Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,174 εγγεγραμμένα μέλη και 718,315 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 378 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί γουργουρίζουν;

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:25, 18-11-11:

τυχερέ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 21:32, 18-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από zeus olimpios
καλησπερα παιδες!
πηρα μια γατα προσφατα στην γυναικα μου.ειναι μιξη βρετανικης και νορβηγικης.
Θέλουμε φωτογραφία εδώ και τώρα..Ο συνδυασμός ακούγεται εκρηκτικός!
Αρχική Δημοσίευση από sadyist
Είναι νορμάλ αυτό που κάνει. Γουργουρίζει συνέχεια εννοείς. Όταν οι γάτες το κάνουν αυτό σημαίνει πως ωιώθουν την υπέρτατη ευχαρίστηση. Χρχρχρχρχρχρ... Μακάρι να το έκανε και ο γατούλης μου συνέχεια.
Αρχική Δημοσίευση από YNL
Κι εμένα μακάρι να το έκανε. Να δείτε πως το πρωί που θα σας ξυπνάει με το γουργούρισμα θα είναι το πιο γλυκό ξυπνητήρι (με την προϋπόθεση να μη γίνεται στις 4 το πρωί)
Βρε τι παραπονάκια?
Πάντως και εμένα οι 2 μικρές μου, μην τις αγγίξεις..Αρχίζουν, χουρ χουρ χουρ χουρ χουρ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 21:39, 18-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από mpoulaalekoula
Βρε τι παραπονάκια?
Πάντως και εμένα οι 2 μικρές μου, μην τις αγγίξεις..Αρχίζουν, χουρ χουρ χουρ χουρ χουρ
Όχι, όχι. Δεν είναι παράπονο. Είναι ζήλεια

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:40, 18-11-11:

Ο δικός μου γουργουρίζει πάντα κάθε πρωί όταν πάρει πρέφα ότι ξυπνήσα (μάλλον περιμένει φαγητό) και πάντα όταν του βάζω τροφή στο πιάτο.
Α επίσης κάνει κάτι πάρα πολύ περίεργο!
Γουργουρίζει πολύ έντονα όταν καθαρίζω τα δόντια μου με οδοντικό νήμα. Μες την τρελή χαρά είναι όταν καθαρίζω τα δόντια μου. wtf?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 21:56, 18-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
Α επίσης κάνει κάτι πάρα πολύ περίεργο!
Γουργουρίζει πολύ έντονα όταν καθαρίζω τα δόντια μου με οδοντικό νήμα. Μες την τρελή χαρά είναι όταν καθαρίζω τα δόντια μου. wtf?
Χαχαχαχα!!Τι λες τώρα??

"mommy έτσι μπράβο! θέλω να έχεις καθαρό στόμα όταν με φιλάς"

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:43, 18-11-11:

ναι, το κάνει πάντα κάθε φορά που καθαρίζω τα δόντια μου με οδοντικό νήμα. Όταν τα βουρτσίζω είναι αδιάφορος... μόνο με το οδοντικό νήμα το κάνει! Εντελώς ανεξήγητη συμπεριφορά!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 14:37, 19-11-11:

Αυτό πρώτη φορά το ακούω πάλι!
Εμένα όταν τα καθαρίζω με νήνα, απλώς με κοιτάει η δική μου γιατί ίσως νομίζει ότι το νήμα είναι παιχνίδι;
Η Άρτεμις σε γενικές γραμμές πάντως γουργουρίζει όταν ξυπνάω και μου τρίβεται, όταν μπω σπίτι κι αρχίσω να την χαϊδεύω, όταν κάθεται στα πόδια μου και θέλει χάδεια και το βράδυ που μπαίνει κάτω από τα σκεπάσματα όταν ξαπλώσω και θέλει χάδια.
Στο κρεβάτι γίνεται πραγματική γουργουρομηχανή και πραγματική γυναίκα - γατούλα!

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H mpoulaalekoula έγραψε στις 16:40, 19-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
ναι, το κάνει πάντα κάθε φορά που καθαρίζω τα δόντια μου με οδοντικό νήμα. Όταν τα βουρτσίζω είναι αδιάφορος... μόνο με το οδοντικό νήμα το κάνει! Εντελώς ανεξήγητη συμπεριφορά!
Πραγματικά ανεξήγητη..Μήπως μετά πας για ύπνο και σκέφτεται ότι ήρθε η ώρα να κοιμηθείτε? Λέω μήπως..Τι να πω?Αλλιώς δε μπορώ να το εξηγήσω..

Εγώ όταν κάνω νήμα πάντως, κλείνω πόρτες, παράθυρα και ασφαλίζω κιόλας μη σου πω χαχα γιατί η Νεφέλη, έαν δει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ να κρέμεται.....Πάει, αυτό ήταν! Δε λογαριάζει τίποτα!Ριγέ...
Αυτή πάλι, εάν κοιμάται και την αγγίξεις, γυρνάει, σε κοιτάει και βγάζει μια φωνούλα τύπου "έλα τι θες?"
και αρχίζει τα χουρχουρητά..Είναι πολύ εύκολη...

Παράθεση

Zoizoi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zoizoi
H Zoizoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Zoizoi έγραψε στις 16:07, 15-08-19:

Παιδιά εμένα δε γουργουρίζει καθόλου... μόνο όταν έρχεται το πρωί και μου κάνει μασάζ ρίχνει ένα υποτυπώδες γουργουρητο..γιατί; Ενώ είναι χαρούμενο κ παιχνιδιάρικο..
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:23, 15-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Zoizoi
Παιδιά εμένα δε γουργουρίζει καθόλου... μόνο όταν έρχεται το πρωί και μου κάνει μασάζ ρίχνει ένα υποτυπώδες γουργουρητο..γιατί; Ενώ είναι χαρούμενο κ παιχνιδιάρικο..
Kσλησπερα φίλη μου.Μην ανησυχείς,φυσιολογικότατη είναι.Απλά είναι ζήτημα προσωπικότητας.Η πουπυ μου,που μας αφησε χρόνους,γουργπουριζε πάρα πολύ και συνέχεια.Η μάγια που έχω τώρα,με λατρεύει και αυτή,μια χαρ'α χαρούμενη ελιναι,αλλά γουτγουρίζει λίγο και πολύ αχνά...ίσα που το καταλαβαλινω και αν.
Είναι λοιπόν ανάλογα το γατί και τίποτε άλλο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,634 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:24, 15-08-19:

Άλλα γουργουρίζουν περισσότερο κι άλλα λιγότερο.

Αν θυμάμαι καλά ο Πάκο, είναι δεν είναι ενός χρόνου. Κι η Τέρψη μου τα πρώτα της χρόνια, δεν γουργούριζε καθόλου, μετά άρχισε δειλά-δειλά και τώρα γουργουρίζει κανονικότατα, αν και όχι τόσο συχνά όσο άλλα που έχουν το "μοτεράκι" στο..τσεπάκι τους.
Μάλλον κι ο δικός σου σ'αυτή την συνομοταξία ανήκει, οπότε υπομονή ωσότου μεγαλώσει λίγο και θυμηθεί οτι υπάρχει και το...γουργούρισμα.
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 20:05, 20-08-19:

Καλησπέρα και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους. Σήμερα γύρισα από τα Γιάννενα με ένα μικρό μοτέρ. Δεν έχω ξαναδεί γάτα να γουργουρίζει έτσι. Είναι ο Ράιαν...Δεν γράφω ακόμα η τρίτη γάτα μου.(Κανόνισα υιοθεσία στη Θεσσαλονίκη αλλά τέλη Οκτωβρίου. Μέχρι τότε...). Καθόμουνα στην αυλή και έτρωγα βραδυνό παρέα με 5-6 αδέσποτες για παρέα. Ξαφνικά ακούω νιαούρισμα μωρού στον κήπο. Σε λίγο βλέπω ένα μικροσκοπικό να ικετεύει για φαγητό. Το ένα μάτι μισάνοιχτο,το άλλο με μεμβράνη. Με το ζόρι στεκόταν και βάδιζε αβέβαια. Τι να κάνω;Του βράζω κοτόπουλο μέχρι να λιώσει κι το αναμειγνύω με κροκέτες μέχρι να μαλακώσουν. Τρώει με λαιμαργία.Περιμένω μήπως εμφανιστεί γάτα. Δεν υπάρχει.Είναι Σ/Κ. Συνεχίζω να το τα΄ίζω με μαλακή τροφή. Τον παίρνω στον πάνω όροφο γιατί φοβάμαι μη το πνίξει κανένα αρσενικό.Τη Δευτέρα προμηθεύομαι γάλα για μικρά. Δεν έχει δόντια αλλά ικετεύει για κοτοζωμό. Σε 4-5 ανοίγει εντελώς τα μάτια και τρέχει στον κήπο. Η τσαρίνα αρνείται να τον βλέπει και γκρινιάζει. Η Σκούμπα όμως του φέρεται σχεδόν μητρικά και τον παίζει με προσοχή. Τον βλέπει ένας θείος μου και λέει πως είναι δικός του. Το έδωσε ένας φίλος του για την εγγονή του που τις αρέσουν τα γατάκια. Κάτι σαν toy για τις διακοπές. Μετά ουστ γιατί η ξαδέρφη μου τα σιχαίνεται.Τον παίρνει σε ένα κλουβί για καναρίνια και το πάει σε ένα κτήμα του λίγο πιο μακριά. Σπαράζει η καρδιά μου. Όμως ο Ράιαν δραπετεύει και επιστρέφει!Τον ξαναβλέπει,πάλι στο κλουβί πάλι στο κτήμα.Τώρα τον κλείνει σε κλουβί για κουνέλια. Τον ακούω να κλαίει συνέχεια. Έρχεται και η εγγονή του και του πετάνε αποφάγια 2 φορές τη μέρα. Αποφασίζω να τον απαγάγω. Παίρνω ένα ανιψάκι μου για τσιλιαδόρο, πηδάω τον φράχτη και τον βγάζω από τη φυλακή του. Η διάσωση του στρατιώτη Ράιαν λέει ο ανιψιός μου και συνένοχος. Τον κρύβω 15 μέρες και τον βγάζω βράδυ. Το σπίτι είναι μεγάλο και με κήπο. Κανένας δεν τον παίρνει είδηση. Ακούω αδιάφορα ότι το γατάκι το ξαναέσκασε. Μια φίλη μου στην Θεσσαλονίκη,ακούει την ιστορία και τον θέλει αλλά μπορεί από τον Οκτώβριο.Αγοράζω μια πρόχειρη γατοφόρο από τα Jumbo.Σήμερα πριν ξημερώσει φορτώνω τις τρεις γατοφόρους και φεύγω...Ο Ράιαν σε όλο το ταξίδι γουργουρίζει στο διπλανό κάθισμα.Οι άλλες νιαουρίζουν και διαμαρτύρονται...Αυτός μόνο γουργουρίζει. Ο Σαλονικιός γάτος...Ή μήπως όχι;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γιατί;; Γιατί κλάνει το γατί! - Από Δαρμένη Γατούλα
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-11 στις 10:14.
    • Γιατί;;; - Από Selina Kyle
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-08-09 στις 23:03.
    • Πες μου, γιατί; - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-08-09 στις 07:21.
    • Γιατί; - Από venere_f32
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-11-08 στις 20:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους