Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,403 εγγεγραμμένα μέλη και 706,883 μηνύματα σε 21,681 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 159 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάρροια με αίμα

xaroula

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xaroula
H xaroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλες...ολες αδεσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H xaroula έγραψε στις 18:44, 03-11-07:

Σημερα καθως αλλαζα την αμμο παρατηρησα διαρροια μαζι με αιμα και μαλλον ειναι της Κοντεσσας.Εχω δυο γατες αλλα πιστευω πως ειναι απο την θυληκεια μου καθως ειναι εθαισθητη γατουλα.Τους εχω αλλαξει τροφη απο χθες και της δινω την Αcana την adult.Πριν απο αυτη την τροφη μου χε ξεμεινει η Acana junior και αυτη τους εδινα μεχρι να τελειωσει και δεν της προκαλουσε προβλημα.Γενικα τους εχω αλλαξει αρκετες τροφες μιας και η συγκεκριμενη γατουλα ειναι εθαισθητη και δεν μπορει να τις αφομιωσει ολες.Ειναι ενος ετους ενω ο αλλος 6 μηνων.Στην κτηνιατρο δυστηχως θα μπορεσω να την παω μονο την βδομαδα που ερχεται.Αλλα και παλι δεν ειμαι 100% σιγουρη αν ειναι αυτη και οχι ο αλλος αυτην την φορα απλα απο το ιστορικο της υπεθεσα οτι θα ναι αυτη μιας και ο μικρος ως τωρα δεν μου χε προκαλεσει κανενα προβλημα.Εχετε καμια ιδεα τι θα μπορουσε να ναι το αιμα στα περιτωματα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasikosta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vasikosta
H vasikosta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H vasikosta έγραψε στις 19:14, 03-11-07:

Το ιδιο συνεβαινε και με τη γατα μου.ειναι κολίτιδα.πηγα στη κτηνιατρο και μου δωσε ειδική τροφη για το εντερο,που δυστυχως δεν υπαρχει στα πετ σοπ.Επιπλέον, παιρνει για 8 μερες ενα χαπι.Πρεπει να την πας στην κτηνιατρο οσο πιο γρηγορα μπορεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 08:25, 04-11-07:

Το αίμα στα κόπρανα είναι ένδειξη εσωτερικής αιμορραγίας. Είτε προέρχεται από το έντερο (και μπορεί να οφείλεται σε κολίτιδα όπως σου είπε η vasikosta) είτε από κάποιο άλλο όργανο του πεπτικού συστήματος. Σε κάθε περίπτωση, χρειάζεται ΑΜΕΣΑ ιατρική περίθαλψη καθώς, όπως καταλαβαίνεις, δε γίνεται να την αφήσεις να αιμορραγεί μέχρι την επόμενη εβδομάδα.

Παράθεση

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 19:36, 05-11-07:

Ωχ και εγω σημερα ειδα λιγο αιματακι στα κακα του ντινακι μου ισα που φρνοταν δε τα ειχε σκεπασει οταν τα ειδα και ετσι το πηρα χαμπαρι.Θα παρω μαλλον τον κυριο πανο τηλ να μου πει.

Παράθεση

Van_Moufas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Van_Moufas
Έχει 1 γάτα (πάνω από 8 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Van_Moufas έγραψε στις 04:13, 05-01-08:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

Βρήκα το φόρουμ ψάχνοντας λύση σε ένα πρόβλημα που μόλις εμφανίστηκε, και φαίνεται πολύ χρήσιμο. Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.

Βρήκα έναν γατούλη αλήτη (πολύ καλούλη και υπάκουο όμως) το καλοκαίρι, γυρνάει συνέχεια έξω και ανεβαίνει στο σπίτι μόνο για φαγητό. Τις τελευταίες μέρες είχε χτυπήσει το ποδαράκι του και τον κράτησα μέσα στο σπίτι για να μην τις "φάει" από τους άλλους γάτους.

Εχθές του πήρα καινούργιες κονσέρβες - μερίδες οι οποίες μου φάνηκαν καλές, βάσει της εμφάνισης και της τιμής τους. Έφαγε από αυτές εχθές και σήμερα το μεσημέρι, ενώ σήμερα το βράδυ έφαγε βραστό κοτόπουλο. Πριν από λίγο πήγε στην άμμο του και έκανε διάρροια στην οποία παρατήρησα και αίμα (φαινόταν αρκετά) και όπως καταλαβαίνετε μου κόπηκαν τα πόδια. Μετά το περιστατικό έφαγε με όρεξη το υπόλοιπο κοτόπουλο και έπεσε για ύπνο. Τον χάιδεψα και παρατήρησα ένα εξόγκωμα στο πλάι της κοιλίτσας του (ανάμεσα στα πλευρά και στην κοιλιά) το οποίο όμως μετά από λίγο μειώθηκε αισθητά και τώρα πια δεν το καταλαβαίνω σχεδόν καθόλου.

Τέτοια ώρα είναι αδύνατον να βρω γιατρό και αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει και να με καθησυχάσει θα μου ήταν πολύ χρήσιμο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 08:07, 05-01-08:

Καλωσήρθατε, εσύ κι ο γατούλης σου! Φαίνεται κούκλος!
Είναι συνηθισμένο να παρουσιαστεί διάρροια με την απότομη αλλαγή τροφής (γι' αυτό καλό είναι να εισάγουμε μια νέα τροφή στη δίαιτά του σταδιακά, ανακατεύοντάς την με την τροφή που έχει συνηθίσει).
Ωστόσο, το αίμα στα κόπρανα είναι κάτι πολύ πιο σοβαρό. Αν δεν προέρχεται από κάποιον εξωτερικό ερεθισμό (κάποια πληγούλα στον πωπό του δηλαδή), τότε σημαίνει ότι υπάχει αιμορραγία κάπου στο γαστρεντερικό σύστημα.
Θα πρότεινα να τον πας οπωσδήποτε σήμερα από τον κτηνίατρο για να τον εξετάσει.
Περαστικά σας εύχομαι!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,334 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 09:40, 05-01-08:

καλως ορίσατε και εσύ και ο γατούλης σου. Το αίμα γενικά πάντα θέλει προσοχή, για την διάρροια θα σου έλεγα ότι και η Αρήθα πιο πάνω. Ελπίζω να μπορέσεις σήμερα να τον πας στον κτηνίατρο για να τον εξετάσει. Εύχομαι περαστικά και περιμένουμε νέα..

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 09:49, 05-01-08:

ότι είπαν τα κοτίτσια είναι έτσι ακριβώς και εμένα όταν έκανε διάρροια έτσι ήταν αλλά επίσης θα μπορούσε να είναι και από τα σκουλικάκια που έχει...σίγουρα θα πρέπει να τον δει γιατρός για να αξιολογήση και το εξώγκομα που ανέφερες, άσχετα εάν έχει υποχωρισει ή όχι...

Παράθεση

Νατάσα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νατάσα
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 δικές μου έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 437 μηνύματα.

H Νατάσα έγραψε στις 14:54, 05-01-08:

Τώρα διάβασα αυτό το ποστ... Έχουμε νέα από τον γατούλη? Κατάφερες να τον πάρεις στον γιατρό?

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 17:44, 05-01-08:

Ναι τι έγινε τελικά?

Παράθεση

Van_Moufas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Έχει 1 γάτα (πάνω από 8 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Van_Moufas έγραψε στις 18:33, 05-01-08:

Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να πάμε στον γιατρό σήμερα, γιατί δούλευα και ο γιατρός μας, ο οποίος είναι δίπλα στη δουλειά μου είναι ακόμα σε άδεια. Όμως τον παρακολούθησα και σήμερα είναι όλα φυσιολογικότατα! Συνεχίζω την παρακολούθηση - με τα χίλια ζόρια γιατί όπως καταλαβαίνετε όλο το βράδυ ήμουν όρθια - και Δευτέρα, με το καλό, θα πάμε να τον δει ο γιατρός.

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ.

Παράθεση

Van_Moufas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Van_Moufas έγραψε στις 21:02, 07-01-08:

Μίλησα με τον γιατρό για το θέμα του Jack και μου είπε ότι αφού συνέβει μία φορά να μην ανησυχώ, συμβαίνει στις έντονες διάρροιες να σπάνε τριχοειδή αγγεία και να υπάρξει αίμα. Κάτι μάλλον θα τον πείραξε και όταν του είπα ότι του είχα αλλάξει την τροφή απάντησε ότι μάλλον αυτό είναι. Μου είπε να συνεχίσω να τον παρακολουθώ όμως.
Το ποστάρω μήπως και συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα να έχει μια ιδέα.

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 01:30, 11-01-08:

Κατά τη γνώμη νομίζω ότι πρέπει να ψάξεις το θέμα λίγο παραπάνω... Αυτό το εξόγκωμα που ανέφερες αποτελεί κάτι το ανησυχητικό... Η διάρροια με αίμα είναι επίσης ανησυχητική. Τώρα βέβαια αν εχει περάσει η διαρροια, ίσως να μην υπάρχει πρόβλημα. Το γατουλάκι έχει κάνει εμβόλια;;; επίσης.. το γατάκι τρώει με όρεξη;; έχει όρεξη ή έχει κουρνιάσει;
Βεβαια τώρα θα έχουν περάσει και μερικές μέρες από τότε που ανέφερες το πρόβλημα... Ελπίζω να μην υπάρχει προβλημα πια.

Παράθεση

Van_Moufas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Van_Moufas έγραψε στις 20:43, 11-01-08:

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές.
Διάρροια εμφάνισε μόνο εκείνη την μία φορά, μετά καθόλου, όπως επίσης και αίμα δεν ξαναεμφανίστηκε. Η όρεξή του δεν κόπηκε ούτε λεπτό, αφού αμέσως μετά το συμβάν πήγε και χλαπάκιασε ο χοντρούλης μου κανονικότατα και αυτό ήταν που κάπως με καθησύχασε εκείνη τη στιγμή. Εμβόλια δεν έχει κάνει, ποτέ δεν έκανα σε καμία γάτα μου. Όσο για το εξόγκωμα που φοβήθηκα εκείνη την φορά ήταν τα πλευράκια του που τα είχε φουσκώσει η γεμάτη του κοιλιά, το παρατήρησα κι άλλες φορές.
Τον Jack από το καλοκαίρι που βρεθήκαμε δεν τον κρατούσα μέσα στο σπίτι, ερχόταν μόνο για ένα φαγητό και λίγο ύπνο, και έτσι δεν τον είχα παρατηρήσει και δεν τον είχα μάθει. Αυτές τις μέρες παρατηρώ και μαθαίνω σιγά σιγά.
Πάντως είναι ζούπερ, γεμάτος όρεξη (για φαΐ κυρίως) και για έξω μιας και είναι η εποχή τους. Είχε εξαφανιστεί από εχθές το πρωί που τον έβγαλα και σήμερα γυρνούσα όλη την γειτονιά κάνοντας "ψιψι" (σαν τρελή) για να τον βρω και τελικά ο γαϊδούρης ήταν στο από πίσω σπίτι και κοιμόταν σε κάτι μαξιλάρες, γύρισε μου έριξε μια ματιά και ξανάπεσε για ύπνο. Μετά από παααααααάρα πολύ ώρα (έξω από το ξένο σπίτι) και αμέτρητα "ψιψι" μου έκανε την χάρη και σηκώθηκε και ήρθε μαζί μου στο σπίτι. Τώρα κοιμαααααααααάται.
Και πάλι ευχαριστώ για όλα.

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 21:30, 11-01-08:

Αν είναι έτσι, τότε χαίρομαι που δεν συμβαίνει κάτι!!! Πάλι κάλα :up:

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CuteKitty
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 12:00, 10-09-09:

Καλημέρα σας.

Εδώ και μερικές εβδομάδες έχουμε βρει με τη φίλη μου μια καινούρια αδέσποτη γάτα, κάτασπρη, που φαίνεται να είναι από σπίτι. Παίρνει από πίσω όποιον περάσει από δίπλα της! Φαίνεται να έχει χαθεί ή να την παράτησε κάποιος... Την ταϊζω αυτές τις βδομάδες και περιμένω να βρεθεί ο ιδιοκτήτης.. Σήμερα τη βρήκαμε το πρωί με τη φίλη μου να περνάει το δρόμο, κάτι που δεν κάνει συχνά, και ν' αρχίζει ν' ανεβαίνει μια ανυφόρα. Την πήραμε από πίσω και καταλήξαμε μέσα σ' ένα πάρκινκ αυτοκινήτων. Η γατούλα βρήκε ένα μέρος με άμμο κι άρχισε να σκάβει. Γρήγορα κατάλαβα πως είχε πάει εκεί για να κάνει την ανάγκη της. Πλησιάσα λίγο περισσότερο μιας και η γάτα με ήξερε και δε θα το έβαζε στα πόδια.

Είχε κανει διάροια και μέσα στην καφέ λιμνούλα υπήρχε και λίγο αίμα. Είναι άρρωστη; Γιατί έβγαλε αίμα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,839 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:08, 10-09-09:

Το πιο αθώο είναι να έχει παράσιτα.
Θα έπρεπε να την δεί γενικότερα ένας γιατρός, αυτός θα σου πεί και για το αίμα πιο σίγουρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 618 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 12:15, 10-09-09:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.

Τώρα για το αν θα μπορέσω να την πάω σε γιατρό δε ξέρω.. Τέλος πάντων εγώ θα προσπαθήσω, να συνεχίσω να την ταϊζω κανονικά όμως;

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,839 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:20, 10-09-09:

Κανονικότατα, και αν την πιάσεις να της δώσεις και χαπάκι.

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 12:43, 10-09-09:

Χαπάκι; Τι χαπάκι;

Συνχωρήστε με δεν έχω ιδέα από ιατρική...

Παράθεση

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 13:07, 10-09-09:

Νομιζω πως πρεπει οπωςδηποτε πρεπει να την πας σε γιατρο.Και να μην το αφηνεις να φευγει στο δρομο για να μην την πατησει κανα αυτοκινητο.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:30, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από CuteKitty
Χαπάκι; Τι χαπάκι;

Συνχωρήστε με δεν έχω ιδέα από ιατρική...
Καλύτερα να το πάς στο γιατρό... θα σου πεί ακριβώς τί χαπάκι να δώσεις και τί δόση, κατάλληλη για τα σκουλικάκια που μάλλον έχει.....

Στην γατούλα σου, τί της δίνεις για τα σκουλικάκια??

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 13:39, 10-09-09:

Μπορεί να είναι κ κάποιος κολικός όμως οπότε σίγουρα η γατούλα θέλει γιατρό αν είναι ήρεμη κ πιάνεται καλύτερα να την πας να την δει αν όχι πήγαινε στο γιατρό κ ρώτησέ τον μήπως μπορεί να σου δώσει κάτι να βάλεις στο φαγητό της

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:10, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Καλύτερα να το πάς στο γιατρό... θα σου πεί ακριβώς τί χαπάκι να δώσεις και τί δόση, κατάλληλη για τα σκουλικάκια που μάλλον έχει.....

Στην γατούλα σου, τί της δίνεις για τα σκουλικάκια??
Εννοείς τα δικά μου τα γατιά ή αυτή τη λευκή;

Και Elvenstar σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 14:14, 10-09-09:

Γενικά όποιο γατάκι έχεις.. λογικά τους δίνεις κάτι για τα σκουλικάκια.(ενα χαπάκι, αυτό έλεγα.)

Αλλά πρίν δώσεις κάτι στην γατούλα με την διάρροια καλό θα ήταν να την έβλεπε και ένας γιατρός.

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:20, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Γενικά όποιο γατάκι έχεις.. λογικά τους δίνεις κάτι για τα σκουλικάκια.(ενα χαπάκι, αυτό έλεγα.)

Αλλά πρίν δώσεις κάτι στην γατούλα με την διάρροια καλό θα ήταν να την έβλεπε και ένας γιατρός.
Αυτή την εβδομάδα θα παν τα γατάκια πρώτη φορά στον κτηνίατρο! Μικρότερα δε μπορούσα να τα πάρω γιατί δε με εμπιστεύονταν η γάτα...

Παράθεση

tzimisgr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tzimisgr
Ο tzimisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O tzimisgr έγραψε στις 11:38, 05-01-10:

παιδια εχω ενα γατακι 2-3 μηνων και εδω και 5 μερες σαν να ειχε διαροια ηταν αλλα ετρωγε, εχθες ειδα οτι εβγαλε αιμα απο πισω και ηταν αδιαθετο και σημερα δεν κουνιετε σχεδον καθολου ουτε περπαταει με το ζορι κουναει λιγο το κεφαλι και ειδα οτι εχει κατι μεγαλα παρασιτα, σε κτηνιατρο δεν μπορεσα να το παω αφου ζω σε χωριο και του εδωσα πενικιλινη και voltrex για τα παρασιτα.
θα ψωφιση? τι αλλο μπορω να κανω για να το σωσο?

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 11:43, 05-01-10:

το γατακι ακουγεται πολυ ασχημα, σε παρακαλω κανε τον κοπο κ πηγαινε το σε εναν κτηνιατρο κι ας εισαι σε χωριο, ειναι κριμα να υποφερει..

Παράθεση

skai-animals

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη skai-animals
H skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (προοθουμε τηλεοπτικα και εντυπα, γατακια και αλλα ζωα προς ελενχομενη υιοθεσια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

H skai-animals h έγραψε στις 11:44, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από tzimisgr
παιδια εχω ενα γατακι 2-3 μηνων και εδω και 5 μερες σαν να ειχε διαροια ηταν αλλα ετρωγε, εχθες ειδα οτι εβγαλε αιμα απο πισω και ηταν αδιαθετο και σημερα δεν κουνιετε σχεδον καθολου ουτε περπαταει με το ζορι κουναει λιγο το κεφαλι και ειδα οτι εχει κατι μεγαλα παρασιτα, σε κτηνιατρο δεν μπορεσα να το παω αφου ζω σε χωριο και του εδωσα πενικιλινη και voltrex για τα παρασιτα.
εγώ θα πω πως πρέπει να πάει άμεσα σε γιατρό...πρέπει να του κάνεις αποπαρασύτωση εξωτερική και εσωτερική για αρχή. ένα καλό φάρμακο - το έδεινα στον σκύλο μου, το πείνουν και οι άνθρωποι, αλλά δεν ξέρω αν κάνει για γάτες, αλλά φαντάζομαι πως κάνει, είναι το vibramicin.

αν δεν μπορείς να το πας σε κτηνίατρο - που κατά την γνώμη μ,ου πρέπει άμμεσα, τότε να το κάνεις ΄λενα καλό μπάνιο, να του βγάλεις τα εξωτερικά παράσυτα που φαίνονται, και βάλε στα σημεία μπενταντίν. έπειτα όμως, αναγκαστικά θα πρέπει να πάρει αντιβίωση και φάρμακο για τα εξωτερικά...

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 11:54, 05-01-10:

Αφού νοιάζεσαι για το γατάκι και το φροντίζεις, κάνε τον κόπο να το πας μέχρι την κοντινότερη πόλη σ' έναν κτηνίατρο. Τα φάρμακα, ειδικά σε τόσο μικρές ηλικίες, μπορεί να γίνουν πολύ επικίνδυνα, δεν κάνει να τα δίνουμε ούτε μόνοι μας, ούτε μετά από συμβουλές στο ιντερνετ.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 12:35, 05-01-10:

Θα πρεπει να παει σε κτηνιατρο για να εκτιμηθει η κατασταση και να δωσθουν τακαταληλα φαρμακα σε αυτη την ηλικια ειναι δυσκολο, μαλλον θα χρειαστει και ορο γιατι θα ειναι αφυδατωμενο

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 34,126 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:56, 05-01-10:

συγνωμην αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανενα χωριο...τοσο απομακρυσμενο πια,που να μην εχει μια κοντινη πολη με εναν κτηνιατρο.. αν δεν θελεις να πεθανει το γατακι σου,πηγαινε το....δεν νομιζω οτι μονο του μπορει να τα καταφερει...και ποτε δεν δινουμε φαρμακα,ιδιαιτερα ανθρωπινα στα ζωα χωρις να μας το πει κτηνιατρος.....σου ευχομαι περαστικα στο γατακι σου...

Παράθεση

tzimisgr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tzimisgr
Ο tzimisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O tzimisgr έγραψε στις 22:23, 05-01-10:

αφηστε το παιδια , πεθανε και μαλλον ειχε τυφο... ετσι κι αλλιως ανηλικος ειμαι ουτε διπλομα ειχα για να το παω σε κτηνιατρο

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:30, 05-01-10:

κριμα...
θα μπορουσες να ειχες παρει ταξι

Παράθεση

skai-animals

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη skai-animals
H skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (προοθουμε τηλεοπτικα και εντυπα, γατακια και αλλα ζωα προς ελενχομενη υιοθεσια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

H skai-animals h έγραψε στις 22:31, 05-01-10:

αφηστε το παιδια , πεθανε και μαλλον ειχε τυφο... ετσι κι αλλιως ανηλικος ειμαι ουτε διπλομα ειχα για να το παω σε κτηνιατρο
κρίμα ψυχούλα μου... αλλά εκεί που θα πάει θα είναι μια χαρά...
το συμαντικό είναι πως παρότι δεν μπορούσες να κάνειος κάτι εκ των προτέρων, ενδιαφέρθηκες να το ψάξεις το θέμα...

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΑΤΟΥΛΑ
H ΜΑΤΟΥΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 22:40, 05-01-10:

Κριμα ...
Οταν πας στην πολη να πας σε εναν κτηνιατρο και να παρεις ενα φαρμακο για τα ενδοπαρασιτα και κρατα το τηλ. μηπως τον χρηαστεις

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη みことftw
H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 22:26, 20-06-10:

Εριξα μια γρηγορη ματια για αν υπαρχει προηγουμενο θεμα, αλλα επειδη εχω αγχωθει πολυ ανοιγω καινουριο. Αν υπαρχει κι αλλο ζητω συγγνωμη και ας γινει συγχωνευση.

Πριν λιγες μερες αγορασα τροφη καινουρια τροφη του Μικοτο μου, Applaws light, αλλα επειδη μου ειχε τελειωσει η προηγουμενη δεν του εκανα σταδιακη μεταβαση απο την μια στην αλλη. Επισης, η τροφη ηταν χυμα, αλλα επειδη την εφερε προσωρινα ο ανθρωπος να δει αν πουλησει, ηταν μεσα στην σακουλα της Applaws την 7κιλη, και επειδη την εχω ξαναπαρει αναγνωρισα και το σχημα και την μυρωδια. Οποτε θεμα απατης δεν τιθεται. Ο Μικοτο ομως, με την αλλαγη, πατησε μια διαρροια τρεις μερες τωρα, και σημερα εβγαλε και αιμα Εχω φαει την φρικη της ζωης μου!

Να του δωσω μονο φακελακια Applaws και κατι βιολογικα που πηρα μην μου αφυδατωθει? Το αιμα τι σημαινει? Να τον παω κτηνιατρο? Επειδη ποτε αλλοτε δεν τον πειραξε η αλλαγη τροφης δεν αγχωθηκα με την διαρροια, θεωρησα οτι θα στρωσει μονο του το εντερακι του, και επειδη δινω μαθημα αυριο ειχα αλλο αγχος Αλλα αιμα ρε παιδι μου? Πειτε μου, τι να κανω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fockos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 273 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:30, 20-06-10:

Έχει πρόβλημα στο κατώτερο μέρος του εντέρου (λογικά μια μικρή αιμορραγία που προήλθε από την διάρροια)

, όσο πιο ζωηρό είναι το αίμα τόσο πιο κάτω είναι η αιμοραγία στον πεπτικό σωλήνα. Αν το πρόβλημα συνεχίσει και με τις υπόλοιπες κενώσεις πάρτο στο κτηνίατρο.

Να δίνεις ξηρή τροφή και πολύ νερό και ηλεκτρολύτες...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 34,126 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:32, 20-06-10:

εννοειται γιατρο αυριο...για να διαπιστωσει αν ειναι οντως απο τη διαρροια,και αν ναι..να σου δωσει κατι για να του περασει...μην φοβασαι..το πιο πιθανο ειναι να ειναι απο τη διαρροια το αιμα..ερεθιστηκε ΄πολυ το εντερο του...
για σημερα αν εχεις κοτοπουλο να βρασεις..λενε πως κανει..
..ηταν πολυ το αιμα;;
ΥΓ..ουτως ή αλλως πρεπει να τον παει στο γιατρο φοκους..οταν βλεπουμε αιμα..ΠΟΤΕ δεν το αφηνπυμε να περασει..χωρις να παμε στο γιατρο

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,657 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:57, 20-06-10:

Αφροδιτη μην πανικοβαλλεσαι,ειναι κολλιτιδα κατα πασα πιθανοτητα.Εννοειται να τον πας αμεσα στο γιατρο,αν μπορεις δωσε του λιγο diarsanyl,θα τον βοηθησει πολυ.

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 23:04, 20-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
εννοειται γιατρο αυριο...για να διαπιστωσει αν ειναι οντως απο τη διαρροια,και αν ναι..να σου δωσει κατι για να του περασει...μην φοβασαι..το πιο πιθανο ειναι να ειναι απο τη διαρροια το αιμα..ερεθιστηκε ΄πολυ το εντερο του...
για σημερα αν εχεις κοτοπουλο να βρασεις..λενε πως κανει..
..ηταν πολυ το αιμα;;
ΥΓ..ουτως ή αλλως πρεπει να τον παει στο γιατρο φοκους..οταν βλεπουμε αιμα..ΠΟΤΕ δεν το αφηνπυμε να περασει..χωρις να παμε στο γιατρο
Hταν αρκετο πουπυ Γαμωτο, δεν εχω χρονο να ξεπαγωνω και να βραζω κοτοπουλο, εχω παρα πολυ διαβασμα, ειμαι ηδη τραγικα αγχωμενη και θα το παω σερι, αυπνη μεχρι αυριο που δινω μαθημα. Ολα τα στραβα πανω στη χειροτερη ωρα ρε γαμωτοοοοο.

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Αφροδιτη μην πανικοβαλλεσαι,ειναι κολλιτιδα κατα πασα πιθανοτητα.Εννοειται να τον πας αμεσα στο γιατρο,αν μπορεις δωσε του λιγο diarsanyl,θα τον βοηθησει πολυ.
Που να το βρω αυτο Κυριακατικο και τετοια ωρα Και εχω της μαυρης κακομοιρας το διαβασμα Προσπαθω να μην πανικοβαλομαι, αλλα διαβαζω για τα αξιογραφα και το μυαλο μου ειναι στον Μικοτο Αυτο το "κατα πασα πιθανοτητα" ειναι που με σκοτωνει! Ευχαριστω Δωρα μου... Μεχρι αυριο που θα παμε στην γιατρο, τι αλλο μπορω να κανω? Αν ειναι απαραιτητο να του βρασω και κοτοπουλο και σουτζουκακια, και μουσακα φτιαχνω αμα λαχει, μη μου παθει τιποτα μονο ο αφρατομπουμπουκος μου

Νταμπλας μου ηρθε που πηγα να σκουπισω αυτο που μου φανηκε για διαρροια απο το πατωμα και τελικα ηταν κατακοκκινο. Eχω και την αμμο κατω απο τον νιπτηρα, και στα σκοτεινα δεν φαινεται τιποτα. Και ο κερατας, πρωτη φορα μετα απο 6-7 μηνες σκεπασε τα κακα του! Αλλα και παλι φαινοταν το αιμα, κατακοκκινο

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:08, 20-06-10:

νομιζω και βραστο ρυζι κανει..αλλα να σου πει και η δωρα που εχει κανει διατριβη στο θεμα..επισης ο γιατρος ο προηγουμενος μου ειχε πει οτι κανει το μαυρο τσαι..αλλα δεν ειμαι σιγουρη βρε παιδια,για αυτο και δεν το ανεφερα πριν..δεν εχει καφεινη και τανινη το τσαι;;;δεν ξερω αν αυτες οι ουσιες επιτρεπονται,και ποτε δεν δινω,ή να προτρεψω καποιον να δωσει κατι..αν δεν το ξερω σιγουρα..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:09, 20-06-10:

παντως θελει οπωσδηποτε αυριο γιατρο..ψυχραιμια..κατα τα αλλα..πως ειναι η συμπεριφορα του;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,657 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 23:13, 20-06-10:

Αφροδιτη,δωσε του μονο τις κροκετες του,μερικες φορες στην κολλιτιδα ακομη και η αλλαγη της υφης της τροφης πειραζει.Επισης ρωτα το γιατρο σου αν εχει Enterogelan,σε μας βοηθησε ΠΑΡΑ πολυ,περισσοτερο απο οποιοδηποτε φαρμακο.Μην αγχωνεσαι,ξερω οτι ειναι πολυ τρομακτικο,σκεψου οτι εγω ανοιγα το σπιτακι τους το πρωι κι εβλεπα αιματα παντου,ειχα φρικαρει.Θα στρωσει αμεσα,απλα φροντισε να τον κρατησεις σταθερο στην τροφη του οσο μπορεις.

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 23:14, 20-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
παντως θελει οπωσδηποτε αυριο γιατρο..ψυχραιμια..κατα τα αλλα..πως ειναι η συμπεριφορα του;
Οπως παντα. Κοιμαται βεβαια πολυ, αλλα αυτο ειναι και απο την ζεστη, και επειδη ειναι υπναρας. Εφαγε κανονικα, ηπιε νερακι, μου εκανε αγαπουλες, οταν βγηκα να παω να παρω energy drink για να μην πεθανω αποψε απο την αυπνια κλασσικα πεταχτηκε εξω στον προθαλαμο και τον κυνηγουσα στις σκαλες. Δηλαδη, καμια διαφορα.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:17, 20-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Αφροδιτη,δωσε του μονο τις κροκετες του,μερικες φορες στην κολλιτιδα ακομη και η αλλαγη της υφης της τροφης πειραζει.Επισης ρωτα το γιατρο σου αν εχει Enterogelan,σε μας βοηθησε ΠΑΡΑ πολυ,περισσοτερο απο οποιοδηποτε φαρμακο.Μην αγχωνεσαι,ξερω οτι ειναι πολυ τρομακτικο,σκεψου οτι εγω ανοιγα το σπιτακι τους το πρωι κι εβλεπα αιματα παντου,ειχα φρικαρει.Θα στρωσει αμεσα,απλα φροντισε να τον κρατησεις σταθερο στην τροφη του οσο μπορεις.
ελα καλε..τοσο πολυ;;;;;;;;..παναγιτσα μου..θα τα ειχα δει ολα...

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 23:43, 20-06-10:

προσοχη,ακολουθει χαζη ερωτηση:
πως το καταλαβες το αιμα αφου θα κανει στην αμμο?????

εγω παντως με τον σανταμ που δεν σταματαγε η διαρροια του πηρα καμια δεκαρια κονσερνακια χιλς i/d και στο τριημερο εστρωσε κανονικα....
τωρα για το αιμα.....δεν ξερω τι να πω
κτηνιατρο....μπορει να ναι και κατι πολυαπλο οποτε μπορεις να τον παρεις τηλ αν δεν προλαβαινεις λογω εξεταστικης κ βα σου πει αν ειναι επικυνδυνο να τον πας απο εκει αλλιως να του παρεις κανενα φαρμακο η καμια ειδικη τροφουλα και να το αντιμετωπισετε ετσι...

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 00:11, 21-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από LunaDark
προσοχη,ακολουθει χαζη ερωτηση:
πως το καταλαβες το αιμα αφου θα κανει στην αμμο?????

εγω παντως με τον σανταμ που δεν σταματαγε η διαρροια του πηρα καμια δεκαρια κονσερνακια χιλς i/d και στο τριημερο εστρωσε κανονικα....
τωρα για το αιμα.....δεν ξερω τι να πω
κτηνιατρο....μπορει να ναι και κατι πολυαπλο οποτε μπορεις να τον παρεις τηλ αν δεν προλαβαινεις λογω εξεταστικης κ βα σου πει αν ειναι επικυνδυνο να τον πας απο εκει αλλιως να του παρεις κανενα φαρμακο η καμια ειδικη τροφουλα και να το αντιμετωπισετε ετσι...
Η biokats ειναι ανοιχτοχρωμη αμμος, και το αιμα ειναι ζωηρο κοκκινο ετσι σαν και αυτο Επισης, η ποσοτητα αιματος ηταν μπολικη, εντελως εμφανης, και ο Μικοτο συνηθως δεν σκεπαζει καθολου τα κακα του, τωρα εριξε λιγη αμμο απο πανω, αλλα και παλι φαινεται. Τωρα με προκαλεις να βγαλω φωτογραφιες Επισης ηταν μια μεγαλη κηλιδα αιμα στο πλακακι μπροστα απο την λεκανιτσα, που εμοιαζε καφε γιατι ειναι πολυ σκουρο μπλε το πλακακι.
Θα παμε απαραιτητως κτηνιατρο αυριο πασει θυσια, πρεπει να κανουμε και το επαναληπτικο εμβολιο, εκλεισε χρονο απο το τελευταιο. Απλα μεχρι αυριο ηθελα να δω τι μπορω να κανω για να νιωσει πιο ανετα. Καμια φορα μου δινει την εντυπωση οτι ποναει, οπως τον κοιταω. Αυριο θα σας πω τι μου ειπε η κτηνιατρος.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 00:41, 21-06-10:

αφροδιτη και τα μωρα που εχω εγω περασαν κολλιτιδααιμα και βλενες στα κακα..κατααβαινειςη γιατρος το μονο που μου εδωσε ηταν κονσερβες w/d..αλλα οτι και να σου λεμε δεν ξερουμε καν αν ειναι και κολλιτιδα..καλυτερα να σου πει αυριο ο γιατρος..παντως οντως μην αγχωνεσαι..και αφου δεν θα κοιμηθεις παρακολουθησε τον που και που..

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 00:49, 21-06-10:

....καλο κουραγιο και στο μικοτουλη κ σε σενα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Επίμονη διάρροια! - Από daifuku
      Το θέμα έχει λάβει 156 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-17 στις 23:36.
    • Διάρροια - Από Amelie
      Το θέμα έχει λάβει 469 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-04-17 στις 14:58.
    • Διάρροια εδώ και 2 μήνες - Από fanis1972
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-11 στις 22:31.
    • Διατροφή για τη διάρροια - Από aretha
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-10 στις 07:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους