Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,233 εγγεγραμμένα μέλη και 718,328 μηνύματα σε 22,590 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 314 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Νιαούρισμα

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:02, 24-01-09:

Εδω και 3 βδομαδες ο naruto μου εχει αρχισει να νιαουριζει υπερβολικα πολυ. Σταματησε για ενα διαστημα και αρχισε παλι. Το κανει συνηθως τα βραδια και ειναι διαφορετικο απο νιαουρισμα για ζευγαρωμα. Εμενα δεν με ενοχλει, απλα φοβαμαι μην κανουν παραπονα οι διπλανοι και με διωξουν απο το διαμερισμα (αντε να βρεις μετα διαμερισμα που επιτρεπουν κατοικιδια και κοστιζει λιγοτερο απο $1200). Προβλημα υγειας δεν παιζει. Πιστευω το κανει για προσοχη γιατι μολις με ξυπνησει θα αρχισει να παιζει. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η κατασταση τα βραδια. Μολις του δωσω catnip ηρεμει, δεν ξερω τι αλλο να κανω. :cry:
Εχω δοκιμασει να παιζω μαζι του πριν κοιμηθω για να κουραζεται. Στην αρχη φανηκε οτι "επιασε" αλλα τωρα επεστρεψε στην κακη του συνηθεια.
Τι αλλο μπορω να κανω;;;
(αν οντως ειναι ορμονικο το προβλημα και χρειαζεται στειρωση τοτε θα πρεπει να περιμενει μεχρι τον Μαιο.)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 21:30, 24-01-09:

Κατά 99% ψάχνει γατούλα... Αν δεν τον στειρώσεις, έτσι θα είναι στο εξής...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:44, 25-01-09:

κατι μου λεει οτι δεν ψαχνει γατουλα. Νιαουριζει ακριβως το ιδιο οπως και οταν κλεισω καμμια πορτα και θελει να μπει μεσα. Θα προσπαθησω να τραβηξω κανενα βιντεο να δειτε. Προς το παρων νιαουριζει καπως ετσι: http://ca.youtube.com/watch?v=sGkXlYILXlQ
Παει απο το ενα δωματιο στο αλλο, νιαουριζει, και μου φερνει πραγματα/παιχνιδια στο κρεββατι για να παιξουμε. Κυριως το κανει στις 5-7 το πρωι (λογικο αφου οι γατες ειναι νυκτοβια ζωα). Οταν ερθει στο δωματιο μου και αρχισει το νιαουρισμα και του ριξω ενα μπαλακι απο χαρτι τρελαινεται στο παιχνιδι για κανενα μισαωρο ωσπου να βαρεθει και μετα αρχιζει παλι τα ιδια :cry:
Μια λυση που σκεφτηκα ειναι να κοιμαμαι πιο νωρις και να ξυπναω στις 5 να παιζω μαζι του μεχρι να κουραζεται και να πεφτει ξερος για υπνο. Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να κανω, δεν θελω να χρησιμοποιησω νεροπιστολο. :cry::cry::cry:

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 00:51, 25-01-09:

Για να ξεπεραστεί το πρόβλημα, ίσως θα μπορούσες να τον απασχολείς με παιχνίδια για περισσότερη ώρα το απόγευμα ή το βραδάκι κι έπειτα πάλι λίγο πριν την ώρα του ύπνου. Μια άλλη καλή ιδέα θα ήταν να του πάρεις ένα άλλο γατί για παρέα!
Αλήθεια, τι ηλικία έχει ο γατούλης;

Παράθεση

Kontella

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kontella
H Kontella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Kontella έγραψε στις 01:11, 25-01-09:

έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και 2 περίπου εβδομαδες...
έχω μια θηλυκή σιαμ γατούλα 5 και τον τελευταίο καιρό κάνει το εξής
μυστήριο : πηγαίνει σε άλλο δωμάτιο απο αυτό που βρίσκομαι και νιαουρίζει
ακριβώς όπως ο σιαμεζος στο βίντεο που έστειλε η sakura chan και πιο δυνατα
μη σας πω!που τα βρίσκει τόσα ντεσιμπελ δε μπορώ να καταλάβω.
δοκίμασα να παίζω περισσότερο μαζί της αλλά πάλι με το που σταματήσουμε
ξαναρχίζει τα ίδια.
επίσης παρουσιάζει ανάλογη μεταμεσονύκτια συμπεριφορά,με κρίσεις αδρεναλίνης τα χαράματα αλλά αυτό είναι κατανοητό και δε με προβληματίζει...λέτε να περνάει εφηβεία?
έχει κανείς να προτείνει κάτι?όχι τπτ άλλο,έχω και εξεταστική και δυσκολεύομαι να διαβάσω με τόσο μιαου!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 01:20, 25-01-09:

Η γατουλα σου μαλλον περνα τον πρωτο της οιστρο...Καλο θα ηταν να κανονισεις τη στειρωση της.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:57, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Zbeebz
Για να ξεπεραστεί το πρόβλημα, ίσως θα μπορούσες να τον απασχολείς με παιχνίδια για περισσότερη ώρα το απόγευμα ή το βραδάκι κι έπειτα πάλι λίγο πριν την ώρα του ύπνου. Μια άλλη καλή ιδέα θα ήταν να του πάρεις ένα άλλο γατί για παρέα!
Αλήθεια, τι ηλικία έχει ο γατούλης;
θα το δοκιμασω! Θα τον απασχολω οσο μπορω ολη τη μερα για να κοιμαται το βραδυ. Ισως συνηθησε που πριν τον Ιανουαριο επαιζα ολη μερα μαζι του και τωρα που λειπω περισσοτερες ωρες απο το σπιτι βαριεται και κοιμαται ολη μερα.
Ειναι 8.5 μηνων, μικρουλης ακομα Απο 5-6 μηνων εχει ωριμασει σεξουαλικα αλλα δεν μαρκαρει καθολου.
Θα του παρω καποια στιγμη στο μελλον γατουλη ή γατουλα για να εχει παρεα. Τωρα δεν μπορω να του παρω γιατι τον μαιο τελειωνω την σχολη μου και δεν ξερω που θα βρεθω και τι θα κανω μετα.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:15, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kontella
έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και 2 περίπου εβδομαδες...
έχω μια θηλυκή σιαμ γατούλα 5 και τον τελευταίο καιρό κάνει το εξής
μυστήριο : πηγαίνει σε άλλο δωμάτιο απο αυτό που βρίσκομαι και νιαουρίζει
ακριβώς όπως ο σιαμεζος στο βίντεο που έστειλε η sakura chan και πιο δυνατα
μη σας πω!που τα βρίσκει τόσα ντεσιμπελ δε μπορώ να καταλάβω.
δοκίμασα να παίζω περισσότερο μαζί της αλλά πάλι με το που σταματήσουμε
ξαναρχίζει τα ίδια.
επίσης παρουσιάζει ανάλογη μεταμεσονύκτια συμπεριφορά,με κρίσεις αδρεναλίνης τα χαράματα αλλά αυτό είναι κατανοητό και δε με προβληματίζει...λέτε να περνάει εφηβεία?
έχει κανείς να προτείνει κάτι?όχι τπτ άλλο,έχω και εξεταστική και δυσκολεύομαι να διαβάσω με τόσο μιαου!
ωχ, αυτο για οιστρο το κοβω και εγω, αλλα απο τις σιαμαιες ολα τα περιμενω. Ο δικος μου δεν νιαουριζει πολυ δυνατα, απλα επειδη το βραδυ εχει απολυτη ησυχια ακουγεται δυνατα. Ευτυχως που δεν το κανει ολο το βραδυ παρα μονο για 1-2 ωρες τα ξημερωματα. Με το catnip ηρεμει παντως. Του δινω ενα ποντικακι γεματο με catnip και τον κραταει απασχολημενο για αρκετη ωρα. Το καλο ειναι πως ακουει. Μολις παει να κανει νιαουυυ και του κανω σσσσσσσσσσσσσσσσσττττ το κοβει κατευθειαν (πριν καλα καλα κανει νιαου, τον κοβω στο νννν)

αν το νιαουρισμα της δικιας σου ειναι παρομοιο με αυτο, μαλλον περναει οιστρο
http://ca.youtube.com/watch?v=5OWOei...eature=related

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:06, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
θα το δοκιμασω! Θα τον απασχολω οσο μπορω ολη τη μερα για να κοιμαται το βραδυ. Ισως συνηθησε που πριν τον Ιανουαριο επαιζα ολη μερα μαζι του και τωρα που λειπω περισσοτερες ωρες απο το σπιτι βαριεται και κοιμαται ολη μερα.
Ειναι 8.5 μηνων, μικρουλης ακομα Απο 5-6 μηνων εχει ωριμασει σεξουαλικα αλλα δεν μαρκαρει καθολου.
Θα του παρω καποια στιγμη στο μελλον γατουλη ή γατουλα για να εχει παρεα. Τωρα δεν μπορω να του παρω γιατι τον μαιο τελειωνω την σχολη μου και δεν ξερω που θα βρεθω και τι θα κανω μετα.
Κρινοντας απο την ηλικια του,ειναι σιγουρα οιστρος.Μην κρινεις απο το ψεκασμα,υπαρχει γατουλης που εχει γινει τεσσερις φορες μπαμπας και δεν εχει ψεκασει ποτε.Αν του παρεις παρεουλα και ειναι αστειρωτος δεν θα εχεις προβλημα;

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 11:58, 25-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Κρινοντας απο την ηλικια του,ειναι σιγουρα οιστρος.Μην κρινεις απο το ψεκασμα,υπαρχει γατουλης που εχει γινει τεσσερις φορες μπαμπας και δεν εχει ψεκασει ποτε.Αν του παρεις παρεουλα και ειναι αστειρωτος δεν θα εχεις προβλημα;
Συμφωνώ απόλυτα. Οίστρος είναι. Όσο και να παίξεις μαζί του, δεν θα σταματήσει. Κι αν πάρεις θηλυκό για παρέα, ασφαλώς θα έχετε και γεννητούρια...

Παράθεση

Kontella

Νεοφερμένος

H Kontella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Kontella έγραψε στις 15:11, 25-01-09:

#μόλις διαπίστωσα ότι στο προηγούμενό μου μήνυμα ξέχασα να γράψω πως η γάτα μου είναι 5
μηνών και έγραψα σκέτο 5!οπότε με αυτό σαν δεδομένο πιστέυτετε ότι γίνεται
να έχει οίστρο?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:17, 25-01-09:

Φυσικα και ειναι δυνατον,υπαρχουν γατουλες που εγκυμονουν πεντε μηνων!Εξαλλου οι σιαμ ωριμαζουν πολυ πιο νωρις απο τις υπολοιπες γατες.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:16, 25-01-09:

εχμ, αν παρω θηλυκια θα ειναι στειρωμενος (και αργοτερα θα στειρωθει και αυτη εφοσον την εχω παρει μικρη). Σε καμμια περιπτωση δεν θελω να γεμισω με γατακια και με γατα που περναει οιστρο.
Χθες το βραδυ ηταν ησυχος παντως εκτος απο μια στιγμη που ειδε μια σκια στο ταβανι και αρχισε να νιαουριζει. Ειλικρινα δεν πιστευω οτι νιαουριζει επειδη ψαχνει γατουλα. Αλλωστε πολλες φορες νιαουριζει και γουργουριζει ταυτοχρονα και καποιες αλλες φορες νιαουριζει οπως οταν βλεπει κατι ψηλα και δεν μπορει να το φτασει. Σχεδον καθημερινα πηδαει στο γραφειο, νιαουριζει και ριχνει κατω το ποντικι και παιζει. Οταν βαρεθει αρχιζει παλι το νιαουρισμα και ριχνει αλλα πραγματα απο το γραφειο (αυτα τα κανει τα βραδια). Θα παω να του παρω σημερα ενα παιχνιδι με μια μπαλα σε ενα πλαστικο κυκλο για να εχει να ασχολειται με κατι οταν λειπω γιατι τα αλλα του τα παιχνιδια ουτε που τα αγγιζει.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:29, 25-01-09:

Και αρσενικο να παρεις θα ειναι πολυ δυσκολο να συμβιωσουν δυο ενεργοι αρσενικοι.Ισως κανει ετσι επειδη ειναι αρκετα μεγαλος και δεν εχει στειρωθει.Απο την αλλη,αφου διευκρινησες οτι δεν ειναι θεμα υγειας,τι αλλο μπορει να ειναι;

Παράθεση

Kontella

Νεοφερμένος

H Kontella έγραψε στις 22:45, 25-01-09:

δηλαδή το παιδί μου γίνεται γυναίκα!
πωπω τη χειρότερη στιγμή βρήκε!
αν έχει κανείς να προτείνει κάποιον καλό κτηνίατρο στην αλεξανδρούπολη θα ήμουν
ευγνώμων γιατί σπουδάζω στην ορεστιάδα και είναι λίγο απίθανο να βρω εδώ κάποιον
αξιόπιστο...ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως!Παρεπιπτόντως μουκέλη το τέκνο μου είναι
ολόόόόόόόόιδιο με την Μόιρα!Μόνο που εγώ της φοράω ροζ λουράκι :Ρ Φτου φτου!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:51, 25-01-09:

Ε ναι μοιαζουν τα σιαμεζακια,ειδικα αν ειναι και ιδιου χρωματισμου...και τα seal point ειναι τα πιο συνηθισμενα.Να μας ερθεις στους siam maniacs να μας τη γνωρισεις!
Δεν ξερω συγκεκριμενα για Αλεξανδρουπολη...Εδω ειναι μια λιστα με τους προτεινομενους κτηνιατρους του φορουμ,ολο και κατι θα βρεις να σε βολευει.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:18, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Και αρσενικο να παρεις θα ειναι πολυ δυσκολο να συμβιωσουν δυο ενεργοι αρσενικοι.Ισως κανει ετσι επειδη ειναι αρκετα μεγαλος και δεν εχει στειρωθει.Απο την αλλη,αφου διευκρινησες οτι δεν ειναι θεμα υγειας,τι αλλο μπορει να ειναι;
λοιπον να ξεκαθαρισω καποια πραγματα. Ο γατουλης θα στειρωθει, αλλα οχι τωρα. Σκεφτομαι κατα τον Μαιο. Ειμαι στο τελευταιο μου τετραμηνο στην σχολη και εχει πεσει πολυ δουλεια. Τον μαιο παιρνω πτυχιο και δεν θελω να του κανω τωρα καποια επεμβαση που αν στην χειροτερη περιπτωση εχει επιπλοκες, θα πεθανω απο το αγχος και θα τα κανω θαλασσα στα μαθηματα, θα παρω χαλια βαθμους και το grad school θα το βλεπω σε φωτογραφιες. Δεν τιθεται θεμα να φυγει απο το διαμερισμα και να ζευγαρωσει με αλλες γιατι 1) δεν μπορει να φυγει (αν πηδηξει απο παραθυρο θα σκοτωθει, αν παει απο τις σκαλες/ασανσερ πρεπει καποιος να του ανοιξει καμποσες πορτες για να βρεθει τελικα στην αυλη) 2) δεν υπαρχουν αδεποστα.
Θεμα υγειας δεν ειναι γιατι προχθες τον πηγα στον κτηνιατρο για μικροτσιπ, αντιλυσσικο και εξεταση και δεν του βρηκε κατι. Ξεχασα να τον ρωτησω και για το νιαουρισμα. Πιστευω οτι ειναι θεμα συμπεριφορας. Πχ αν κατσω το βραδυ και βαλω να δω τηλεοραση για καμμια ωρα αυτος θα τρελαθει στο νιαουρισμα. Μαλλον εχει γινει κακομαθημενος και θελει να τραβαει την προσοχη.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:54, 01-02-09:

αχ παιδια το προβλημα λυθηκε! Εχει να νιαουρισει εδω και μερες και η αιτια ηταν οτι πεινουσε!!! Του αφηνω κονσερβα κατα τις 11 το βραδυ αφου φαει και μεχρι το πρωι δεν αφηνει τιποτα. Τρωει και λιγο απο τις κροκετες. Τρωει υπερβολικα πολυ τελευταια, ενω τον ταιζα 3 φορες τη μερα, τωρα τρωει 5 (και τσιμπαει στο ενδιαμεσο απο τις κροκετες)!!! Ετσι οπως παει θα μου γινει 10 κιλα γατουλης!!! Τουλαχιστον δεν νιαουριζει πλεον τα βραδια

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:57, 01-02-09:

Να τον προσεξεις μετα τη στειρωση μονο,γιατι αμα τρωει τοσο θα γινει βαρελακι.

Παράθεση

Ria2008 (Ελευθερία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ria2008
H Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές.. έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H Ria2008 έγραψε στις 00:01, 02-02-09:

πωπω τη χειρότερη στιγμή βρήκε!
αν έχει κανείς να προτείνει κάποιον καλό κτηνίατρο στην αλεξανδρούπολη θα ήμουν
ευγνώμων γιατί σπουδάζω στην ορεστιάδα και είναι λίγο απίθανο να βρω εδώ κάποιον
αξιόπιστο...ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως!Παρεπιπτόντως μουκέλη το τέκνο μου είναι
ολόόόόόόόόιδιο με την Μόιρα!Μόνο που εγώ της φοράω ροζ λουράκι :Ρ Φτου φτου!
Για Αλεξ/πολη δες εδώ http://forum.mycat.gr/showpost.php...&postcount=420

Παράθεση

FOXYFREAK

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FOXYFREAK
H FOXYFREAK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H FOXYFREAK έγραψε στις 00:17, 02-02-09:

Mήπως τον ταϊζεις υπερβολικά;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:23, 02-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από FOXYFREAK
Mήπως τον ταϊζεις υπερβολικά;
τσου Ειναι αδυνατος (η κοιλιτσα του μπαινει προς τα μεσα οταν τον κοιτας απο πανω και οταν τον χαιδευω νιωθω τα πλευρα του). Βεβαια στην κοιλιτσα του απο κατω εχει λιγο λιπος που του κρεμεται. Η κτηνιατρος μου ειπε να μην του κανω καμμια διαιτα και να τρωει οσο θελει μεχρι να γινει 1 ετους και μετα βλεπουμε. Μου ειπε οτι μπορει να ειναι γενετικο και να μην του φυγει καθολου (οταν τον πηρα το ειχε). Παντως χοντρος δεν ειναι με τιποτα!! Ασε που ειναι καπως μεγαλοσωμος (κοντευει τα 6.5 κιλα) και υπερβολικα δραστηριος. Μονο να τον δεις πως τρεχει

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 14:53, 02-02-09:

Ακριβώς έτσι αντέδρασα κι εγώ όταν κατάλαβα ότι η Χαρά μου έχει όρεξη για αρσενικά. Δεν είναι πολύ παράξενο; Να το έχεις από 4 πόντων ζωάκι και μετά να μεγαλώνει τόσο που να θέλει να κάνει κι αυτό γατάκια! Α στο καλό συγκινήθηκα

Παράθεση

Zoizoi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zoizoi
H Zoizoi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Zoizoi έγραψε στις 20:45, 26-03-19:

Καλησπερα παιδια, ειμαι πολυ καινουργια εδω..νεα χαζογατομαμα.....τυπου, το γατακι μου μπορει να νιουρισε λιγο διαφορετικα και παιρνω τηλεφωνο τον κτηνιατρο..χαχχαχα..ο Πακο ειναι 6 μηνων,αρσενικός,,στειρωμένος, αποπαρασιτωμένος και ηρθε στο σπίτι πριν πρπου 20 μερες, προσαρμοστηκε τελεια και ακομα εξερευνα το σπιτι και τα παιχνιδια του.. δεν εχει βγει ακομα στο μπαλκονι μεχρι να το περιφραξω.. παιδια, ο Πάκο με ακολουθει παντού.. τον αφηνω μονο του μεσα στην ημερα και απο το απογευμα που γυριζω ξεκινανε τα παιχνιδια... το αγαπημενο του παιχνιδι ειναι μια μπαλιτσα..οταν ξεκιναει το κυνηγι, ξεκιναει και η τεχνικη του..δυο τρεις εκπνοοες και επιθεση στην μπαλιτσα του.. απο διαθεση ειναι τελειος.. πολυ καλη η διατροφη και ενεργειται μια χαρα.. μου νιαουριζει πολυ.. να ανησυχω? Ο κρηνιατρος τον ειδε κ ειναι μια χαρα και φαινεται κααι φανταστικα καλα.. θελει νμζω να μου τραβαει την προσοχη συνεχεια.. εκει νιαουριζει πολυ..πως μπορουμε να εκπαιδευτουμε??
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 909 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 21:46, 26-03-19:

Καλησπέρα ζωή... Να σου ζήσει ο γλυκός σου Πακο.... Και να έχετε μια υπέροχη σχέση αγάπης για πολλά χρόνια...
Σου βγήκε μάλλον ομιλητικος ο καλός μου.... αυτόν δεν είναι κακό. Άστον να σου μιλάει.. Και εσύ να του απαντάς.. Και αυτός με τη σειρά του θα σου απαντά πίσω
Τον φαντάζομαι τώρα νιάου νιάου νιάου και σκάω χαμογελο

Αν θέλεις βάλε κάποια στιγμή και καμιά φωτογραφία του να τον γνωρίσουμε και εμείς... Και να μας λες τα νέα του...

Να σου ζήσει!!!!! Να τον φροντίζεις, να τον αγαπάς και να του το δείχνεις... Και θα δεις σιγά σιγά πως ανταποδιδουν την αγάπη τους. Απλόχερα!!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,443 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:37, 26-03-19:

Καλησπερα φιλη μου.Να χαιρεσε τον γατουλη σου!
Οταν λες να εκπαιδευτητε,τι ακριβως εννοεις;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 26-03-19 στις 22:57.
Παράθεση

estrimmen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη estrimmen
H estrimmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H estrimmen έγραψε στις 16:04, 03-04-19:

ακριβώς μα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο περνάμε κι εμείς. η μόνη λύση είναι η στείρωση.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Επίμονο νιαούρισμα - Από marilu
      Το θέμα έχει λάβει 57 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-06-14 στις 22:58.
    • Γουργούρισμα και νιαούρισμα μαζί; - Από gatokouliw
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-07-11 στις 12:40.
    • Έντονο νιαούρισμα - Από NIKOS27
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-02-09 στις 21:35.
    • Περίεργο νιαούρισμα! - Από tsitsini1
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-12-08 στις 01:07.
    • Νιαούρισμα.. - Από kaitikati
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-06 στις 19:13.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους