Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,634 εγγεγραμμένα μέλη και 713,365 μηνύματα σε 21,999 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 257 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Έφυγε ο Λόλος!

SpieR93

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SpieR93
Ο SpieR93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O SpieR93 έγραψε στις 14:34, 19-03-18:

Καλησπέρα σε όλους/Όλες

Είχα έναν γατουλη για δυο χρόνια εμβολιασμενο κτλ..οποτε ήθελε να βγει εξω του ανοιγα και έφευγε μετα απο λιγες ώρες γυριζε έτρωγε κοιμόταν, μια φορά ειχε λείψει για δυο μέρες κ γύρισε τραυματισμενος με πολυ γδαρμενο το ποδαρακι του με pentadin και αντιβιοση έγινε καλα.. Τορα έφυγε κ δεν έχει εμφανιστεί 8 μερες τώρα.. Εκτός απο φολες αυτοκίνητα τα αρσενικά σκοτώνουν το ενα το αλλο? Ψάχνω καθε μερα με την μηχανή ολο το χωριό αλλα τίποτα!

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 15:05, 19-03-18:

Καλώς ήρθες
Λες εμβολιασμένος κλπ εννοείς και στειρωμένος?Αν όχι μπορεί να μπλέχτηκε σε ποδόγυρο και να γυρίσει χάλια.Αν ναι ,τότε όλα μπορεί να έχουν συμβεί.Ο σκοπός είναι να μένουν μέσα για προστασία.Τα αναπ΄ντεχα καραδοκούν σε κάθε τους βήμα στο δρόμο.
Εύχομαι όμως με όλη μου την καρδιά να τον βρεις.Συνέχισε το ψάξιμο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SpieR93

Νεοφερμένος

O SpieR93 έγραψε στις 15:47, 19-03-18:

Σας ευχαριστώ πολυ.. Οχι δυστυχώς δεν τον στιροσα.. Εχω φαει τν κόσμο για μακρια ψάχνω με την μιχανη και κοντινές απόστασης ψάχνω με ενα rottwailler που εχω κ εχουν μεγαλοση μαζί και τα έχουν καλά παρόλα αυτα τον αφήνω μιριζοντας να με οδηγεί αυτος όπου θέλει αλλα δεν τον βρίσκω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 16:04, 19-03-18:

Αν τελικά τον βρεις ,να τον στειρώσεις οπωσδήποτε.Οι αρσενικοί όταν ζευγαρώνουν χάνονται και γυρίζουν σε άθλια κατάσταση .Μακάρι να τον βρεις αλλά έτσι που ψάχνεις αν είναι με άλλες γάτες εξαφανίζονται από το θόρυβο της μηχανής και από τη μυρωδιά του σκύλου.Προσπάθησε νυχτερινές ώρες όταν υπάρχει ησυχία έχοντας κάποιον αγαπημένο του μεζέ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SpieR93

Νεοφερμένος

O SpieR93 έγραψε στις 16:25, 19-03-18:

Μμ καλη η ιδεα σας θα το δοκιμασω και αυτο απλα με σχεση αλλα αρσενικα δεν εινε τοσο γεροδεμενος αν και ετρογε πολυ βλεπω αλους που εχουν πολυ χοντρα κεφαλια.. Τα αρσενικα παλεβουν μεταξύ τους μεχρι θανάτου?
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 17:14, 19-03-18:

Ο δικός σου δεν είναι ακόμη ενήλικας.Είπες το έχεις 2 χρόνια,στα 3.5 είναι ενήλικας και πλήρως ανεπτυγμένος.Άρα αν μπλέχτηκε σε καυγά ή είναι κάπου κρυμένος και γλύφει τις πληγές του ή κι εγώ δεν ξέρω.Και ναι μαλώνουν πολύ άσχημα.Δεν είναι μάχη μέχρι θανάτου γιατί πάντα ο πιο αδύναμος θ'αποχωρίσει λαβωμένος ,πολλές φορές βαρειά.
Συνέχισε το ψάξιμο .
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 439 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 17:27, 19-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από SpieR93
Μμ καλη η ιδεα σας θα το δοκιμασω και αυτο απλα με σχεση αλλα αρσενικα δεν εινε τοσο γεροδεμενος αν και ετρογε πολυ βλεπω αλους που εχουν πολυ χοντρα κεφαλια.. Τα αρσενικα παλεβουν μεταξύ τους μεχρι θανάτου?
Καλησπέρα... Δε θέλω να σε ανησυχήσω ή και να σε αγχώσω αλλά όταν είναι η περίοδος ζευγαρώματος ναι!!! γίνονται πολύ άγριοι καβγάδες μεταξύ των αρσενικών στη διεκδίκηση της θηλυκιας.... Σοβαρά δαγκώματα μεταξύ τους, σε βαθμό που τραυματιζονται άσχημα ...Και εκτός των τραυματισμών συνήθως κολλάνε και λοιμωδη νοσήματα (aids, λευχαιμία) που όταν το ζώο νοσησει κάποια στιγμή θα χάσει τη ζωή του... Τα μικρά αρσενικα - γύρω στους 6-8 μήνες περίπου - ίσως δεν κινδυνεύουν πάρα πολύ γιατί συνήθως δεν θεωρούνται σοβαρή απειλή από τα έμπειρα αρσενικα... Όμως ο δικός σου ο οποίος είναι και 2 χρονών - όπως ανέφερες πως τον ταΐζεις 2χρονια - είναι σχεδόν σίγουρο πως θα μπλέξει ...Κάνε αυτό που σου είπε η Ολυμπία... βγες βραδάκι κρατώντας το φαγητό του ή και μια αγαπημένη του λιχουδιά, έχοντας μαζί σου ίσως κάποιο αγαπημένο παιχνίδι ή κουβερτακι που έχει την μυρωδιά του, ακόμη ακόμη και την άμμο του και φώναζε τον δυνατά!!!! πηγαίνοντας στα γύρω τετράγωνα (δε γνωρίζω πόσο μακριά απομακρυνονται την περίοδο αναπαραγωγής)....

Εύχομαι να τον βρεις γρήγορα και χωρίς να έχει τραυματιστεί... Όμως μόλις επιστρέψει πήγαινε τον για στειρωση αλλιώς κάποια στιγμή θα τον χάσεις εντελως

Αρχική Δημοσίευση από Ρούλης και Μπία
Ο δικός σου δεν είναι ακόμη ενήλικας.Είπες το έχεις 2 χρόνια,στα 3.5 είναι ενήλικας και πλήρως ανεπτυγμένος .
Ολυμπία μου νομίζω πως η ανάπτυξη του αρσενικού ολοκληρώνεται στα 2 χρόνια....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 21-03-18 στις 10:39. Αιτία: merge.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,122 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:26, 19-03-18:

Σας ευχαριστώ πολυ.. Οχι δυστυχώς δεν τον στιροσα.. Εχω φαει τν κόσμο για μακρια ψάχνω με την μιχανη και κοντινές απόστασης ψάχνω με ενα rottwailler που εχω κ εχουν μεγαλοση μαζί και τα έχουν καλά παρόλα αυτα τον αφήνω μιριζοντας να με οδηγεί αυτος όπου θέλει αλλα δεν τον βρίσκω
Δες και εδώ το άρθρο, με τρόπους που μπορούν να βοηθήσουν, ευχόμενη να έχεις σύντομα και πάλι τον γατούλη κοντά σου, σώο και αβλαβή.
Παράθεση

SpieR93

Νεοφερμένος

O SpieR93 έγραψε στις 20:39, 19-03-18:

Σε ευχαριστώ.. Τη να πω πολύ φοβάμαι πως θα τον έχει σκοτώσει κανας άλλος γάτος.. Πήγα στο super market που τους εχω πει να ρωτάνε τον κόσμο μήπως εχουν δει τπτ και μια γυναίκα ειπε ειδα έναν γατο με λουρακι στην βεράντα μου με αιμα στο μάτι ματομενο μια βδομάδα πριν..έτρεξα κ έψαξα σε εκείνη την γειτονιά μήπως τον βρω αλλα τπτ.. Περναω από παντού μήπως μυρίζει ψοφιο αλλα πάλι καλα δεν έχω βρει κάτι..
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,122 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:47, 19-03-18:

Συνέχισε να ψάχνεις, κυρίως τις νυχτερινές ώρες. Αν υπάρχει κτηνιατρείο εκεί γύρω, ρώτα κι εκεί και ανάρτησε κάποιο αφισάκι κι εκεί οπου περνούν κάτοχοι ζώων, που συνήθως είναι πιο παρατηρητικοί.
Προπάντων, μη χάνεις τις ελπίδες και το κουράγιο σου και μακάρι να έχεις ευχάριστα νέα σύντομα.
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,342 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:09, 19-03-18:

Καλησπέρα και εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να βρεις τον λόλο σου το συντομότερο. Οκτώ ημέρες δεν είναι τόσο ανησυχητικά πολλές πάντως από τη στιγμή που είναι και αστείρωτος...Συνέχισε το ψάξιμο και μην τα παρατάς όπως σου είπαν ήδη οι φίλες παραπάνω. Είναι πολύ πιθανό να βρίσκεται κάπου εκεί κοντά τραυματισμένος και από το φόβο του να κρύβεται ακόμη..Επίσης εξάντλησε όσο γίνεται και την πιθανότητα να έχει εγκλωβιστεί κάπου σε μία κοντινή αποθήκη ίσως (συμβαίνει).
Εννοείται ότι άπαξ και τον βρεις η στείρωση είναι μονόδρομος...Εύχομαι όλα καλά
Παράθεση

SpieR93

Νεοφερμένος

O SpieR93 έγραψε στις 22:30, 19-03-18:

Σας ευχαριστώ βρε παιδιά σας εύχομαι τα καλύτερα θα το παλεψω..και κάτι ακόμα!? Σε περίπτωση που εινε τραυματισμενο μπορεί να του επιτεθεί καπιος γάτος να το εκμεταλευτη που δεν εινε καλα για να τον απότελειώσει?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,342 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:33, 19-03-18:

Σας ευχαριστώ βρε παιδιά σας εύχομαι τα καλύτερα θα το παλεψω..και κάτι ακόμα!? Σε περίπτωση που εινε τραυματισμενο μπορεί να του επιτεθεί καπιος γάτος να το εκμεταλευτη που δεν εινε καλα για να τον απότελειώσει?
Όχι, γάτος αποκλείεται να του επιτεθεί αν είναι τραυματισμένος και ανήμπορος
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:34, 19-03-18:

Μη βάζεις τέτοιες σκέψεις στο μυαλό σου.
Αν (ο μη γένοιτο) είναι τραυματισμένος, πιθανότερο να παραμένει κρυμένος σε κάποια γωνιά.
Παράθεση

SpieR93

Νεοφερμένος

O SpieR93 έγραψε στις 22:42, 19-03-18:

Μμμ εχεις δίκιο.. Σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SpieR93

Νεοφερμένος

O SpieR93 έγραψε στις 19:49, 20-03-18:

Παιδιά συγνώμη που σας ζαλιζω καλησπέρα σας..και κατι ακόμα εδω στην γειτονιά μας έχουμε πολλές θηλυκές γατουλες κ έρχονται ξενα αρσενικα απο άλλες αγνωστες γειτονιές.. Ο δικος μου ποιος ο λόγος να παει σε αλλοι γειτονιά να βρει αλλες εφόσον έχουμε πολες θιλυκες εδώ?
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 20:54, 20-03-18:

Γιατί είναι πιο αδύναμος από τους άλλους τους χοντροκεφαλάδες και πήγε αλλού να βρει νύφη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    αθηνα~~

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Έφυγε το γατάκι μου... - Από KOUKOUOU
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-01-11 στις 11:34.
    • Έφυγε για γαμπρό - Από george_2791
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-02-10 στις 17:00.
    • Τα πήρε όλα κι έφυγε! - Από Nikos
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-08 στις 23:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους