Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,354 εγγεγραμμένα μέλη και 718,383 μηνύματα σε 22,611 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 366 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αψιού! Η γάτα μου φτερνίζεται

sonia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 23:04, 18-03-13:

Δεν ξ'ερω αν έχει κανείς άποψη, αλλά οι 4 γάτες μου, που τις εχω χρόνια (εμβολιασμένες) εδω και 2 ημερες φτερνίζονται πάρα πολύ. Νομίζω ξεκίνησε ο ένας και ακολούθησαν οι υπόλοιπες. Δεν έχουν τσίμπλες ή κάτι άλλο. Ούτε έχω αλλάξει κάτι στο χώρο (εξάλλου αλλεργία και οι 4 μαζι δεν το βλέπω) Καμια ιδέα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:12, 18-03-13:

Προφανως υπαρχει καποια ιωση που τις εχει επηρρεασει, αν ειναι εμβολιασμενες και σε καλη υγεια γενικα, θα το περασουν ατυπα. Παντως εχε τον νου σου και αν χρειαστει να επικοινωνησεις αμεσως με κτηνιατρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sonia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 00:02, 19-03-13:

Θα πάρω αύριο την κτηνίατρο. Πέσαμε σε 3ημερο οπότε δεν μπορούσα να κάνω πολλά. Αρκει να μην είναι κάτι σοβαρό. Γιατί πέραν της ρινοτραχηλίτιδας δεν έχω ιδέα αν τα γατιά απλά συναχώνονται όπως εμείς. Ευχαριστώ

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 00:22, 19-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από sonia
Θα πάρω αύριο την κτηνίατρο. Πέσαμε σε 3ημερο οπότε δεν μπορούσα να κάνω πολλά. Αρκει να μην είναι κάτι σοβαρό. Γιατί πέραν της ρινοτραχηλίτιδας δεν έχω ιδέα αν τα γατιά απλά συναχώνονται όπως εμείς. Ευχαριστώ
Αν τα γατακια σου ειναι φορεις της ρινοτραχειτιδας, τοτε μπορει να ειναι εξαρση της αυτο που παθανε, το παθαινουν και τα δικα μου καμμια φορα. Συνηθως περναει μονο του σε μια-δυο μερες, αν ομως δεν περασει ισως χρειαστουν αντιβιωση.
Απο αυριο που σταματανε οι αργιες κοιταξε το μην παθουν καμμια ζημια.

Παράθεση

Cindy23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cindy23
H Cindy23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Cindy23 έγραψε στις 12:42, 19-07-13:

Γειας παιδιά...έχω ένα γατάκι 3μηνων,πολύ παιχνιδιάρικο κ ατίθασο,,δεν κάθεται καθόλου ήσυχο κ όλο πειράζει κ τις άλλες γατούλες που έχω...λοιπόν εχω παρατηρήσει ότι φτερνίζεται που κ που..αλλά δεν φαίνεται να είναι αρρωστο..τρώει,παίζει κ κάνει την ανάγκη του φυσιολογίκα...δεν ξέρω τι μπορεί να έχει.εσείς τι πιστεύετε?πριν λίγο καιρό είχε καποιο πρόβλημα με το ματακι του αλλά τωρα ειναι μια χαρα!

Παράθεση

ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ (Αλεξάνδρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Σίγουρα πάνω από 25 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H ΣΑΛΟΝΙΚΙΑ έγραψε στις 17:36, 19-07-13:

Αν το γατάκι εξακολουθήσει να φτερνίζεται για αρκετές μέρες ,καλύτερα να το δει κτηνίατρος.Μπορεί να είναι από αλλεργία,απλό κρυωματάκι μέχρι και ρινοτραχειίτιδα.Το ότι τρώει και παίζει είναι σίγουρα καλό σημάδι αλλά η ρονοτραχειίτιδα που είναι σοβαρότατο νόσημα αν δεν προσεχθεί,δρα ύπουλα και αργά και πολλές φορές χωρίς εμφανή και σοβαρά συμπτώματα και χωρίς βέβαια να επηρεάζει την όρεξη και την διάθεση της γάτας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasos_perama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasos_perama
Ο tasos_perama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O tasos_perama Καλησπέρα! έγραψε στις 00:20, 11-01-17:

Καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι καινουριος στην παρέα σας και θα χρειαστω την βοηθεια σας.
Εδω και μερικες μερες ο Σιμπα μας (Σιαμ, υγιεστατος 6 χρονων, στρειρωμένος) εχει εντονο φτερνισμα.
Χθες το πρωι τον πήγαμε στον γιατρο και του έκανε κορντιζόνη γιατι οι ενδείξεις ηταν για αλεργια.

Σημερα το πρωϊ την ξαναπήραμε τηλέφωνο γιατι συνεχίζει να φτερνίζεται, να ξυνει-τριβει την μυτη του, ανοιγει διάπλατα το στομα τιναζει το κεφαλι και βγαζει την γλωσσα εξω.

σημερα δεν εχει φαει κιολας... μας είπε λοιπόν να παρουμε αντιβιωση βιμπραμισιν.

Αυτα τα συμπτωματα ειναι ανησυχητικά?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 00:26, 11-01-17:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Δε νομίζω ότι είναι ανησυχητικά τα συμπτώματα του γατούλη σου, όπως τα περιγράφεις. Ίσως πρόκειται για κάποια ιωσούλα, αν δεν είναι αλλεργικό. Ακολούθησε την αγωγή με την αντιβίωση και πιστεύω πως όλα θα πάνε μια χαρά! Περαστικά του

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasos_perama

Νεοφερμένος

O tasos_perama Καλησπέρα! έγραψε στις 00:33, 11-01-17:

ευχαριστούμε πολύ γατοφιλεναδα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,662 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:40, 11-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από tasos_perama
Καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι καινουριος στην παρέα σας και θα χρειαστω την βοηθεια σας.
Εδω και μερικες μερες ο Σιμπα μας (Σιαμ, υγιεστατος 6 χρονων, στρειρωμένος) εχει εντονο φτερνισμα.
Χθες το πρωι τον πήγαμε στον γιατρο και του έκανε κορντιζόνη γιατι οι ενδείξεις ηταν για αλεργια.

Σημερα το πρωϊ την ξαναπήραμε τηλέφωνο γιατι συνεχίζει να φτερνίζεται, να ξυνει-τριβει την μυτη του, ανοιγει διάπλατα το στομα τιναζει το κεφαλι και βγαζει την γλωσσα εξω.

σημερα δεν εχει φαει κιολας... μας είπε λοιπόν να παρουμε αντιβιωση βιμπραμισιν.

Αυτα τα συμπτωματα ειναι ανησυχητικά?
Εξαρτάται... Το φτάρνισμα είναι απλά ένα σύμπτωμα που μπορεί να κρύβει από μια απλή ιωσούλα, έως την αρχή κάποιου αρκετά σοβαρού νοσήματος. Το οτι, επιπλέον, του κόπηκε η όρεξη για φαγητό, δείχνει ίσως κάποια μικρή λοίμωξη γι αυτό και ο γιατρός συνέστησε αντιβίωση. Ακολούθα τη συμβουλή του, φρόντισε να παίρνει κανονικά όλες τις δόσεις του φαρμάκου, όμως προσοχή στο στομαχάκι του γιατί η αντιβίωση μπορεί να το βλάψει. Ρώτα το γιατρό για κάποιο γαστροπροστατευτικό σκεύασμα που θα παίρνει πριν, προς αποφυγή τυχόν παρενεργειών.
Και τέλος, σε στενή επαφή με τον γιατρό για ενημέρωση για την πορεία της υγείας του.

Εύχομαι στον γατούλη περαστικά και σύντομα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 11-01-17 στις 00:45. Αιτία: προσθήκη κειμένου
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Βαλκα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βαλκα
H Βαλκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Βαλκα έγραψε στις 18:01, 12-01-17:

Γεια σας παιδια, εχω εναν γατουλη ο οποιος εδω και τρεις βδομαδες περιπου φτερνιζεται συνεχως. Επιπλεον δεν εχει την ιδια ορεξη που ειχε απο πριν και εχει γινει και παρα πολυ επιλεκτικος στο φαγητο . Περα απο το φτερνισμα δεν εχει αλλα συμπτωματα, περιμενα λοιπον λιγο καιρο να δω αν θα του περασει αλλα δεν βλεπω φως, και φοβαμαι να μην κολλησει και τις αλλες γατες που εχω .Καμια θεωρια, βοηθεια, σκεψη πανω στο θεμα ευπροσδεκτες. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Παράθεση

tasos_perama

Νεοφερμένος

O tasos_perama Καλησπέρα! έγραψε στις 19:32, 12-01-17:

Θα πρέπει να συμβουλευτεις γιατρό του δικού μου του έκανε ένεση κορτιζόνης για αλλεργία όμως το φαινόμενο δεν σταματησε και τώρα παίρνει μισό χαπακι βιμπραμισιν την ημέρα και πάει καλύτερα πάντως μην ανησυχεις οπωσδήποτε όμως στον γιατρό περαστικά !!!!

Παράθεση

tasos_perama

Νεοφερμένος

O tasos_perama Καλησπέρα! έγραψε στις 19:34, 12-01-17:

Ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

Βαλκα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βαλκα
H Βαλκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Βαλκα έγραψε στις 21:14, 12-01-17:

Ευχαριστω πολυ φιλε!!!!!

Παράθεση

eperakis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eperakis
Ο eperakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O eperakis έγραψε στις 11:58, 09-06-17:

Καλημέρα, ήθελα τη συμβουλή για ένα αρσενικό γατάκι που το ταίζουμε από μωρό. Τωρα είναι 8 μηνών. Τον Μάρτιο άρχισε να φτιαρνίζεται συνέχεια και να τρέχει το ματάκι.
Με συμβουλή γιατρού πήρε zithromax, έγινε καλύτερα, μερικές φορές φτιαρνιζόταν, αλλά τώρα με τις βροχές πάλι επιδεινώθηκε. Φτιάρνισμα, μυξούλες και μερικές φορές έχω δει και αίμα στην μυτούλα.
Ο γιατρός τον είδε, δεν έχει ακροαστικά, είπε ότι πιθανόν να έχει καταστραφεί η βλενογόννος, ίσως είναι και χλαμύδια, δεν μπορεί να τον εμβολιάσει εάν δεν του περάσει μέσα στο καλοκαίρι.
Του δίνω καθημερινά Λυσίνη για το ανοσοποιητικό, κάποια πάστα βιταμίνης και φυσικά ότι καλύτερο σε τροφή.
Δυστυχώς δεν μπορώ να τον πάρω και αυτόν γιατί έχω 2 γάτες στο σπίτι μια από τις οποίες είναι φορέας FIV.
Σε αγγελία κανείς δεν ενδιαφέρεται γιατί είναι μεγάλος (χαζό γιατί ο χαρακτήρας του έχει φανεί και είναι απλά ερωτεύσιμος!!) παρόλο που αναλαμβάνω έξοδα στείρωσης, εμβολιασμού και διατροφής.
Ηθελα να ρωτήσω αν κανείς που του έχει τύχει παρόμοια περίπτωση έχει να προτεινει κάτι, σε τροφή σε φάρμακο (θα το συζητήσω βέβαια με το γιατρό), οτιδήποτε να το βοηθήσω.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Leventis6_low.jpg
Εμφανίσεις:  73
Μέγεθος:  165,8 KB  
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaratustra
H zaratustra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H zaratustra έγραψε στις 11:25, 21-03-19:

Καλησπερα, θα ηθελα τη γνωμη σας! Προσεχω ενα γατακι αδεσποτο περιπου2,5 μηνων, που βρηκα σε μια γατοαποικια το οποιο ειχε πυον στα ματια, πολυ παραγωγικο φτερνισμα, βραχνη φωνη και μυκητες στο κεφαλακι.. Το πηγα εννοειται σε κτηνιατρο του εκανε ενεση αντιβιωσης και κορτιζονης, εβαλε αμπουλα και μου προτεινε tobrex, vibramycin 1/4, bisolvon και αργοτερα itrazol για τους μυκητες..

Ολο αυτο πριν ενα μηνα.. το γατακι ειναι καλυτερα σε ολα τα υπολοιπα αλλα ακομα φτερνιζεται παρα πολυ (καμια 20ρια φορες τη μερα) και του κλεινει η φωνη καποιες φορες.. Ειναι φυσιολογικο να μην εχει βελτιωση ως προς αυτο το θεμα μετα απο τοσο καιρο; Μηπως πρεπει να του δινω αλλη αντιβιωση;..

Επισης μου ανεφερε και κακοσμια στοματος μαζι με ερυθροτητα στα ουλα αλλα δε μου προτεινε κατι γι αυτο το θεμα...!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zaratustra : 21-03-19 στις 11:34.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 12:29, 21-03-19:

Καλημέρα... Θα σου πρότεινα να το πας πάλι στο γιατρό για μια επανεξέταση... Ενδεχομένως να χρειάζεται επιπλέον αντιβίωση αλλά αυτό θα το κρίνει ο ίδιος....

Η κακοσμία του στόματος μπορεί να είναι και συνέπεια όλων αυτών που είχε και μόλις συνέλθει να φτιάξει...

Περαστικά στο μικρούλι, μπράβο σου που το φροντίζεις και γρήγορη ανάρρωση εύχομαι
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,662 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:45, 21-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από zaratustra
Καλησπερα, θα ηθελα τη γνωμη σας! Προσεχω ενα γατακι αδεσποτο περιπου2,5 μηνων, που βρηκα σε μια γατοαποικια το οποιο ειχε πυον στα ματια, πολυ παραγωγικο φτερνισμα, βραχνη φωνη και μυκητες στο κεφαλακι.. Το πηγα εννοειται σε κτηνιατρο του εκανε ενεση αντιβιωσης και κορτιζονης, εβαλε αμπουλα και μου προτεινε tobrex, vibramycin 1/4, bisolvon και αργοτερα itrazol για τους μυκητες..

Ολο αυτο πριν ενα μηνα.. το γατακι ειναι καλυτερα σε ολα τα υπολοιπα αλλα ακομα φτερνιζεται παρα πολυ (καμια 20ρια φορες τη μερα) και του κλεινει η φωνη καποιες φορες.. Ειναι φυσιολογικο να μην εχει βελτιωση ως προς αυτο το θεμα μετα απο τοσο καιρο; Μηπως πρεπει να του δινω αλλη αντιβιωση;..

Επισης μου ανεφερε και κακοσμια στοματος μαζι με ερυθροτητα στα ουλα αλλα δε μου προτεινε κατι γι αυτο το θεμα...!

Όπως πολύ σωστά σου είπε κι η Δήμητρα πιο πάνω, το γατάκι χρειάζεται επανεξέταση (όχι κατ'ανάγκη από τον ίδιο κτηνίατρο). Εφ'όσον το φτέρνισμα συνεχίζεται και μάλιστα του κλείνει και η φωνή κι αυτά μαζί με στοματικά προβλήματα, ίσως χρειαστούν εργαστηριακές εξέτασεις ( π.χ. εξέταση αίματος για την διερεύνηση κάποιας πιθανής υποκείμενης νόσου, που θα μπορούσε να είναι η αιτία). Σε κάθε περίπτωση θα σου συνιστούσα να μη πάρεις πρωτοβουλία να του δώσεις περισσότερη αντιβίωση, πριν συμβουλευτείς τον γιατρό.
Εύχομαι περαστικά.
Παράθεση

zaratustra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zaratustra
H zaratustra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H zaratustra έγραψε στις 20:46, 21-03-19:

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!
Παράθεση

Giorgos23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgos23
Ο Giorgos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Giorgos23 έγραψε στις 19:00, 25-07-19:

Φτέρνισμα γάτου με αίμα είναι ανησυχητικό;
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 19:03, 25-07-19:

Αρκετά, για να τον τρέξεις στον κτηνίατρο.
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Volkswagen Fan
Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 15:18, 27-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos23
Φτέρνισμα γάτου με αίμα είναι ανησυχητικό;
Εννοείται.Γρηγορα στον κτηνίατρο.
Παράθεση

Giorgos23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Giorgos23
Ο Giorgos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Giorgos23 έγραψε στις 17:15, 27-07-19:

Παιδιά δεν είναι δικός μου , ένα αδέσποτο στη γειτονιά που κάνω διακοπές κ έρχεται στην αυλή του ξενοδοχείου έχω παρατηρήσει κάνα 2-3 φορές που έχει φτερνιστει να βγαζει κ λίγο αίμα ο καημένος.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους