Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,943 εγγεγραμμένα μέλη και 717,828 μηνύματα σε 22,434 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 352 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η Φαίδρα και τα μπομπάκια της!

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 00:25, 12-05-14:

Koριτσακι λεω εγω Βαλε μας μια πιο καλη μπας και δουμε καλυτερα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 00:34, 12-05-14:

πως αντεχεις τοσες ομορφιες?......................
κοριτσακι λεω, και εγω,και το Σιλβακι ειχε κατι φουντιτσες και χαιροταν ο αντρας μου,την ηθελε αγορακι,(ΑΦου οταν μας ειπε η κτηνιατρος κοριτσι ειπε ο σκασμενος ""κοριτσακι?ξερεις κανεναν που να θελει γατακι?'')που να ηξερε ομως τι ερωτα θα εβρισκε,καθως εχουν τρελη αδυναμια ο ενας στον αλλο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,440 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:43, 12-05-14:

Δεν ξέρω βρε παιδιά..Πάντως στα κοριτσάκια οι τρυπούλες βρίσκονται πιο κοντά, πάντα αυτό παρατηρώ για να διακρίνω το φύλο. Κι εδώ μου φαίνεται έχουν μια κάποια απόσταση, γι αυτό και υποθέτω αρσενικούλι ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 00:53, 12-05-14:

;οπως και να εχει θα μαθουμε καποτε
α και μια και ειμαι εδω και εβλεπα ΤΟ θεμα με αμμο(Ειρηνακι θα βγω )
Ειρηνη μου αληθεια κ εσυ που εχεις μπολικα κουτσουνια τι αμμο παίρνεις ?
α, δεν γινεται ,............πρεπει να ανοιξουμε θεμα για εμας τους πολύτεκνους ,με οικονομικα και ποιοτικα προιοντα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 20:22, 12-05-14:

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ!
Δεν κάθεται με τίποτα να κάνουμε διάσημο το ποπουδάκι!!
Όσες έβγαλα σήμερα ήταν χειρότερες απ΄αυτή! Άυριο πάλι με το φως του ήλιου...

ofilia μου, όντως, πρέπει κάτι να γίνει για τα πολυ-γατο-πληθυσμιακά μπατιρόσπιτα!!
Στα δικά μου έχω κρυσταλλική γιατί όποια "χωματένια" και να δοκίμασα (και πολλές για πολλές γάτες), τα 16 πατούσια γέμιζαν τον τόπο! Βέβαια, δεν πήγα σε πολύ ακριβές.
Την πρώτη φορά που τη δοκίμασα είχα ενθουσιαστεί με το πόσο καθαρά ήταν όλα!
Η κρυσταλλική απορροφάει τις μυρωδιές και αντέχει και αρκετά περισσότερο. Εντάξει, πάνω λέει για ένα μήνα αλλά εδώ γελάμε... Και μόνο στη Φαίδρα όταν την είχα, με τίποτα δεν πήγαινε τόσο καιρό, μύριζε. Πάντως, είμαι ευχαριστημένη. Συγνώμη που θα γίνω λίγο μπλιάξ και ίου...αλλά στα συν βάζω και ότι από τα κακά τους απορροφάει την υγρασία αλλά δεν τα καλύπτει παντού κι έτσι μπορώ να καταλάβω αν είναι ΟΚ. Α, και είναι διασπώμενη οπότε τα πετάω στην τουαλέτα, από πάνω χλωρίνη και τέλος.
Στη Φαίδρα έβαζα την ίδια αλλά όταν ήρθαν τα μωρά έβαλα αυτές που κάνουν σβόλους για να μη δυσκολευτούν με τη σιλικόνη.
Δοκιμάζω πάλι διάφορες και η καλύτερη ήταν η Brit αλλά το μόνο μαγαζί που τη βρήκα είναι μακριά και δεν κάνει διανομές.
Έκανε γύρω στα 11-12 € το πεντόκιλο.
Αν έχεις κάτι να προτείνεις, μη διστάσεις!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,440 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:32, 12-05-14:

Τη Van Cat την έχετε δοκιμάσει? Γράφω γι αυτήν εδώ

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 20:43, 12-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ειρήνη1234
Παιδιά, ευχαριστώ πολύ!
Δεν κάθεται με τίποτα να κάνουμε διάσημο το ποπουδάκι!!
Όσες έβγαλα σήμερα ήταν χειρότερες απ΄αυτή! Άυριο πάλι με το φως του ήλιου...

ofilia μου, όντως, πρέπει κάτι να γίνει για τα πολυ-γατο-πληθυσμιακά μπατιρόσπιτα!!
Στα δικά μου έχω κρυσταλλική γιατί όποια "χωματένια" και να δοκίμασα (και πολλές για πολλές γάτες), τα 16 πατούσια γέμιζαν τον τόπο! Βέβαια, δεν πήγα σε πολύ ακριβές.
Την πρώτη φορά που τη δοκίμασα είχα ενθουσιαστεί με το πόσο καθαρά ήταν όλα!
Η κρυσταλλική απορροφάει τις μυρωδιές και αντέχει και αρκετά περισσότερο. Εντάξει, πάνω λέει για ένα μήνα αλλά εδώ γελάμε... Και μόνο στη Φαίδρα όταν την είχα, με τίποτα δεν πήγαινε τόσο καιρό, μύριζε. Πάντως, είμαι ευχαριστημένη. Συγνώμη που θα γίνω λίγο μπλιάξ και ίου...αλλά στα συν βάζω και ότι από τα κακά τους απορροφάει την υγρασία αλλά δεν τα καλύπτει παντού κι έτσι μπορώ να καταλάβω αν είναι ΟΚ. Α, και είναι διασπώμενη οπότε τα πετάω στην τουαλέτα, από πάνω χλωρίνη και τέλος.
Στη Φαίδρα έβαζα την ίδια αλλά όταν ήρθαν τα μωρά έβαλα αυτές που κάνουν σβόλους για να μη δυσκολευτούν με τη σιλικόνη.
Δοκιμάζω πάλι διάφορες και η καλύτερη ήταν η Brit αλλά το μόνο μαγαζί που τη βρήκα είναι μακριά και δεν κάνει διανομές.
Έκανε γύρω στα 11-12 € το πεντόκιλο.
Αν έχεις κάτι να προτείνεις, μη διστάσεις!
AX ΒΑΧ το μονο που εχω να προτεινω ειναι οτι πρεπει να τα εκπαιδευσουμε να πηγαινουν στη δικη μας λεκανη,και να τραβαν και καζανακιεχει μια βδομαδα που πηρα την catleader,θα δω τι θα γινει και με αυτη
η αληθεια μου ειναι οτι πριν γινουν 5 στο σπιτι μια φορα πηρα everclean ΚΑΙ ερωτευτηκα θα ελεγα την αμμοαλλα για 5 ειναι αδυνατον να παίρνω......
Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Τη Van Cat την έχετε δοκιμάσει? Γράφω γι αυτήν εδώ
εμ αυτο διαβασα και ξεσηκωθηκα για ερευνα παλι,θα ψαξω να τη βρω κι εδω..........

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:08, 12-05-14:

AX ΒΑΧ το μονο που εχω να προτεινω ειναι οτι πρεπει να τα εκπαιδευσουμε να πηγαινουν στη δικη μας λεκανη,και να τραβαν και καζανακι
Καλά θα ήταν..

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 22:47, 12-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από ofilia
AX ΒΑΧ το μονο που εχω να προτεινω ειναι οτι πρεπει να τα εκπαιδευσουμε να πηγαινουν στη δικη μας λεκανη,και να τραβαν και καζανακιεχει μια βδομαδα που πηρα την catleader,θα δω τι θα γινει και με αυτη
η αληθεια μου ειναι οτι πριν γινουν 5 στο σπιτι μια φορα πηρα everclean ΚΑΙ ερωτευτηκα θα ελεγα την αμμοαλλα για 5 ειναι αδυνατον να παίρνω......

εμ αυτο διαβασα και ξεσηκωθηκα για ερευνα παλι,θα ψαξω να τη βρω κι εδω..........
Χαχαχα! Αυτή ήταν η χειρότερη που έχω δοκιμάσει!
Και για τα νουμεράκια την είχα πάρει και τη δοκίμασα πάλι στη Φαίδρα μήπως έφταιγε που ήταν πολλά. Έκανε χάλια σβώλους, διαλύονταν και δεν τα έπιανε καλά το φτυαράκι, συν ότι γινόταν κάπως σα λάσπη και κολλούσε στον πάτο και ότι διασκορπιζόταν άπειρα. Μακάρι με την τιμή της να μας έκανε!! Και μακάρι να σας κάτσει εσάς καλά.

Αλεξάνδρα μου, είδα που έγραφες για τη van cat αλλά λίγο που το έψαξα, δεν τη βρήκα σε κανένα on line...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:59, 12-05-14:

Θα ρωτήσω τη Βάσω μας που μου τη σύστησε και θα σου πω, αν δεν προλάβει εκείνη να σου πει απευθείας. Έχω την εντύπωση οτι εκείνη την αγοράζει από on line και σε πολύ καλή τιμή

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:37, 10-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Θα ρωτήσω τη Βάσω μας που μου τη σύστησε και θα σου πω, αν δεν προλάβει εκείνη να σου πει απευθείας. Έχω την εντύπωση οτι εκείνη την αγοράζει από on line και σε πολύ καλή τιμή
Nop, δεν την αγοράζω on-line από το pet shop που ψωνίζω την παίρνω. Σε διαδικτυακό κατάστημα δεν την έχω βρει μέχρι τώρα.
΄Ισως επειδή είναι πολύ φθηνώτερη δεν τους συμφέρει και δεν την φέρνουν. Αν όμως την βρούμε οι περισσότεροι σε διάφορα μαγαζιά της περιοχής μας, τι θα κάνουν; Θα αναγκαστούν και θα την φέρουν γιατί μέχρι στιγμής είναι συγχρόνως η καλύτερη μακράν και η φθηνώτερη που έχω δοκιμάσει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φαίδρα, η τριχομπαλίτσα!! - Από vaso
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-04-10 στις 15:30.
    • Φαίδρα, η γυριστρούλα ... - Από MHTSI
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-08 στις 11:34.
    • Φαίδρα και Ιόλη - Από MHTSI
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-06-07 στις 20:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους