Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,177 εγγεγραμμένα μέλη και 718,318 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 373 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτες και μετακόμιση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 23:41, 10-02-18:

Τα δικά μου προσαρμόστηκαν αμέσως ,μόνο την πρώτη μέρα ήταν κάπου κρυμένα.Τα παίρνω μαζί μου το καλοκαίρι και το φθινόπωρο πίσω.Παίζουν ,τρέχουν στην αυλή,πηγαίνουν στα διπλανά σπίτια αλλά ποτέ δεν χάθηκαν.Φοβούνται την άπλα και είναι επιφυλακτικά.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nantilou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nantilou
H Nantilou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Nantilou έγραψε στις 13:09, 11-02-18:

Είναι και πολλές οι γατούλες μου.. ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις! Θα τις μεταφέρω και έχει ο Θεός
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hippodes

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Hippodes
Ο Hippodes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Hippodes έγραψε στις 13:28, 25-02-18:

Για σε όλους σας. Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και έχω διαβάσει διάφορα.Ειμαι απο Κύπρο και μένω Κύπρο. Έχω μια γάτα αρσενική 3-4 χρονών στρωμένη. Έμενα σε πολυκατοικία και τον γάτο αυτό τον είχα κάτω στην πολυκατοικία όσο απουσίαζα από το σπίτι και έμενε μέσα μόνο όσο ήμουν εγώ μέσα. Δεν του άρεσε κιόλας να κοιμάται μέσα το βράδυ. 2-3 φορές που το δοκίμασα με ξύπνησε γύρο στις 3-4 για να τον κατεβάσω κάτω. Πρόσφατα μετακόμισα σε καινούργια κατοικία με αυλή και σε ήσυχη περιοχή με χωράφια γύρο γύρο και σπίτια. Τον γάτο τον έφερα στο σπίτι την πέμπτη το πρωί. Τον άφησα μέσα στο σπίτι μέχρι το μεσημέρι και μετά του άνοιξα να βγει έξω. Κυριακή σήμερα και ο γάτος είναι εδώ μαζί μου ακόμα απλά τα βράδια επειδή του έχω gps βλέπω ότι απομακρύνετε σε μια ακτίνα 100-150 μετρά. Απλά πολλές φορές κατά την διάρκεια της μέρας τον βρίσκω κριμένο μέσα σε χόρτα λες και κάτι φοβάται. Τρώει κανονικά το φαγητό του και γενικά έχει διάθεση αλλά είναι λίγο στρεσαρισμένος. Η απορία μου είναι. Μετά από 3 νύχτες που κυκλοφορά ελεύθερος αλλά το πρωί έρχεται για φαγητό, υπάρχει πιθανότητα να φύγει αν δεν έφυγε από την πρώτη μέρα? Η να χαθεί???
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hippodes : 25-02-18 στις 13:31.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 13:43, 25-02-18:

Καλημέρα!
Αφού του έχεις gps θα τον βρεις πιστεύω.Απλά ο γατούλης επειδή ακόμη δεν έχει εξερευνήσει πλήρως τον χώρο διστάζει να πάει πιο μακριά.Ακόμη οι οσμές δεν είναι οικείες και μέχρι ότου αφήσει την μυρωδιά του θα πάρει 2-3 μήνες.Μετά σίγουρα θα πηγαίνει πιο μακριά αλλά ποτέ τόσο όσο να μην βρίσκει τον δρόμο της επιστροφής.Αν χαθεί δεν θα φταίει αυτός αλλά κάποιος που πιθανόν να του κάνει κακό.Γι'αυτό πρέπει να μην ενδίδεις στις βραδινές κλάψες και εξορμήσεις.Καλύτερα να μένει μέσα και να βγαίνει όταν θα είσαι παρών στο σπίτι.Καλή διαμονή στο νέο σπιτικό.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 13:45, 25-02-18:

Καλό σου μεσημέρι και καλώς ήρθες στην παρέα... Χωρίς να έχω πείρα στις περιπλανησεις των γατιών καθώς οι δικές μου είναι μέσα σε διαμέρισμα, αλλά ούτε και σε μετακομίσεις θα έλεγα πως ενδεχομένως συνηθιζοντας το καινούριο περιβάλλον και τους χώρους έξω και γύρω από το σπίτι να αρχίσει σιγά σιγά να απομακρύνεται., όχι όμως σε μεγάλο βαθμό από την στιγμή που είναι στειρωμενος ..για να χαθεί δε το πιστεύω..
Παράθεση

Hippodes

Νεοφερμένος

O Hippodes έγραψε στις 08:33, 27-02-18:

βασικά την γάτα την έχω συνέχεια εξω. σήμερα είναι η έκτη μέρα μετά την μετακόμιση. αυτό που με φοβίζει είναι να μην κτυπηθεί από κάποιο αμάξι. μέχρι τώρα δεν έχει απομακρυνθεί περισσότερο από ακτίνα 100 μέτρων από το σπίτι. το πρωί μέχρι το μεσημέρι συνήθως κοιμαται μέσα στην μηχανή του αυτοκινήτου μου που ίσως νιώθει τις μυρωδιές της άλλα και ασφάλεια. άπλα την βρίσκω κάποιες φορές το βράδυ σε παράλληλους δρόμους. η απορεια μου ειναι αφου περασει ενα διαστημα 2-3 εβδομαδων που ειδα οτι χρειαζετε για να νιωσει ανετα αυτο θα συνεχισει?? εννοω το να απομακρινετε και να προσπαθει να εξερευνα????
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 09:05, 27-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Hippodes
βασικά την γάτα την έχω συνέχεια εξω. σήμερα είναι η έκτη μέρα μετά την μετακόμιση. αυτό που με φοβίζει είναι να μην κτυπηθεί από κάποιο αμάξι. μέχρι τώρα δεν έχει απομακρυνθεί περισσότερο από ακτίνα 100 μέτρων από το σπίτι. το πρωί μέχρι το μεσημέρι συνήθως κοιμαται μέσα στην μηχανή του αυτοκινήτου μου που ίσως νιώθει τις μυρωδιές της άλλα και ασφάλεια. άπλα την βρίσκω κάποιες φορές το βράδυ σε παράλληλους δρόμους. η απορεια μου ειναι αφου περασει ενα διαστημα 2-3 εβδομαδων που ειδα οτι χρειαζετε για να νιωσει ανετα αυτο θα συνεχισει?? εννοω το να απομακρινετε και να προσπαθει να εξερευνα????
Καλημέρα σου... Από τη στιγμή που ο γάτος είναι διαρκώς έξω στο δρόμο θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να χτυπηθεί από αυτοκίνητο... Όσο έμπειρο και να είναι ένα ζώο η κακιά στιγμή πάντα παραμονεύει και τσουπ..γινεται το κακό... Μόνο αν το πάρεις στο σπίτι μέσα θα είσαι ήσυχος!!!! Όσο θα περνά ο καιρός και θα νιώθει άνετα και θα μαθαίνει το περιβάλλον ναι!!!ενδεχομένως να απομακρύνεται και να εξερευνά περισσότερο (με όλες τις συνέπειες που μπορεί να έχει η περιπλάνηση του).... Αν θέλεις να είσαι σίγουρος 100% για την ασφάλεια του βάλε το μέσα... Μπορεί στην αρχή να δυσκολευτεί αλλά θα συνηθίσει στο τέλος
Παράθεση

Hippodes

Νεοφερμένος

O Hippodes έγραψε στις 10:57, 27-02-18:

Το θέμα ειναι οτι τον ειχα σε πολυκατοικία κατω και έμπαινε καποιες ωρες στο σπιτι αλλα ποτε δεν απομακρύνθηκε πέραν των 50 μέτρων απο την πολυκατοικία. Εννοώ εκει δεν ειχε την αναγκη να εξερευνά?? Απλα εχω την εντύπωση οτι οταν νιώσει οικια εκει στην αυλη του θα περιοριστεί εκει που ειναι το φαι και το νερο του. Πιστευετε οτι αν το παρω πισω στην πολυκατοικία και παω καθημερινά να τον φροντιζω ειναι καλύτερα???
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 15:47, 27-02-18:

Εάν τον πας πίσω να είσαι σίγουρος πως θα γυρίσει πάλι σε σένα.Οι γάτες δεν δένονται με το σπίτι αλλά με το αφεντικό.Εκεί δεν έφευγε μακριά γιατί οι θόρυβοι ήταν περισσότεροι και οι κινήσεις άγνωστες.Εδώ τώρα έχει ησυχία και αυτή είναι η παγίδα.Ίσως μπει στην διαδικασία να δει τι υπάρχει και παραπέρα.Είμαι όμως σίγουρη πως θα περιοριστεί.Το καλύτερο του ζώου είναι αυτό που λέει η λογική του ανθρώπου.Μέσα και προστασία αν θέλεις ν'απολαμβάνεις την παρέα του για χρόνια.Κι αυτό δεν είναι εγωιστικό αλλά προστατευτικό .
Παράθεση

Hippodes

Νεοφερμένος

O Hippodes έγραψε στις 17:15, 27-02-18:

Η πολυκατοικία απο την οικία που μετακομισα ειναι 2km μακρια. Εγω μετακομισα εδω και 1 μηνα. Τον γατο μου τον εφερα την πεμπτη. Τον πειρα πισω τελικα πριν απο λιγο. Δεν το αντεχα το μαρτυριο οτι καθε βραδυ θα βγαινει σε δρομους να εξερευνα και τον εβλεπα ποσο φοβησμενος ηταν. Ειχε και επισκεψεις απο αδεσποτους της γειτονιας και τον λιπαμε. Θελω να ειναι ο ιδιος ευτυχισμένος. Εκει που μεγαλωσε. Εγω στον δρομο το βρηκα εκει στην πολυκατοικία. Καθε πρωι θα πιγενω να του βαζω φαγητο και το βραδυ το ιδιο. Στην πολυκατοικία τον αγαπανε ολοι και γενικα ειναι φιλοζωοι στην γειτονια. Το να τον εβαζα μονιμα μεσα στο σπιτι αυτο ειναι το καλύτερο αλλα για ιατρικούς λογους αυτο τον καιρο ειναι δύσκολο...
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 17:37, 27-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Hippodes
Η πολυκατοικία απο την οικία που μετακομισα ειναι 2km μακρια. Εγω μετακομισα εδω και 1 μηνα. Τον γατο μου τον εφερα την πεμπτη. Τον πειρα πισω τελικα πριν απο λιγο. Δεν το αντεχα το μαρτυριο οτι καθε βραδυ θα βγαινει σε δρομους να εξερευνα και τον εβλεπα ποσο φοβησμενος ηταν. Ειχε και επισκεψεις απο αδεσποτους της γειτονιας και τον λιπαμε. Θελω να ειναι ο ιδιος ευτυχισμένος. Εκει που μεγαλωσε. Εγω στον δρομο το βρηκα εκει στην πολυκατοικία. Καθε πρωι θα πιγενω να του βαζω φαγητο και το βραδυ το ιδιο. Στην πολυκατοικία τον αγαπανε ολοι και γενικα ειναι φιλοζωοι στην γειτονια. Το να τον εβαζα μονιμα μεσα στο σπιτι αυτο ειναι το καλύτερο αλλα για ιατρικούς λογους αυτο τον καιρο ειναι δύσκολο...
Εσύ ξέρεις καλύτερα από εμάς αν εκεί είναι πιο ευτυχισμένος ή όχι... Και φυσικά τους λόγους για τους οποίους δεν μπορείς να τον πάρεις μέσα στο σπίτι... Φρόντιζε τον, βάζε του φαγητό, δίνε του χάδια και αγάπη και ας ευχηθούμε όλοι μας να μην κινδυνεύσει ποτέ και χάσει τη ζωούλα του
Παράθεση

Natalia_lg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Natalia_lg
H Natalia_lg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Natalia_lg έγραψε στις 09:02, 02-09-19:

Γεια σας!
Είμαι η Ναταλία κι έχω μία γάτα τη Μόλυ!
Η Μόλυ έγινε πρόσφατα ενός χρονών.Εμβολιασμένη,στειρωμένη και κακομαθημένη!!!
Την βρήκαμε με το αγόρι μου 2 εβδομάδων στοη μηχανή ενός αυτοκινήτου και δε γινόταν να την αφήσουμε γιατί ο θανατός της ήταν σίγουρος..την πήραμε σπίτι και ήταν ένα αγγελούδι!Έκλαψε λίγο έφαγε κοιμήθηκε κι έκανε την ανάγκη της στην εφημερίδα που της βάλαμε!Όλα πήγαιναν τέλεια,μέχρι που πριν ένα μήνα μετακομίσαμε και από τότε δε μας έχει αφήσει ούτε ένα βράδυ να κοιμηθούμε..Τα νεύρα μου δεν είναι σε καλή κατάσταση και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..Πηγαίνω στη δουλειά μου με νεύρα είμαι κουρασμένη όλη την ώρα..Έχω ψάξει πολλά πράγματα γιατί προφανως στην αρχή της αλλάξαμε τη ρουτίνα της και ήταν στρεσαρισμένη,αλλά τώρα?Δοκιμάσαμε ένα ανθοΐαμα Rescue Remedy που μας είπαν θα βοηθήσει με το άγχος της,παίζουμε με το λέιζερ μέχρι να τα φτύσει,της πήραμε μεγάλο ονυχοδρόμιο να παίζει και να κοιμάται,σπ΄ρευ catnip που δεν την απασχολεί καν,την ταΐζουμε πριν κοιμηθούμε τίποτα.. Στην αρχή την αφήναμε να μπαίνει στο δωμάτιο γιατί νιαούριζε όλη την ώρα και θέλαμε να νιώθει άνετα,αλλά μας δαγκώνει τα πόδια ,τα χέρια και απλά πλέον προσπαθούμε να μη δίνουμε σημασία,αλλα δεν είναι εύκολο..Δεν ξερω πια τι να κάνω...Καποια ιδέα ?
Ευχαριστώ!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:14, 02-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia_lg
Γεια σας!
Είμαι η Ναταλία κι έχω μία γάτα τη Μόλυ!
Η Μόλυ έγινε πρόσφατα ενός χρονών.Εμβολιασμένη,στειρωμένη και κακομαθημένη!!!
Την βρήκαμε με το αγόρι μου 2 εβδομάδων στοη μηχανή ενός αυτοκινήτου και δε γινόταν να την αφήσουμε γιατί ο θανατός της ήταν σίγουρος..την πήραμε σπίτι και ήταν ένα αγγελούδι!Έκλαψε λίγο έφαγε κοιμήθηκε κι έκανε την ανάγκη της στην εφημερίδα που της βάλαμε!Όλα πήγαιναν τέλεια,μέχρι που πριν ένα μήνα μετακομίσαμε και από τότε δε μας έχει αφήσει ούτε ένα βράδυ να κοιμηθούμε..Τα νεύρα μου δεν είναι σε καλή κατάσταση και πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..Πηγαίνω στη δουλειά μου με νεύρα είμαι κουρασμένη όλη την ώρα..Έχω ψάξει πολλά πράγματα γιατί προφανως στην αρχή της αλλάξαμε τη ρουτίνα της και ήταν στρεσαρισμένη,αλλά τώρα?Δοκιμάσαμε ένα ανθοΐαμα Rescue Remedy που μας είπαν θα βοηθήσει με το άγχος της,παίζουμε με το λέιζερ μέχρι να τα φτύσει,της πήραμε μεγάλο ονυχοδρόμιο να παίζει και να κοιμάται,σπ΄ρευ catnip που δεν την απασχολεί καν,την ταΐζουμε πριν κοιμηθούμε τίποτα.. Στην αρχή την αφήναμε να μπαίνει στο δωμάτιο γιατί νιαούριζε όλη την ώρα και θέλαμε να νιώθει άνετα,αλλά μας δαγκώνει τα πόδια ,τα χέρια και απλά πλέον προσπαθούμε να μη δίνουμε σημασία,αλλα δεν είναι εύκολο..Δεν ξερω πια τι να κάνω...Καποια ιδέα ?
Ευχαριστώ!
Καλησπερα Ναταλια.
Ειναι απολυτα φυσιολογικη η συμπεριφορα της γατας σου.Ειναι γνωστο οτι οι γατες δενονται παρα πολυ με τον χώρο τους.Πολύ περισσοτερο απο τα σκυλια. Και ειναι λιγος ενας μηνας ,πιστεψε με.Βεβαια καθε ζωο εχει διαφορετικο βαθμο προσαρμογης.Ομως ειναι απολυτα φυσιολογικο.Και εγω,οταν εκανα μετακομιση, ειχα 2 γατια.Η μικρη μου τοτε.προσαρμοστηκε σχεικα γρηγορα,ο μεγαλος μου ομως ''τα ειδε ολα''. Αυτος πηγαινε πισω απο την πορτα και εκλαιγε γρατζουνωντας την.Επισης κρυβοταν μεσα στην αμμολεκανη του.Δεν θυμαμαι για ποσο καιρο,αλλα σιγουρα οχι για καποιες μερες,πανω απο μηνα.

Οποτε θα κανετε υπομονη,τα ζωακια μας τα θελουμε και στα καλα και στα κακα , και θα περασει .Σιγουρα ομως ΜΗΝ την αγχωνετε.Οχι μονο δεν θα λυθει το προβλημα αν της φωναζετε(δεν λεω οτι το κανετε,απλα ενημερωνω) αλλα θα χειροτερεψει.Θελει ηρεμες καταστασεις και εσεις να μην φωναζετε μεταξυ σας και ολα καλα θα πανε,αλλα θελει λιγη υπομονη.
Αλλα γατια το παιρνουν πιο ευκολα,αλλα πιο δυσκολα,το εχω ζησει και εγω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Natalia_lg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Natalia_lg
H Natalia_lg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Natalia_lg έγραψε στις 21:23, 02-09-19:

Σε ευχαριστώ πολύ!!ναι εννοείται και στα καλά και στα καλά!!για αυτό και εγραψα εδώ..δεν της φωνάζουμε την προσέχουμε γενικά για να μην στρεσαρεται..να δούμε τι θα γίνει..!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 12:19, 03-09-19:

Καλο ειναι κατα την μετακομιση το νεο δωματιο να εχει τα ιδια πραγματα ετσι ωστε να προσαρμοστουν σοσ γινεται πιο ομαλα kai车 και μην ανησυχεις θα βρουν γρηγορα και καινουρια ενδιαφεροντα
Παράθεση

lsid

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lsid
H lsid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H lsid έγραψε στις 14:06, 09-09-19:

Κι εμείς μετακομίσαμε πριν 3 μηνες και έχουμε δύο γάτες. Οι συμπεριφορές τους τελειως διαφορετικές. Η μεγάλη, 9 χρονών, ήθελε να κρυφτεί στην ντουλάπα με τα ρούχα μας. Την άφησα για να αισθανθεί σιγουριά. Έτρεχε να κρυφτεί στην αμμολεκάνη. Την χάιδευα και της μιλούσα ήρεμα. Φυσικά , δεν γλυτώσαμε τον εμετό. Όταν στρεσάρεται, ξέρουμε ότι θα μας κάνει εμετούλι. Όμως ευτυχώς σε 1 εβδομάδα μειώθηκαν τα συμπτώματα. Ίσως γιατί την αφήσαμε να κρύβεται εκεί που ήθελε (εκτός από την αμμολεκάνη- την βγάζαμε από κει για λόγους κατανοητούς). Ο μικρός μας, 4 ετών, αντίθετα, έκλαιγε συνέχεια. Προσπαθούσαμε να τον κρατάμε ήρεμο. Λες και το έκανε επίτηδες, όταν πέφταμε να κοιμηθούμει...δεν καθόταν πουθενά, τριγύριζε συνέχεια μέσα στο σπίτι κλαίγοντας. Βάλαμε μέχρι και φωτάκι για το βράδυ. Μόνο όταν κάθισα και ξενύχτισα (αναγκαστικά) ένα βράδυ μαζί του, να του κάνω παρέα, τότε άρχισε να ηρεμεί... Φυσικά τα μπαλκόνια με διχτάκι και την εξώπορτα με προσοχή, μην πεταχτούν έξω ψάχνοντας το παλιό τους λημέρι. Θέλουν κι αυτά το χρόνο τους, να γνωριστούν με το νέο τους περιβάλλον
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μετακόμιση χ 2 - Από Naiva
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-09-10 στις 15:58.
    • Μετακόμιση επιτέλους!!! - Από Giannis-Vivi
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-10-09 στις 23:22.
    • Μετακόμιση !!! - Από roulinio
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-07-09 στις 12:17.
    • Μετακόμιση... - Από Μιμίκος
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-01-09 στις 13:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους