Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,463 εγγεγραμμένα μέλη και 718,465 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 353 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Άσχημα συμπτώματα μετά απο επίσκεψη σε κτηνίατρο

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,695 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:28, 12-01-18:

Αρκετά συχνά, μια παρενέργεια της αντιβίωσης είναι η διάρροια.
Υπομονή μέχρι αύριο (εργάσιμη) να επικοινωνήσεις με κτηνίατρο και να ρωτήσεις για το τι μπορείς κάνεις.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη διονυσια-κε
H διονυσια-κε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H διονυσια-κε έγραψε στις 00:30, 12-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Αρκετά συχνά, μια παρενέργεια της αντιβίωσης είναι η διάρροια.
Υπομονή μέχρι αύριο (εργάσιμη) να επικοινωνήσεις με κτηνίατρο και να ρωτήσεις για το τι μπορείς κάνεις.
Αν τη πειραζε η αντιβιωση δεν θα κανε κι το πρωι διαροια? Νηπως ειναι η τροφη με τι που εφαγε παλι διαροια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,695 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:45, 12-01-18:

Απλώς υπέθεσα οτι είναι η αντιβίωση που δεν είναι απαραίτητο να δώσει συμπτώματα διάρροιας από την πρώτη μέρα.
Μήπως την ίδια τροφή δεν έτρωγε και πριν;
Όπως και να'χει, μακάρι να είχα ιατρικές γνώσεις για να μπορέσω να σε βοηθήσω, αλλά μάλλον θα χρειαστεί να πάρεις τηλέφωνο τον κτηνίατρο πουέδωσε τη φαρμακευτική αγωγή να σου δώσει σωστές και υπεύθυνες οδηγίες, ώστε να σταματήσει η διάρροια και να συνεχίσει απρόσκοπτα τη θεραπεία της.
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 00:48, 12-01-18:

Απλώς υπέθεσα οτι είναι η αντιβίωση που δεν είναι απαραίτητο να δώσει συμπτώματα διάρροιας από την πρώτη μέρα.
Μήπως την ίδια τροφή δεν έτρωγε και πριν;
Όπως και να'χει, μακάρι να είχα ιατρικές γνώσεις για να μπορέσω να σε βοηθήσω, αλλά μάλλον θα χρειαστεί να πάρεις τηλέφωνο τον κτηνίατρο πουέδωσε τη φαρμακευτική αγωγή να σου δώσει σωστές και υπεύθυνες οδηγίες, ώστε να σταματήσει η διάρροια και να συνεχίσει απρόσκοπτα τη θεραπεία της.
αν τη πειραζε η αντιβιωση δεν εκανε διαροια απο χθες? Απλα με προβληματισε πιυ με το πιυ εφαγε κι περιηχε κι το φαρμακο μεσα το φαη εκανε παλι διαροια δευτερη
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 23:48, 25-01-18:

Καλησπερα σε ολους!ειπα να σας ενημερωσω σχετικα με τη πορεια της γατουλας μου!!μετα.την αγωγη στο νοσοκομειο η γατουλα διχνει μια χαρα.μετα το περας μιας βδομαδας απο το τελος της αγωγης..!παρ'ολα αυτα αποφασησα να επισκεφτω κι αλλο κτηνιατρο για μξα ακομα γνωμη! Τηλεφωνικα με ενημερωσαν οτι για το αιμα μπορει κι να κανουμε μια ελαφρυα μεθη στη γατουλα κατι που με ανγχωσε λιγο! Επισης μου πε να της αλομακρυνω φαη ολο το βραδυ κι μεχρι αυριο το πρωι στο ραντεβου(11:00) και νερο δυο ωρες πριν!κατι που με ανχωνει λιγο λογω του οτι για αυτο τη παω αυριο γτ πινει πολυ νερο συχνα!επισης για το συγκεκριμενο κτηνιατρο ισως χρεοαστουμε μισαωρακι!αυτα καλοι μου φιλοι!σας ευχαριστω για ολα εκ των προτερων!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 09:50, 26-01-18:

Διονυσία μου, η λύση της μέθης είναι η καλύτερη σε τέτοιες περιπτώσης, αφού είναι πολύ πιο ακίνδυνη σε σχέση με την κλασική νάρκωση.
Εύχομαι όλα καλά να πάνε και η γατούλα σου να εξακολουθήσει να δείχνει -και να είναι -υγιής!

Εν αναμονή νεωτέρων σας.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 13:19, 26-01-18:

Καλημερα!!εχω καλα νεα!!πηγα το γατουλα μου στο νεο γιατρο κι ηταν απιστευτος!η γατουλα μου λεει εχει αναιμια κι ειναι αφυδατωμενη κι δεν θα της παρουμε τωρα αιμα ...ετσι λοιπον της εκανε μια ενεση για ανοιξουν οι πνευομονες οπως μας ειπε γιατι μαλλον εχει μεγαλοκαρδια και μου εδωσε κι ενα πολυβιταμινουχο nutri force και μου πε σε δυο βδομαδες να ξαναπαω για την ενεση και βλεπουμε για το αιμα!με εκανε να νιωσω ασφαλεια και με καθυσηχασε για το προβλημα της γατουλας νιωθω πολυ καλα κι πιστευω ολα θα πανε καλα πλεον !περιτο να πω πως γυρισαμε κι η γατουλα ηταν υγιεστατη κι ευδιαθετη!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:38, 26-01-18:

Μπράβο που βρήκατε αυτόν τον καλό γιατρό και όλα μπήκαν σε σειρά.
Εύχομαι από δω και πέρα η ζουζουνίτσα, όλο και καλύτερα!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:14, 26-01-18:

Χαιρομαι για τα νεα σας! Ολα καλα να πανε.
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 00:33, 27-01-18:

Σας ευχαριστω πολυ χωρις τη βοηθεια σας δε θα χει γινει τιποτα!! Πολλα ευχαριστω!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 12:33, 28-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από διονυσια-κε
Καλημερα!!εχω καλα νεα!!πηγα το γατουλα μου στο νεο γιατρο κι ηταν απιστευτος!η γατουλα μου λεει εχει αναιμια κι ειναι αφυδατωμενη κι δεν θα της παρουμε τωρα αιμα ...ετσι λοιπον της εκανε μια ενεση για ανοιξουν οι πνευομονες οπως μας ειπε γιατι μαλλον εχει μεγαλοκαρδια και μου εδωσε κι ενα πολυβιταμινουχο nutri force και μου πε σε δυο βδομαδες να ξαναπαω για την ενεση και βλεπουμε για το αιμα!με εκανε να νιωσω ασφαλεια και με καθυσηχασε για το προβλημα της γατουλας νιωθω πολυ καλα κι πιστευω ολα θα πανε καλα πλεον !περιτο να πω πως γυρισαμε κι η γατουλα ηταν υγιεστατη κι ευδιαθετη!!
Μπραβο που βρηκατε καποιο κτηνιατρο που να μην βασανιζεται η γατουλα οταν πηγαινει. Αφου ομως αιμα δεν της πηρε πως διεγνωσε οτι εχει αναιμια;
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 14:01, 28-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από Nicole1987
Αφου ομως αιμα δεν της πηρε πως διεγνωσε οτι εχει αναιμια;
ειδε οτι τα ματια της ηταν ασπρα αντι για κοκκινα και δεν θυμαμαι πως αλλιως εξαλλου δεν μου εκλισε ενα ραντεβου για αιμα οπως η αλλη μου εδωσς μοα θεραπεια πρωτα με βιταμινες ωστε να παρει το ζωο τα πανω του και να ναι ετοιμκ για να του παρει αιμα....
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 11:18, 29-01-18:

Ενταξει η αληθεια δεν το ξανακουσα οτι μπορει απο τα ματια να δει καποιος για αναιμια. Αλλα αφου θα την ξαναπας για αιμα θα φανει και αυτο. Εμενα μου ετυχε μια φορα που πηγα ενα γατο αδεσποτο για να του κανει μια θεραπεια για ουλιτιδα και να του βγαλει δοντια που του πηρε και αιμα και απο το χρωμα του αιματος καταλαβε οτι μαλλον θα εχει αναιμια. Και παλι σιγουρος δεν ηταν
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 16:41, 28-04-18:

Καλησπερα γατοφιλοι μου!σας γραφω παλι γιατι ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχλογικη κατασταση η γατουλα μου χθες μου εκανε ουρα με αιμα τρςλαθηλα!!!πρωι πρωι τη πηγα στο κτηνιατρο μας ειπε οτι ειν αφυδατωμενη κι γςνικα πεσμενη ετσι λοιπον της πηρε αιμα και ουρα ....μου ειπς ευχεται να.μημ ειν νεφρικη ανεπαρκεια δλδ ενας δεικτης να.μη διξει κατω απο 4 γιατι θα πεθανει ....γςνικα η γατουλα τρωει εχει κεφι κτλπ ομως δε θελω να σκεφτομαι αυτη τη περιπτωση αρρωσαινω...
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 17:52, 28-04-18:

Καλησπερα γατοφιλοι μου!σας γραφω παλι γιατι ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχλογικη κατασταση η γατουλα μου χθες μου εκανε ουρα με αιμα τρςλαθηλα!!!πρωι πρωι τη πηγα στο κτηνιατρο μας ειπε οτι ειν αφυδατωμενη κι γςνικα πεσμενη ετσι λοιπον της πηρε αιμα και ουρα ....μου ειπς ευχεται να.μημ ειν νεφρικη ανεπαρκεια δλδ ενας δεικτης να.μη διξει κατω απο 4 γιατι θα πεθανει ....γςνικα η γατουλα τρωει εχει κεφι κτλπ ομως δε θελω να σκεφτομαι αυτη τη περιπτωση αρρωσαινω...
Καλησπέρα Διονύσια μου.... Καταρχάς προσπάθησε να ηρεμήσεις για να μπορέσεις να βοηθήσεις τη γατούλα σου.... Ακόμα και αν οι εξετάσεις δείξουν πως πάσχει από νεφρική ανεπάρκεια (και όχι απλή ουρολιθιαση) πιστεύω πως με την σωστή συνεργασία με το γιατρό, με την κατάλληλη αγωγή και με ειδική διατροφή που υπάρχουν για την πάθηση η γάτα σου θα μπορέσει να ζήσει αρκετά χρόνια.... Πότε θα βγουν τα αποτελέσματα? Μέχρι να έχει την απάντηση ο γιατρός τι οδηγίες σου έδωσε ή την κράτησε για νοσηλεία? Μην πανικοβαλεσσαι σε παρακαλώ... Ότι και να είναι θα αντιμετωπιστει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο....
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 21:39, 28-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από dimitradra
Καλησπέρα Διονύσια μου.... Καταρχάς προσπάθησε να ηρεμήσεις για να μπορέσεις να βοηθήσεις τη γατούλα σου.... Ακόμα και αν οι εξετάσεις δείξουν πως πάσχει από νεφρική ανεπάρκεια (και όχι απλή ουρολιθιαση) πιστεύω πως με την σωστή συνεργασία με το γιατρό, με την κατάλληλη αγωγή και με ειδική διατροφή που υπάρχουν για την πάθηση η γάτα σου θα μπορέσει να ζήσει αρκετά χρόνια.... Πότε θα βγουν τα αποτελέσματα? Μέχρι να έχει την απάντηση ο γιατρός τι οδηγίες σου έδωσε ή την κράτησε για νοσηλεία? Μην πανικοβαλεσσαι σε παρακαλώ... Ότι και να είναι θα αντιμετωπιστει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο....
καλησπερα καλη μου φιλη και σε ευχαριστω που μου εγραψες!!οι απαντησεις βγαινουν τη δευτερα κι δε μ εδωσε καποια αγωγη μεχρι τοτε δεν εχει ξανακανει ουρα με κοκκινο αιμα κι τρωει κανονικα και η διαθεση της ειν μια χαρα απλα απο οσο ξερω η νεφρικη ανεπρςκεοα εχει σταδια κι αν ειν στο τλςευταιο μου πε δε θεραπευεται και θα πεθανει εχει να κανει νονιζω με τη τιμη της κρεατινης ....ειμαι πολυ στεναχωρημενη δε θεμω να σκεφτομαι αυτη περιπτωση
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 22:05, 28-04-18:

καλησπερα καλη μου φιλη και σε ευχαριστω που μου εγραψες!!οι απαντησεις βγαινουν τη δευτερα κι δε μ εδωσε καποια αγωγη μεχρι τοτε δεν εχει ξανακανει ουρα με κοκκινο αιμα κι τρωει κανονικα και η διαθεση της ειν μια χαρα απλα απο οσο ξερω η νεφρικη ανεπρςκεοα εχει σταδια κι αν ειν στο τλςευταιο μου πε δε θεραπευεται και θα πεθανει εχει να κανει νονιζω με τη τιμη της κρεατινης ....ειμαι πολυ στεναχωρημενη δε θεμω να σκεφτομαι αυτη περιπτωση
Δεν πρέπει να σκέφτεσαι αρνητικά... Ότι και να έχει θα το αντιμετωπισετε, θα ακολουθήσετε την αγωγή που θα σας πει ο γιατρός, και να είσαι αισιόδοξη πως όλα θα πάνε καλά... Δε γνωρίζω τα στάδια της πάθησης, ούτε τα συμπτώματα που παρουσιάζουν, όμως το γεγονός ότι τρώει και είναι ευδιάθετη αυτό πρέπει να είναι καλό.... Μεχρι τη Δευτέρα που θα βγουν τα αποτελέσματα να της έχεις σε διάφορα σημεία μπολ με νεράκι για να πίνει και να την παρακολουθείς.... Προς το παρόν νομίζω πως δεν μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω.... Κατόπιν βλέπετε σε συνεργασία με τον κτηνίατρο την αγωγή που θα πάρει....
Περαστικά στη γατούλα σου... Να μας ενημερώσεις σε παρακαλώ....

Ακόμα και αν είναι στο τελευταίο στάδιο (που δεν το πιστεύω), με την κατάλληλη θεραπεία θα μπορέσετε να κρατήσετε την πάθηση ελεγχόμενη... Δεν θα πεθάνει αύριο Διονύσια μου....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitradra : 28-04-18 στις 22:11.
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 00:01, 29-04-18:

Σε ευχαριστω για αυτα που γραφεις κια ασχολεισε μου δινεις θαρρος!!ευχομαι να πανε ολα καλα μεσα απο τη καρδια μου!απλα δε μπορω να μη το σκεφτομαι και με ριχνει πολυ ...πολλες μερες μεχρι τη δευτερα ...
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 07:12, 29-04-18:

Πολλές ώρες, για την ακρίβεια, θα σου φαίνονται μέχρι αύριο (Δευτέρα) και καταλαβαίνω την αγωνία σου.
Όμως μη παίρνεις τη χειρότερη εκδοχή εξέλιξης, γιατί είναι πιθανό το αίμα στα ούρα να οφείλεται σε κάποιο άλλο λόγο
κι όχι ντε και καλά οτι έχει νεφρική ανεπάρκεια και μάλιστα τελικού σταδίου.
Μα ακόμα κι αν πρόκειται περί νεφρικής ανεπάρκειας, ανάλογα το στάδιο που βρίσκεται και με την κατάλληλη αγωγή, όπως είπε και πριν η Δήμητρα, θα μπορέσει η κατάσταση να σταθεροποιηθεί έτσι ώστε να παρατείνει τη ζωή της για αρκετά χρόνια.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:03, 29-04-18:

Με καλυψαν οι παραπανω φιλες μας,εγω αυτο που θα πω διονυσια μου ειναι,προσπαθησε να ηρεμισεις,αν και σε νιωθω απολυτα γμτ...γραψε μας αυριο αν μπορεις τα νεα σας απο τις εξετασεις,ευχομαι ολα να πανε καλα.Εχεις την σκεψη ολων μας!
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 12:25, 29-04-18:

Κοριτσια ευχαριστω για τη στηριξη σας!!εχω πολυ αγωνια θα σας ενημερωσω!τονκαλο ειν οτι δεν ξανακανε ουρα με αιμα εγινς μονο ενα βραδυ τλεικα τρωει κανονικα και εχει ορεξη μακαρι να πανε ολα καλα κι να ναι κατι ασημαντο!!
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 16:13, 29-04-18:

Βασικα σημερα ειναι πιο πεσμενη και δε τρωει ειμαι χαλια μου φαινεται πολυς ο χρονος μεχρι αυριο
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 16:19, 29-04-18:

Πολλές ώρες, για την ακρίβεια, θα σου φαίνονται μέχρι αύριο (Δευτέρα) και καταλαβαίνω την αγωνία σου.
Όμως μη παίρνεις τη χειρότερη εκδοχή εξέλιξης, γιατί είναι πιθανό το αίμα στα ούρα να οφείλεται σε κάποιο άλλο λόγο
κι όχι ντε και καλά οτι έχει νεφρική ανεπάρκεια και μάλιστα τελικού σταδίου.
Μα ακόμα κι αν πρόκειται περί νεφρικής ανεπάρκειας, ανάλογα το στάδιο που βρίσκεται και με την κατάλληλη αγωγή, όπως είπε και πριν η Δήμητρα, θα μπορέσει η κατάσταση να σταθεροποιηθεί έτσι ώστε να παρατείνει τη ζωή της για αρκετά χρόνια.
αυτο που με.προβληματιζει ειναι το ενδεχομενο που μ πε ο γιατρος και οτι δεν υπαρχει σωτηρια σε αυτο και οτι σημερα η γατα μου ειναι πεσμενη κι δε τρωει πολλες ωρες μεχρι αυριο
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 17:00, 29-04-18:

Διονύσια μου κανε υπομονή μέχρι αύριο... Το ξέρω πως είναι δύσκολο και ότι και να σου λέμε είναι λογικό να μην σε ηρεμεί.... Αύριο θα ξέρεις με σιγουριά πως θα πρέπει να προχωρήσετε και τι θεραπεία θα ακολουθήσετε...
Όταν λες είναι πεσμένη και δεν τρώει εννοείς τίποτα απολύτως ή έχει φάει λιγότερο σε σχέση με χθες? Αν ισχύει το δεύτερο - χωρίς φυσικά να το παίζω γιατρός εννοείται - η ζέστη επηρεάζει πάρα πολύ τις γάτες.... Σε βαθμό κάποιες φορές που δεν θέλουν ούτε να κουνιούνται... Και οι δικές μου σήμερα έχουν φάει λίγο και κοιμούνται συνεχώς.... Όμως σήμερα έχει απίστευτη ζέστη!!!! Ηρέμησε σε παρακαλώ... Το "δεν υπάρχει σωτηρία" δεν σημαίνει ούτε οτι δε θα πάρει αγωγή ούτε ούτε θα πεθάνει αμέσως... Μην προδικαζεις ακόμα το αποτέλεσμα....
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 18:16, 29-04-18:

Μου χει κανει τρομερη εντυπωση ο τροπος που γραφεις και μου δινεςι πολυ θετικη ενεργεια και δυναμη !!σε ευχαριστω!!τρωει λιγοτερο απο χθες αλλα τρωει και η διαθεση της ειναι πιο πεσμενη απο χθες...δεν μ.ξαναεκανε ουρα με αιμα βεβαια και νομιζω ειν καλο αυτο!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 18:41, 29-04-18:

Μου χει κανει τρομερη εντυπωση ο τροπος που γραφεις και μου δινεςι πολυ θετικη ενεργεια και δυναμη !!σε ευχαριστω!!τρωει λιγοτερο απο χθες αλλα τρωει και η διαθεση της ειναι πιο πεσμενη απο χθες...δεν μ.ξαναεκανε ουρα με αιμα βεβαια και νομιζω ειν καλο αυτο!
Μην ευχαριστείς για τίποτα... Προσπαθούμε όλοι μας να βοηθάμε όσο και όταν μπορούμε... Θετική ενέργεια και σκέψη πρέπει πάντα να υπάρχει και επειδή όλοι μας έχουμε βιώσει κάποια στιγμή δύσκολη κατάσταση με τα ζωάκια μας - και έχουμε βιώσει και την απώλεια τους - χρειαζόμαστε τις στιγμές που η ψυχολογία μας είναι χάλια κάποιον να μας ενθαρρύνει... Και εσύ και εγώ και η μαργαρίτα και η έφη και όλοι εδώ μέσα...
Άρα τρώει, λιγότερο σήμερα μεν αλλά δεν είναι νηστικη εντελώς... Οκ... Δεν το βρίσκω απαραίτητα κακό αυτό.... Δεν έχουν άλλωστε πάντα την ίδια διάθεση... Αν έχεις καμιά γάτο κονσέρβα δώστης λίγη... Να δεις και την αντίδραση της....
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 18:56, 29-04-18:

Μην ευχαριστείς για τίποτα... Προσπαθούμε όλοι μας να βοηθάμε όσο και όταν μπορούμε... Θετική ενέργεια και σκέψη πρέπει πάντα να υπάρχει και επειδή όλοι μας έχουμε βιώσει κάποια στιγμή δύσκολη κατάσταση με τα ζωάκια μας - και έχουμε βιώσει και την απώλεια τους - χρειαζόμαστε τις στιγμές που η ψυχολογία μας είναι χάλια κάποιον να μας ενθαρρύνει... Και εσύ και εγώ και η μαργαρίτα και η έφη και όλοι εδώ μέσα...
Άρα τρώει, λιγότερο σήμερα μεν αλλά δεν είναι νηστικη εντελώς... Οκ... Δεν το βρίσκω απαραίτητα κακό αυτό.... Δεν έχουν άλλωστε πάντα την ίδια διάθεση... Αν έχεις καμιά γάτο κονσέρβα δώστης λίγη... Να δεις και την αντίδραση της....
Ξερεις ομως γενικα δε δινουν και πολλοι σημασια και πραγματικα το εκτιμω!μου δινεται δυναμη!!!εφαγε λιγο λιγοτερο ναι κι της εδωσα λιγο απο ενα πολυβιταμινουχο τζελ το nutri force και το καταπιε!! Αναμενω απαντησεις με αγωνια !οτι κι να ναι πιατευω το προλαβαινω!γιατι με το που εκανε αιμα την αλλη μερα τη πηγα πρωι πρωο στο γιατρο!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 19:14, 29-04-18:

Ξερεις ομως γενικα δε δινουν και πολλοι σημασια και πραγματικα το εκτιμω!μου δινεται δυναμη!!!εφαγε λιγο λιγοτερο ναι κι της εδωσα λιγο απο ενα πολυβιταμινουχο τζελ το nutri force και το καταπιε!! Αναμενω απαντησεις με αγωνια !οτι κι να ναι πιατευω το προλαβαινω!γιατι με το που εκανε αιμα την αλλη μερα τη πηγα πρωι πρωο στο γιατρο!
Θα σου πω αυτό που είπα και στην μαργαρίτα - την κοπέλα που η γάτα της έβγαλε ένα σάρκωμα μετά από αντιλυσσικο εμβόλιο....
Μην περιμένεις να καταλάβουν πως αισθάνεσαι άνθρωποι - φίλοι ή και συγγενείς ακόμα - που δεν είχαν ποτέ και δεν ζουν με κάποιο ζώο... Που να το αγαπάνε και να πονάνε για αυτό.... Είναι μάλλον αδύνατον, όχι γιατί δεν αγαπάνε εσένα και γιατί δεν θέλουν αλλά γιατί δεν μπορούν να μπουν στη ψυχολογία σου.... Για εκείνους είναι ένα απλό ζώο (οκ.. Θα σου πουν... Θα πεθάνει... So what?).. Για σένα όμως είναι ένα κομμάτι του εαυτού σου...

Αναμένουμε και εμείς με την ίδια αγωνία τα αποτελέσματα....
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 19:25, 29-04-18:

Τελικα σε αυτο που λες εχεις τρομερο δικιο!!ειναι δυσκολο να το κατλαβει αυτο καποιος αν δενε χει ζωο ακομα κι καποιοι που εχουν δε δενονται τοσο οσο εμεις θεωρω!τι να πω...παντως μεχρι κι ο κτηνιατρος μου μου ειπε οτι μολις πεθανε η σιαμαια του πηγαινε σε ψυχιατρο τρια χρονια φαντασου ποσο το αγαπουσε κι ειχε δεθει!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 20:15, 29-04-18:

Σαφώς και για κάποιους ιδιοκτήτες ζώων ο σκύλος ή η γάτα είναι απλά ένα ζώο και τίποτα περισσότερο... Γιαυτό υπάρχουν και τόσες εγκαταλείψεις αλλωστε.... Το βαρέθηκε? Το άφησε στο δρόμο... Δίχως τύψεις... Αυτη η πράξη που για σένα είναι αδιανόητη γιαυτόν είναι απόλυτα φυσιολογική!!!!!
Όταν όμως το ζωάκι που έχει και φροντίζει είναι όλη του η ζωή (κυριολεκτικά κάποιες φορές, άνθρωποι μεγάλοι σε ηλικία που μόνη συντροφιά τους είναι το ζώο, ή ακόμα και πιο νέοι που έχουν χάσει τον σύντροφο τους) φαντάσου πως νιώθει όταν αυτό αρρωστήσει και στο ενδεχόμενο να το χάσει.... Είναι σαν να του παίρνουν τη ίδια του τη ζωή.... Και δεν πάω μακρυά.... Ζωντανό παράδειγμα εγώ που αυτά τα 3 πλασματάκια τα λατρεύω όπως την κόρη μου... Οπότε δεν μου κάνει εντύπωση αυτό που είπες για τον κτηνίατρο σου
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 20:54, 29-04-18:

Διονυσία καλησπέρα κι από εμένα και εύχομαι με τη σειρά μου να είναι όλα καλά αύριο με τις εξετάσεις της μικρής σου, σκέψου όσο μπορείς πιο θετικά όμως, σου λέω επίσης είναι κρίμα πραγματικά να βάζεις το χειρότερο με το νου σου! Πόσων ετών είναι αλήθεια η γατούλα σου; Σε ρωτώ επειδή η νεφρική ανεπάρκεια εμφανίζεται σε αρκετά μεγάλες ηλικίες συνήθως και όπως ήδη σου είπαν οι φίλες παραπάνω είναι μεν σοβαρή πάθηση αλλά υπάρχουν τρόποι για να αντιμετωπισθούν τα συμπτώματα και να καθυστερήσει αρκετά η εξέλιξη της νόσου..Ο μεγάλος ο δικός μου διαγνώσθηκε με αυτή εδώ και μήνες και μοιάζει να τα πάει πολύ καλά για την ώρα, με την ειδική τροφή και την αγωγή που ακολουθούμε
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 11:58, 30-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από roccohooshie
Διονυσία καλησπέρα κι από εμένα και εύχομαι με τη σειρά μου να είναι όλα καλά αύριο με τις εξετάσεις της μικρής σου, σκέψου όσο μπορείς πιο θετικά όμως, σου λέω επίσης είναι κρίμα πραγματικά να βάζεις το χειρότερο με το νου σου! Πόσων ετών είναι αλήθεια η γατούλα σου; Σε ρωτώ επειδή η νεφρική ανεπάρκεια εμφανίζεται σε αρκετά μεγάλες ηλικίες συνήθως και όπως ήδη σου είπαν οι φίλες παραπάνω είναι μεν σοβαρή πάθηση αλλά υπάρχουν τρόποι για να αντιμετωπισθούν τα συμπτώματα και να καθυστερήσει αρκετά η εξέλιξη της νόσου..Ο μεγάλος ο δικός μου διαγνώσθηκε με αυτή εδώ και μήνες και μοιάζει να τα πάει πολύ καλά για την ώρα, με την ειδική τροφή και την αγωγή που ακολουθούμε
καλημερα!!και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια η γατουλα ειναι 6 ετων κι φοβαμια πολυ απο αυτα που μ πε ο γιατρος οτι δλσ αν η τιμη της λρεατινης ειναι πανω απο καποιο οριο δεν ειν καλο...
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 18:31, 30-04-18:

Καλησπερα σε ολους!!!ειπα να σας ενημερωσω σχετικα με την εξελιξη της γατας μου!!λοιπον οι ξετασεις βγηκαν κι δεν εχει νεφρικη ανεπαρκεια!!μου πε οτι γενικα ειναι καλη η εικονα της αλλα εχει αρκετο αιμα ζαχαρο λευκοωμα μικροοργανισμους κτλπ μου πε να περινςνουμε να βγει κι η καλλιεργεια !μου πε το πιο πιθανο ειναι να ειναι καμια πετρα ευχεται να μην εξναι πετρα με μιρκοβιο!αυτα προς το παρων θεωρω σχετικα καλα τα νεα κι πολυ χαρμοσυνο το γεγονος ορι τα νεφρα της εοναι ενταξει!αυτα καλοι μου φιλοι προς το παρων!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 18:43, 30-04-18:

Καλησπερα σε ολους!!!ειπα να σας ενημερωσω σχετικα με την εξελιξη της γατας μου!!λοιπον οι ξετασεις βγηκαν κι δεν εχει νεφρικη ανεπαρκεια!!μου πε οτι γενικα ειναι καλη η εικονα της αλλα εχει αρκετο αιμα ζαχαρο λευκοωμα μικροοργανισμους κτλπ μου πε να περινςνουμε να βγει κι η καλλιεργεια !μου πε το πιο πιθανο ειναι να ειναι καμια πετρα ευχεται να μην εξναι πετρα με μιρκοβιο!αυτα προς το παρων θεωρω σχετικα καλα τα νεα κι πολυ χαρμοσυνο το γεγονος ορι τα νεφρα της εοναι ενταξει!αυτα καλοι μου φιλοι προς το παρων!
Καλησπέρα Διονύσια μου.... Πολύ ευχάριστα τα νέα σας... Είδες που άδικα φοβοσουν για το χειρότερο σενάριο? (απόλυτα φυσιολογικό φυσικά, και εμείς στη θέση σου τον ίδιο φόβο θα νιωθαμε)....
Σας έδωσε κάποια δίαιτα? Κάποια ειδική ττοφη ενδεχομένως? Πρέπει να κάνεις κάτι συγκεκριμένο μέχρι να βγει και η καλλιέργεια? Πως είναι σήμερα η διάθεση της γάτας σου? Τρώει λίγο καλύτερα?
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 19:06, 30-04-18:

Καλησπέρα Διονύσια μου.... Πολύ ευχάριστα τα νέα σας... Είδες που άδικα φοβοσουν για το χειρότερο σενάριο? (απόλυτα φυσιολογικό φυσικά, και εμείς στη θέση σου τον ίδιο φόβο θα νιωθαμε)....
Σας έδωσε κάποια δίαιτα? Κάποια ειδική ττοφη ενδεχομένως? Πρέπει να κάνεις κάτι συγκεκριμένο μέχρι να βγει και η καλλιέργεια? Πως είναι σήμερα η διάθεση της γάτας σου? Τρώει λίγο καλύτερα?
Οχι μου πε δε κανουμε τιποτα περιμενουμε!!ναι σημερα εφαγε μια χαρα με.ορεξη!απο διαθεση μετρια προς καλα!αλλα τρωει κανονικα !μακαρι ολα να πανε καλα!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:00, 30-04-18:

Πολύ χαίρομαι για τα καλά τα νέα σας!
Πιστεύω οτι μετά τον αναστεναγμό ανακούφισης που θα έβγαλες μαθαίνοντας οτι δεν είναι αυτό που φοβόσασταν, θα βλέπεις τα πράγματα πιο αισιόδοξα. Ακόμα κι αν οι εξετάσεις που περιμένετε δείξουν οτι υπάρχει μικρόβιο, υποθέτω με μια αγωγή αντιβίωσης, όλα θα διορθωθούν.
Ήδη, αν και χωρίς καμιά θεραπεία ακόμα, η γατούλα δείχνει σημάδια βελτίωσης. Το πρόβλημα που έχει είναι αντιμετωπίσιμο, κι εύχομαι η υγεία της να επανέλθει πλήρως.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:35, 30-04-18:

Ωραια..καλα νεα....βαδιζουμε μπροστα και περιμενουμε.Αλλα τα νεα..ειναι θετικα!
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 11:02, 04-05-18:

Καλησπερα καλοι μου φιλοι!!σημερα βγηκε και η καλλιεργεια και σας εχω πολυ καλα νεα το μονο που εχει τελικα ειναι esherihia coli και μου πε οτι απο ολα ειναι το πιο απλο που θα μπορουσε να εχει!!μου δωσε θεραπεια για 15μερες!!χαρηκα πολυ τελικα ολα πηγαν κατ'ευχην!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 11:47, 04-05-18:

Καλησπερα καλοι μου φιλοι!!σημερα βγηκε και η καλλιεργεια και σας εχω πολυ καλα νεα το μονο που εχει τελικα ειναι esherihia coli και μου πε οτι απο ολα ειναι το πιο απλο που θα μπορουσε να εχει!!μου δωσε θεραπεια για 15μερες!!χαρηκα πολυ τελικα ολα πηγαν κατ'ευχην!
Καλό μεσημέρι Διονύσια μου.... Πολύ χαίρομαι που η γατούλα σου δεν έχει κάτι το σοβαρό... Περαστικά της εύχομαι και γρήγορα να γίνει καλά.... Να μην ανησυχείς για τίποτα....
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 17:12, 04-05-18:

Καλό μεσημέρι Διονύσια μου.... Πολύ χαίρομαι που η γατούλα σου δεν έχει κάτι το σοβαρό... Περαστικά της εύχομαι και γρήγορα να γίνει καλά.... Να μην ανησυχείς για τίποτα....
σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!!τελικα ηταν μια απλη ουρολοιμωξη!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:22, 04-05-18:

Ουφ...πολυ καλα νεα!Αντε..περαστικουλια! Και να μας το φιλησεις!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:40, 04-05-18:

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν.
Καλή αποθεραπεία και να'ναι πάντα γερή και δυνατή.
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 17:58, 08-05-18:

Φιλοι μου καλησπερα και παλι!επανηλθα παλι γιατι εχω ενα προβλημα... η γατουλα μου απο τη μερα που ξεκινησε αντιβιωση αρχισε διαροια οχι οξεια δηλαδη στην αφοδευση της υπηρχαν δυο κανονικα κακακια κι κατι σα λασπη ...να σημειωσω οτι της δινω royal για στειρωμενα προβιοτικα και κονσερβα γκουρμε για να τρωει το φαρμακο .χθες λοιπον περα απο την αφοδευση της που ηταν οπως αυτη που σας περιεγραψα εκανε χθες εκτος αμμος μια κανονικη διαροια ...επικοινωνησα με το γιατρο κι ο ενας μ πε να μη της δωσω τπτ φαγωσιμο κι το βραδυ πριν την αντιβιωση να της δωσω ενα χαπακι ...κια αυριο το πρωι να ξεκινησω hill i-d ο αλλος (ειναι δυο) μου πε οτι ειν λογικο απο την αντιβιωση η διαροια κι να μη κανω κατι να δινω προβιοτικα κι γιαουρτι... το θεμα ειναι τωρα οτι δε θυμαμαι το χαπι που μ πε ο ενας γιατρος κι ξαναπηρα για να μ το πει και τρ το ξεχασα παλι!ντρςπομαι να παρω παλι!και το αλλο ειν οτι δε ξερω τι να κανω τρ να τη ταισω κανονικα οπως μ πε ο δευτερος γιατρος? Κι να της δωσω λιγο γθαουρτακι?ή να ξαναπαρω να μαθω το χαπι ... πραγματικα δε ξερω τι να κανω θελω για αλλη μια φορα τη βοηθεια σας
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη διονυσια-κε : 08-05-18 στις 18:06.
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 18:38, 08-05-18:

Να πάρεις τηλ το γιατρό και να γράψεις το φάρμακο για να το θυμάσαι.Περαστικά στο γατουλίνι σου.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 19:24, 08-05-18:

Διονύσια μου καλησπέρα... Και μένα η γνώμη μου είναι να ξαναπάρεις το γιατρό, όπως σου είπε και η Ολυμπία, και αυτή τη φορά να σημειώσεις σε χαρτί το χάπι.... Να μη της δώσεις να φάει - και προπαντός κονσέρβα γιατί ούτως ή άλλως τα κακά βγαίνουν μαλακά τρώγοντας την οπότε με το πρόβλημα που έχει θα γίνουν νερό... Μόνο την i/d που είναι ειδική για τις διαρροιες να της δώσεις... Η αντιβίωση μπορεί όντως να της το προκάλεσε... Περαστικά....

Το χάπι που σου πρότεινε σου είπε τι κάνει?
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 22:20, 08-05-18:

Καλησπερα καλη μου φιλη!πηρα τελικα και το χαπι ειναι primperan ομως απο οτι διαβασα αυτο ειναι για τον εμετο ανθωπινο ειναι αλλα δε θα της το δωσω ... οποτε της εδωσα κονσερβα i-d και εριξα μεσα ultra levyre καιε φαγε κι λιγη απο της ξηρα της ...δε μ χει παρουσιασει κανενα αλλο επεισοδιο απο χθες αλλα θα διξει οταν θα ενεργηθει ..
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 15:56, 09-05-18:

Το Primperan είναι ένα πολύ καλό φάρμακο και στην κατάλληλη δοσολογία κάνει και για τα ζώα ,όπως ακριβώς και κάποιες αντιβιώσεις.Ενεργεί στο γαστρεντερικό αποτρέποντας τους σπασμούς του στομάχου που σαν συνέπεια έχουν τον εμετό και τη διάρροια.Κακώς δεν της το έδωσες.Η κονσέρβα συνεπικουρεί ,δεν είναι φάρμακο από μόνη της καθότι απλά είναι απαλλαγμένη από λιπαρά και επιβαρυντικά του γαστρικού υγρού.
Παράθεση

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 09:48, 10-05-18:

Τι να πω; Εγω το primperan το παιρνω για αναγουλες δεν διαβασα ποτε οτι σταματαει διαρροιες. Το θεμα ειναι να βρεθει η αιτια και οχι να σταματησεις το συμπτωμα. Το πιο πιθανον ειναι απο την αντιβιωση οποτε αν κανει ολες τις φορες διαρροια και ειναι εντελως πρεπει να ξαναεπικοινωνησεις με τον κτητνιατρο ισως αλλαξει την αντιβιωση. Ποια αντιβιωση ειναι;
Παράθεση

διονυσια-κε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H διονυσια-κε έγραψε στις 15:01, 11-05-18:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ στεναχωρημενη περιμενω να ανοιξει για να ξαναπεικοινωνησω οι γατουλα μου αρχισε κι εμετο τρ λογικα τη πειραζει η αντιβιωση augmentin παιρνει
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 15:12, 11-05-18:

Κοριτσια μου ειμαι πολυ στεναχωρημενη περιμενω να ανοιξει για να ξαναπεικοινωνησω οι γατουλα μου αρχισε κι εμετο τρ λογικα τη πειραζει η αντιβιωση augmentin παιρνει
Καλησπέρα Διονύσια μου.... Καταρχήν δύο ανάσες βαθιές για να ηρεμήσεις... Τον εμετό τον έκανε σήμερα και πότε ακριβώς? Μήπως αμέσως μόλις πήρε την αντιβίωση? Γιατί τότε ίσως απλά να την ανακάτεψε (μπορεί να την κατάπιε λίγο πιο γρήγορα και να την έβγαλε).... Η γνώμη μου είναι να την πας στο γιατρό μόλις αυτός ανοίξει να την εξετάσει και να σου δώσει οδηγίες τι να κάνεις.... Μπορεί και να χρειαστεί να σου αλλάξει φάρμακο... Προς το παρόν ΜΗΝ της δώσεις τίποτα....
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    penny--li

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους