Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,499 εγγεγραμμένα μέλη και 718,477 μηνύματα σε 22,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 444 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάρροια και έντονο γλείψιμο στην ουρά

ψιψίκος!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ψιψίκος!!
H ψιψίκος!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ψιψίκος!! Maria έγραψε στις 11:12, 07-04-14:

Καλημέρα σε όλους!
Είναι η πρώτη μου ημέρα στο mycat και χαίρομαι πολύ που θα μοιράζομαι τις σκέψεις μου με όλους εσάς τους γατόφιλους.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τι συμβαίνει με τον γάτο μου τον ψιψίκο (12 χρονών, στειρωμένος ζει αποκλειστικά μέσα στο σπίτι) από εχθές το απόγευμα. Ενώ όλη την ημέρα ήταν μια χαρά ξαφνικά από το απόγευμα και μετά άρχισε να γλύφει μετά μανίας την βάση της ουράς του και τα πίσω του πόδια σε ανησυχητικό βαθμό. Έπειτα έκανε 2 φορές διάρροια και μετά καθόταν στο χαλί κ προχωρούσε καθιστός στο χαλί σαν να έξινε το πωπουδάκι του (πρώτη φορά τον είδα στα χρόνια να το κάνει αυτό) και φυσικά συνέχισε το έντονο γλύψιμο στη βάση της ουράς του. Μίλησα με τον κτηνίατρο μας και θα τον πάω το απόγευμα να τον δει αλλά ανησυχώ πολύ.. έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε εσάς?
Σας ευχαριστώ θερμά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 14:53, 07-04-14:

Δεν μου έχει τύχει να δω κάποιο παρόμοιο περιστατικό σε κάποιο από τα γατιά που έχουν περάσει από τα χέρια μου.
Μήπως χρειάζεται κάποια αποπαρασίτωση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 15:09, 07-04-14:

Δεν μου έχει τύχει απλά δείτε τους πρωκτικούς αδένες. Ισως να υπάρχει εκεί πρόβλημα.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 19:03, 07-04-14:

Αυτό το να προχωρά σέρνοντας πωπουδάκι στο πάτωμα μου το έχει κάνει το Μισάκι, μια φορά που μετά από πολύ μαλακά κακάκια προσπαθούσε να "ξεκολλήσει" λίγο που είχε μείνει στο πωπουδάκι της (σόρρυ για την περιγραφή, αλλά πώς αλλιώς να το πω; ). Όμως δεν έπλενε με μανία την περιοχή. Δεν ξέρω μήπως έχει ερεθιστεί και τον ενοχλεί; Ο γιατρός τι σας είπε;

Παράθεση

ψιψίκος!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ψιψίκος!!
H ψιψίκος!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ψιψίκος!! Maria έγραψε στις 22:59, 07-04-14:

Καλησπέρα σε όλους σας και ευχαριστώ πολύ που ανταποκριθήκατε στο ερώτημα μου!! Τον πήγα τον γατούλη μου στη γιατρό, τον εξέτασε, του έβγαλε ακτινογραφία και μου είπε ότι είναι πολύ ερεθισμένο το έντερο του, έχει τυμπανισμό, πονάει πολύ και προφανώς η διάρροια προκλήθηκε από κάτι που έφαγε. Το μόνο διαφορετικό που συνέβη ήταν το προηγούμενο βράδυ από την διάρροια έφαγα ένα burger και του έδωσα λίγο από το μπιφτέκι. Η γιατρός μου έδωσε μια διαφορετική τροφή να τρώει για 1 εβδομάδα(gastro intestinal royal canin), την stomorgyl αντιβίωση για 4 ημέρες και προβιοτικά χάπια τα florentelo. Επίσης του βάζω λίγη αλοιφή στο πωπουδάκι του γιατί είναι πολύ ερεθισμένο.. Τι να πω, όλα αυτά από από ένα παλιομπιφτέκι?? Πάντως η αλήθεια είναι ότι και το δικό μου έντερο ήταν κάπως εκείνη την ημέρα αλλά δεν του έδωσα σημασία γιατί έχω ευερέθιστο έντερο και με πιάνει με το παραμικρό.
Αυτά, καλό βράδυ σε όλους σας και περιμένω τα σχόλια σας!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 23:53, 07-04-14:

Ίσως να έφαγε και τίποτε άλλο νωρίτερα που δεν το πήρες χαμπάρι. Αλλά κι αν ακόμη το μπιφτέκι είχε πολλά μπαχαρικά και πείραξε κι εσένα σκέψου τι θα έκανε σε ένα πλασματάκι με το υποδεκαπλάσιο μέγεθος! Θέλει προσοχή στο τι τρώνε κι ακόμη κι αν τρώνε μαγειρευτό πρέπει να είναι ανάλατο και χωρίς καρυκεύματα! Μικρό το κακό πάντως, πολλά περαστικά σας!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόβλημα στην ουρά! - Από leondanai
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-13 στις 00:05.
    • Η ουρά της πιάστηκε στην πόρτα! - Από miumiu
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-09-11 στις 12:45.
    • Μαυρισμένο δέρμα στην ουρά του!! - Από Τσαμπικος
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-10 στις 11:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους