Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,211 εγγεγραμμένα μέλη και 718,814 μηνύματα σε 22,710 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 645 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η κατάλληλη βούρτσα χτενίσματος για κοντότριχες γατούλες;

Mici

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mici
H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 15:53, 06-02-07:

Καλησπερούδια σας!!!

Έχω μια απορία... ποια είναι η κατάλληλη βούρτσα χτενίσματος για κοντοτριχες γατούλες;
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή που είναι για μώρα. Κάθε βράδυ πριν κοιμηθούμε, την χτενίζω πρώτα με την φορά των τριχών, μετά αντίθετα και τέλος προς την φόρα των τριχών. Μετά λάμπει ολόκληρη :up:

Εσείς χρησιμοποιείτε καθόλου βούρτσα στην γατούλα σας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 16:09, 06-02-07:

Eχω παρει απο pet shop μια βουρτσα ειδικη για κοντοτριχες γατουλες. Αν θυμαμαι καλα εκανε 10 ευρω, μαλλον λιγοτερο. ειναι πολυ καλη, η Ντορις τη λατρευει, ο Νεμο παλι πρεπει να εχει τα κεφια του για να τον χτενισω..δυστυχως το scanner μου εχει χαλασει και δεν μπορω να περασω φωτογραφια ωστε να δεις πως ειναι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 16:17, 06-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από kelly
Eχω παρει απο pet shop μια βουρτσα ειδικη για κοντοτριχες γατουλες. [ ... ] και δεν μπορω να περασω φωτογραφια ωστε να δεις πως ειναι..
Κελλυ, για περίγραψε μου την. Δεν πειράζει για το σκαννερ. Η δικιά μου, τρελαίνεται να την βουρτσίζω ειδικά πριν τον ύπνο ...

Παράθεση

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 16:29, 06-02-07:

Βρηκα το κουτι!!! :up: :up: :up:
Λοιπον ειναι Cameo η μαρκα, η βουρτσα ειναι μικρη γυρω στα 15 εκατοστα, με λεπτα δοντακια, τα δοντακια ειναι σαν να ειναι φτιαγμενα απο συρματακι (πως μοιαζουν), αλλα ειναι πολυ μαλακα
Ειναι σ'ενα γαλαζιο-μπλε χαρτονι, κ τελικα η τιμη ειναι 6,00 ευρω.
Ελπιζω αυτα να σε βοηθανε

Παράθεση

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 16:30, 06-02-07:

εμενα παλι μισει το βουρτσισμα για να τη χτενισω(κι ειναι ημιμακρυτριχη και βγαζει πολλη τριχα)γινεται μαχη και καταληγω με χερια ριγε εχω παρει μαι βουρτσα διπλη,στη μια μερα ειναι σαν τις ανθρωπινες,κι απο την αλλη εχει πιο χοντρα "νηματα"στα οποια κολλανε οι τριχες που ειναι να πεσουν.

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 23:26, 06-02-07:

Είχα πάρει κι εγώ μια σαν αυτή που λέει η Κέλυ, όταν άρχισε ο Πέπε να μαδάει, αλλά ...δεν....Στα δικά μου δεν τους αρέσουν τα λούσα και η καθαριότητα. Μόλις με δουν με μωρομάντηλο ή με τη βούρτσα στο χέρι...τρέχουν!

Παράθεση

chrisidor

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη chrisidor
H chrisidor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 582 μηνύματα.

H chrisidor έγραψε στις 23:38, 06-02-07:

Εγώ έχω πάρει κάτι βούρτσες και οι γάτοι μου έχουν ξετρελαθεί!!! Ειδικά ο Ισίδωρος...κλαίει για να τον χτενίσω!
Από τη μία πλευρά έχει μικρά συρμάτινα δοντάκια (όπως η δικιά σου kelly) και από την άλλη είναι σαν τις βούρτσες που καθαρίζουμε τα ρούχα ή τα παπούτσια. Η δεύτερη πλευρά τους αρέσει περισσότερο!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CIMG2332.JPG
Εμφανίσεις:  120
Μέγεθος:  114,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CIMG2333.JPG
Εμφανίσεις:  148
Μέγεθος:  202,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  CIMG2334.JPG
Εμφανίσεις:  128
Μέγεθος:  110,5 KB  

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 23:49, 06-02-07:

Σαν τη 2η, την κόκκινη τους είχα πάρει.

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

H Mici έγραψε στις 10:46, 07-02-07:

Να είστε καλά, παίδια! Με βοηθήσατε!!! :up: Εγώ νόμιζα στην αρχή ότι αυτά είναι μόνο για σκυλούς...
Θα παω σε petshop να πάρω μια. Μπας και γλιτώσω το πολύ σκούπισμα καθημερινά!!!

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 12:15, 07-02-07:

εγω τον χτενιζω με χτενα σιδερενια.. του αρεσει περισσοτερο απο βουρτσα... μου παιρνει περισσοτερη ωρα βεβαια αλλα οκ!

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

H Mici έγραψε στις 15:19, 21-02-07:

Το καθημερινό βούρτσισμα της γάτας είναι καλό;;;
Κάθε μέρα την βουρτσίζω πριν πάμε για ύπνο, για να φεύγουν ότι σκόνες και βρώμιες υπάρχουν πάνω της μιας και τις περισσοτερες ώρες μέχρι να γυρίσω στο σπίτι απο την δουλεία μου είναι έξω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

georgia-odysseas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia-odysseas
H georgia-odysseas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H georgia-odysseas έγραψε στις 17:53, 21-02-07:

ο οδυσσεας μου τρελενετε για βουρτσισμα του εχω μια βουρτσα σαν αυτη για τα μωρα μια αλλα με πιο αραια σιδερενια δοντια και χτενα που ειναι η μιση πλευρα πιο πυκνα τα δονττια και η αλλη πιο αραιη ..αφου τον χτενισω με τις βουρτσες τον κανω και με τη χτενα χτενιζει καλυτερα..το ειδα απο τον γιατρο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους