, παρόλο που είναι σπάνιο ένας γάτος να σκοτώσει τα δικά του γατάκια, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να τα τραυματίσει καταλάθος πάνω στο παιχνίδι. Φυσικά, αν ο δικός σου είναι ήσυχος, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Τέλος, συμφωνώ κι εγώ πως το καλύτερο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να τα στειρώσεις και τα δύο, γιατί αν αφήσεις το ένα αστείρωτο, θα βασανίζεται μέσα στο σπίτι και αυξάνεται ο κίνδυνος να το σκάσει για να ζευγαρώσει. Εύχομαι καλή τύχη στα γατάκια και σε όλη την υπόλοιπη γατοοικογένεια.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 11:05, 29-04-10:

επειδη εχουμε περασει και εμεις το θεμα με το ψεκασμα και πραγματικα ειναι το πιο απαισιο πραγμα ειδικα οταν γινεται πανω στο κρεβατι σου το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι στειρωση..θα ησυχασετε και εσεις και αυτο..

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 19:28, 03-05-10:

Καλησπέρα σε όλους-όλες...
Έχω έναν αρσενικό γάτο στο σπίτι μου, τον Καζανόβα, ο οποίος από τοτε που ξεκίνησε ο οίστρος του αφήνει ένα υγρό σε όλο το σπίτι ( κουρτίνες, χαλιά, καναπέδες, σεντόνια, ρούχα, ακόμα και στην τσάντα μου!!) το οποίο βρωμάει απίστευτα!!! Μπορεί να είναι κ ούρα δν ξέρω... Αν και πλέον τον στείρωσα εξακολουθεί να αφήνει αυτο το υγρό με αποτέλεσμα να ντρέπομαι για το σπίτι μου και να μην μπορώ να καλέσω κανέναν.. Τί να κάνω πιά? Δεν αντέχω άλλο....

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 19:29, 03-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Νιαου!
Καλησπέρα σε όλους-όλες...
Έχω έναν αρσενικό γάτο στο σπίτι μου, τον Καζανόβα, ο οποίος από τοτε που ξεκίνησε ο οίστρος του αφήνει ένα υγρό σε όλο το σπίτι ( κουρτίνες, χαλιά, καναπέδες, σεντόνια, ρούχα, ακόμα και στην τσάντα μου!!) το οποίο βρωμάει απίστευτα!!! Μπορεί να είναι κ ούρα δν ξέρω... Αν και πλέον τον στείρωσα εξακολουθεί να αφήνει αυτο το υγρό με αποτέλεσμα να ντρέπομαι για το σπίτι μου και να μην μπορώ να καλέσω κανέναν.. Τί να κάνω πιά? Δεν αντέχω άλλο....
Πότε τον στείρωσες???Για ένα διάστημα μετά την στείρωση κάποια αρσενικά συνεχίζουν και ψεκάζουν αλλά μετά το σταματούν...

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 19:37, 03-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από natalouko
Πότε τον στείρωσες???Για ένα διάστημα μετά την στείρωση κάποια αρσενικά συνεχίζουν και ψεκάζουν αλλά μετά το σταματούν...
αχχχ να σαι καλά με ανακούφισες!! μακάρι.... τί να πώ? σίγουρα πάντως όλα το σταματάνε? τον στείρωσα πρίν 15 μερούλες περίπου....

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 19:54, 03-05-10:

Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να σταματήσει. Εφόσον είχε ξεκινήσει το ψέκασμα το έχει μάθει τώρα και είναι πιο χρονοβόρο να το ξεμάθει.
Θα πρέπει να του φύγουν και οι ορμόνες απο το σώμα του. Μπορεί να έφυγε η πηγή... αλλά υπάρχουν ακόμα.
Επίσης μπορείς να πλένεις το σημείο με ξύδι. Αφαιρεί την μυρωδιά καλύτερα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους