Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,483 εγγεγραμμένα μέλη και 718,472 μηνύματα σε 22,632 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 293 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάφορα εξογκώματα

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 20:51, 03-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Καλέ βρε Κατερίνα, το εμβόλιο της λύσσας της το έκαναν σε αυτό το σημείο;
Τόσα και τόσα έχουμε πει για το εμβόλιο της λύσσας, πρώτα λέγαμε πως πρέπει να γίνεται στο ποδαράκι ούτως ώστε αν δημιουργηθεί σάρκωμα απλά χάνει το γατί ένα ποδαράκι αλλά σώζουμε την ζωή του. Πέρισυ είχα γράψει εγώ την νεώτερη έκδοση που προήλθε από πολύ ψαγμένη κτηνίατρο που μου είπε πως είναι καλύτερα να γίνεται στη κοιλίτσα όπου υπάρχει αρκετό λίπος και γλυτώνουμε και το ποδαράκι.
Πως άφησες να της κάνουν το εμβόλιο της λύσσας σε αυτό το σημείο;
΄Οπως και νά 'χει, παρακολούθησέ το όπως σου είπαν να κάνεις και αφού είναι και ενήμερος ο κτηνίατρος πιστεύω να πάνε όλα καλά.

Πάντως να ξέρετε, γρομπαλάκια μπορεί να δημιουργηθούν και χωρίς να συμβαίνει κάτι κακό και φυσικά ανεξάρτητα από τα διάφορα εμβόλια γιατί όντως μπορεί να δημιουργηθεί κάτι μετά από την ένεση όπως ακριβώς και με τους ανθρώπους. Η Τασούλα έχει ένα στην πλάτη και προς το πλάι, εδώ και χρόνια και βγήκε μόνο του στα καλά καθούμενα. Το έχουν δει διάφοροι κτηνίατροι πολλές φορές και όλων η γνώμη είναι πως αφού δεν την ενοχλεί και την στιγμή που δεν αλλάζει το γρομπαλάκι, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.
Εννοείται πως εγώ το παρακολουθώ ανελλειπώς από τότε που πρωτοβγήκε.
Βάσω όταν το είπα στη γιατρό μας ήταν κάθετη ότι το εμβόλιο της λύσσας δεν κάνει πρόβλημα. Μόνο της λευχαιμίας. Επέμενε πολύ και τι να έκανα.... δεν είμαι γιατρός! και του Ιντεφίξ εκεί γίνεται και όχι μόνο από αυτή τη γιατρό....

Ελπίζω να μην είναι κάτι...είναι σαν μαλακό μαξιλαράκι, που δεν φαίνεται μόνο όταν τη χαιδεύεις καταλαβαίνεις ότι εκεί υπάρχει κάτι σαν λίπος...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:29, 03-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από kat-cats
Βάσω όταν το είπα στη γιατρό μας ήταν κάθετη ότι το εμβόλιο της λύσσας δεν κάνει πρόβλημα. Μόνο της λευχαιμίας. Επέμενε πολύ και τι να έκανα.... δεν είμαι γιατρός! και του Ιντεφίξ εκεί γίνεται και όχι μόνο από αυτή τη γιατρό....
Κατερίνα μου δεν ήθελα να σου κάνω κριτική, προς Θεού. Απλά ανησύχησα και κάπως θύμωσα με την κτηνίατρό σας.
Το θέμα είναι πως άλλοι κτηνίατροι λένε πως δημιουργεί σάρκωμα το εμβόλιο της λύσσας και όχι μόνο και άλλοι πως όχι. Την στιγμή λοιπόν που δεν συμφωνούν μεταξύ τους σε κάτι και αφού τυχαίνει να ζούμε στην εποχή της υπερπληροφόρησης που μαθαίνουμε διάφορα χρήσιμα στο ίντερνετ και μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε προς όφελός μας, είναι νομίζω αναφαίρετο δικαίωμά μας να ζητάμε κάτι που θέλουμε.
Εγώ στην θέση σου την επόμενη φορά θα ήμουν κάθετη πως θέλω το εμβόλιο να γίνει είτε στο ποδαράκι είτε στην κοιλίτσα. Μιλάω πάντα για την Μιλού και για την Κίρα, για τα σκυλάκια δεν γνωρίζω οπότε δεν μπορώ και να εκφέρω γνώμη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:24, 03-07-14:

Κι εγώ εντωμεταξύ ιδέα δεν είχα ότι το αντιλυσσικό δεν ενδείκνυται να γίνεται πάνω στη ράχη..Και σε μας ο γιατρός μας εκεί τους το έχει κάνει, ευτυχώς δε δημιουργήθηκε πρόβλημα σε κανένα τους, αλλά για όσα δεν έχουμε εμβολιάσει ακόμη θα το συζητήσω μαζί του..
Θέλω να πιστεύω όμως ότι είναι ελάχιστες οι πιθανότητες να αναπτυχθεί κάποια κακοήθεια από αυτό...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:55, 04-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Κατερίνα μου δεν ήθελα να σου κάνω κριτική, προς Θεού. Απλά ανησύχησα και κάπως θύμωσα με την κτηνίατρό σας.
Το θέμα είναι πως άλλοι κτηνίατροι λένε πως δημιουργεί σάρκωμα το εμβόλιο της λύσσας και όχι μόνο και άλλοι πως όχι. Την στιγμή λοιπόν που δεν συμφωνούν μεταξύ τους σε κάτι και αφού τυχαίνει να ζούμε στην εποχή της υπερπληροφόρησης που μαθαίνουμε διάφορα χρήσιμα στο ίντερνετ και μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε προς όφελός μας, είναι νομίζω αναφαίρετο δικαίωμά μας να ζητάμε κάτι που θέλουμε.
Εγώ στην θέση σου την επόμενη φορά θα ήμουν κάθετη πως θέλω το εμβόλιο να γίνει είτε στο ποδαράκι είτε στην κοιλίτσα. Μιλάω πάντα για την Μιλού και για την Κίρα, για τα σκυλάκια δεν γνωρίζω οπότε δεν μπορώ και να εκφέρω γνώμη.
Βάσω μου προς Θεού δεν είπα ότι μου κάνεις κριτική. Απλά εξήγησα γιατί άφησα να γίνει το εμβόλιο εκεί. Οταν ο άλλος είναι γιατρός και επιμένει πως να παρέμβεις τόσο στο έργο του...ειδικά για ένα εμβόλιο. "Επόμενη" φορά δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει ούτε για την Κίρα ούτε για τη Μιλού. Μια φορά τους είναι αρκετό.... απλά τώρα έχω αγχωθεί γιατί αν δεν φύγει αυτό το πρηξηματάκι που δεν φαίνεται βέβαια αλλά ψηλαφώντας το νοιώθω πως υπάρχει ένα φουσκωματάκι... τι γίνεται;;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 10:13, 04-07-14:

Εγώ θα έλεγα να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. ΄Οταν έβγαλε η Τασούλα μου το δικό της, την πήγαμε σε 5 κτηνίατρους για να είμαστε σίγουροι και όλοι μας είπαν πως αφού δεν την ενοχλεί και δεν αλλάζει το γρομπαλάκι, δεδομένης δε και της ηλικίας της πως είναι καλύτερα να μην κάνουμε τίποτα και απλά να το παρακολουθούμε.
Πάντως της Τασούλας δεν είναι σίγουρα από εμβόλιο γιατί δεν της έκαναν ποτέ εκεί το εμβόλιο. Είναι εντελώς άσχετο πράγμα, η Ζουζού μου όμως είχε βγάλει κάποτε έναν σβώλο από μια ένεση που της είχαν κάνει για κάτι παράσιτα στα αυτάκια της. Σε όλα είχαν κάνει αλλά μόνο η Ζουζού είχε βγάλει κάτι τέτοιο, γι' αυτό και επιμένω πως τα εμβόλια επειδή γίνονται με ένεση έχουν μεγάλη πιθανότητα να προκαλέσουν κάτι.

Παράθεση

Juna

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Juna
Ο Juna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Juna έγραψε στις 12:41, 21-10-14:

Γεια σας!
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία που έχω για την μία γάτα μου την Juna.
Είναι ενός έτους, στειρωμένη. Πριν λίγες ημέρες παρατήρησα ένα εξογκωματάκι στρογγυλό στο πλευρό της.
Πιέζοντας το διαπίστωσα πως είναι πάρα πολύ μαλακό και δεν την πονάει-ενοχλεί καθόλου όταν το πιέζω.
Διάβασα σχετικά θέματα και είδα πως υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί αυτό μετά από το εμβόλιο κατά της λύσσας.
Η Juna το έκανε πριν ένα μήνα ίσως και λίγο παραπάνω και αν θυμάμαι καλά σε εκείνη ακριβώς την περιοχή.
Σε περίπτωση που έχει προκληθεί από το εμβόλιο, πως πρέπει να αντιμετωπιστεί;
Όποιος γνωρίσει σχετικά παρακαλώ ας μου δώσει τα φώτα του.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:40, 21-10-14:

Καλησπερα φιλε μου.
Ελπιζω να μην ειναι κατι κακο,αλλα οπωσδηπιοτε πρεπει να το ψαξεις,διοτι οντως υπαρχει ο κινδυνος του σαρκωματος απο το εμβολιο κυριως της λυσσας αλλα και της λευχαιμιας,καθως εχουν ενα συστατικο που ενοχοποιηται για αυτον τον τυπο καρκινου και ειναι ακρως επιθετικος.
Θα σε συμβουλευα να τρεξεις ΑΜΕΣΩΣ στον κτηνιατρο για να το εξετασει/.Σε καλο κτηνιατρο εννοειται,καθως αν διαγνωστει εγκαιρα και αφαιρεθει,μπορει να σωθει η γατουλα.
Σε παρακαλω πολυ να μην με παρεξηγησεις,δεν λεω οτι ειναι σαρκωμα,μπορει να ειναι αντιδραση απο το εμβολιο,ομως δεν ειμαστε γιατροι και σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να το αποκλεισουμε,μαλιστα εχω διαβασει προσφατα οτι το σαρκωμα μπορει να δημιουργηθει και πολυ γρηγορα σε σχεση με το εμβολιο,αλλα και αργοτερα,οποτε ΠΡΕΠΕι να το δει γιατρος ετσι ωστε στην μικρη πιθανοτητα να ειναι,να εχει ελπιδες η γατουλα σου.
Ευχομαι τα καλυτερα και να μην ειναι τιποτα,αλλα εμεις δεν μπορουμε να στο πουμε αυτο.
Ξαναλεω,μπορει να ειναι αλλεργικη αντιδραση της γατας σου η κατι αλλο,αλλα αυτο πρεπει να το σιγουρεψεις με εναν κτηνιατρο..
ΥΓ.Το πως θα αντιμετωπιστει εξαρταται απο το τι ειναι,και αυτο αφου το δει ο γιατρος και κανει διαγνωση.πτοφανως και θα στο πει.

Παράθεση

alexsandra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexsandra
H alexsandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H alexsandra έγραψε στις 19:08, 29-10-14:

Γεια σας,

Και εμένα ο γατούλης μου έχει βγάλει ενα μεγάλο καρουμπαλακι στο αυτάκι του. Πονάει πολύ όταν το αγγίζω και απο την μέσα πλευρά έχει μια πολυ μικρή πληγή δεν ξέρω τι είναι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassonoff

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 20:39, 29-10-14:

Μπορεί να του έχει μπει κάποιο αγκάθι η άλλο ξένο σώμα και να έχει δημιουργηθεί φλεγμονή...
μπορεί βέβαια μην είναι κάτι τόσο απλό, και επειδη το πονάει,το ξύνει και έχει δημιουργηθεί η πληγή...
Καλό θα ήταν να το δει ο κτηνίατρος...

Παράθεση

alexsandra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexsandra
H alexsandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H alexsandra έγραψε στις 21:28, 29-10-14:

Πριν απο λίγο έσκασε αυτό και εβγαλέ αίμα με πύον.! Του έβαλα πεταντιν με το ζόρι γιατι του πονάει. Δε το ξύνει καθόλου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexsandra : 29-10-14 στις 21:31.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,699 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 07:14, 30-10-14:

Νομίζω θα πρέπει να γνωμοδοτήσει κτηνίατρος, γιατί μπορεί να χρειάζεται κάτι παραπάνω από betadine, λ.χ. κάποια αντιβιοτικό σε αλοιφή ή χάπι.
Περαστικά το "βαβά" στο αυτάκι

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 19:08, 01-11-14:

Τελικά πήγατε στον κτηνίατρο;

Παράθεση

maria_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria_th
H maria_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H maria_th έγραψε στις 20:12, 09-02-15:

καλησπερα, πριν ενα μηνα εκανα εμβολιο στο γατο μου και πριν λιγες μερες ανακαλυψα στην περιοχη που εγινε το εμβολιο ενα γρομπαλακι, οχι πολυ σκληρο, κινειται μαζι με το δερμα και δεν τον ποναει, ουτε δειχνει να το εχει καταλαβει καν. εχω αγχωθει απιστευτα ομως, ειναι και μικρος σε ηλικια, δυο ετων! τι μπορει να ειναι; εννοειται πως αυριο θα τον παω και στον κτηνιατρο μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:18, 09-02-15:

Αφού αύριο θα τον πας στον κτηνίατρο δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Πάντως κάποιες φορές βγαίνουν τέτοια σαν αντίδραση όχι στο εμβόλιο αλλά μάλλον στην ένεση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

maria_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria_th
H maria_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H maria_th έγραψε στις 20:19, 09-02-15:

μαλιστα.. ευχαριστω πολυ!

Παράθεση

rainess

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rainess
Ο rainess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O rainess έγραψε στις 04:09, 27-05-18:

Καλησπερα,πριν λιγο ενω χαιδευα τον γατο μου,ψιλαφισα ενα μικρο εξογκωμα,το οποιο ειχε ματωσει λογικα επειδη το εξυσε

Την δευτερα θα παρω τηλεφωνο γιατρο να τον παω.
Αλλα επειδη μεχρι τοτε δεν μπορω να ηρεμισω παραθετω μια φωτογραφια σε περιπτωση καποιος μπορει να καταλαβει τι ειναι.

ευχαριστω

https://imgur.com/a/ZfHgSlg
https://imgur.com/a/bV6YIoH
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,699 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 07:06, 27-05-18:

Δεν αναφέρεις σε ποιο σημείο του σώματός του έχει βγάλει αυτό το εξογκωματάκι.
Έχει σημασία π.χ. αν είναι σε σημείο που έχει προηγηθεί εμβόλιο, κάτι που είναι σχετικά σύνηθες σαν αντίδραση του οργανισμού του, ή σε άλλο άσχετο, που μπορεί να προέρχεται από μια απλή φλεγμονή.
Όπως και να'ναι, κάνεις έκανες πολύ καλά που έκλεισες άμεσα ραντεβού με τον κτηνίατρο, γιατί όσο πιο νωρίς διαγνωστεί και αντιμετωπιστεί, τόσο πιο εύκολη και γρήγορη θα είναι και η ίασή του.
Παράθεση

alexandra83

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexandra83
H alexandra83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H alexandra83 έγραψε στις 17:21, 27-03-19:

Καλησπέρα σε όλους και όλες!
Την Τεταρτη κλείσαμε ραντεβου στην κτηνιατρικη κλινική του ΑΠΘ γιατί ενα μικρό γρομπαλάκι που είχε στην πλάτη του ο γάτος μου, νομίζω οτι μεγάλώσε. Το είχαμε ανακαλύψει πριν απο 5 χρόνια περίπου και μας είχε πει η γιατρός να το παρακολουθούμε. Τόσα χρόνια δεν είχα πιάσει να μεγαλώνει. Μετα απο 5 χρόνια νομίζω οτι έχει μαγαλώσει οπότε και μας σύστησε να τον παμε κατευθείαν στο ΑΠΘ. Εύχομαι να παμε και να μην είναι τίποτα το σοβαρό. Εννοείτε πως εδω και 5 χρόνια δεν του κάνει τα εμβόλια εκει κοντά και επειδή είναι αποκλειστικά μέσα στο σπίτι δεν του κάνουμε ούτε αντυλισσικο. Λέτε να είναι κάτι σοβαρό;
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 18:10, 27-03-19:

Αλεξάνδρα καλησπέρα....

Αυτό που καταρχήν θα κάνεις είναι να σκέφτεσαι θετικά..

Θα πάτε στο ραντεβού σας την Τετάρτη και κατόπιν θα οργανώσεις τις κινήσεις σου εάν και εφόσον χρειαστούν.... Εύχομαι πραγματικά μέσα από τη ψυχή μου να μην είναι τίποτα το σοβαρό.... Πιθανότατα να χρειαστεί επέμβαση για να αφαιρεθεί, χωρίς απαραίτητα α να σημαίνει και κάτι κακό.

Εδω είμαστε όλοι μας σε περίπτωση που χρειαστείς οτιδήποτε. Και φυσικά έχεις την αισιοδοξία όλων εδώ πως τα πράγματα θα πάνε μια χαρά για το γατουλη σου..

Να μας ενημερώσεις.
Παράθεση

alexandra83

Νεοφερμένος

H alexandra83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H alexandra83 έγραψε στις 09:50, 28-03-19:

Ναι μωρε. Εγω πιστευω πως είναι ιδέα μου οτι μεγάλωσε, αλλα θα τον παω ετσι κι αλλιως γιατι δεν θελω να το ρισκάρω. Θα σας ενημερωσω οταν θα ξερω!
Παράθεση

alexandra83

Νεοφερμένος

H alexandra83 έγραψε στις 16:02, 03-04-19:

Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα πήγαμε στην ακτή ιατρική του ΑΠΘ και τελικά τον κράτησαν! Αύριο πρωί μπαίνει στο χειρουργείο! Του πήρανε δείγμα και το εξέτασαν και πρέπει να βγει οπωσδήποτε. Αύριο πρωί θα κάνει αξονική και αφού θα τον ναρκωσουν θα του πάρουν και αίμα να κάνει γενικές εξετάσεις!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 16:28, 03-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από alexandra83
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα πήγαμε στην ακτή ιατρική του ΑΠΘ και τελικά τον κράτησαν! Αύριο πρωί μπαίνει στο χειρουργείο! Του πήρανε δείγμα και το εξέτασαν και πρέπει να βγει οπωσδήποτε. Αύριο πρωί θα κάνει αξονική και αφού θα τον ναρκωσουν θα του πάρουν και αίμα να κάνει γενικές εξετάσεις!
Καλησπέρα Αλεξάνδρα.... Σου είπαν τι μπορεί να ειναι????

Εύχομαι ολόψυχα περαστικά στον γατουλη σου και να είσαι σίγουρη πως θα πάνε όλα καλά και θα βγει νικητής από αυτήν την περιπέτεια... Να ξέρεις πως όλοι μας θα στέλνουμε την θετική μας ενέργεια... Να έχεις σε παρακαλώ ψυχραιμία και ηρεμία, όχι κακές σκέψεις και θα δεις πως όλα όλα όλα θα πάνε μια χαρά...
Να μας ενημερώνεις όταν έχεις νεότερα...
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:17, 03-04-19:

Φιλη αλεξανδρα καλησπερα,ελπιζω να πανε ολα καλα μεσα απο την καρδια μου.

Ομως δεν μπορω να αντιληφθω,οταν πριν 5 χρονια βρηκες το γρομπαλακι και το ειπες στην τοτε κτηνιατρο,αντι να σου πει να το βγαλετε,ΤΟΤΕ,σου ειπε να περιμενετε.Αν ειχε βγει τοτε,σιγουρα δεν θα ηταν κατι κακο,καθως 5 ολοκληρα χρονια Περαααν απο τοτε,Πραγματικα εξργιζομαι με κατι τετοιους γιατρους.
Παράθεση

alexandra83

Νεοφερμένος

H alexandra83 έγραψε στις 08:24, 06-04-19:

Τον είχα πάει στην γιατρό επειδή είχε πρόβλημα να το ουροποιητικό του. Αυτή η ιστορία κράτησε περίπου 1 χρόνο μέχρι να γίνει καλά. Μετά είδανε ότι δεν μεγάλωσε και το παρακολουθήσαμε. Χθες βγήκαμε από την κλινική και ήμαστε σπίτι και αναρρωνουμε!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 11:56, 06-04-19:

Καλημέρα... Φαντάζομαι πως πήγαν όλα κατ'ευχην...

Ευχομαι γρήγορη ανάρρωση στο γλυκό σου
Παράθεση

alexandra83

Νεοφερμένος

H alexandra83 έγραψε στις 21:19, 07-04-19:

Όλα καλά προς το παρόν! Κάναμε και πλήρη αιματολογικό έλεγχο και όλα ήταν πολύ καλά. Περιμένουμε τα αποτελέσματα της βιοψίας!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διαφορά κονσέρβας kitten με adult; - Από akoylini
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-14 στις 14:08.
    • Διάφορα προβλήματα υγείας - Από lovekittens
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-12 στις 21:47.
    • Διαφορά Friskies με Hill's - Από OLAX
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-02-10 στις 23:37.
    • Ποια η διαφορά στις τροφές; - Από boy_gr
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-09-07 στις 12:43.
    • Διαφορά Αγκύρας/γάτας Περσίας - Από Mariel
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-09-06 στις 11:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους