Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,500 εγγεγραμμένα μέλη και 718,131 μηνύματα σε 22,535 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 348 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Επείγον! Γατούλα που να θηλάζει

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αθηνα~~
H αθηνα~~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H αθηνα~~ έγραψε στις 14:06, 07-08-14:

Όπως εχω γραψει και σε άλλο θεμα του forum,εχω ένα γατακι νεογεννητο,περιπου μιας εβδομάδας...είναι το μονο που εχει μεινει από τα 3 που βρηκα αρχικα.Επειδή δυστυχως ότι και να κανω φοβάμαι πολύ ότι δεν θα καταφερει να επιβιωσει,σκεφτηκα ότι ισως βοηθουσε να εβρισκα μια γατουλα που να θηλαζει για να του προσφερει ο,τι εγω δεν μπορω..Υπαρχει καποιος με γατουλα που θηλαζει αυτή τη στιγμη που να μπορει να με βοηθησει??Αν υπαρχει καποιος το γατακι θα το φερω εγω οπου και αν είναι εντος Αθηνας..και διευκρινιζω ότι το γατακι δεν θελω να το δωσω..θα το ξαναπαρω πισω αν καταφερει να ζησει..θα ηθελα μονο μια προσωρινη βοηθεια μηπως και καταφέρουμε και το σωσουμε..
Ευχαριστω πολύ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 14:45, 07-08-14:

Εύχομαι να βρεθεί γατομαμά. Αν έχεις facebook, βάλε κι εκεί μια αγγελιούλα για γατομαμά, υπάρχει και μια σελίδα που ασχολείται μόνο μ' αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 14:45, 07-08-14:

Στέλνω προσωπικό μήνυμα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H αθηνα~~ έγραψε στις 14:58, 07-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Εύχομαι να βρεθεί γατομαμά. Αν έχεις facebook, βάλε κι εκεί μια αγγελιούλα για γατομαμά, υπάρχει και μια σελίδα που ασχολείται μόνο μ' αυτό.
Ποια σελιδα είναι αυτη μηπως γνωρίζετε???

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 15:51, 07-08-14:

Αγαπητή συνονόματη ( ) θα σου πρότεινα να κάνεις ό,τι μπορείς για το γατάκι εσύ, μόνη σου. Μη χάνεις πολύτιμο χρόνο ψάχνοντας για γατομαμά, μην ξοδεύεις την ενέργειά σου. Η γατομαμά αν βρεθεί πρέπει στη συνέχεια όχι μόνο να δεχτεί το γατάκι 100% για λίγες ώρες, αλλά να το φροντίζει και μετά, συνεχώς. Αυτό απαιτεί συνεχή προσοχή από τον άνθρωπο που θα το αναλάβει, να προσέχει μήπως η μαμά παρατήσει το γατάκι. Όπως καταλαβαίνεις είναι ρίσκο.

Θα πρότεινα να το κρατάς ζεστό με μπουκάλια με ζεστό νερό (φαντάζομαι το κάνεις ήδη), να το ταϊζεις ειδικό γαλατάκι μόνο, όπως κάνεις ήδη (όχι εβαπορέ που σου είπε κάποιος κτηνίατρος...) και να μας ρωτάς ό,τι θες. Θα βοηθήσουμε όσο μπορούμε. Επίσης, κάποια μέλη εδώ στο σάιτ έχουν αναφέρει περιπτώσεις όπου ο κτηνίατρος χορήγησε αντιβίωση στο γατάκι λόγω του ότι ανίχνευσε αναπνευστικό πρόβλημα. Μήπως αυτό είναι κάτι που θα άξιζε να το επιδιώξεις; Να ρωτήσεις κάποιον κτηνίατρο αν η αντιβίωση θα βοηθούσε;

Πόσο είναι σε ηλικία αλήθεια;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 16:25, 07-08-14:

Ναι εννοείται συνεχιζω να το φροντιζω κανονικα απλα μου ηρθε και αυτη η ιδεα και παραλληλα ψαχνω μπας και βρεθει κατι...Το γατακι πρεπει να είναι περιπου μιας εβδομάδας δεδομενου ότι το βρηκα την προηγουμενη παρασκευη και πρεπει να ηταν το πολύ μιας η δυο ημερων τοτε..Σε οσους κτηνιατρους εχω τηλεφωνησει μου ειπαν ότι δεν μπορουν να κανουν κατι γιατι παραειναι μικρο..ενας μονο μου ειπε να το παω και εκει που χαρηκα γιατι θεωρησα ότι το ειπε γιατι καπως θα μπορουσε να το βοηθησει..μου ειπε ότι εννοουσε ευθανασια..για κανεναν λογο φυσικα δεν προκειται να γινει κατι τετοιο..Σκεφτηκα για γατομαμα γιατι οι περισσοτεροι μου λενε ότι δεν θα επιβιωσει..Η αληθεια βεβαια είναι πως πριν λιγα χρονια ειχα ξαναβρει 2 νεογέννητα γατακια τα οποια όχι απλα εζησαν κ ζουν αλλα εγιναν γαταρες,και τοτε δεν ηξερα οσα ψιλοξερω τωρα για τα νεογεννητα..ουτε από θερμοφόρες ηξερα ουτε από ειδικο γαλα κι όμως τα καταφεραν..το θεμα είναι πως εκεινα πρεπει να ειχαν προλαβει να θηλασουν από τη μαμα τους εστω και μια φορα..ενώ για αυτό δεν ξερω..και αν οντως δεν εχει θηλασει ουτε μια φορα..δυσκολα τα πραγματα!Ωστοσο θα συνεχισω να το φροντιζω όπως εκανα και οποιαδήποτε συμβουλη από σας θα ηταν κατι παραπανω από ευπροσδεκτη..και σας ευχαριστω κιολας πολύ για το τοσο ενδιαφερον!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 17:03, 07-08-14:

Η αδερφή μου έσωσε 8 από τα 9 (!!!!!!) νεογέννητα που βρήκε στα σκουπίδια. Ούτε εκείνα πρέπει να είχαν θηλάσει. Είναι θέμα αφενός τύχης και αφετέρου επιμονής και δικιάς σου και του γατιού. Εύχομαι τα καλύτερα, ρώτησε μας ό,τι θες, οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε αποκτήσει εμπειρία με νεογέννητα, αν και όσα έχεις πει ότι κάνεις είναι όντως τα ενδεδειγμένα.

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 18:39, 07-08-14:

Πο πο πραγματικα απιστευτο!!Συγχαρητηρια..θα πρεπει να ηταν πραγματικα παρα πολύ δυσκολη η φροντιδα τοσων μωρων!Μονο εδώ βρισκω κουραγιο να συνεχισω με το μικρουλι γιατι ολοι μου λενε ότι δεν θα τα καταφερει..κτηνιατροι,φιλοζωικες..ολοι..οπου εχω ρωτησει...Με απασχολουν 2 πραγματα..πρωτον το φαγητο του..του δινω 2 ml ανα 2 ωρες αλλα δειχνει να θελει κι άλλο...να του δινω παραπανω?και αν ναι,ποσο παραπανω?φοβαμαι μην μου σκασει!Δευτερον δεν εχει ενεργηθεί καθολου...κανει τσισα κανονικα κάθε φορα που το ταιζω και το τριβω αλλα καθολου κακα..ο γιατρος ειπε ότι αφου κανει τσισα είναι οκ..και καποια στιγμη θα ενεργηθεί..πηρα τηλ και δευτερο κτηνιατρο και μου ειπε το ιδιο,μου ειπε ακομη να του κανω μασαζ με λιγο λαδακι για να μην ερεθιστεί η περιοχη και το κανω ετσι..τι λετε??

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε στις 20:09, 07-08-14:

Για τη δοσολογία που πρέπει να δίνεις δεν μπορώ να σου πω, καλά είναι να δεις τη δοσολογία που γράφει η συσκευασία του γάλακτος που δίνεις. Πάντως όπως μου ακούγεται, μπορείς να του δίνεις μέχρι 4 ml τη φορά που είναι το μάξιμουμ.

Εδώ μπορείς να δεις τη δοσολογία που προτείνουν για το γάλα της royal. Κάνε λιγο σκρολ, κάνε κλικ στο daily intake και δες. Για γατάκι μίας εβδομάδας λέει ότι πρέπει να τρώει 7 γεύματα την ημέρα, από 2 ως 4 (μάξιμουμ) ml τη φορά.

Ωστόσο δες πχ, το εξής. Για γατάκια που είναι στη δεύτερη εβδομάδα, λέει ότι πρέπει να τρώνε από 5 ως 10 ml. Οπότε αν το γατάκι σου είναι περίπου 10 ημερών, πρέπει σίγουρα να του δίνεις περισσότερο φαγητό γιατί πεινάει. Ειδικά αφού σου δείχνει κιόλας ότι πεινάει περισσότερο. Θα πρότεινα να δίνεις 5 ml κάθε 3 ώρες.

Κακάκια του πρέπει να κάνει έστω λίγα και έστω υγρά, όχι; Νομίζω πως πρέπει να κάνει. Απ' την άλλη βέβαια αν είναι τόσο μικρούλι και τρώει μόνο υγρό φαγάκι, θα αργήσει να κάνει κακάκια. Τρίβε του τον πωπό εσύ πάντως μετά από κάθε γεύμα. Το λαδάκι είναι όντως καλή ιδέα, ναι. Κάποια απ' τα γατάκια της αδερφής μου όντως ερεθίστηκε το πωπουδάκι τους.

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 20:52, 07-08-14:

Eυχαριστω πολύ για τις πληροφοριες!Ο κτηνίατρος μου ειπε να του δωσω ένα ml nunzol πρωι μεσημερι βραδυ για να ενεργηθεί..οποτε θα κανω αυτό τωρα..δεν πιστευω να το βλαψει ε??

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:59, 07-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από αθηνα~~
Δευτερον δεν εχει ενεργηθεί καθολου...κανει τσισα κανονικα κάθε φορα που το ταιζω και το τριβω αλλα καθολου κακα..ο γιατρος ειπε ότι αφου κανει τσισα είναι οκ..και καποια στιγμη θα ενεργηθεί..πηρα τηλ και δευτερο κτηνιατρο και μου ειπε το ιδιο,μου ειπε ακομη να του κανω μασαζ με λιγο λαδακι για να μην ερεθιστεί η περιοχη και το κανω ετσι..τι λετε??
Τα γατάκια που είχα βρει εγώ είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ενώ στην αρχή έκαναν και κακάκια, το ένα δηλαδή, μετά για μια βδομάδα δεν έκαναν καθόλου και τα πήγα σε κτηνίατρο. Μου έδωσε ένα φαρμακάκι υγρό και μια πολύ λεπτή συριγγούλα και μου έδειξε πόσο ακριβώς να τους δίνω κάθε μέρα, μέχρι να κάνουν.
Τρεις μέρες χρειάστηκαν και μετά πια κάνανε κανονικά τα κακάκια τους. Οπότε μήπως να πίεζες λίγο τον κτηνίατρο να σου δώσει κάποιο φάρμακο που να κάνει για μωράκια. Δεν κάνει να μένουν πολλές μέρες έτσι, είναι επικίνδυνο.
Δεν ξέρω και να σου πω ποιό φάρμακο μου έδωσε γιατί μου το έβαλε σε ένα μικρό δοκιμαστικό σωλήνα και μου το έδωσε μαζί με την σύριγγα...

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε στις 21:00, 07-08-14:

Δεν ξέρω, τι να σου πω, εγώ δε θα έδινα νομίζω ακόμα. Αλλά δεν είμαι σίγουρη προφανώς και δεν είμαι γιατρό. Nujol το λένε αυτό που σου είπε. Πάρε μια δεύτερη-τρίτη γνώμη καλύτερα μωρέ, έστω για τη δοσολογία.

Ουφ δεν ξέρω, δε θέλω να σε επηρεάσω, δεν είμαι κτηνίατρος. Απλά θα πρότεινα να πάρεις άλλο ένα τηλέφωνο να άκουγες μια δεύτερη γνώμη. Τον κτηνίατρο αυτόν τον εμπιστεύεσαι;

edit: Α οκ αφού λέει και η Βάσω ότι δοκίμασε κάτι ανάλογο και έκανε καλό, τότε εντάξει Πήγε η καρδιά μου στη θέση της

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 21:18, 07-08-14:

Μου ειπε ο κτηνίατρος για το nuzol και μετα πηρα τηλ αλλον κτηνιατρο για να ρωτησω αν κανει και μου ειπε ότι δεν θα το βλαψει...όμως το θεμα είναι ότι πηγα στο φαρμακειο και μου ειπαν ότι δεν βγαινει πια..οποτε ακυρο το nuzol..να του εδινα μια σταγονα λαδακι??Παντως εχω παρει 4 κτηνιατρους (φραγη θα μου κανουν στο τελος =p)και κανεις δεν εδειξε να ανησυχει ιδιαιτερα...αλλα λεω να μην το ρισκάρω..τι λετε για το λαδακι??

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:20, 07-08-14:

Σε ποιά περιοχή είσαι; ΄Εχω nujol.

Edit: Σε αυτό που γράφεις μετά για τα εφημερεύοντα νοσοκομεία ζώων, το γράφω εδώ για να μην γράφουμε απανωτά ποστ, το καλύτερο και πιο εξειδικευμένο σε γάτες είναι ο αίλουρος.
Εξαρτάται βέβαια και από την περιοχή που είσαι, έχω σχετικά κοντά μου 24ωρη κλινική πάρα πολύ καλή σε επιστημονικό προσωπικό, αν και κάπως ακριβή για την τσέπη μου.

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 21:20, 07-08-14:

Και κατι ακομη!Συνηθως παιρνω το Αττικο Νοσοκομειο Ζωων στο Κορωπι για να ρωτησω επειδή εφημερευει..είναι καλο??ξερετε??μου φαινονται καλοι αλλα δεν εχω παει και ποτε..αλλιως γνωρίζετε κανεναν κτηνιατρο η κλινικη που να εφημερευει και να είναι καλοι??Το νοσοκομειο ζωων στο πικερμι δεν το εμπιστεύομαι γενικα,γιατι εχω ακουσει τα χειροτερα,αλλα τους παιρνω και αυτους στην αναγκη..

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 21:21, 07-08-14:

Ειμαι Νεα Μακρη =(

Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 21:38, 07-08-14:

καταρχας δεν καταλαβαινω γιατι ολοι σου λενε οτι δε θα ζησει το μικρο. απειρα γατακια εχουν μεγαλωσει ετσι. το ενα γατακι φαινεται οτι ειχε καποιο αναπνευστικο προβλημα και ετσι κι αλλιως δεν θα αντεχε, το πρωτο ηταν απο την αρχη υποτονικο (ετσι δεν ειναι ή λαθος θυμαμαι?), οκ ειναι ακομα πιο ευαισθητα τοσο μωρα, αλλα εχουν πιθανοτητες να επιβιωσουν οταν φροντιζονται σωστα.

κουκι (ασχετο) βδομαδας δεν ηταν τα μωρα της αδελφης σου ή λαθος θυμαμαι?

ποσες μερες δεν εχει ενεργηθει? αν ειναι πανω απο 3-4 πρωτα δοκιμασε να του βαλεις λιγο λαδι στον πωπο του με μια μπατονετα και μετα πολλη ωρα το μασαζ που πρεπει να του κανεις για κανει κακα (κυκλικα στην κοιλιτσα και μετα στον πωπο με κατι υγρο που να θυμιζει τη γλωσσα της μαμας του). αν δεν τα κανει παλι μπορεις να δωσεις λιγο duphalac αφου δεν μπορεις να βρεις το αλλο φαρμακο. ειναι σιροπι για δυσκοιλιοτητα σε παιδια, φθηνο, το παιρνεις απο φαρμακειο, αρκει μια σταγονα οχι παραπανω και βλεπεις αν χρειαστει να ξαναδωσεις. μια κοπελα εμπειρη σε μωρα μου το ειχε προτεινει, το εχω εφαρμοσει και εγω και ολα καλα πηγαν. δεν μου το προτεινε παντως κτηνιατρος, αλλα και αυτοι αν δεν εχουν μεγαλωσει μωρα ποτε, δεν πολυξερουν...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 21:47, 07-08-14:

Ευχαριστω για τα ενθαρυντικα λογια!Ναι το κανω ηδη αυτό με το λαδακι αλλα δεν ειδα αποτέλεσμα..και ναι είναι από την παρασκευη που δεν εχει κανει κατι,δηλαδή οσο καιρο το εχω εγω δεν εχει ενεργηθεί..dulphalac τι ποσοτητα και ποσο συχνα??

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 22:20, 07-08-14:

Πηρα dulphalac και του εδωσα!Και ακριβως μολις του το εδωσα ειδα ότι ειχε κανει κακα!Κοντεψα να τρελαθώ πηρα όμως τηλεφωνο τον γιατρο και μου ειπε πως δεν υπαρχει πρόβλημα..δεν θα το βλαψει..

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε στις 22:49, 07-08-14:

Απλά πρόσεχε να του δίνεις πολύ λίγο. Το 1 ml που σου είπαν για το νουγιόλ είναι εξωφρενική ποσότητα. 1 ml παραφινέλαιο σ' αυτή την ηλικία θα το στείλει αδιάβαστο το γατί. Μια-δυο σταγόνες και πολύ είναι.

Άννα ναι, λογικά τόσο ήταν. Είχαν τελείως κλειστά ματάκια και γενικά ήταν πολύ μικρά. Απ' την εμπειρία μου με γεννητούρια (παλιότερα δεν ξέραμε τι είναι στείρωση... ) θα έλεγα ότι ήταν λιγότερο από 10 ημερών.

Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 22:55, 07-08-14:

Του εδωσα dulphalac τελικα αλλα μολις το εδωσα ειδα ότι ειχε κανει κακα από μονο του..λετε να εχουμε θεμα τωρα??

Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 23:07, 07-08-14:

μπα μην ανησυχεις, απλα μπορει να τα ξανακανει συντομα, το ειπε και ο κτηνιατρος οτι δεν υπαρχει θεμα. ναι πολυ πολυ λιγο μια σταγονα εδινα εγω δλδ 0,1 ml και την εκανε τη δουλεια. τωρα θα παρει μπρος για τα καλα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αθηνα~~

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H αθηνα~~ έγραψε στις 23:37, 07-08-14:

Ενταξει..παλι καλα!ευχαριστω πολύ!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:50, 07-08-14:

΄Ολα καλά θα πάνε τώρα που πήρε μπρος και κάνει και κακάκια. Θα δεις.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους