Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,573 εγγεγραμμένα μέλη και 712,074 μηνύματα σε 21,918 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ράτσα που δεν μεγαλώνει;

etseo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη etseo
Ο etseo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O etseo έγραψε στις 17:17, 25-10-07:

Καλησπέρα
ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ράτσα γάτας, όπως υπάρχει σε σκυλιά, η οποία να μην μεγαλώνει σε μέγεθος παρα πολύ. Να παραμένουν σε μεγάλη ηλικία σε μέγεθος σαν να είναι μερικών μηνών.

Ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 17:19, 25-10-07:

Νομιζω οτι δεν υπαρχει ρατσα τετοια.
Αλλα υπαρχουν γατες που ειναι μικροσωμες.
Δες για παραδειγμα την ταρταρουγα της Ισμηνης που ειναι 9 μηνων και ειναι σαν 5 μηνων(την εχω δει και απο κοντα).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 18:17, 25-10-07:

Υπηρχαν καποτε τα tea cup cats γεννετικα μεταλλαγμενες γατες που δε μεγαλωναν περα απο το μεγεθος ενος φλυτζανιου τσαι αλλα νομιζω ειχαν προβληματα υγειας και δεν συνεχιστηκε. Γενικα τα τελευταια γατακια μιας γεννας εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο μικροσωμα.

Παράθεση

etseo

Νεοφερμένος

O etseo έγραψε στις 18:28, 25-10-07:

Hm... Ευχαριστώ
Γενικά ποιές ράτσες είναι οι πιο μικρόσωμες?

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,334 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 20:38, 25-10-07:

Δυστυχώς στο θέμα της ράτσας δεν ξέρω να σε κατατοπίσω. Εχω συναντήσει ας πούμε, σιαμέζες μικρόσωμες και σιαμέζες μεγαλώσωμες...πάντως ας πουμε η Μαφαλντίν μου είναι 8 μηνών και φαίνεται σαν γατάκι ή σαν μικρή γατούλα...γενικότερα αυτό ΄"παίζει " με τις θηλυκές...αλλα προς τι η ερώτηση...αν θελω να πω ενδιαφέρεσαι για το χωροταξικό ή για το "χαριτωμένο" του πράγματος..

Παράθεση

etseo

Νεοφερμένος

O etseo έγραψε στις 20:55, 25-10-07:

Δεν υπάρχει χωροταξικό θέμα. Πιο πολυ για το χαριτωμένο του πράγματος ενδιαφέρομαι
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 21:47, 25-10-07:

edgar το ονομα το εμπνευστηκες απο τις ''Αριστογατες''; μ' αρεσει

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 00:20, 26-10-07:

Παντως και το δικο μου αν και τρωει το καταπετασμα κι εκλεισε χρονο, σε σχεση με τα αλλα 2 μικροκαμωμενος ειναι. Ειναι η κατασκευη του τετοια, δεν νομιζω πως υπαρχει λογος

Παράθεση

rotonda

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rotonda
H rotonda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7-8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 410 μηνύματα.

H rotonda έγραψε στις 10:20, 26-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από edgar
Γενικά ποιές ράτσες είναι οι πιο μικρόσωμες?
Νομίζω πως η πιο μικρόσωμη ράτσα είναι η Singapura, μια ράτσα που εξελίχτηκε από τις αδέσποτες που ζούσαν στους υπονόμους της Σιγκαπούρης. Δεν είναι όμως σημαντικά πιο μικρές οι γάτες αυτές από κάποια κακοζωισμένα αδέσποτα που συναντάμε κάθε μέρα κι εδώ. Νομίζω φτάνουν μέχρι τα 2,5 κιλά σε βάρος.

Παράθεση

etseo

Νεοφερμένος

O etseo έγραψε στις 14:14, 26-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από μελινάκι
edgar το ονομα το εμπνευστηκες απο τις ''Αριστογατες''; μ' αρεσει
Hehehe... καμία σχέση αλλά, κατα τύχη, ωραία έκατσε :p

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sublime
H sublime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

H sublime έγραψε στις 20:07, 28-10-07:

Υπάρχουν ράτσες που είναι μικρόσωμες. Η πιο διαδεδομένη είναι η Munchkin. Εκτροφεία υπάρχουν στη Αμερική. Σε αυτό το site έχει και άλλες ράτσες νάνους: http://www.the-dwarf-cat-association...o_Gallery.html

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 14:52, 31-10-07:

χθες που πήγα στην κτηνίατρο να κανονίσω τα περι στείρωσεις, είχαν ένα γατάκι 4 μηνών το οποίο εμιαζε να ήταν 2 εβδομάδων μόνο που είχε μεγάλο κεφάλι και κοιλιά, η κοιλιά ήταν το πρόβλημα γιατί δεν μπορούσε να ενεργηθεί κιόλας και το είχαν εκεί και το ζουλάγανε

η γιατρος είπε πως είχε κάποια εγκεφαλική πάθηση που δεν το άφηνε να αναπτύσεται κανονικά, τώρα αυτό θα ζήσει? δεν ξέρω, δεν ήθελα να ρωτήσω μπροστά στην ιδιοκτητριά του, ίσως γιανα το είχαν εκεί και να το πολεμούσαν αλλιώς δεν θα το άφηναν να παιδεύεται (θέλω να πιστεύω):cry:

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

H sublime έγραψε στις 14:56, 31-10-07:

Το ίδιο έχει συμβεί και σε μια φίλη μου εκτροφέα. Δεν ξέρω τί έγινε τελικά. Το γατάκι ήταν καλά στην υγεία του απλά ενώ ήταν 3 μηνών φαινόταν πολύ μικρό. Έχω διαβάσει σε κτηνιατρικά βιβλία οτι συμβαίνει αυτό αλλά δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή για ποιόν λόγο και απο τί προκαλείται. Σε 2 εβδομάδες θα συναντήσω την εκτροφέα σε έκθεση και θα την ρωτήσω να δω τί είχε τελικά.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 14:58, 31-10-07:

Αυτή στη φωτογραφία είναι η γάτα με τα πιο κοντά πόδια που έχω δει ως τώρα Νάνος πραγματικός. Δε θα μπορεί να πηδήξει κιόλας σε καρέκλες, τραπέζια, κρεβάτια, από μπαλκόνια και ταράτσες. Πρακτικότατη αλλά "περίεργη" Είναι αποτέλεσμα διασταύρωσης;

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  GenettaWebstalker.jpg
Εμφανίσεις:  1083
Μέγεθος:  477,3 KB  
Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime έγραψε στις 15:06, 31-10-07:

Είναι φυσική μετάλλαξη. Οι πρώτες γάτες που βρέθηκαν με κοντά πόδια ήταν αδέσποτες. Τις μάζεψε μια κυρία και έτσι ξεκίνησε η αναπαραγωγή τους. Έπειτα διασταυρώθηκαν με άλλες ράτσες για να αποκτήσουν χαρακτηριστικά τους όπως πχ με σφυγξ και δημιουργήθηκαν οι Bambino.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 15:34, 31-10-07:

εμενα δεν μου αρέσει καθόλου πάντως...

Παράθεση

yodaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη yodaki
H yodaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H yodaki έγραψε στις 15:46, 31-10-07:

Συγνώμη αλλα υπαρχουν ανθρωποι κοντοι, ψηλοι, όλων τον χρωματων , χαρακτηριστικών και ποικιλιών και όλοι είναι (σιγουρα) φυσικά μεταλαγμένοι. Προσωπικα δεν μου αρέσουν οι κατασκευες ζώων προτιμώ τις φυσικές μεταλάξεις
Και επίσης στα ζωντανά μας προτιμώ τα τοπικά <προιόντα> τι να την κανω στην ελλάδα τη γατα του Νορβιγικού δασους να σκάει η κακομύρα από τη ζέστη το καλοκαίρι αμαρτία δεν είναι....

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime έγραψε στις 16:05, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από yodaki
Προσωπικα δεν μου αρέσουν οι κατασκευες ζώων .

Σαν ποιά ζώα εννοείς yodaki?

Παράθεση

yodaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη yodaki
H yodaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H yodaki έγραψε στις 16:10, 31-10-07:

Σαν τη γατουλα με τα κοντα πόδια η τη Σφυνξ που δε μπορει να ζήσει έξω γιατι δεν έχει τρίχομα ή τις γατούλες με πολύ μικρο στομα είναι τα ανάλογα και σε σκυλακια

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime έγραψε στις 16:18, 31-10-07:

Οι σφυνξ και οι ράτσες με κοντά πόδια είναι Φυσικές μεταλλάξεις. Γάτες με κοντά πόδια έχουν αναφερθεί απο κτηνιάτρους ακόμα και απο την δεκαετίας του '40.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 16:28, 31-10-07:

Το ότι προήλθαν από φυσικές μεταλλάξεις, δεν τις κάνει λιγότερο "αφύσικες" όμως... Γιατί πράγματι στη φύση συμβαίνουν ένα σωρό τέτοιες τυχαίες μεταλλάξεις, αλλά αν δεν συμβάλλουν στην εξελικτική βελτίωση ενός είδους, εξαφανίζονται. Οι γάτες με τα τόσο κοντά ποδαράκια π.χ., ή οι γάτες με την τελείως πλακουτσωτή φάτσα δε θα επιβίωναν ποτέ στη φύση, ώστε να πολλαπλασιαστούν.
Η διαιώνιση των χαρακτηριστικών που είναι ασύμβατα με τους νόμους της εξέλιξης και της φυσικής επιλογής είναι τόσο τεχνητή όσο και η δημιουργία μεταλλάξεων στο εργαστήριο.
Τώρα, το αν κανείς βρίσκει αυτά τα χαρακτηριστικά χαριτωμένα ή όχι, είναι υποκειμενικό και εντελώς άλλη κουβέντα.

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime έγραψε στις 16:37, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
. Οι γάτες με τα τόσο κοντά ποδαράκια π.χ., ή οι γάτες με την τελείως πλακουτσωτή φάτσα δε θα επιβίωναν ποτέ στη φύση, ώστε να πολλαπλασιαστούν.
Αυτές οι γάτες υπήρχαν πάντοτε. Άτριχες γάτες γεννιόντουσαν πάντοτε σε διάφορα μέρη της γης και πολλαπλασιάζονταν χωρίς την ανθρώπινη βοήθεια. Όταν οι άνθρωποι άρχισαν να ασχολούνται περισσότερο με τις γάτες και να τις έχουν σαν κατοικίδια, τότε έγιναν και γνωστές σε όλο τον κόσμο. Το ίδιο συνέβη και με τα γατάκια που γεννιόντουσαν με κοντά ποδαράκια. Και μάλιστα οι ράτσες με κοντά πόδια είναι πολύ καλοί κυνηγοί και σκαρφαλώνουν στα δέντρα το ίδιο καλά όσο και οι άλλες γάτες.

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 16:47, 31-10-07:

δεν ξέρω βρε παιδιά.......
εγώ τα λυπάμε μόνο που τα βλέπω και αυτά και τις άλλες τις άτριχες

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime έγραψε στις 16:54, 31-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από mespairos
δεν ξέρω βρε παιδιά.......
εγώ τα λυπάμε μόνο που τα βλέπω και αυτά και τις άλλες τις άτριχες
Εγώ τα βρίσκω γλυκήτατα! Οι νάνοι έχουν την συνήθεια πολλές φορές να κάθονται στα δυο πίσω πόδια τους κάπως έτσι:

Για μένα είναι αξιολάτρευτα!

Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 17:00, 31-10-07:

σιγουρα ειναι γλυκυτατα.. οπως ολα τα ζωακια...αλλα δεν ειναι φυσικα σκεψου ο καθενας να λεει : ''Α! εγω θελω ζωακι να μην μεγαλωνει να ειναι μικροσωμο αλλα να ειναι σαν την γατα!'' ολοι θα περνουν αυτες τις γατες και ο κοσμος θα γεμισει με περισσοτερες αδεσποτες κανονικες γατες που δεν θα εχουν καμια ελπιδα...κι οταν βαρεθουν οι ανθρωποι και τις μικροσωμες θα βρεθουν αλλα τοσα γατακια στο δρομο

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

H sublime έγραψε στις 17:02, 31-10-07:

Παράθεση

gattina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gattina
. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O gattina έγραψε στις 17:24, 31-10-07:

Θα ήθελα μονάχα να πω στον/στην Έντγκαρ -που νομίζω ότι άνοιξε το ζήτημα- πως το μέγεθος είναι το τελευταίο πράγμα που θα πρέπει να τον/την απασχολεί. Άλλωστε, μιλάμε για γάτες...πόσο τεράστια να γίνει μια γάτα, πια; Όσο για τη λογική γατούλα-μπονζάι, αν και όταν αποφασίσεις να πάρεις μια γάτα (σε περίπτωση που δεν έχεις ήδη), να ξέρεις πως και είκοσι χρόνων να φτάσει και ακόμη και...δεκαπέντε κιλά να γίνει -λέμε τώρα, μην τρομάζεις- πίστεψέ με, θα είναι πάντα το γατάκι σου, η μικρή σου και πολυαγαπημένη γατούλα. Αυτό είναι κάτι που δεν αλλάζει ποτέ.

Παράθεση

Nanaki (Ιωάννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nanaki
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (14 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

H Nanaki έγραψε στις 19:24, 31-10-07:

Πάντως ο χοντρούλης μου ήταν μικρόσωμος σχετικά με τα αδερφάκια του, είχε σχεδόν το μισό τους μέγεθος. Είχε προβλήμτα υγείας όμως...Συμφωνώ με gattina πάντως, αφου έτσι κι αλλιώς είναι μικρόσωμες οι γατούλες και γλύκες ακόμα κι όταν έχουν ενηλικιωθεί... Ίσως να υιοθετούσες μια θηλυκή...

Παράθεση

marfot75

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη marfot75
H marfot75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πάρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H marfot75 έγραψε στις 01:14, 01-11-07:

Από μια γατούλα της γειτονιάς μου έχουν γεννηθεί 2 γατάκια με κοντές ουρίτσες. Περίπου το μισό από το κανονικό.Από μωράκια είναι έτσι.

Σύντομα θα ανεβάσω φωτό για να τα δείτε.

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 16:52, 05-11-07:

παιδιά το μικράκι "χάθηκε", η ιδιοκτήτριά του ήταν χάλια, η γιατρός μου είπε πως δεν ζουν πάνω από ένα ως ενάμιση χρόνο, για αυτά με την εγκεφαλική πάθηση λέμε πάντα οι άλλες ράτσες που δείχνετε δεν ξέρω

Παράθεση

marfot75

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη marfot75
H marfot75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πάρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H marfot75 έγραψε στις 02:14, 07-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από marfot75
Από μια γατούλα της γειτονιάς μου έχουν γεννηθεί 2 γατάκια με κοντές ουρίτσες. Περίπου το μισό από το κανονικό.Από μωράκια είναι έτσι.

Σύντομα θα ανεβάσω φωτό για να τα δείτε.
Ένα από τα γατάκια που σας έλεγα με το άλλο αδερφάκι του. Από μωράκι είναι έτσι η ουρίτσα του. Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι εκ γενετής ή αν έγινε μετά. Αλλά πως;
Είναι αγοράκια αυτά της φωτό, δεν είναι κουκλάκια;

Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 10 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 22:36, 13-01-18:

παιδιά ξέρετε ράτσα γάτας πολύ μικρόσωμη?
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,809 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:08, 13-01-18:

Η πιο μικρόσωμη ράτσα που γνωρίζω οτι υπάρχει, είναι η Αιγυπτιακή Μάου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,661 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:13, 15-01-18:

Υπάρχει και πιο μικρόσωμη,που αναγνωρίστηκε και σχετικα προσφατα απο τη FIFe,η Singapura:
http://cfa.org/Breeds/BreedsSthruT/Singapura.aspx
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το γατάκι μου δεν μεγαλώνει! - Από elsavet
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-10-10 στις 00:00.
    • Δεν μεγαλώνει το γατάκι!!! - Από zoulicious
      Το θέμα έχει λάβει 27 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-05-09 στις 15:20.
    • H Mercina μεγαλώνει.... - Από mercy
      Το θέμα έχει λάβει 90 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-09 στις 12:34.
    • Μεγαλώνει και αλλάζει; - Από zoo
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-09-08 στις 15:46.
    • Μεγαλώνει και ζωηρεύει! - Από Αθανασία
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-06 στις 15:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους