Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,419 εγγεγραμμένα μέλη και 718,430 μηνύματα σε 22,623 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 419 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάρροια

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 16:37, 24-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαριλού
Παρόλα αυτά δεν είχε πάθει απολύτως τίποτα. Δυστυχώς έφυγε από ογκίδια στις ωοθήκες επειδή δεν ήταν στειρωμένη και δεν είχε γεννήσει ποτέ.
Λυπάμαι πολύ για τη γατούλα, αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ότι δεν είχε πάθει απολύτως τίποτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαριλού17961

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαριλού17961
H Μαριλού17961 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Μαριλού17961 έγραψε στις 16:43, 24-04-09:

αρρώστιες εννοώ, αυτές τις άσχημες που ακούω και διαβάζω, ψύλλους, τσιμπούρια κτλ, στα μάτια, στα δόντια, στο τρίχωμα, στο δέρμα, λευχαιμία, θυροειδή, κτλ κτλ κτλ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 15:17, 04-06-09:

ΠΑιδιά εχω πρόβλημα με τη καινούρια γατούλα μου και δεν ξέρω τι να κάνω....
Είχα και παλαιότερα γατάκια που είχαν διάρροια, αλλά αυτό που συμβαίνει με τη μικρή δεν το έχω ζήσει πάλι.
Είναι 2 μηνών περίπου. Την έχω σχεδόν 2 εβδομάδες. Τις πρώτες ημέρες εμφάνισε διάρροια λόγω αλλαγής διατροφής, της έδωσα μόνο κοτόπουλο και τίποτα άλλο και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Όχι πως έγινε τελείως καλά αλλά δεν είχε διάρροια σε αυτό το βαθμό. Ολα καλά λοιπόν μέχρι χτες. Ενδιάμεσα, εδώ και 5,6 ημερες, καθώς βελτιώθηκε, τρωγε και ξηρά τροφή η οποία ήταν καλά ανεκτή. Μεχρι χτες το πρωί.....
Πάλι εμφάνισε έντονη διάρροια. Και λέγοντας έντονη, εννοώ να περπατάει και να αφήνει πίσω της το χάος. Της φέυγουν της καημένης. Φυσικά όλο το σπίτι, τα κρεβάτια καθώς και η ίδια έγιναν χάλια
Αν και χτες 'εδινα μόνο κοτόπουλο βελτίωση δεν είδα καμία βελτίωση.
Μετά από επικοινωνία με το γιατρό της κάνω ξανά αποπαρασίτωση, της πήρα την i/d της hills και δίνω flagil σιρόπι
ΚΑι την καημένη την έκλεισα αναγκαστικά στο μπάνιο
Τι να κάνω.....;;;; Εχω απογοητευτί εντελώς

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:22, 04-06-09:

Βγαζει τιποτα παρασιτα στη διαρροια;Μπορει να μην αποπαρασιτωθηκε εντελως.Ρωτα το γιατρο σου αν μπορεις να της δωσεις και diarsanyl,εδινα κι εγω στον γατουλη μου που ειχε μεγαλο προβλημα με διαρροιες για 40 μερες περιπου και τον ειχα βρει πολυ μωρο.Τα βοηθα να μην αποδυναμωνονται απο τη διαρροια και να μην αφυδατωνονται.

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 15:55, 04-06-09:

Του το έδωσα κι αυτό αλλά το έκανε εμετό. Οπότε το σταμάτησα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:02, 04-06-09:

Τι να σου πω,δες και αν θα καλυτερεψει με την δευτερη αποπαρασιτωση.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 16:39, 04-06-09:

Εαν τρωει μπορείς να παρείς Canikur και να το τριψεις στο φαγητο της, επίσης μπορείς να της δώσεις Sulfamycine που ειναι μια σκονη που εχει αντιβιοτικο και ουσιες που απορροφουν τις τοξινες απο το εντερο, το δινεις με λιγο νερο

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 16:52, 04-06-09:

Ευχαριστώ και εύχομαι να βελτιωθεί.....
Αυτά είναι κτηνιατρικά ή τα παίρνω από φαρμακείο;

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 16:55, 04-06-09:

ειναι κτηνιατρικά και στην κορινθο θα τα βρεις σιγουρα

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 17:35, 04-06-09:

πωπω, περαστικα στο καημενουλι

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 19:24, 04-06-09:

Ευχαριστώ
Αν δεν βρω τα φαρμακα στη Κορινθο θα τα βρω στο Λουτράκι
Αν δεν βελτιωθεί θα ερθουμε

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 19:27, 04-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από χριστινα
Ευχαριστώ
Αν δεν βρω τα φαρμακα στη Κορινθο θα τα βρω στο Λουτράκι
Αν δεν βελτιωθεί θα ερθουμε

αχ το γατάκι ... Μακάρι να γίνει γρήγορα καλά... το κακόμοιρούλη το γατάκι...

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 19:42, 04-06-09:

Κι αυτό κι εγώ......
Χτες άλλαξα τα σεντόνια μου 3 φορές (ειδικά τα χαράματα το χάρηκα πολύ) και έτρεχα πισω του με μια σφουγγαρίστρα. Γι αυτό το εχω στο μπάνιο το καημένο σήμερα, δεν γίνεται. Ας είναι τουλάχιστον μόνο ένα δωμάτιο...
Για να δουμε τώρα που θα πάω σπίτι αν είναι καλύτερα!!! Μακάρι

Παράθεση

chaton22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chaton22
H chaton22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H chaton22 έγραψε στις 06:04, 05-06-09:

παιδια βοηθεια!ακουσα για τις διαρροιες κ τα γατακια κ επειδη πρωτη φορα εχω γατακι κατοικιδιο ειπα να στειλω!εχω ενα γατακι 2 μηνων και επειδη ο κτηνιατρος μου ειπε να του δινω γαλα εκανα το λαθος και το ταιζα αγελαδινο γαλα...του αρεσε πολυ για 4 μερες μα σημερα εκανε διαρροια...τωρα δε ξερω τι να κανω!δεν πινει και νερο απο τοτε που το πηρα!τωρα δειχνει σημαδια οτι πειναει και δε ξερω αν θα πρεπει να του δωσω τροφη λογω τις διαρροιας καποιος να μου πει τι να κανωωωωω:cry:

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 07:37, 05-06-09:

1. κόβεις το αγελαδινο γάλα.... μαχαίρι. αν θέλεις να φάει κι άλλο γάλα αγοράζεις ειδικό για γάτες. εναλλακτικά όταν γίνει καλά μπορείς να του δίνεις λίγο γιαουρτάκι (λίγο όμως)

2. Μαζεύεις κάθε είδους τροφή από κάτω.

3. Βράζεις κοτοπουλάκι, είτε σκέτο είτε με ρυζάκι, χωρίς μπαχαρικά, αλάτια και πιπέρια!!!!, του το ψιλοκόβεις και το ταϊζεις. 2-3 μέρες και θα στρώσει.

και μετά το γυρνάς σε ξηρά τροφή κίττεν καλήσ ποιότητας...

Αποπαρασίτωση του έχεις κάνει; Λογικά δύο μηνών με κρεμα θα γίνει. Έχει κάνει αποπαρασίτωση;

Παράθεση

chaton22

Νεοφερμένος

H chaton22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H chaton22 έγραψε στις 17:52, 05-06-09:

εχει κανει αποπαρασιτωση με κρεμουλα πριν 3 μερες και το πρωτο του εμβολιο!ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια!αχ και κατι αλλο που παρατηρησα,το μικρο εχει στο τριχωμα του κενα,λες και λειπει τριχωμα σε μερικα σημεια,σαν φαλακρα...εχει και γυρω απο τα ματακια!μηπως ξερεις τι μπορει να ειναι?

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 18:36, 05-06-09:

Μαλλον προκειται για μυκητες , θα πρεπει να το δει ο γιατρος του παλι

Παράθεση

chaton22

Νεοφερμένος

H chaton22 έγραψε στις 19:07, 05-06-09:

ωχ μη μου λες τετοια τωρα:cry:

Παράθεση

frinda

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη frinda
. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O frinda έγραψε στις 13:27, 10-06-09:

Χριστινα μου καλησπερα το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω με τη ζουζουνιτσα μου και κοντευω να σκασω. Το προβλημα μας ξεκινησε απο μυκητες. Καναμε θεραπεια για τους μυκητες με Ιντραφουγκολ και καποιο αλλο αντιβιοτικο. Τελειωνοντας τον τριτο κυκλο της θεραπειας κι ενω ειχε αποθεραπευτει ο μυκητας ξεκινησαν τα γαστρεντερολογικα.
Οχι ακριβως διαροιες αλλα υδαρεις κενωσεις. Ο κτηνιατρος μου ειπε να της κανουμε αποπαρασιτωση παρολο που ειναι 2,5 ετων. Της καναμε δεν εβγαλε τιποτα, και μου ειπε να της δινω την ιδια ακριβως τροφη που της δινεις και εσυ και το ιδιο σιροπι. Την τροφη της τη δινω εδω και 3 εβδομαδες αλλα βελτιωση δεν βλεπω ενω το συροπι το ξεκινησαμε τωρα.
Ανησυχω γιατι πιστευω οτι το εντερο της επαθε κατι εξαιτιας της αντιβιωσης. Τοσο καιρο δεν θα επρεπε να εχει συνελθει; Της δινω παραλληλα και ρυζονερο αλλα ουτε αυτο βοηθησε ουσιαστικα.
Ηθελα να ρωτησω τον κυριο που ειναι κτηνιατρος αν μπορω να της δωσω spectra; Ειναι ενα προιον σε φακελακι που το δινουν σε ηλικιωμενους κυριους ανθρωπους για να καταπολεμησουν την ευκοιλιοτητα και να βοηθησουν την πανιδα του εντερου.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 16:48, 10-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από frinda
Χριστινα μου καλησπερα το ιδιο ακριβως προβλημα εχω κι εγω με τη ζουζουνιτσα μου και κοντευω να σκασω. Το προβλημα μας ξεκινησε απο μυκητες. Καναμε θεραπεια για τους μυκητες με Ιντραφουγκολ και καποιο αλλο αντιβιοτικο. Τελειωνοντας τον τριτο κυκλο της θεραπειας κι ενω ειχε αποθεραπευτει ο μυκητας ξεκινησαν τα γαστρεντερολογικα.
Οχι ακριβως διαροιες αλλα υδαρεις κενωσεις. Ο κτηνιατρος μου ειπε να της κανουμε αποπαρασιτωση παρολο που ειναι 2,5 ετων. Της καναμε δεν εβγαλε τιποτα, και μου ειπε να της δινω την ιδια ακριβως τροφη που της δινεις και εσυ και το ιδιο σιροπι. Την τροφη της τη δινω εδω και 3 εβδομαδες αλλα βελτιωση δεν βλεπω ενω το συροπι το ξεκινησαμε τωρα.
Ανησυχω γιατι πιστευω οτι το εντερο της επαθε κατι εξαιτιας της αντιβιωσης. Τοσο καιρο δεν θα επρεπε να εχει συνελθει; Της δινω παραλληλα και ρυζονερο αλλα ουτε αυτο βοηθησε ουσιαστικα.
Ηθελα να ρωτησω τον κυριο που ειναι κτηνιατρος αν μπορω να της δωσω spectra; Ειναι ενα προιον σε φακελακι που το δινουν σε ηλικιωμενους κυριους ανθρωπους για να καταπολεμησουν την ευκοιλιοτητα και να βοηθησουν την πανιδα του εντερου.
Δεν γνωριζω το σκευασμα , υποθετω οτι ειναι ευστομαχο αλλα δεν ξερ ω τι περιεχει και ποια η δοσολογια του. Υπαρχουν αντιστοιχα κτηνιατρικα οπως ειναι τα Canikur,diarsanyl,enterosyl κ.α. που ειναι ειδικα φταιγμενα για ζωα. Αν δεν μπορεις καποιο απο αυτα στειλε μου την συνθεση του spectra να σου πω αν κανει ή οχι και σε ποια δοση

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 10:17, 11-06-09:

Εμένα αν τρώει μόνο την i/d και τίποτα άλλο είναι καλά
Βεβαια δεν είναι εύκολο να βρω την κονσερβα αυτή και φυσικά δεν γίνεται να μείνουμε μόνο σε αυτή. Αν φάει ξηρά τροφή, όσο καλή κι αν είναι ή κονσέρβα έχουμε πρόβλημα.
Γίνεται χαμός με τα άλλα γατάκια. Αντε να σηκώνω τη ξηρα τροφή (τα άλλα παραπονιούνται) αντε να τα καταδιώκω να μη φανε τη τροφή της μικρής..... Της τρελής. Μαζευε γατες, μαζευε μπολάκια, ανεβαζε, κατεβαζε τροφές ανάλογα με τη περιπτωση Εχω τρελαθεί.
Θα την κρατησω στην i/d για καμια βδομάδα και μετα θα δουμε. Μετα θα πρεπει να μπουμε σε μια σειρά ή να δουμε τι φταιει.
Τουλάχιστον σταμάτησα από χτες να τρέχω από πίσω της με τη σφουγγαρίστρα, να αλλάζω όποτε ερχόταν σε 'μενα και να αλλάζω τόσα σεντόνια (ανακαλυψα τη χαρά του να έχω πολλά σεντόνια )
Οπότε θα δούμε σε μερικες ημερες τι γίνεται

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 11:33, 11-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από χριστινα
Εμένα αν τρώει μόνο την i/d και τίποτα άλλο είναι καλά
Βεβαια δεν είναι εύκολο να βρω την κονσερβα αυτή και φυσικά δεν γίνεται να μείνουμε μόνο σε αυτή. Αν φάει ξηρά τροφή, όσο καλή κι αν είναι ή κονσέρβα έχουμε πρόβλημα.
Γίνεται χαμός με τα άλλα γατάκια. Αντε να σηκώνω τη ξηρα τροφή (τα άλλα παραπονιούνται) αντε να τα καταδιώκω να μη φανε τη τροφή της μικρής..... Της τρελής. Μαζευε γατες, μαζευε μπολάκια, ανεβαζε, κατεβαζε τροφές ανάλογα με τη περιπτωση Εχω τρελαθεί.
Θα την κρατησω στην i/d για καμια βδομάδα και μετα θα δουμε. Μετα θα πρεπει να μπουμε σε μια σειρά ή να δουμε τι φταιει.
Τουλάχιστον σταμάτησα από χτες να τρέχω από πίσω της με τη σφουγγαρίστρα, να αλλάζω όποτε ερχόταν σε 'μενα και να αλλάζω τόσα σεντόνια (ανακαλυψα τη χαρά του να έχω πολλά σεντόνια )
Οπότε θα δούμε σε μερικες ημερες τι γίνεται
i/d πρεπει να τρωει για κανα 15νθημερο το πολυ μεχρι να φτιαχνει το εντερο., εχω αποθεμα εαν θες γιατι εχω μονιμους πελατες με προβληματα

Παράθεση

frinda

Νεοφερμένος

O frinda έγραψε στις 13:39, 12-06-09:

Ρε παιδια εμενα με το Φλαζυλ δεν παρουσιαζει καμμια καλυτερευση ουτε με την id κι εχω αρχισει και ανησυχω. Τι να κανω; Καθε μερα υδαρεις κενωσεις ... Γιατι;;;;; Ειναι επικινδυνο αυτο;
Δεν ξερω τι να κανω, φοβαμαι μη μου παθει τιποτα. Μηπως λογω της αντιβιοσης εχει διαταραχθει η πανιδα του εντερου; Γραψτε μου κατι γιατι κοντευω να τρελαθω. Την αγαπαω πολυ και κλαιω συνεχεια ...

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 17:14, 12-06-09:

Ρε παιδια εμενα με το Φλαζυλ δεν παρουσιαζει καμμια καλυτερευση ουτε με την id κι εχω αρχισει και ανησυχω. Τι να κανω; Καθε μερα υδαρεις κενωσεις ... Γιατι;;;;; Ειναι επικινδυνο αυτο;
Δεν ξερω τι να κανω, φοβαμαι μη μου παθει τιποτα. Μηπως λογω της αντιβιοσης εχει διαταραχθει η πανιδα του εντερου; Γραψτε μου κατι γιατι κοντευω να τρελαθω. Την αγαπαω πολυ και κλαιω συνεχεια ...
ειναι πιθανον να αλλαξε η χλωριδα του εντερου σε αλλο ποστ λιγο πιο πισω σου ελεγα για διαφορα κτηνιατρικα σκευασματα που φτιαχνουν την χλωριδα τυ εντερου , στην αναγκη μπορεις να δοκιμασεις να της δινεις λιγο γιουρτακι σαν το activia

Παράθεση

chaton22

Νεοφερμένος

H chaton22 έγραψε στις 17:50, 12-06-09:

τελικα πηγα το γατακι παλι στο γιατρο και μου ειπε πως η απωλεια τριχωματος ειναι φυσιολογικη και δεν ειναι δερματιτιδα ουτε μυκητες...μα πως γινεται να ειναι φυσιολογικο?το γατακι γυρω απο τα ματακια του εχει σχηματισει μπαλωματα χωρις να εχει καθολου τριχωμα:cry::cry::cry:

Παράθεση

frinda

Νεοφερμένος

O frinda έγραψε στις 11:04, 17-06-09:

JOHN DVM ΚΑΛΗΜΕΡΑ και ελπιζω να εγραψα σωστα το ονομα.
Σταματησα το Φλαζυλ και την ID και εδω και τρεις ημερες της δινω λαπα με κοτοπουλο ψητο. Εχθες δεν πηγε καθολου τουαλετα και επιτελους σημερα μετα απο ενα μηνα σχεδον εκανε για πρωτη φορα κανονικη κενωση. :up: Δεν φανταζεσαι ποσο με ανακουφισε αυτο.
Επομενως φαινεται να μην ειχε καποιο μικροβιο στο εντερο γι αυτο και δεν λειτουργησε το Φλαζυλ, και ισως ηταν τελικα διαταραγμενη η χλωριδα του εντερου εξαιτιας της αντιβιωσης. Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι καλα. Ηθελα να σε ρωτησω κατι ακομη. Αν ξαναβγαλει μυκητα υπαρχει θεραπεια σε ενεσιμη μορφη;

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 12:08, 17-06-09:

JOHN DVM ΚΑΛΗΜΕΡΑ και ελπιζω να εγραψα σωστα το ονομα.
Σταματησα το Φλαζυλ και την ID και εδω και τρεις ημερες της δινω λαπα με κοτοπουλο ψητο. Εχθες δεν πηγε καθολου τουαλετα και επιτελους σημερα μετα απο ενα μηνα σχεδον εκανε για πρωτη φορα κανονικη κενωση. :up: Δεν φανταζεσαι ποσο με ανακουφισε αυτο.
Επομενως φαινεται να μην ειχε καποιο μικροβιο στο εντερο γι αυτο και δεν λειτουργησε το Φλαζυλ, και ισως ηταν τελικα διαταραγμενη η χλωριδα του εντερου εξαιτιας της αντιβιωσης. Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι καλα. Ηθελα να σε ρωτησω κατι ακομη. Αν ξαναβγαλει μυκητα υπαρχει θεραπεια σε ενεσιμη μορφη;
οχι μονο απο το στόμα η τοπικα με κρεμες και σαμπουαν. Απλως αν χρειαστει για να προλαβεις την επομενη φορα μπορεις να παρεις και καποια ευστομαχα να της δινεις

Παράθεση

frinda

Νεοφερμένος

O frinda έγραψε στις 12:22, 17-06-09:

Οταν λες ευστομαχα τι εννοεις; Εγω της ειχα δωσει το Ιντραφουγκολ, μου το συστησε ο κτηνιατρος ως το καλυτερο. Θα πρεπει να λες να της κανω μια προληπτικη θεραπεια; Εχει πολλες πιθανοτητες να ξαναβγαλει μυκητες;

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 12:26, 17-06-09:

Οταν λες ευστομαχα τι εννοεις; Εγω της ειχα δωσει το Ιντραφουγκολ, μου το συστησε ο κτηνιατρος ως το καλυτερο. Θα πρεπει να λες να της κανω μια προληπτικη θεραπεια; Εχει πολλες πιθανοτητες να ξαναβγαλει μυκητες;
εννοουσα αμα ξαναχρειαστει να παρει καποια αντιβιωση η αγωγη παραλληλα να παιρνει καποιες ουσιες που βοηθουν την χλωριδα του εντερου για να μην εχεις παλι προβλημα

Παράθεση

alexia20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexia20
. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O alexia20 έγραψε στις 00:17, 23-06-09:

aaaaaaaaaaaa

Παράθεση

alexia20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη alexia20
. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O alexia20 έγραψε στις 00:22, 23-06-09:

γεια σε ολους!!λοιπον,βρηκα μια γατουλα πριν 3 μερες και παρατηρησα οτι ξυνοταν πολυ και εωγαζε κατι ασπρακια απο τον ποπο.πηγα σημερα και της πηρα μια αμπουλα για τους ψυλλους και μια παστα που της την δινεις με συριγγα στο στομα.ομως πριν λιγο εκανε διαρροια και εωγαλε κατι σαν ασπρη κλωστη.και παρατηρησα καλυτερα και οταν ξυνεται πεφτουν ψυλλοι απο πανω της,μερικοι ψοφιοι μερικοι ζωντανοι..δεν εχω προλαβει να της κανω ακομα εμβολιο..τι να κανω?μπορει να κολλησω και εγω ψυλλους?

Παράθεση

pipis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pipis
H pipis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H pipis έγραψε στις 00:57, 14-08-09:

Γεια σας.
Ο Πίπης ο σιαμεζούλης μου 15 χρονών (φωτο), παρουσίασε από το απόγευμα διάρροια, του φεύγουν υγρά παντού. δεν πάει στην άμμο του. Αποπαρασίτωση κάναμε πριν ένα μήνα περίπου. Τροφή δεν άλλαξε. Έφαγε όμως λίγο χορταράκι. Το εντεράκι του κάνει συνέχεια θορύβους. Έκανε το πρωί μια φορά εμετό με λίγα υγρά. Τώρα όμως έχω κατατρομάξει. Πίνει μόνο νεράκι ενώ αρνείται να φάει οτιδήποτε. Και του φεύγουν συνέχεια βλένες και υγρά. Είναι τελείως άκεφος και νομίζω ότι νιώθει και αδυναμία. Το κακό είναι ότι ήρθαμε με τον Πίπη και την υπόλοιπη γατοπαρέα μας στο πατρικό μας για κάποιες μέρες σε μικρή επαρχιακή πόλη όπου ο μοναδικός κτηνίατρος του νομού είναι διακοπές ενώ ο κτηνίατρος που τον παρακολουθεί στη Θεσ/νίκη είναι κι αυτός διακοπές. Πολλή ατυχία.
Έχω κατατρομάξει, δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Μπορείτε να μου πείτε κάτι, αν από ανάλογη εμπειρία μπορεί να είναι κάτι σοβαρό; Να πάω σε κάποιο γειτονικό νομό σε κάποιον κτηνίατρο στην τύχη ή να επιστρέψουμε άμεσα Θεσ/νίκη αν θα μπορούσε να είναι κάτι σοβαρό;
Δε μπορώ να τον βλέπω έτσι και πολύ παραπάνω τρέμω στην ιδέα ότι θα έχει κάτι σοβαρό και θα πάθει κάτι.

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 07:15, 14-08-09:

Στείλε μνμ στον γιατρό του φόρουμ. Βρες το post 'γιατρέ αρρώστησε' γρέψε το πρόβλημα του Πίπη και θα σου απαντήσσει.

Εύχομαι να είναι ήδη καλύτερα.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 07:36, 14-08-09:

Τουλάχιστον πίνει νερό κι αυτό είναι πολύ θετικό.
Μπορείς να του δώσεις λίγο σιρόπι Ercefuryl για τη διάρροια (είναι ανθρώπινο φάρμακο, θα το βρεις εύκολα σε οποιοδήποτε φαρμακείο), για τη δοσολογία όμως θα πρέπει να μιλήσεις με τον κτηνίατρό σας, έστω και τηλεφωνικά. Και βέβαια, εκτός από το να τεθεί υπό έλεγχο το σύμπτωμα, θα πρέπει να διερευνηθεί η αιτία του προβλήματος το συντομότερο δυνατό, για να αντιμετωπιστεί σωστά.
Δες εδώ για τηλέφωνα κτηνιάτρων και για κλινικές για επείγοντα περιστατικά (εύχομαι να μη χρειαστούν).
Ίσως θα ήταν καλή ιδέα να τον κρατούσες απομονωμένο από τις υπόλοιπες γατούλες, μέχρι να βρείτε τι έχει.
Περαστικά!

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 07:56, 14-08-09:

κανενα νεο απο τον γατουλη?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 07:57, 14-08-09:

Περαστικα...ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.

Παράθεση

pipis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pipis
H pipis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H pipis έγραψε στις 10:58, 14-08-09:

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας.
Ο πίπης έφαγε λίγο το πρωί, από χθες το βράδυ δεν ξαναείχε διάρροια, αλλά είναι πολύ άκεφος και λίγο αδύναμος. Επικοινωνήσαμε τηλεφωνικά με τον κτηνίατρο και μας είπε να του δώσουμε diarsanyl και sulfamycine.
Με πολύ ζόρι του έδωσα μόλις την πρώτη δόση. Αλλά φοβάμαι, συν το ότι με τόσα που έχουν συμβεί σε όλους μας με κάποιους κτηνιάτρους δεν έχω εμπιστοσύνη. Γι αυτό και θέλω γνώμες από όλους σας που έχετε κάποια ιδέα από ανάλογα περιστατικά. Εννοείται ότι με την επιστροφή του κτηνιάτρου θα το ψάξουμε.
Ευχαριστώ.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη neli
H neli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H neli έγραψε στις 15:46, 15-08-09:

Γεια σας και πάλι!!!Ο γατούλης που βρήκα χτες κάνει διάρροια...Όταν τον πήγα στο γιατρό δεν είχε κάνει και τώρα δεν ξέρω τι να τον κάνω....Από χτες έκανε 4 φορές κακά και τις 4 διάρροια...Μπορεί να τον πείραξε το drontal που του έδωσε ο γιατρός για τα σκουλήκια(είναι 1 μήνα και του έδωσε το 1/8 του χαπιού),μήπως φταίει που τόν έκανα μπάνιο(αλλά ήταν λασπωμένος από πάνω μέχρι κάτω δεν μπορούσα να τον αφήσω έτσι και μετά τον στέγνωσα καλά),μήπως φταίει το φαί του(χτες του έδωσα μια κονσέρβα κοτόπουλο στο δρόμο και το βράδυ άλλη μία αλλά από σήμερα το πρωί τρώει ξηρά τροφή,την babycat της royal canin)ή μήπως είναι άρρωστος;;;
Αχ!Τι να κάνω;;;Κατα τα άλλα είναι πολύ ζωηρός και με πολύ ενέργεια αλλά αυτή η διάρροια με ανησυχεί πολύ...Heeeeeeeeeeelp!!!!

Υ.Γ.Σήμερα είδα έβγαλε και ένα πράγμα μακρύ στα κακά του...νομίζω έμοιαζε με ταινία...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 15:56, 15-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από neli
Υ.Γ.Σήμερα είδα έβγαλε και ένα πράγμα μακρύ στα κακά του...νομίζω έμοιαζε με ταινία...
Λογικά Νέλη πρέπει να οφείλεται στο Drontal.Αν θυμάμαι καλά κάτι τέτοιο μου είχε πεί ο κτηνίατρος μου, όταν πριν χρόνια έκανα για πρώτη φορά ενδοαποπαρασίτωση στην Μυρτούλα.
Και αν δεν κάνω λάθος καλύτερα είναι να φάει λίγο βραστό κοτοπουλάκι με ριζάκι.
Το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον κτηνίατρο μας John DNM εδώ
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=34971

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H neli έγραψε στις 15:59, 15-08-09:

Ελπίζω πράγματι να είναι από αυτό...Απλά τώρα δεν έχω κοτόπουλο σπίτι και είναι όλα κλειστά...Αν του βράσω λίγο ρύζι και το ανακατέψω με την κονσέρβα κοτόπουλο(είναι κανονικό κοτόπουλο όχι πατέ)πιστεύεις να κάνει;Θα πάρω και τη γιατρό μου το απόγευμα απλά μέχρι τότε έλεγα μήπως υπάρχει καμιά πρόταση....Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 16:02, 15-08-09:

Νομίζω ότι σε περιπτώσεις διάρροιας είναι προτιμότερη η ξηρή τροφή από τις κονσέρβες.

Παράθεση

neli

Δραστήριο Μέλος

H neli έγραψε στις 16:05, 15-08-09:

Άρα να συνεχίσω με ξηρά τροφή;Τι άγχος και αυτό...

Παράθεση

vaso85

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaso85
H vaso85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H vaso85 έγραψε στις 00:14, 13-10-09:

Βρήκα ένα γατάκι σήμερα και το πήγα στον κτηνίατρο αλλά ξεχάσαμε να το αποπαρασιτώσουμε-δώσαμε βάση στα μάτια- και κάνει τρελή διάρροια κάθε μισή ώρα περίπου, τα κάνει πάνω του μάλιστα και όταν το σκουπίζω φαίνεται ότι πονάει..

Τί μπορώ να κάνω μέχρι αύριο που θα το ξαναπάω στο γιατρό?Μου φαίνεται δε θα κοιμηθώ όλο το βράδυ.. Α επίσης βγαίνουν από τον ποπό του μάλλον σκουλικάκια και η κοιλιά του είναι τούμπανο, του έδωσα μόνο κοτόπουλο.

Αυτό είναι και το λέω κινεζάκι:

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

O JohnDVM έγραψε στις 09:34, 13-10-09:

θα πρεπει νμακανεις αποπαρασιτωση και να παρει και καποια αντιβιωση ισως και ειδικη τροφη για γαστρεντερικα

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 10:07, 13-10-09:

Χριστέ μου το καϋμενούλικο!!! Ο Θεός σε έστειλε στο δρόμο του και είσαι πολύ καλός άνθρωπος που το σήκωσες στην αγκαλιά σου. Μην ανησυχείς γιατί με τη σωστή φροντίδα το γατάκι σου θα γίνει καλά και σύντομα θα σου ανταποδώσει όλη αυτή την αγάπη.
Λοιπόν. Το γατάκι σου έχει διάρροια επειδή δεν τράφηκε σωστά και έχει τραβήξει πολλά. Τα σκουλικάκια αντιμετωπίζονται με χαπάκι το οποίο θα του δίνει ο κτηνίατρος κάθε 1 χρόνο νομίζω.΄
Δώσε στο γατάκι σου μόνο βραστό κοτόπουλο και καθαρό νερό μέχρι να το πας στο κτηνίατρο. Φρόντισε να είσαι σίγουρη ότι ο κτηνίατρος είναι καλός.
Μπορεί να σου πει να μην το ταίσεις τίποτα για 24 ώρες και να του δώσεις μόνο νερό και σίγουρα θα σε καθοδηγήσει ως προς τη σωστή δίαιτα που θα κάνει το μωράκι σου γρήγορα καλά.
Είναι πολύ συνηθισμένο τα μικρά αδέσποτα γατάκια να υποφέρουν από διάρροιες αλλά πάντα τις ξεπερνάνε :up:
Λοιπον θέλουμε φώτος του γατιού σου όταν θα συνέλθει και θα αρχίσει να φαίνεται η ομορφιά του!!

Παράθεση

vaso85

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaso85
H vaso85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H vaso85 έγραψε στις 12:32, 13-10-09:

To γατάκι δυστυχώς δεν τρώει καθόλου, η διάρροια του τρέχει εκεί που είναι ξαπλωμένο και έχει και αίμα. Το πήγα στον κτηνίατρο και το κράτησε εκεί για λίγο, θα το πάρω μάλλον αύριο.Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Το θέμα είναι ότι είχε και άλλα γατάκια και ένα σωρό μεγάλες γάτες(πώς θα στειρωθούν αυτές??Ακόμα της γειτονιάς μου δεν στείρωσα) εκεί που το βρήκα -εξωτερικά ήταν οκ- αλλά μπορέι να κάνουν και αυτά διάρροιες..

Φυσικά όταν με το καλό γίνει καλά, χαρίζεται!!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 15:45, 13-10-09:

Αίμα στη διάρροια έχει τύχει να κάνει και ο δικός μου ενώ δεν ήταν τίποτα σοβαρό.
Ο γιατρός τι σου είπε;

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 15:58, 13-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από vaso85
To γατάκι δυστυχώς δεν τρώει καθόλου
Μήπως έχει πυρετό και γι' αυτό δεν τρώει; Καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο τον κτηνίατρο, τουλάχιστον να σου πει τι να του δώσεις. Επίσης η διάρροια μπορεί να προκαλέσει αφυδάτωση, γι' αυτό ίσως είναι καλή ιδέα να το ταΐσεις με τη σύριγγα ειδική κονσέρβα διαλυμμένη με νερό.

Χάλια φαίνεται το κακόμοιρο, εύχομαι να πάρει γρήγορα τα πάνω του.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 16:06, 13-10-09:

Ναι συμφωνώ με Ruko πάρε τηλέφωνο το κτηνίατρο να σου δώσει οδηγίες. Είναι πολύ μωρό και χρειάζεσαι καθοδήγηση από ειδικό.
Ενημέρωσέ μας όμως τι σου είπε και πως πάει το γατάκι. Όλα θα πάνε καλά

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 16:06, 13-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Τα σκουλικάκια αντιμετωπίζονται με χαπάκι το οποίο θα του δίνει ο κτηνίατρος κάθε 1 χρόνο νομίζω.
Σ' αυτές τις ηλικίες προτείνεται συνήθως πάστα αποπαρασίτωσης και όχι χάπι, η οποία χορηγείται κάθε δύο βδομάδες για τις τρεις πρώτες δόσεις. Αργότερα μπορεί να χρησιμοποιηθεί χάπι ή αμπούλα, και το συνηθέστερο σχήμα για τα ενδοπαράσιτα είναι κάθε τρίμηνο.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Διάρροια με αίμα - Από xaroula
      Το θέμα έχει λάβει 101 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-18 στις 13:43.
    • Επίμονη διάρροια! - Από daifuku
      Το θέμα έχει λάβει 159 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-05-18 στις 21:48.
    • Εμετός και διάρροια! - Από chr1st1na1
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-18 στις 20:19.
    • Διατροφή για τη διάρροια - Από aretha
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-10 στις 07:18.
    • Σχετικά με τη διάρροια - Από souza
      Το θέμα έχει λάβει 234 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-08 στις 01:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους