Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,297 εγγεγραμμένα μέλη και 718,356 μηνύματα σε 22,593 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 347 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

SOS! H γάτα μου πεθαίνει;

marianna96kleli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marianna96kleli
H marianna96kleli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H marianna96kleli έγραψε στις 23:11, 10-01-19:

Καλησπέρα
Ο γατος μου είναι 1.5 ετους εμβολιασμένος και ζει μεσα στοσπίτι . Εδω και 1 μηνα δεν τρωει και εχει παρουσιάσει ασταθεια στα πισω πόδια. περπαταει και παραπαταει. Ο γιατρος δεν του βρίσκει τιποτα εξετασεις καλες, συκωτι καρδια κλπ, αλλα πλεον τον ταιζω με τη συριγγα μήπως παρει λίγο βαρος. το παραπάτημα παραμένει. χθες του εκανε μια κορτιζονη ο γιατρος και ήταν λιγο καλυτερα σημερα δευτερη δόση και είναι χαλια. δε μπορει να σταθει καθόλου στα πόδια του όπως τοω αφήνεις ετσι μενει. Αν προσπαθήσει να σηκωθει δεν κανει ουτε βημα πεφτει δεξιά ή αριστερά έκανε εμετο, και τσισα στο κρεβατι του. δε φαινεται να ποναει αλλα ουτε φωνη βγαινει παει να νιαουρισει αλλα απλα ανοιγει το στομα χωρίς να βγαλει ηχο. Ο κτηνίατρος ειναι εκτος πόλης και μου είπε να παμε το πρωι. Νομιζω οτι δε θα ξημερωθει..... SOS
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,650 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:21, 10-01-19:

Καλησπέρα Μαριάννα.
Δεν καταλαβαίνω πώς ενώ ο γάτος είναι πολύ σοβαρά άρρωστος, ο γιατρός που τον παρακολουθεί δεν του βρίσκει τίποτα! Το οτι ορισμένες εξετάσεις έδειξαν καθαρές, εμένα δεν με καθησυχάζει. Αντίθετα, θα έπρεπε να προχωρήσει έγκαιρα και σε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις, ωσότου βρει την αιτία που αυτή τη στιγμή το γατί καταρρέει..
Η δε κορτιζόνη που του έδωσε, είναι απλώς για να κρατηθεί και σίγουρα όχι για να θεραπευτεί στην κατάσταση που βρίσκεται.

Θα σε συμβούλευα να τον τρέξεις άμεσα σε κάποιο κτηνιατρείο ή κλινική ζώων που διανυκτερεύει, μήπως και τον σώσεις, καθότι είναι φανερό οτι χρειάζεται επείγουσα ιατρική περίθαλψη! Εύχομαι να τα καταφέρει και να μη βγει αληθινή η δυσοίωνή σου πρόβλεψη.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elina1985

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elina1985
H elina1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H elina1985 έγραψε στις 23:41, 10-01-19:

Αν είσαι στην Αθήνα, τρέξε γρήγορα στην Πλακεντία η σε όποια άλλη κλινική σε βολεύει. Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά δεν φαίνονται καθόλου καλά τα πράγματα. Κράτα μας ενήμερους για τις εξελίξεις και εύχομαι ότι καλύτερο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 909 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 06:07, 11-01-19:

Αχχχχχ.. Κάθε φορά που διαβάζω κάτι τέτοιο μου έρχεται στο μυαλό ο αξελουκος μου... Σχεδόν στην ίδια ηλικία με κάποια συμπτώματα να μοιάζουν...

Σίγουρα είναι κάποιο νευρολογικο πρόβλημα...Ίσως εγκεφαλιτιδα?? Ο μόνος τρόπος ίσως να εντοπίσετε από τι προήλθε είναι να γίνει αξονική ή μαγνητική... Τρέξε και σε δεύτερο γιατρό... Ότι κάνεις κάνε το άμεσα... Χθες και όχι αύριο...

Ενημέρωνε μας... Περαστικά στο γατουλη σου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marianna96kleli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marianna96kleli
H marianna96kleli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H marianna96kleli έγραψε στις 19:27, 11-01-19:

καλησπέρα!Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
συγγνωμη για την αργοπορημένη ενημερωση αλλα δεν ειχα μυαλό να γραψω.
τελικα πήγαμε σημερα το πρωί στο γιατρό όπου και έμεινε για νοσηλεια μέχρι τώρα.
Τον πήρα σπίτι οι εξετάσεις του είναι καλες καρδια συκώτι νεφρα ολα μια χαρα
του έκανε κορτιζόνη και βιταμίνες του έβαλε ορο και το γατί συνήλθε αρκετα.
τρωει με ορεξη(εφαγε και το πρωι πριν παμε στο γιατρο) Η μόνη ανεβασμένη εξέταση είναι η glob (δε θυμαμαι πως μου την είπε).
Ογιατρός υποψιάζεται ισχαιμικό επεισόδειο.
το Σαββατοκυριακο θα είμαστε σε επικοινωνία και αν όλα πανε καλα τη δευτέρα ξανα για ολοήμερη νοσηλεία. Ελπίζω να μην έχουμε καμια υποτροπή ή να είναι κατι λοιμώδες (που ο γιατρός σχεδόν μας απέκλεισε) γιατί εχουμε κι άλλο γατί στο σπίτι.
Παράθεση

elina1985

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elina1985
H elina1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H elina1985 έγραψε στις 19:39, 11-01-19:

Αχ μπράβο σας. Πολύ ευχάριστα νέα. Περαστικά σας
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 909 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 20:22, 11-01-19:

Εύχομαι ο γατουλης να αναρρωσει γρήγορα... Περαστικά του και ενημερώνε μας για το πως πηγαίνει...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους