Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,779 εγγεγραμμένα μέλη και 715,139 μηνύματα σε 22,187 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 246 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες που αφορούν στις αμπούλες για εξωπαράσιτα

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 13:26, 30-05-13:

Μήπως αν δοκιμάζατε κάποια άλλη μάρκα αμπούλας; Ίσως το Αριούκι έχει δυσανεξία/αλλεργία μόνο σε μία μάρκα. Εμείς έχουμε δοκιμάσει frontline και πρόσφατα activyl και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Όσο για το σπρέυ, επειδή μου έχει μείνει από όταν ήταν η Μίσι μικρό, τώρα δεν κάθονται να τους το βάλω... Οπότε αμπούλα και καθαρίζουμε. Πάντως όσο βγαίνουν έστω και στο μπαλκόνι εγώ βάζω κάθε μήνα. Τον χειμώνα μάλλον θα επιμηκύνω το χρονικό διάστημα λέω....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zhta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zhta
H zhta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H zhta έγραψε στις 23:42, 30-05-13:

εχετε δει αποτελεσμα με το κολαρο και τις αμπουλες..??? της εχωω βαλει κολαρα αλλα δεν ειχε κανενα μα κανενα αποτελεσμα μετα τις εβαλα αμπουλα πισω παλι ψυλλους ειχε εβαζε το χερι της να το γλυψει οποτε και αυτες οι τρεις σταγονες τιποτα δεν εκαναν. ώσπου πηρα ενα θαυματουργο σπρει πολυ γνωστο την ψεκασα απο πανω μεχρι κατω και το επομενο λεπτο αρχιζαν και πηδαγαν απο πανω της δυστυχωσ πανω στο χαλι, επρεπε να την ειχα βγαλει εξω..το μονο θεματακι ειναι να την κραταω απασχολημενη μεχρι να στεγνωσει και μετα να το γλειψει..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catpower

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catpower
H catpower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H catpower έγραψε στις 22:04, 10-07-13:

Kαλησπέρα,να σας ενημερώσω οτί έχει κυκλοφορήσει και χάπι για τους ψύλλους,είναι κατάλληλο για περιπτώσεις που έχουν αλλεργίες τα ζωάκια ή τα κυνηγάμε με τις ώρες να τους βάλουμε αμπούλα και μετά να προσέχουμε μην τη γλύψουν.Και επίσης αν υπάρχουν παιδάκια στο σπίτι που χα'ιδολογάνε τα ψιψίνια ακόμη και πάνω στην αμπούλα.
Οι ψύλλοι όπως βλέπουμε έχουν αποκτήσει ανοσία σε κάποιες αμπούλες,σπρέυ και για αυτό το λόγο εταιρίες βγάζουν νέα προιόντα.
Σε ζωάκια που είναι γεμάτα,προτιμούμε το ψέκασμα για άμεσα αποτελέσματα και κάθε 20 μέρες με έναν μήνα δεν ξεχνάμε να επαναλαμβάνουμε.Και μέσα στο σπίτι να ζουν,εμείς μπορεί να μεταφέρουμε αυγά ψύλλων και να κολλήσουν.Το κολλάρο στη γάτα το θεωρώ λίγο επικίνδυνο,ειδικά αν βγαίνει έξω,μην μπλεχτεί πουθενά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761
H 761 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H 761 έγραψε στις 13:26, 16-03-14:

Ρε παιδιά, μόλις έβαλα αμπούλα στη γάτα μου, αλλά συνειδητοποίησα ότι την κρατάγαμε (είμαστε και δύο άνθρωποι μαζί -φάσκελο) στραβά και η αμπούλα πήγε μονόμπαντα. Επηρεάζει αυτό την απόδοσή της; Και αν καταφέρει να τη γλύψει;

ΥΓ: Μάλλον έχω βάλει το θέμα σε λάθος κατηγορία..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 14:48, 16-03-14:

Το θεμα ειναι να μην το γλυψει μεχρι να στεγνωξει και στεγνωνει γρηγορα. Δεν προκειται να επηρρεασει την αποδοση της αμπουλας, ο λογος που την βαζουμε εκει ειναι για να μην μπορεσουν να το γλυψουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leonardo1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη leonardo1
H leonardo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H leonardo1 έγραψε στις 19:07, 12-06-14:

εμενα ο γατος μου δεν καθετε να του βαλω την αμπλουλα κ ετσι σημερα ετσι οπως κουνιοταν την εβαλα ολη πανω στο τριχωμα.... υπαρχει περιπτωση να μην τον επιασε? να του βαλω αλλη?

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 19:17, 12-06-14:

Θα έλεγα να περάσουν κάποιες μέρες και μετά... Μην τον πειράξει... Εντάξει δέρμα δε θα δεις με το πυκνό τρίχωμα που έχουν τα γατούνια μας, αλλά έπεσε τόσο επιφανειακά πια;

Παράθεση

leonardo1

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη leonardo1
H leonardo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H leonardo1 έγραψε στις 05:49, 13-06-14:

ε ναι.... καλα θα περιμένω καμια βδομαδα και θα του ξαναβαλω....

Παράθεση

Taniakrik

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Taniakrik
H Taniakrik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Taniakrik έγραψε στις 12:44, 01-12-14:

καλημέρα.....θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση....εγώ χθες το πρωί έβαλα αμπούλα στον γατο μου,μόνο 2 σταγόνες ..είναι 1 χρόνων ..sthn αρχή ήτανε μια χαρά,μετά όμως βγήκε έξω στο μπαλκόνι και κρυβότανε όλοι νύχτα κατo από μια γλάστρα....δεν ανησύχησα πολύ...ήτανε και αργά την νύχτα που το πρόσεξα...σήμερα όμως τον βρήκα στην ίδια θέση,χωρίς να έχει φάει τίποτα,ούτε νερό είχε πιει ...και έχει μια παράξενη συμπεριφορά...λίγο κλαει...ξύνετε στο ζβέρκο,και μόνο όταν κρύβετε στην κουβέρτα του μόνο τότε ήρεμη λίγο....θελα να είμαι ειλικρινής,αν είχα λεφτά,θα πηγενα αμέσως στο κτηνιγιατρο,αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν....τι να κάνω.....με νερό τον έχω ξεπλύνη,με βρεγμένη πετσέτα τον έχω τύλιξη...τι άλλο να κάνω???

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:29, 01-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Taniakrik
καλημέρα.....θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση....εγώ χθες το πρωί έβαλα αμπούλα στον γατο μου,μόνο 2 σταγόνες ..είναι 1 χρόνων ..sthn αρχή ήτανε μια χαρά,μετά όμως βγήκε έξω στο μπαλκόνι και κρυβότανε όλοι νύχτα κατo από μια γλάστρα....δεν ανησύχησα πολύ...ήτανε και αργά την νύχτα που το πρόσεξα...σήμερα όμως τον βρήκα στην ίδια θέση,χωρίς να έχει φάει τίποτα,ούτε νερό είχε πιει ...και έχει μια παράξενη συμπεριφορά...λίγο κλαει...ξύνετε στο ζβέρκο,και μόνο όταν κρύβετε στην κουβέρτα του μόνο τότε ήρεμη λίγο....θελα να είμαι ειλικρινής,αν είχα λεφτά,θα πηγενα αμέσως στο κτηνιγιατρο,αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν....τι να κάνω.....με νερό τον έχω ξεπλύνη,με βρεγμένη πετσέτα τον έχω τύλιξη...τι άλλο να κάνω???
Καλησπέρα, δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κτ άλλο, απλά περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί. Πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να συνέλθει πάντως, αφού προφανώς παρουσίασε κάποια ευαισθησία στη συγκεκριμένη αμπούλα, εκτός κι αν σου πεσε κατά λάθος μεγαλύτερη ποσότητα από τη συνιστώμενη για το βάρος του, οπότε είναι λογικό ούτως ή άλλως να τον πείραξε Αν δεις όμως ότι συνεχίζεται το πρόβλημα καλό θα ήταν έστω να κάνεις ένα τηλεφώνημα στον κτηνίατρό σας για να σου πει τη γνώμη του

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Taniakrik

Νεοφερμένος

H Taniakrik έγραψε στις 11:42, 02-12-14:

Γεια σας...Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Σήμερα το "θηρίο" μου έγινε καλά!!!!!!!! Μάλλον πως όντως ήτανε υπερδοσολογία...εγώ συνήθως του έβαζα 1 σταγόνα....αυτή τη φορά επιδη έχει γίνει γύρω στα 4 κιλά (για αυτό τον λέω "θηρίο" ) του έβαλα 2 σταγόνες...όλες αυτές ζαλάδες και παρενέργιες κρατήσανε ένα 48ωρο...αλλά τέλος καλό όλα καλά

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 12:43, 02-12-14:

Taniakrik ποια αμπούλα χρησιμοποίησες?

Παράθεση

Taniakrik

Νεοφερμένος

H Taniakrik έγραψε στις 12:57, 02-12-14:

Advocate.....από το ίντερνετ την παραγείλα...δεν είναι καλή?

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,362 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 14:38, 02-12-14:

Όχι δε σημαίνει ότι δεν είναι καλή, κι εμείς την έχουμε χρησιμοποιήσει στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα. Πλέον βέβαια έχουμε καταλήξει στη stronghold και δεν την αλλάζουμε! Κι αφού λες ότι τη χρησιμοποίησες τη συγκεκριμένη και στο παρελθόν χωρίς επιπτώσεις σημαίνει ότι όντως η δοσολογία τον πείραξε... Θέλει προσοχή γενικά, κι εμένα ένα γατάκι μου παλιότερα που μου είχε ξεφύγει μεγαλύτερη ποσότητα για το βάρος του είχε παρουσιάσει συμπτώματα δηλητηρίασης και είχα φοβηθεί πολύ. Τότε μάλιστα του είχε πάρεις 2-3 μέρες να συνέλθει..αλλά ευτυχώς όλα καλά!
Να το χαίρεσαι το θηριάκι σου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roccohooshie : 02-12-14 στις 14:42.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 15:20, 02-12-14:

Ότι είπε η roccohooshie. Οι advocate και stronghold είναι αυτές που καλύπτουν τα περισσότερα παράσιτα, αν θυμάμαι καλά από τον πίνακα. Υπάρχουν δύο διαφορετικές αμπούλες και αντιστοιχούν σε 2 κατηγορίες 1-4 κιλά και 4-8 κιλά για την advocate. Και τις αδειάζουμε ολόκληρες. Ίσως ο γάτος είναι στο όριο των κιλών.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΛΑ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΛΑ
H ΕΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H ΕΛΑ έγραψε στις 09:23, 26-02-16:

Καλημέρα !!Μία σύντομη ερώτηση . Θέλω να βάλω σε έναν γατούλη που ζει στο δρόμο αμπούλα για τα παρασιτα . Είναι σίγουρα 6 μηνών ίσως και παραπάνω . Αν του βάλω μία stronghold μέχρι 2 ,5 κιλά είναι ok? Ισως έχει λιγότερο βάρος . Είμαι διστακτική γιατί είναι μικρός .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Waterlily ('Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Waterlily
H 'Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Waterlily Lilly, Άρτεμις, Ριρή <3 έγραψε στις 15:26, 13-07-17:

Καλησπερα γατο ομαδα!!! Θελω να σας κανω μια ερωτηση γιατι αυτη τη φορα κ οι δυο γατογονεις εχουμε ανησυχησει!! (Ο μπαμπας κυριως!) Εχθες βαλαμε αμπουλες στις τσουπρες. Βαλαμε broadline spot on διοτι φυσικα χαπι δε τρωμε!!! Η αμπουλα ηταν 9ml κ ηταν απο 2,5 μεχρι 7,5 κιλα. Ο συντροφος μου, μου ειπε οτι μηπως τους πεσει πολυ να τη βαλουμε ολη κ πηρα κανα δυο τηλεφωνα σε φιλους με γατα κ μου ειπαν να τη βαλουμε ολη. Τις πιασαμε σε φαση ηρεμη αλλα μολις καταλαβαν οτι βαζουμε αμπουλα εγινε πολεμος. Η αρτεμις χτυπιωταν κ η αμπουλα εχει πεσει επικινδυνα στο πλαι, στο τσακ να τη γλυψει κ η ριρη ενω πετυχαμε το κεντρο εχει φαει μια φρικη που δε λεγεται. Το θεμα μας ειναι οτι αρχικα μηπως επεσε πολυ η αμπουλα και αν στην περιπτωση η αρτεμισουλα το φτασει κ το γλυψει, τι θα μπορουσε να συμβει. Επισης απο εχθες ειναι το τριχωμα καγκελο και αν θυμαμαι καλα εφευγε την επομενη μερα. Να τις αφησω ησυχες κ θα φυγει μοναχο του ή να πιασω σιγα σιγα να τις ξεπλυνω;
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 16:45, 13-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Waterlily
Καλησπερα γατο ομαδα!!! Θελω να σας κανω μια ερωτηση γιατι αυτη τη φορα κ οι δυο γατογονεις εχουμε ανησυχησει!! (Ο μπαμπας κυριως!) Εχθες βαλαμε αμπουλες στις τσουπρες. Βαλαμε broadline spot on διοτι φυσικα χαπι δε τρωμε!!! Η αμπουλα ηταν 9ml κ ηταν απο 2,5 μεχρι 7,5 κιλα. Ο συντροφος μου, μου ειπε οτι μηπως τους πεσει πολυ να τη βαλουμε ολη κ πηρα κανα δυο τηλεφωνα σε φιλους με γατα κ μου ειπαν να τη βαλουμε ολη. Τις πιασαμε σε φαση ηρεμη αλλα μολις καταλαβαν οτι βαζουμε αμπουλα εγινε πολεμος. Η αρτεμις χτυπιωταν κ η αμπουλα εχει πεσει επικινδυνα στο πλαι, στο τσακ να τη γλυψει κ η ριρη ενω πετυχαμε το κεντρο εχει φαει μια φρικη που δε λεγεται. Το θεμα μας ειναι οτι αρχικα μηπως επεσε πολυ η αμπουλα και αν στην περιπτωση η αρτεμισουλα το φτασει κ το γλυψει, τι θα μπορουσε να συμβει. Επισης απο εχθες ειναι το τριχωμα καγκελο και αν θυμαμαι καλα εφευγε την επομενη μερα. Να τις αφησω ησυχες κ θα φυγει μοναχο του ή να πιασω σιγα σιγα να τις ξεπλυνω;
Καλησπέρα φίλη Waterlily. Για αρχή πες μας πόσα κιλά είναι οι τσούπρες σου, αν και δεν πιστεύω να είναι κάτω από 2,5 κιλά.
΄Οσο για το γλύψιμο, είναι επικίνδυνο μέχρι να στεγνώσει η αμπούλα, αφού στεγνώσει δεν υπάρχει πρόβλημα. Και η τρίχα κάγκελο, θα φύγει κι αυτή σιγά σιγά, μην ανησυχείς.
Παράθεση

Waterlily ('Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Waterlily
H 'Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Waterlily Lilly, Άρτεμις, Ριρή <3 έγραψε στις 17:24, 13-07-17:

Καλησπερα κ ευχαριστω για την απαντηση. Εννοειται οτι δεν ειναι 2,5 κιλα!! Πιο πολυ γραφω για να καθησυχασω τον Βασιλη παρα εμενα(που να κανουμε και παιδι δηλαδη, Ολο μου λεει μη του παθουν τιποτα τα κοριτσια του). Νομιζω οτι η απαντηση σου μας καλυψε πληρως! Ευχαριστω και παλι!!
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaratustra
H zaratustra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H zaratustra έγραψε στις 23:46, 26-11-18:

Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω, ξερετε ποσο καιρο πρεπει να μη πλυθει-καθαριστει εκεινο το σημειο στο οποιο εχουμε βαλει την αμπουλα στην γατουλα μας; Η δικη μου πασχει απο δερματοφυτιαση και πρεπει να την καθαριζω με μπεταντιν σαπουνι και μολις σημερα της εβαλα την αμπουλα..οποτε δε ξερω ποτε θα εχει απορροφηθει πληρως για να πεσει νερο σε εκεινο το σημειο..
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,722 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:58, 26-11-18:

Για τουλάχιστον 4 ώρες ,όπως μου έχει συστήσει η κτηνίατρος που παρακολουθεί τη δική μου. Δεν πλένουμε και δεν χαϊδεύουμε τη γατούλα σ'εκείνο το σημείο, ωσότου απορροφηθεί το φάρμακο. Το αφήνω 6-8 ώρες, για να είμαι σίγουρη.
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaratustra
H zaratustra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H zaratustra έγραψε στις 08:41, 27-11-18:

Ευχαριστώ παρα πολυ!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους