Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,467 εγγεγραμμένα μέλη και 718,712 μηνύματα σε 22,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 397 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο γάτος μου δεν μπορεί να πάει τουαλέτα

fanis12345

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fanis12345
Ο fanis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O fanis12345 έγραψε στις 22:03, 21-10-19:

Τις τελευταίες 2 ημέρες το γατάκι μου δεν μπορεί δεν πάει ούτε να ουρησει ούτε να αφοδεύσει. Πηγαίνει στην άμμο και δεν μπορεί να τα κάνει. Σημείωση: φαινεται ότι έχει χτυπήσει τα πίσω πόδια του(περπατάει με κάποια δυσκολία και αλλώτε το σέρνει). Το πήγα σε δύο γιατρούς και μου είπαν ότι κάποιο κάταγμα δεν έχει, ενώ το υποβοήθησαν να ουρήσει. Εκείνοι απέδωσαν την απουσία ουρησης, επειδή είχε παράσιτα και του έδωσαν panacur καθως και του έκανέ σημερα το πρωι ο ένας παυσίπονη ένεση και αντιβίωση για 15 μέρες. Σήμερα πάλι δεν μπορεί να πάει τουαλέτα και κλαίει. Δεν μπορώ να αντιληφθώ αν το πρόβλημα είναι λόγω του χτυπήματος ή από τα παράσιτα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 21-10-19 στις 22:43. Αιτία: Διαγραφή ημιτελούς και επαναλαμβανόμενου μέρους κειμένου.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,789 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 08:02, 22-10-19:

Οπωσδήποτε και επειγόντως πρέπει να γίνει μια επανεκτίμηση της κατάστασής του, αν χρειαστεί και σε άλλον γιατρό.
Απεικονιστικές εξετάσεις, του έγιναν (ακτινογραφία ή/και υπερηχογράφημα)για να επιβεβαιώσουν το οτι τα εσωτερικά του όργανα δεν έχουν υποστεί κάποια κάκωση ή ρήξη, ή αρκέστηκαν μόνο στην κλινική εξέτασή του;
΄Οπως και να'χει, το γεγονός οτι παρά τη θεραπεία η κατάστασή του υποτροπίασε, χτυπάει συναγερμό για άμεση ιατρική βοήθεια. Μην το αναβάλεις λοιπόν ούτε ώρα!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και γρήγορα περαστικά στο γατούλη σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους