Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,855 εγγεγραμμένα μέλη και 716,635 μηνύματα σε 22,305 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 321 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Χάθηκε το Νιανιάου μου!!

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Agiyi
Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Agiyi έγραψε στις 18:37, 05-01-14:

Δεν μπήκε καλά το 2014!

Η Σονατούλα εξαφανίστηκε μέσα απο το σπίτι χτες 4/1/14 το απόγευμα ενώ ήμασταν όλοι μέσα!
Εγώ είμαι άρωστος τις τελευταίες μέρες, οπότε ήμουν στο κρεβάτι μου (με το που αντιληφθήκαμε οτι λείπει βέβαια πετάχτηκα, παρά τον 38,5 πυρετό), χτενήσαμε το σπίτι γιατί συνήθος της αρέσει να χώνεται σε διάφορες κρυψώνες για λίγο, αλλά δεν ήταν πουθενά!
Τα προηγούμενα 15 λεπτά είχε μπεί η μητέρα μου στο δωμάτιο μου για σκούπισμα και να αερίσει, έχοντας ανοίξει την μπαλκονόπορτα του δωματίου μου (είχα αλάξει δωμάτιο για να γίνει αυτό και δεν ήμουν μπροστά). Δεν είναι καν σίγουρο οτι η Σονατούλα ήταν στο δωμάτιο εκείνη την στιγμή, μιας και η μητέρα μου εξακολουθεί να μην έχει καμία σχέση μαζί της και δεν την προσέχει που είναι. ΑΝ βγήκε στο μπαλκόνι, δεν είναι η πρώτη φορά που θα έχει πάει, της αρέσει να πάει και να κοιτάει, πάντα με την επιτήριση μου. Ακόμα και αν ήταν εκεί, δεν την έχω ικανή να πήδηξε, αλλά απο την άλλη δεν είναι πουθενά αλλού
Εγώ δεν μπορώ δυστηχώς να βγώ απ' το σπίτι λόγο πυρετού (αν και βγήκα λίγο, δεν γινόταν αλλοιώς), η αδερφή μου και ο πατέρας μου βγαίνουν συνεχώς και ψάχνουν στην περιοχή. Έχουμε διαβάσει το άρθρο για το πως να βρούμε την γατούλα μας και το ακολουθάμε (έχουμε σκορπίσει π.χ. την άμμο της εδω γύρω). Παρ' όλα αυτά, τίποτα :/
Βάλαμε και αφισούλες με τηλέφωνα, και φωτογραφία.

ΠΕΡΙΟΧΗ: ΒΥΡΩΝΑΣ (Ψηλά στην Φορμίονος)
ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 6980156865

ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΜΟΙΒΗ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,044 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:48, 06-01-14:

Οχι ρε γμτ..
Ευχομαι να πανε ολα καλα και να την βρειτε.Εσεις οπωσδηποτε εξακολουθητε το ψαξιμο.Και θα σας συμβουλευα να ψαχνετε κυριως το βραδυ,με ενα πιατακι μεταλικο που θα το χτυπατε με κουταλι,ή με καποιον γνωριμο σε αυτην ηχο.Το βραδυ εχει πολυ περισσοτερη ησυχια και ξετρυπωνουν συνηθως απο τις κρυψωνες τους.Βαλτε και νερακι και φαγακι οπωσδηποτε κατω απο την πολυκατοικια,μηπως ερθει και παρακολουθητε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 00:05, 07-01-14:

Οχι ρε παιδι μου... Και ειδα την αγγελια στο facebook και σκεφτηκα ποσο πολυ μοιαζει με την Σονατα.
Προωθω με οποιο τροπο μπορω και ελπιζω τωρα που το γραφω αυτο να εχει ηδη γυρισει και να εχει τελειωσει η αγωνια σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ChristyRose (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ChristyRose
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ChristyRose έγραψε στις 00:24, 07-01-14:

πω πω! κουκλα ειναι.. πφφφ κριμα, πολυ κριμα! μακαρι να την βρειτε συντομα!
σκευτικες μηπως καταλαθος επεσε εκεινη την στιγμη απο το μπαλκονι?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Agiyi έγραψε στις 03:12, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Προωθω με οποιο τροπο μπορω και ελπιζω τωρα που το γραφω αυτο να εχει ηδη γυρισει και να εχει τελειωσει η αγωνια σου.
Βάσω μου δεν το πιστεύω, αυτό που είπες ήταν κυριολεκτικά απο το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!!

ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΑ! <3

Έπεσα να κοιμηθώ με μισάνοιχτη μπαλκονόπορτα ωστε να ακούω τυχών νιαουρίσματα (όπως έκανα και τις προηγούμενες μέρες). Σε κάποια φάση άκουσα νιαουρίσματα, τα οποία μου έκαναν οτι ήταν απο τις συνήθες γάτες της γειτονιάς που μαλώνουν που και που. Παρ' όλα αυτά, βγήκα στο μπαλκόνι να δω. Είδα έναν γάτο που τον βλέπω συχνά εδώ στην περιοχή. Ήταν όμως στο μπαλκόνι του και ένας γείτονας μας, τον οποίο τον είχα ενημερώσει πριν λίγες ώρες για την Σονατούλα μου. Ο γείτονας μου είπε οτι είδε άλλη μια γατούλα, την οποία δεν έβλεπα απο το μπαλκόνι μου. Ε, προφανώς κατέβηκα αμέσως. Βρήκα τις γάτες που μου είπε οτι είδε, δεν ήταν όμως το χαζό μου... Δεν μπορούσα να μείνω πολύ ώρα έξω (γιατί ακόμα έχω λίγο πυρετό), αλλά όπως πάω να μπω στην εξώπορτα του σπίτιού μου ακούω ένα άλλο νιάου, πολύ πιο γνώριμο και πολύ τρομαγμένο! Την φωνάζω ήρεμα και απαντάει!! Τρελένομαι, συνεχίζω να την φωνάζω και να μου απαντάει, ήταν στην αυλή του διπλανού σπιτιού!! Την πλισιάζω αρκετά, αλλά δεν μ' αφήνει να την πιάσω. Πρωφανώς δεν υπήρχε περίπτωση όμως να την αφήσω να ξεφύγει. Την έπιασα τελικά, ήταν τρομαγμένη πολύ (κατουρήθηκε και πάνω της το χαζούλι μου), μου έρηξε και μερικές γρατζουνιές στην αρχή, με το που είδε όμως οτι μπαίνουμε μέσα αρχισε να κάθετε καλύτερα. Μπήκαμε σπίτι, άρχισε να κάνει μπάνιο και μετά πήγε στο πιατάκι της. Της άνοιξα special κονσερβούλα και την εκτίμησε.
Οσο περνάει η ώρα την βλέπω να ηρεμεί. Στην αρχή με τον παραμικρό θόρυβο ταραζόταν!
Αύριο θα πάμε στον κτηνίατρο να την δει, να μας πει οτι είναι καλά. Είδα να έχει κάτι σαν πληγούλα στην πλατούλα της.
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως βρέθηκε έξω πάντως... Λογικά ναι, έπεσε απο το μπαλκόνι, αλλά την βλέπω να περπατάει κανονικά... Μένουμε στον 2ο όροφο... Υπάρχει περίπτωση όντως να έπεσε και να μην έπαθε τίποτα;

Το συμαντικό είναι οτι την βρήκα!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και για το ενδιαφέρον σας και για την βοήθεια σας!!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

O Agiyi έγραψε στις 03:16, 07-01-14:

Σας στέλνουμε την αγάπη μας!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Agiyi : 07-01-14 στις 03:20.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

georgetam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgetam
Ο georgetam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O georgetam έγραψε στις 04:06, 07-01-14:

Τέλεια! να τον χαίρεσαι τον γατούλι σου.

Εμένα όταν ήμουν μικρός η δικιά μας γάτα τρόμαξε και έπεσε από τον τρίτο. εμείς τρομάξαμε πάρα πολύ, αλλά ευτυχώς η γάτα δεν έπαθε τίποτα. οπότε ναι είναι πιθανών να γλίστρησε η οτιδήποτε.

ChristyRose (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ChristyRose
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ChristyRose έγραψε στις 07:36, 07-01-14:

αχ τελειαααα!!! ναι υπαρχει περιπτωση να μην εχει παθει απολυτος τιποτα! ειχε πεσει η γατα της θειας μου απο τον 3ο και γλυτωσε, τιποτα δεν επαθε!

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 10:06, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Agiyi
Βάσω μου δεν το πιστεύω, αυτό που είπες ήταν κυριολεκτικά απο το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!!

ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΑ! <3

Έπεσα να κοιμηθώ με μισάνοιχτη μπαλκονόπορτα ωστε να ακούω τυχών νιαουρίσματα (όπως έκανα και τις προηγούμενες μέρες). Σε κάποια φάση άκουσα νιαουρίσματα, τα οποία μου έκαναν οτι ήταν απο τις συνήθες γάτες της γειτονιάς που μαλώνουν που και που. Παρ' όλα αυτά, βγήκα στο μπαλκόνι να δω. Είδα έναν γάτο που τον βλέπω συχνά εδώ στην περιοχή. Ήταν όμως στο μπαλκόνι του και ένας γείτονας μας, τον οποίο τον είχα ενημερώσει πριν λίγες ώρες για την Σονατούλα μου. Ο γείτονας μου είπε οτι είδε άλλη μια γατούλα, την οποία δεν έβλεπα απο το μπαλκόνι μου. Ε, προφανώς κατέβηκα αμέσως. Βρήκα τις γάτες που μου είπε οτι είδε, δεν ήταν όμως το χαζό μου... Δεν μπορούσα να μείνω πολύ ώρα έξω (γιατί ακόμα έχω λίγο πυρετό), αλλά όπως πάω να μπω στην εξώπορτα του σπίτιού μου ακούω ένα άλλο νιάου, πολύ πιο γνώριμο και πολύ τρομαγμένο! Την φωνάζω ήρεμα και απαντάει!! Τρελένομαι, συνεχίζω να την φωνάζω και να μου απαντάει, ήταν στην αυλή του διπλανού σπιτιού!! Την πλισιάζω αρκετά, αλλά δεν μ' αφήνει να την πιάσω. Πρωφανώς δεν υπήρχε περίπτωση όμως να την αφήσω να ξεφύγει. Την έπιασα τελικά, ήταν τρομαγμένη πολύ (κατουρήθηκε και πάνω της το χαζούλι μου), μου έρηξε και μερικές γρατζουνιές στην αρχή, με το που είδε όμως οτι μπαίνουμε μέσα αρχισε να κάθετε καλύτερα. Μπήκαμε σπίτι, άρχισε να κάνει μπάνιο και μετά πήγε στο πιατάκι της. Της άνοιξα special κονσερβούλα και την εκτίμησε.
Οσο περνάει η ώρα την βλέπω να ηρεμεί. Στην αρχή με τον παραμικρό θόρυβο ταραζόταν!
Αύριο θα πάμε στον κτηνίατρο να την δει, να μας πει οτι είναι καλά. Είδα να έχει κάτι σαν πληγούλα στην πλατούλα της.
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως βρέθηκε έξω πάντως... Λογικά ναι, έπεσε απο το μπαλκόνι, αλλά την βλέπω να περπατάει κανονικά... Μένουμε στον 2ο όροφο... Υπάρχει περίπτωση όντως να έπεσε και να μην έπαθε τίποτα;

Το συμαντικό είναι οτι την βρήκα!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και για το ενδιαφέρον σας και για την βοήθεια σας!!
Αντε βρε παιδι μου, μπραβοοοοοοοοο.
Και ψαχνω απο την ωρα που σηκωθηκα και βλεπω πως δεν υπαρχει πουθενα η δημοσιευση και κοντευα να τρελλαθω. Ευτυχως, αντε τωρα να κανετε αγαπουλες και να προσεχετε ο ενας τον αλλον.

Υ.Γ. Σημερα παντως εχει φανουροπιττα, μου το εκανε το χατηρι ο αγιος.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkaki
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα ( έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H tinkaki miaouuuuuuuu έγραψε στις 15:15, 07-01-14:

Μπράβο!!! Τέλος καλό όλα καλά. Χάρηκα πολύ...!

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 16:35, 07-01-14:

Χαίρομαι πάρα πολύ που τον βρήκατε και τελείωσε τόσο σύντομα η αγωνίας κι η περιπέτειά σας!
Εύχομαι να μην ξαναζήσετε ποτέ παρόμοια εμπειρία.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

O Agiyi έγραψε στις 18:25, 07-01-14:

Σας ευχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια ^_^

Μόλις γυρίσαμε απο τον κτηνίατρο και μας είπε οτι είναι μια χαρά, δεν έχει απολύτως τίποτα. Για το χτυπηματάκι που έχει σχεδόν στο σβέρκο της μας είπε οτι το πιο πιθανό είναι να είναι απο δάγκωμα απο αρσενικό... Μου φαίνεται οτι ακόμα και στειρωμένη που είναι, είναι τόσο γλυκιά που δεν μπορούν να αντισταθούν τα αρσενικά!
Την λυπήθηκα μόνο γιατί μου παραπονέθηκε πολύ όταν την έβαλα στην γατοφόρο... "Μόλις χτες το βράδυ ήρθα, και τώρα με ξαναβγάζεις έξω;" μου έλεγε... Αλλά ήθελα να την δει ο γιατρός να με διαβεβαιώσει οτι είναι καλά...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,044 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:06, 07-01-14:

Δεν ξερεις ποσο μα ποσο χαρηκα οταν ειδα το μηνυμα σου!!
Παντως εχε τον νου σου με το μπαλκονι,διοτι δεν ειναι παντα τοσο τυχερα.
Δωσε της πολλα φιλακια απο μενα!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 20:50, 07-01-14:

Ολα ετσι κανουν με τη γατοφορο. Ευτυχως που βρεθηκε και ειναι καλα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χάθηκε - Από eleni1410
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-05-10 στις 21:35.
    • Χάθηκε - Από Υακίνθη
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-09 στις 19:52.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους