Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,371 εγγεγραμμένα μέλη και 718,406 μηνύματα σε 22,615 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 412 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Χαρίζεται ο Χρύσανθος, ένας υπέροχος πορτοκαλένιος....ένας άγγελος!

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 12:27, 09-12-14:

Καλησπέρα σε όλους!

Το παρακάτω αφορά έναν υπέροχο γατούλη που βρέθηκε χτυπημένος και φροντίστηκε όπως έπρεπε....αφού ταλαιπωρήθηκε από αφάνταστους πόνους, συνήλθε αρκετά και τώρα πλέον ήρθε η ώρα να βρει το σπιτάκι του....κάποιον να τον αγαπά, να τον φροντίζει όπως του πρέπει! φιλοξενείται σε σπίτι φίλης και εξελίσσεται σε έναν υπέροχο γατούλη, τόσο από ομορφιά όπως θα δείτε, όσο και από χαρακτήρα!!! είναι ο γάτος που κάθε γονιός θα λατρέψει....ένα υπέροχο πλάσμα, με απέραντη υπομονή, αγάπη για τα πάντα και αυτό βγαίνει από μέσα του....τον κάνει να λάμπει!!! ο Χρύσανθος, έτσι τον ονόμασε η κοπέλα που τον βρήκε και τον φροντίζει, είναι σαν ένα χρυσάνθεμο, λαμπερός και όμορφος και αναζητά ένα καλό γονιό για να του ανταποδώσει την αγάπη

<<……Κοπέλα έκανε έκκληση στο φβ για βοήθεια, για έναν αδέσποτο γατούλη που φρόντιζε, ο οποίος έκλαιγε και δεν μπορούσε να περπατήσει…..

Με συνοπτικές διαδικασίες μπήκε σε γατοφόρο, ταξίδεψε αδιαμαρτύρητα από Λαμία Πειραιά και μέσα σε λίγες ώρες βρέθηκε και πάλι αδιαμαρτύρητα κάτω από το ενοχλητικό φως του ακτινογράφου, με άγνωστους ανθρώπους να τον τεντώνουν, να τον τραβολογάνε, να προσπαθούν να τον κρατήσουν ακίνητο, ...δεν ήταν καλή η πρώτη ακτινογραφία.. ξανά τέντωμα, ξανά ανάσκελα, ξανά ακίνητος για όσο χρειαστεί, ξανά προς τα αριστερά, μην κουνηθεί, και πάλι αναμονή.......

Εκείνος μόνο μας κοίταζε με τις εκφραστικές του πανέμορφες ματάρες, όλο εμπιστοσύνη και πραότητα, χουρχουρίζοντας παρά τους αφόρητους πόνους....
Η γνωμάτευση ήταν χιλιοσπασμένη λεκάνη, εξάρθρωση αριστερού ποδιού, νευρολογικό θεματάκι και όλα αυτά από κλοτσιές, πολλές και με μένος.

Ο Χρύσανθος είναι ένας επίγειος άγγελος, ένα πλάσμα μαγικό... Η πραότητά του δεν υπάρχει, το φως που εκπέμπει αυτό το πλάσμα δεν υπάρχει... Ευπροσάρμοστος, γλυκός, ήρεμος, βολικός... Αγαπάει τον άνθρωπο, αγαπάει το φαγητό, απολαμβάνει την ηρεμία του σπιτιού όσο τίποτε άλλο! Ο ορισμός του ζεν…
Πλέον σηκώνεται, περπατάει και πάει όλο και καλύτερα! Η παρακαταθήκη απ’την ταλαιπωρία του μάλλον είναι ότι θα κουτσαίνει εφ’όρου ζωής. Πάντα ήταν κύριος και χρησιμοποιούσε την αμμολεκάνη του, ακόμα και όταν έπρεπε να συρθεί για να πάει εκεί…
Οι υποψήφιοι γονείς θα πρέπει να περιμένουν να στειρωθεί, να εμβολιαστεί και να γίνει σένιος απ’όλες τις απόψεις! Ωστόσο προτάσεις ευπρόσδεκτες!>>

αριθμός τσιπ 941000016330160

τηλ 6988765739

Στις φωτο ο Χρύσανθος είναι όπως είναι τώρα, μετά από την καθημερινή φροντίδα και την αγάπη που έχει δεχθεί....κάποια στιγμή θα σας βάλω και φωτογραφίες για να δείτε πως ήταν όταν τον βρήκε για να καταλάβετε τη διαφορά...πως η αγάπη κάνει θαύματα!! σε ένα τέτοιο θαύμα ελπίζουμε και για το Χρύσανθο! θαυμάστε τον!

παρέα με το φίλο του τον Πάρη...

Καλά Χριστούγεννα από το Χρύσανθο σε όλους!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 10-12-14 στις 21:19.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,669 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:41, 09-12-14:

Τι μυθικό πλάσμα είναι αυτό?
Ένας θησαυρός ομορφιάς και καρδιάς! Δεν είναι απλά το ομορφότερο στολίδι ανάμεσα στις Χριστουγεννιάτικες χρωματιστές μπάλες αυτός ο χρυσαφένιος γατούλης. Είναι το αληθινό αστέρι, που θα χαρίσει γενναιόδωρα το φως της αγάπης στο σπιτάκι που θα γίνει δικό του και στην παντοτεινή αγκαλιά που θα ανοίξει μόνο για εκείνον και που εύχομαι οι γιορτές να του φέρουν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 10:17, 10-12-14:

Αλεξάνδρα μου πολύ σε ευχαριστώ!!! πραγματικά εύχομαι να λάμψει το αστέρι του, ήδη έγινε όταν τον πήρε η κοπέλα!!! Είναι ένας πολύ πολύ καλός γατούλης, ήρεμος, αγαπησιάρης, θέλει μόνο την παρεούλα, το καλό φαγητό και να κάθεται δίπλα σου!!! Και είναι και πολύ πολύ όμορφος ο ζουζούνης!!!!

Και ένα όμορφο βινδεάκι γιανα δείτε πόσο υπέροχο αγόρι είναι.... https://www.youtube.com/watch?v=1SEpDkZtBrI

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kat-cats : 10-12-14 στις 10:25.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,669 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 14:23, 10-12-14:

Αγάπη μου...ματάκια μου..Ζυμώνει!... περιμένοντας να ζυμώσει τρυφερά τη ζεστή αγκαλιά που θα τον αγκαλιάσει και θα τον αγαπήσει για πάντα..
Ας μην περιμένει πολύ, το γλυκό μου...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 14:35, 10-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Αγάπη μου...ματάκια μου..Ζυμώνει!... περιμένοντας να ζυμώσει τρυφερά τη ζεστή αγκαλιά που θα τον αγκαλιάσει και θα τον αγαπήσει για πάντα..
Ας μην περιμένει πολύ, το γλυκό μου...
Αλεξάνδρα μου όπως πάντα γλυκύτατη κι αυτά που βάζεις αχχχχχ μακάρι το καλό μου να είναι το τυχερό του και να βρει οικογένεια καλή!!

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 15:19, 10-12-14:

μα τι να προωτοσχολιασει κανεις! την ομορφια αυτου του πλασματος? την απορια για το ανθρωποειδες που τον κλωτσησε με μενος? τα μπραβο για ολους οσους ενδιαφερθηκαν και συνεβαλαν στη σημερινη του εικονα? τι να πω, την καλυτερη τυχη του ευχομαι!

υγ: τωρα που τον ξαναβλεπω ιδιος με τον δικο μου ειναι σε αλλο χρωμα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 15:41, 10-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από anna 21
μα τι να προωτοσχολιασει κανεις! την ομορφια αυτου του πλασματος? την απορια για το ανθρωποειδες που τον κλωτσησε με μενος? τα μπραβο για ολους οσους ενδιαφερθηκαν και συνεβαλαν στη σημερινη του εικονα? τι να πω, την καλυτερη τυχη του ευχομαι!

υγ: τωρα που τον ξαναβλεπω ιδιος με τον δικο μου ειναι σε αλλο χρωμα

Ναι μωρέ είναι πραγματικά υπέροχο πλάσμα!!! και η κοπέλα που έτρεξε και τον έχει και τον φροντίζει τον έχει κάνει κουφετάκι!!! τώρα γι αυτόν που τον κλώτσησε με τέτοιο μένος τι να πω.....λίγο ότι και να πω!! να βρει μόνο ένα σπιτάκι.....

τα μωρά σου τα όμορφα μωρέ....θα χουν μεγαλώσει!!! να μου τα φιλήσεις όλα τους!!!

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 23:41, 10-12-14:

Μα πόσο τρυφερό και πανέμορφο πλάσμα , του αξίζουν σίγουρα τα καλύτερα...!!!! Θέλω να πιστεύω ότι δε μπορεί, δε θα χρειαστεί να περιμένει πολύ, θα βρεθεί το σπιτάκι του το συντομότερο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roccohooshie : 10-12-14 στις 23:44.

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 09:58, 11-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από roccohooshie
Μα πόσο τρυφερό και πανέμορφο πλάσμα , του αξίζουν σίγουρα τα καλύτερα...!!!! Θέλω να πιστεύω ότι δε μπορεί, δε θα χρειαστεί να περιμένει πολύ, θα βρεθεί το σπιτάκι του το συντομότερο
Σε ευχαριστούμε!! αυτό περιμένουμε και εμείς...ένα καλό άνθρωπο και ένα καλό σπιτάκι!!

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 00:32, 12-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από kat-cats
τα μωρά σου τα όμορφα μωρέ....θα χουν μεγαλώσει!!! να μου τα φιλήσεις όλα τους!!!
στον Γατουλη αναφερομουν (γνωστο και ως Θεμιστοκλη) αυτος ειναι ο "δικος μου", θα του μεταφερω τα φιλια αμεσα!

τα αλλα τα μωρακια που ειχα (τα τελευταια λογικα θα λες) που τα ειχα μεγαλωσει εχουν βρει σπιτακια εδω και καιρο και ζουν και βασιλευουν το ενα στα Γιαννιτσα και το αλλο στην Αθήνα! θα ανεβασω φωτος στο δικο μου θεμα αν προλαβω!

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 09:30, 12-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από anna 21
στον Γατουλη αναφερομουν (γνωστο και ως Θεμιστοκλη) αυτος ειναι ο "δικος μου", θα του μεταφερω τα φιλια αμεσα!

τα αλλα τα μωρακια που ειχα (τα τελευταια λογικα θα λες) που τα ειχα μεγαλωσει εχουν βρει σπιτακια εδω και καιρο και ζουν και βασιλευουν το ενα στα Γιαννιτσα και το αλλο στην Αθήνα! θα ανεβασω φωτος στο δικο μου θεμα αν προλαβω!
Μπράβο Αννα!!! δεν το ήξερα χαίρομαι πολύ!!! να βάλεις φωτο να τα θαυμάσουμε όλα!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 13:31, 02-01-15:

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους!!

το θαύμα των Χριστουγέννων ήρθε γι αυτό το όμορφο αγόρι, το Χρύσανθο!! Υιοθετήθηκε από μια πολύ καλή και συνειδητοποιημένη κοπέλα μαζί με παρεούλα τον Παρούλη, οπότε θα ζήσουν από εδώ και πέρα μαζί και ελπίζουμε ότι θα ακούμε μόνο όμορφα πράγματα και για τα δύο τους!!!

Μπορείτε να κλειδώσετε το θέμα μας! (τι όμορφο που ακούγεται έτσι;;; )

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 22:45, 02-01-15:

Υπεροχα νεα!!!!!
Τετοια να ακουμε καθημερινα!!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους