Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,775 εγγεγραμμένα μέλη και 715,098 μηνύματα σε 22,183 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 321 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εξοικείωση με καινούριο γατογονιό!

Ciara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ciara
H Ciara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Ciara έγραψε στις 21:18, 17-11-18:

Καλησπερα σας κ καλως σας βρηκα! Με λενε κατερινα κ μολις απεκτησα ενα γατουλη 8 μηνων σκοτις φολντ αρσενικο. Το εφερα σπιτι χτες αλλα δε βγαινει απο τη κρυψωνα του. Δε κανει τιποτα κ καμμια προσπαθεια εξερευνησης. Τον εχω βαλει στο δωματιο μου κ του μιλαω συχνα χωρις να τον ενοχλω κ να τον πιεζω. Δε δεχεται τα χαδια μου αν παω να τον χαιδεψω κ μαλιστα μου κανει το χαρακτηριστικο χχχχχ. Τρωει αλλα μονο αν του παω τη τροφη εκει που ειναι χωρις να χρειαστει να σηκωθει. Νερο δεν εχει πιει ακομα κ δεν εχει παει τουαλετα. Να σημειωσω οτι μεχρι τωρα ζουσε με τους γονεις του κ τα αλλα τρια αδερφακια του. Τι να κανω? Μηπως κανω κατι λαθος? Ετσι οπως το βλεπω ειναι σαν να μη θελει να προσαρμοστει κ γιαυτο δε προσπαθει καν. Επισης ο γιος μου ο οποιος μενει μονος του πηρε το αλλο αδερφακι κ αυτο αρσενικο εχει κ εκεινος θεμα μονο που ο δικος του δε τρωει δε πινει δε παει τουαλετα κ δε κουνιεται απο κει που ειναι. Δεν ειναι ομως επιθετικος κ δεχεται χαδια. Τι να κανουμε? Ευχαριστω εκ των προτερων
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 21:55, 17-11-18:

Καλησπέρα και όλα θα πάνε τέλεια...Μην τον πιέζεις και θα πάρουν όλα τον δρόμο τους. Να έχεις σε σημείο προσέγγισης το αμμοδοχείο και όλα θα πάνε καλά. Μην έχεις άγχος για καμία από τις δύο γάτες(Δεν είμαι ειδικός στις ράτσες αλλά όλες οι γάτες,γάτες είναι.) Στο τέλος νικάει η περιέργεια, κατά το γνωστό ρητό αλλά από την καλή για εσάς!!! Βήμα-βήμα θα εξερευνήσει και θα οικειοποιηθεί το χώρο, βήμα-βήμα θα χτίσετε μια υπέροχη σχέση που θα κρατήσει χρόνια πολλά. Μην ανησυχείς...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ciara
H Ciara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Ciara έγραψε στις 23:44, 17-11-18:

Σας ευχαριστω για την απαντηση ελπιζω να γινουν ετσι οπως τα λετε! Πραγματικα στεναχωριεμαι πολυ! Φαινονται σαν να μη θελουν να προσπαθησουν καν!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 00:02, 18-11-18:

Οι άνθρωποι προσπαθούν. Τα ζώα ή κάνουν κάτι ή δεν το κάνουν. Οι γάτοι σου, και οι δύο, θα προσαρμοστούν τέλεια. Αρκεί να νιώσουν αγάπη και ασφάλεια...Και νομίζω πως έχουν βρει και τα δυο...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Καινούριο μέλος!!!!! - Από ioulios
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-04-12 στις 19:00.
    • Γάτα αγκύρας και εξοικείωση στο σπίτι... - Από KonTheCool
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-01-12 στις 19:47.
    • Ο μπουρζουά Ρεμπελιέ ξαναψάχνει μποέμ γατογονιό! - Από moukelis
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-11 στις 10:20.
    • Καινούριο μέλος - Από Juan Lu
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-03-08 στις 11:18.
    • Καινούριο γατάκι - Από MENILOU
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-10-07 στις 19:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους