Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,852 εγγεγραμμένα μέλη και 716,546 μηνύματα σε 22,294 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 331 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βρέθηκε ασπρόμαυρος γατούλης, σύνορα Πετρούπολης-Ιλίου

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 14:48, 19-08-14:

Ο γατούλης της φωτογραφίας εμφανίστηκε πριν λίγες μέρες στο σημείο που ταΐζω τα αδεσποτάκια της γειτονιάς. Αντί να τρέξει να φάει, τον νοιάζουν μόνο τα χάδια και με ακολουθεί για να μπει μέσα. Επίσης, δεν απομακρύνεται ποτέ από το σημείο και μόλις βλέπει άλλους γάτους, τρέχει να κρυφτεί. Σίγουρα είχε ξανά επαφή με ανθρώπους και ελπίζω κάποιος να τον ψάχνει!
Ήταν αστείρωτος αλλά έτσι βολικός που είναι, μπήκε σχεδόν μόνος του στη γατοφόρο και τον πήγα για στείρωση. Η κτηνίατρος υπολόγισε πως είναι περίπου 5-6 χρονών. Φτερνίζεται αρκετά αλλά οι εξετάσεις που έκανε για AIDS και λευχαιμία ήταν αρνητικές και του έγινε ένεση αντιβίωσης μακράς διάρκειας.
Αν τον αναζητάει κάποιος, μπορεί να επικοινωνήσει οποιαδήποτε ώρα στο 6983169152.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P8180897.jpg
Εμφανίσεις:  77
Μέγεθος:  919,4 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P8180899.jpg
Εμφανίσεις:  77
Μέγεθος:  1,49 MB

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P8180900.jpg
Εμφανίσεις:  66
Μέγεθος:  1,17 MBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P8180896.jpg
Εμφανίσεις:  76
Μέγεθος:  1,14 MB

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 19:10, 19-08-14:

αχ μωρε τι γατουλι τετοια γατια περιζητητα πρεπει να γινονται, μακαρι να βρει το σπιτι του!

Οσο για σενα Ειρήνη τι να πει κανείς, ποσα μπραβο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:24, 19-08-14:

Τι ομορφούλης που είναι! Και πόσο μου αρέσουν τα μαύρα spots που κάνουν τη μουσουδίτσα του χαρακτηριστική...
Αν και τον έχεις κατακάθαρο και "άρχοντα" μέσα στο κλουβάκι , σίγουρα θα θέλει να ξαναβρεί το σπιτάκι του, όπου θα μπορεί ελεύθερος να εκδηλώσει την τρυφερότητά του, να γίνει τρισευτυχισμένος, πράγμα που εύχομαι με όλη μου την καρδιά πολύ σύντομα να συμβεί

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 22:20, 19-08-14:

Αχ ποσο αθλιοι ανθρωποι υπαρχουν..Αν αναλαμβανουν ενα ζωο γιατι δεν το φροντιζουν;;Καλη τυχη γατουλη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 11:24, 20-08-14:

Σας ευχαριστώ κορίτσια!
Είναι πραγματικά κρίμα τέτοια πλάσματα να βρίσκονται στο δρόμο. Δεν ξέρω πώς μπορεί να κατέληξε έξω ούτε πόσο καιρό ζει έτσι αλλά είναι πολύ τρυφερό πλάσμα. Στο κτηνιατρείο έκατσε, του πήραν αίμα, τον βάλανε κάτω κατευθείαν για τη στείρωση, μετά εδώ σπίτι μέσα στο μπάνιο, τόση ταλαιπωρία και το μόνο που κάνει είναι να ζητάει χάδια ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Έχει πάρει αγάπη δηλαδή, γι΄αυτό και ελπίζω πως κάποιος ίσως τον ψάχνει.

Υ.Γ. Όλες οι φωτογραφίες είναι μέσα στο κλουβάκι γιατί λίγο τρόμαζε με τη φωτογραφική και στριμωχνόταν πίσω-πίσω στη γατοφόρο. Μόλις του έκλεινα το πορτάκι ξεθάρρευε. Όχι δηλαδή πως τα 2x2 του μπάνιου μου όπου ζει είναι αρκετά... Μέχρι την Παρασκευή που μπορώ θα τον κρατήσω πάντως. Να έχει μια ευκαιρία...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 13:29, 20-08-14:

Είναι πανέμορφο πλασματάκι....ότι και να πω για σένα Ειρήνη είναι πολύ λίγο....

Μην το λες ότι είναι κάποιου....το πιθανότερο είναι τα γονίδιά του να είναι καλά και γι αυτό να είναι τόσο καλότροπος και χαδιάρης γάτος....μακάρι το καλό μου να βρει ένα σπιτάκι....τέτοια αγγελούδια είναι κρίμα να μένουν στους δρόμους.....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 22:48, 20-08-14:

Τι να πω; Όλα είναι πιθανά. Απλώς επειδή ό,τι και να συμβαίνει αυτός εκεί, στα χάδια με μανία και με ακολουθούσε και κάθε φορά να μπει ντε και καλά μέσα, συν ότι χρησιμοποίησε την άμμο κατευθείαν, μοιάζει να είναι σπιτίσιος.
Το πρώτο βράδυ μετά τη στείρωση άνοιξε μέσα το ντους και έγινε μούσκεμα! Τον σκούπισα καλά καλά αλλά επειδή ακόμα κρατούσε η νάρκωση, μου είπε ο γιατρός να τον κλεισω στο κλουβάκι με ζεστά μπουκάλια νερό μην κάνει υποθερμία. Ε, όλο το βράδυ και το πρωί που συνήλθε δε λέρωσε καθόλου το κλουβάκι ο γλυκός μου!
Και στο μπάνιο με το που ανοίγω την πόρτα φωνάζει για χάδια. Ούτε να φύγει κάνει κίνηση. Κολλάει βεντούζα πάνω μου!
Δε θέλω να σκέφτομαι πως μπορεί κάποιος να παράτησε τέτοιο αγγελούδι!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,410 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 23:22, 20-08-14:

Ειρήνη μου τι γλυκό πλάσμα είναι αυτό..; Κι όπως το περιγράφεις πιστεύω κι εγώ ότι είναι από σπίτι, δε μπορεί να μεγάλωσε στο δρόμο και να΄χει τέτοια συμπεριφορά, τι στο καλό ; Μακάρι όντως να τον αναζητά κάποιος και να σας βρει..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους