Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,373 εγγεγραμμένα μέλη και 718,710 μηνύματα σε 22,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 445 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάλογοι με τη γάτα μας!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:03, 15-01-12:

Θέλω να ελπίζω ότι δεν είμαι η μόνη που μιλάει με το γατόνι της, αν και είμαστε οι δυό μας μόνο μες στο σπίτι. Και δεν αναφέρομαι μόνο στα απλά "έλα εδώ", "τι κάνεις", ή άντε "τι θα φάμε σήμερα", αλλά για ολοκληρωμένους διαλόγους... Προσωπικά τσακώνομαι μαζί της γιατί δε δουλεύει και τεμπελιάζει όλη μέρα σπίτι, γιατί δε με καταλαβαίνει όταν λέω ότι βαριέμαι να κάνω αποτρίχωση, και άλλα καλά.
Όλα τα λογάκια που τους λέμε, για τα οποία θα μας έκλειναν σε τρελάδικο... γράψτε τα εδώ! Θα μείνει μεταξύ μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ROZALIA78 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ROZALIA78
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H ROZALIA78 έγραψε στις 22:23, 15-01-12:

Ωραίο θέμα άντε να βρούμε το κουράγιο τώρα να τα πούμε, τι λέμε στα φιλαράκια, παιδάκια, συντροφάκια μας....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 22:48, 15-01-12:

Στην Ηavana,:πότε θα βρούμε το εληξίρο της αιώνιας νεότητας?
γιατί τρελαίνεσαι τόσο για σουβλάκια?
Ηaana havana, πάλί είδε φαί και θόλωσε
τώρα αυτός που μας λέει οτι μας αγαπά να τον πιστέψουμε??
ζήτω η καλαμαριά ρε αβάνα λευτεριά στις φώκιες....

στάνταρ θα με έχει περάσει για ζαβή το γατί...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:27, 16-01-12:

Στον Αχιλλέα- ¨Μωρό μου!Εσύ δεν είσαι σαν όλους τους άλλους...¨
Μετά στον Αιμίλιο - ¨Μωρό μου!Εσύ δεν είσαι σαν όλους τους άλλους...¨
Και μετά στον Αρίστο -¨Μωρό μου! Εσύ δεν είσαι σαν όλους τους άλλους...¨

Στον Αχιλλέα ¨Αλήτη! Δεν με ξεγελάς εμένα με τα ροζ μυτάκια και τα ροζ πατούσια!¨

Στον Αχί όταν τον φωνάζω να έρθει στο κρεβάτι ¨Αχιλλέέέα! Έλα να αγαπηθούμε! Έλα να κάνουμε αγκαλουλίνες!¨
(και έρχεται το μωλό μου)

Στο ξεκάρφωτο, εκεί που κάθονται ήσυχοι-ήσυχοι και χουζουρεύουν
πάω και τους λέω (με τη φρουφρουδένια φωνή, δήθεν αγανακτισμένη) ¨ντροπή σου γ'αυτό που έκανες! Παλιοβρωμόσκυλο!¨
και φεύγω...
Μ'αρέσει να βλέπω το βλέμμα τους να με κοιτάνε σα χαζά όταν λέω ασυνάρτητα!

Και άλλα πολλά!

Της Μελίνας δεν γράφονται, θα λογοκριθούν όλα...

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:39, 16-01-12:

Ας πω κι εγώ..
Η Μπριάμ θα με περνάει για τρελή. Ήδη, δηλαδή, επειδή της μιλούσα και τσακωνόμουν με τον εαυτό μου, αλλά τώρα και γιατί της λέω "αχ καλό αυτό, να θυμηθώ να το γράψω στο Mycat!!!"

Σήμερα, 8 το πρωί:
- Καλημέρα Μπριάμ.
- Νιά!
- Τι κάνεις; Κοιμήθηκες καλά; Εγώ πάλι προβατάκια μετρούσα, να δω πώς θα ξεκινήσει η εβδομάδα.
- ...
- Αλλά κι εσύ, ρε παιδί μου, όλο κοιμάσαι. Σ'εμένα αφήνεις όλες τις δουλειές.
- ...
- Και καλά όλα τ'άλλα, αλλά το πάτωμα πόσες φορές θα το σφουγγαρίζω; Όλο πατουσάκια αφήνεις.
- Νγρρρρρρ...
- Εγώ λέω να τα μοιράσουμε πιο δημοκρατικά: μία εσύ μία εγώ.
- (κυνηγάει το αυτοκινητάκι της)
- Βλέπω δε μου δίνεις σημασία...
- (σκάει με τα μούτρα στον τοίχο)
- Τι, και αίματα θα καθαρίζω; Να σου πω, έχω αργήσει για τη δουλειά.
- (Έρχεται προς εμένα παραπατώντας.)
- Τώρα πάνε ζιγκ-ζαγκ τα πατουσάκια στο πάτωμα!
- (με κοιτάει)
- Είσαι γλυκούλα, πανάθεμά σε!

Την παίρνω αγκαλιά, μυρίζω τον αυχένα της, και μεθυσμένη από την αξιολάτρευτη γατίλα της φεύγω για τη δουλειά.
Κλείνοντας την πόρτα πίσω μου, ακούω ξανά βζζζζν, γκντουπ, τσίκι τσίκι, το παιχνίδι της με το αυτοκινητάκι!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 12:18, 16-01-12:

Στον Πάρη:
-βρε μαλάκα πάλι πεινάς? θα γίνεις γουρούνι με γούνα!
-νιαααααααααααααα
-τι νια? νομίζεις ότι με τα νια-νιου θα με ρίξεις?
-νιιιιιιιιιιιιιαααααααααααααααααααα!
-καλά έλα να σου δώσω εγώ φιλάκι, μουατς...
-νιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
-μαλακουλίνο, δεν θές φιλάκι, φαγάκι θες...

του δίνω μερικές κροκέτες τί να κάνω???

Στον Μύτσα:

-έλα Μύξα να φας
-γρνιαααααααααα
-τί δεν θές? θα στο φάει ο χοντρός!
-γρνιάαααααααααααα
-θές φιλάκι? έλα, μουατς
-γρνιάααααααααααααααααααααααααααααααα
-θες και άλλο? 'ελα
-χρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

α ρε Μυτσα, ο Πάρης με αγαπάει για να τον ταϊζω, εσύ γιατί απλά με αγαπάς...

Στον Πάρη:
-βρε μαλάκα τί ναιουρίζεις για να βγεις ΄εξω? αφού σε δευτερόλεπτα θα παγώσεις και θα θέλεις να μπεις μέσα
-νιαααααααααααααααααα
έλα δε σε αντέχω με το νιαααααααα, βγες...
μετα από ένα λεπτό γρατζουνάει την μπαλκονόπορτα να μπει
-τί θες ρε χαζό? αφού στο είπα κάνει κύο έτσω...
-νιαααααααααααααααααααααααααα (με βλέμμα παραπονεμένου σκυλάκου)
-μπες και τελείωνε μέσα έξω μέσα έξω
-νιάαααααααααααααα
-τί πάλι πεινάς? δεν έχει πριν λίγο έφαγες...
-νιααααααααααααααααα
-άσε τις καραμέλες κάτω σου λέω!!!

στον Μύτσα:
-Μυτσούλι θα βγεις έξω να κάνεις παρέα στο μαλάκα?
-γρνιαααααααααααααα (βγαίνει με τη μία)
-Μυτσούλη θα μπεις μέσα? ο μαλάκας πάγωσε
-γρνιαααααααααααααααααα (μπαίνει με τη μία)
-Μυτσούλη θα φας?
-γρνιααααααααααααααααααα
-φιλάκι πρωτα ε?
-γρνιαααααααααααααααααα
-μουατς
-χρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

-Παούλη έλα να φας λίγο μαμά!!!
-........................ (χέστηκε)
-Μυτσούλη έλα!
-γρνιααααααααααααα (ερχεται με τη μία)

-μαλάκα κατέβα από το τραπέζι και άσε με να φάω!
-νιαουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ, νιαουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ (δεν θέλει να κατέβει και τον σπρώχνω)
-Μυτσούλη όχι στο τραπέζι νινί μου, η μανούλα τρώει (ΑΝ έχει ανέβει, κατεβαίνει με τη μία)
-χρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Όπως καταλάβετε ο Πάρης είναι εκμεταλευτής μέχρι εκεί που δεν παίρνει, γραψαρχ...στης επίσης.
Ο Μυτσα είναι αγαπακαράκι, πολύ καλόβολος.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ROZALIA78 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H ROZALIA78 έγραψε στις 12:42, 16-01-12:

Λοιπόν εγώ περισσότερο τους τραγουδάω για να πω την αλήθεια παρά τους μιλάω,
έχουμε πολλά τραγουδάκια για την απαράμιλλη ομορφιά μας επί το πλείστον, και για το τι καλά παιδάκια που είναι.

Τη Ροζαλία τη φωνάζω μπουζού ή μπουζούνα τον Τόμμυ τον φωνάζω Μάκη.

Μπουζού έλα να καθαρίσουμε ματάκια...
νιάου.......
Μπουζού κάτσε βρε ήσυχη να σε κάνει ομορφούλα η μαμά να είσαι το ποιο όμορφο κοίσι της γειτονιάς....
αρχίζει και με γρατζουνάει.....
Μετά από λίγο μπουζού έλα να χτενιστούμε να μας θέλουν όλα τα αγόρια...
εκεί να ακούσεις νιάουυυυυυυυυυυυ
Μπουζού έλα να κάνεις μάμ
κοτσονάτη κοτσονάτη πλησιάζει ανεβαίνει στο τραπέζι της κουζίνας (ναι εκεί τρώμε γιατί αλλιώς ο Μάκης μας εξαφανίζει τις κροκέτες στο κλάσμα του δευτερολέπτου) και τρώει σαν την μαντάμ....
Μωρή μπουζού πάλι άπλυτο το έχεις το κωλαράκι σου? Τη βρωμόγατο είσαι εσύ? Έλα να σε καθαρίσει η μανούλα τεμπελχανού, πάλι μαύρα τα νυχάκια σου? Πώς θα σε θέλουν τα αγόρια βρε? Όμορφη αλλά βρωμιάρα θα λένε και δεν θα σε πλησιάζει κανείς γαμπρός!!!

Με το Μάκη τώρα, ο οποίος να πω ότι λόγο ηλικίας δεν ακούει καλά
Ομορφαντράκι μου έλα να κάνουμε αγκαλίτσες στο κρεβάτι, έλα κινητό μου καλοριφεράκι εσύ...
Και έρχεται και μπαίνει στην αγκαλιά μου στο κρεβάτι βρε παιδιά και με ζεσταίνει απίστευτα, μέχρι που σκάει από τη ζέστη (Άγγλος βλέπετε) και κατεβαίνει.
Μάκη ώρα για την πρωινή μας βόλτα.... έλα αντράκι μου να πάμε να ξελαφρώσει η φούκα σου....
Τρέχει πάνω κάτω με τις αυτάρες του να ανεβοκατεβαίνουν πολύ πλάκα!! (υπόσχομαι να κάνω βιντεάκι με αυτή την τρέλα αξίζει να το δείτε)

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:32, 16-01-12:

Ωραία, ό,τι βλακεία λέω στα μωά μου, θα έρχομαι εδώ να την catαθέτω!

Καθόντουσαν στη σειρά Αιμίλιος, Αρίστος, Αχιλλέας...
Πάω ζουμπάω πρώτα τον Αιμίλιο (¨μωρό μου, ζουζούνι μου¨ κτλ)
μετά πάω στον Αρίστο (¨μωρό μου, ζουζούνι μου¨ κλτ)
πάω τέλος και στον Αχί... ¨μωρό μου εσύ! Είσαι ο τελευταίος μου σταθμός!¨

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 17:52, 17-01-12:

Του αρχίζω: "Μπουμπουκάκι μου, σουντζουκάκι μου, μουμουλακι μου, αγοράκι μου, πουλακι μου! Αγαπάκι μου, μασμουρλάκι μου, ζουζουνάκι μου, φουντουκάκι μου, πιζάκι μου!"

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 20:38, 17-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Του αρχίζω: "Μπουμπουκάκι μου, σουντζουκάκι μου, μουμουλακι μου, αγοράκι μου, πουλακι μου! Αγαπάκι μου, μασμουρλάκι μου, ζουζουνάκι μου, φουντουκάκι μου, πιζάκι μου!"
Καλά, ειδικά οι δικοί σου διάλογοι με σκέτο γραπτό λόγο ξεροσφύρι χωρίς ηχητικό ντοκουμέντο, χάνουν πολύ..........................

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vavavoumakos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vavavoumakos
Ο vavavoumakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O vavavoumakos έγραψε στις 21:41, 17-01-12:

Αμα τα ελεγε κανονικα με φωνη , πολλα θα καταλαβαινες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 21:58, 17-01-12:

Όχι, έχω εκπαιδευτεί! Μία λέξη στις 10 την πιάνω!

Παράθεση

hionati

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη hionati
H hionati αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H hionati έγραψε στις 23:17, 17-01-12:

Σουσανίτσα πουτ@@@@νίτσα το γατούνι μου!! Διάλογος...η Σούσι σε ψιλοοίστρο..κώλος τούρλα στα πατώματα...Τη μαλώνω που θέλει άντρα...ο διάλογός μας...απλά..απερίγραπτος!!!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 01:51, 18-01-12:

Διαφωνώ σε υψηλούς τόνους με το έταιρον ήμιση..
Μετά από λίγο και αφού καταλάβω ότι άκρη δε θα βγάλω..περιφρονώ το έτερον και λέω στην Αλέκα...

"Αλέκα, είναι βλάκας ο μπαμπάς? ε? ε, Αλέκα μου?"

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sailor Moon
H Sailor Moon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Sailor Moon έγραψε στις 15:02, 18-01-12:

Μπαίνοντας στο σπίτι με τις σακούλες του σ/μ

-Νιαααααααααουυυυυυυυ,νιααααααααουυυυυυυυυυ
-Έλα yugaki μου, σου έφερα φαγάκι
-νιαου,νιαου,νιαουυυυυυυυ
-Α,είσαι κ ανυπόμονος...Περίμενε να ανοίξω το φακελάκι...
-νιααουυυ
- τώρα τώρα θα σου βάλω στο πιατάκι
-νιαααααααου,νιαουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
-έλα εδώ γλυκούλι μου να φας το μοσχαράκι σου
-νιαααααουυυυυ (μιαμ μιαμ μιαμ)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη miou..miar
H Mιαούρι =Ρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (1.000 και βάλε [χώρια τα αδέσποτάκια =Ρ] έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 17:38, 18-01-12:

Πρωι πρωι... μες στ' άγρια χαράματα λαμβάνει χωρα κάθε Σαββατοκύριακο αυτή η σκηνή:

-Χρρρρρ
-...
-Χρρρχρρρχρρρρρρ[ με πατικουλιάζει ]
-Μμμ?
-Χρχρρχρρρρρ[ Χώνει τη μούρη του κάτω απ' τα σκεπάσματα και την τρίβει στη δική μου ]
-Τι είναι??
-Νιαααρ
-Σε λίγο βρε 'τούλη μου...( από το γατούλης) Νυστάζω...
-Νιααααααααααααααρ
-Καλά, καλά, τώρα, έρχομαι[ σηκώνομαι και πάω προς την πόρτα, ο μικρός ανεβαίνει τα σκαλιά και πάει προς την κουζίνα ]
-Νιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααρ
- [Σηκώνω το πιατάκι του και βάζω το φαΐ του ] Έλα, φαγάκι για το χαζάκι το γατάκι μου που τ' αγαπώ πολυυύ!
-...[ Χαζό βλέμμα ] Μμμρπ?
-Ναι, εσένα λέω! Έλα! [πηγαίνω να ακουμπήσω το πιατάκι στη θέση του, σε κάποια φάση σταματάω στην πόρτα]
-Νιαααα [σαν υπενθύμιση: ΠΕΙΝΑΩ ]
-Καλά, περίμενε βρε πεινάλα!
-[Ακουμπάω το πιατάκι κάτω και τον χαϊδεύω] Καλή σου όρεξη, Socksino μου!
-Μρρρπ?[απορεί μ' αυτά που ακούει φαίνεται ]Χρρρχρρρρ
-Άντε.. [χασμουριέμαι] φάε κι έλα μετά να παίξουμε... Πολύ πιο μετά... στο τονίζω αυτό
-Χρρχρρρχρρρρρ[ Τρίβεται στο χέρι μου και συνεχίζει το φαΐ]
-Άντε αγάπη μου.. Γειά σου... τα λέμε μετά

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Mιαούρι =Ρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (1.000 και βάλε [χώρια τα αδέσποτάκια =Ρ] έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 17:40, 18-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Καλά, ειδικά οι δικοί σου διάλογοι με σκέτο γραπτό λόγο ξεροσφύρι χωρίς ηχητικό ντοκουμέντο, χάνουν πολύ..........................
Βίντεο, βίντεο

Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 17:42, 18-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Μία λέξη θα σας σας πω μόνο:

...Βίντεο!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:23, 18-01-12:

Ριανάκι, δεν σε ρώτησα, ξέρω ότι δεν έχεις πρόβλημα για την αναδημοσίευση...

Είσαι απολαυστική!!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 18:29, 18-01-12:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ROZALIA78 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H ROZALIA78 έγραψε στις 19:06, 18-01-12:

Τέλειο το βιντεάκι και ο Ντίσνεη κούκλος Ριάνα....

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:25, 18-01-12:

Σιγά μην σε παρεξηγήσω Μαρινάκι μου!! Σ' αγαπάω no matter what
Αλλά με τη σειρά μου παραθέτω κι εγώ ένα βιντεάκι της Θεάς Έφης σε διάλογο με το γιό της.. υποκλίνομαι

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 21:39, 18-01-12:

Οκ, δεν υπάρχετε!!!
Είστε απίστευτες, και εσείς και τα γατόνια σας...
Ντίσνεϊ...Μπουκάκος... Τί να λέμε....

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 21:49, 18-01-12:

Ιιιι Έφη, μου έκανες ζημιά!!! Έβλεπα το βίντεο με τη Μπριάμ να γουργουρίζει στην αγκαλιά μου, όταν ο μκρός άρχισε τα πιο έντονα "νιαου"... Δεν την έχω ξαναδει έτσι!!! Κοιτούσε δεξιά κι αριστερά, έκανε βόλτα σε όλο το σπίτι ψάχνοντας, και τελικά έμεινε να κοιτάει με αγωνίς έξω από το παράθυρο, διπλάσια σε όγκο!!!!!
Η ουρά της φούντωσε όσο δεν περίμενα και έγινε πανκ στην πλάτη!!!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τρελόγατονι (Χουπακι)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τρελόγατονι
H Χουπακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 που δεν θα τα ξεχάσει ποτέ + τα 6 αδεσποτάκια της έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H Τρελόγατονι "Cats like obedient people" έγραψε στις 15:00, 19-01-12:

Υποκλίνομαι!!!!!!!
Τέλειο Τέλειο Τέλειο! Κορυφή!

Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 16:49, 19-01-12:

Τον είπες χοντρό και προσβλήθηκε χιχι... Κορυφαίο πάνως!

Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 17:04, 19-01-12:

παιδιά αν γίνεται σβήστε μου το 1ο μήνυμα γιατί έκανα μια βλακειούλα

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 18:53, 19-01-12:

αχαχαχαχαααααααααααααααααααααα Έφη τώρα είδα το βίντεο! ΟΜπουκάκος κάνει ένα νιαααααααααααααααααα σα να μαρσάρει, αχαχαχαχαχχα
Και εσύ τί το λες χοντρό καλέ το κουτσουνάκι?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,535 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:17, 19-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Kalliastar
αχαχαχαχαααααααααααααααααααααα Έφη τώρα είδα το βίντεο! ΟΜπουκάκος κάνει ένα νιαααααααααααααααααα σα να μαρσάρει, αχαχαχαχαχχα
Και εσύ τί το λες χοντρό καλέ το κουτσουνάκι?
Ναι γιατι;;Θα περεξηγηθει;;..και κομπλιμαν του κανω.Θεοχοντρο επρεπε να τον λεω..
Υγ..για να δειτε οτι ο μπουκακος δεν ειναι απλος κεραμιδογατος.Ειναι ρατσας.Της "ανθρωποφαγους-ανθρωποφαγους"...

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:20, 19-01-12:

Λατρεύω τον Μπουκάκο και τη σχέση που έχει με τη μάνα του..γιατί καταφέρνει να τον εκνευρίσει στο πι και φι.. δεν της δίνει κι αυτός πολλά περιθώρια. Μπορεί να τον λέει χοντρό αλλά με το που θα απλώσει το χεράκι της στη ΓΟΥΝΑ του ( ) αγριεύει
Κι αμέσως πατά γκάζι με τα δολοφονικά "μιΑΑΑΑΡΡρρ"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 02:43, 21-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Ναι γιατι;;Θα περεξηγηθει;;..και κομπλιμαν του κανω.Θεοχοντρο επρεπε να τον λεω..
Υγ..για να δειτε οτι ο μπουκακος δεν ειναι απλος κεραμιδογατος.Ειναι ρατσας.Της "ανθρωποφαγους-ανθρωποφαγους"...

Αχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:58, 21-01-12:

ριρης:μιαουυυ
ρενα:τι να σου κανω ρε ριρακο?επρεπε να φυγουμε,αλλα οπως σου ειπα θα ξαναρθω μη μου το κρατας.
μπουρδιτσα:νιααααααουυυυ=μωρε τον ριρη τον ξεγελας με γαλιφιες,εγω δε θα στο συγχωρησω ποτε που μας αφησες στο ξενο σπιτι.
πατατινα:κρου=μια χαρα ηταν ρε μπουρδιτσα,τρωγαμε,πιναμε,και βλεπαμε κι απ το παραθυρο τη βροχη.
τιτινα:γρρρρ=εγω φοβαμαι μη μου ξαναφυγεις παλι και δε ξεκολαω απο διπλα σου.
ρενα:οχι ματακια μου δε θα ξαναφυγω πια,του χρονου παλι,μια φορα το χρονο μονο θα φευγω το υποσχομαι.
ριρης:μιαουυυ.
μπουρδιτσα:νιααααααουυυυυ=δλδ τι?καθε χρονο αυτη τη δουλεια θα χουμε?ρε που σε βρηκαμε?
πατατινα:κρου=ελα μωρε μπουρδιτσα τωρα,ελα να παιξουμε μες στη γρινια εισαι ολη την ωρα ωωωχχχ αδελφε!!
τιτινα:γρρρρ=μαμακα,θελω να μ'αγαπας για παντα ε?
ρενα:μωρακια μου,ζουζουνακια μου,μωρε ποτε δε θα σας αφησω,ποτε δε θα σας πληγωσω και σας αγαπαω πιο πολυ απ οοοοολα τ αλλα ζωακια του κοσμου...
φςςςςςς, αερας δυνατος φυσα,τριζουν για λιγο τα τζαμια,το βλεμα ολων στο παραθυρο...σιωπη...
ρενα:εσυ δεν ησουν ζωακι,ησουν η ζωη μου τ ακους πατσινο?
φςςςςςςςςς κι ενα δεντρακι λιγησε προς το παραθυρο.

ΥΓ ριρης-μιαου=πειναω παλι την μπαρλα επιασες????

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 03:59, 21-01-12:

Όταν δεν είμαι στις καλές μου..

-μικρή μ' αγαπάς??
εεε γιατί δεν μου μιλάς.....
Κανείς δεν μ' αγαπάει εμένα (κλάματα)

Καμία αντίδραση!( Το ΄χω καημό γιατί ποτέ δεν με καταλαβαίνει όταν είμαι στεναχωρημένη)

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 09:18, 21-01-12:

Απλά πράγματα, καθημερινά...

Χάιδευα χθες τον Αρίστο και είχε χυθεί ολόκληρος -όπως πάντα-
χουρχούριζε στη διαπασών , μου έδινε κοιλίτσες
και με κοίταζε με αυτά τα ματάκια του τα γλυκά...
Και του έλεγα ¨Με εμπιστεύεσαι μωρέ;;
Με εμπιστεύεσαι εσύ μωρέ εμένα;;
Ξέρεις ότι σε αγαπάω πολύ;;;¨
χουρ χουρ χουρ χουρ....

¨Ξέρεις ότι εγώ ποτέ δεν θα σου κάνω κακό;;¨
χουρ χουρ χουρ χουρ...

¨Αυτά τα μάτια είναι ζωντανά;;
Έχουν ζωή αυτά τα ματάκια;;
Είσαι και εσύ μια ψυχούλα;;¨

χουρ χουρ χουρ χουρ....

..........

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eirinaki84

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη eirinaki84
H eirinaki84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H eirinaki84 λογοκρισια 2012 έγραψε στις 00:09, 23-01-12:

εγώ με το γατί που μου έλαχε να έχω το μόνο που λέω είναι : ''πάττυ μη....'' , ''μηηη πάττυ πρόσεχε...'', ''μη με δαγκώνεις....'', ''μην ανεβαίνεις εκεί...'', '' μηηηη είπα...'', ''μηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη.........''

αυτός είναι ο ουσιαστικός διάλογός μας.

Παράθεση

houlieta (Μαρία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη houlieta
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

H houlieta έγραψε στις 03:38, 23-01-12:

Ο Μπουκάκος είναι κακούλης!... Ιιιι μωρε!....
Και ο Ντίζνεϊ είναι Ωχαδελφιστής!.. Τι χαριτωμένα βίντεο!!! Τι ωραίοι διάλογοι!...
Μια χαρά είστε όλοι, εγώ με τον Χούλιο πιάνω ολάααακερες συζητήσεις γιατί πολλές φορές απαντάει κιόλας και μου δίνει πάτημα!.. Χχαχαχαχαχαχααα!!!...

(με την μικρή μιλάμε άλλη γλώσσα...)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:31, 23-01-12:

Γυρνάω χθες βράδυ σπίτι. Η μικρή με περίμενε πίσω από την πόρτα, περήφανη για όσα είχε κατασπαράξει στην απουσία μου: παιχνιδάκια Κίντερ, ποντικάκια λούτρινα, μανταλάκια, τσιμπιδάκια. Πτώματα παντού. Μπαίνω μέσα, την παίρνω αγκαλιά, κι αρχίζω τρυφερά αλλά γίνομαι όλο και πιο άγρια, όσο προχωράω μες στο διαμέρισμα και βλέπω τι έχει κάνει...
- Μπριάααααααμ....;! Τι κάνεις Μπριάαααααμ;
Μπριαμούλαααααα; Μικρή σκατούλααααα;
Μπριαμίδιοοοο; Είσαι ένα Μπριαμίδιοοοοο;
...
Μπριαμάκιιιιι; Καλό γατάκιιιιι;
Μπριαμέισιον; Γάλα Carnation;
Μπριαμοτσούλα; Καλή κατσούλαααα; (= η γατούλα στα κρητικά)
Μπριαμοπούλουουου; Όρθια στον πίνακα Μπριαμοπούλου!
...
Πούλου. Το Μπριαμόπουλου του γνωστού. Κόρη εργοστασιάρχη, βεβαίως βεβαίως.
...
Α, ρε Μπριάμ, πάλι τον πούλο θα πάρω με αυτά που έκανες.
Βλάκα.
Ούφο.
Γελοία.

(με κοιτάει πονηρά. Λιώνω.)

Μπριάααααααμ! (γλυκά)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 23-01-12 στις 10:47.
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:43, 23-01-12:

Λοιπόν, χθες είχε έρθει αντροπαρέα στο σπίτι για να δουν ποδόσφαιρο...
Όταν ήταν να φάμε, έβαλα τα γατόνια στο δωμάτιό τους για να μην ενοχλούν...(είναι ένας ιδιότροπος που δεν τα θέλει την ώρα του φαγητού )
Ο παμπόνηρος ο Αιμιλιόνης, όταν βλέπει αντροπαρέα και φαγητά να ετοιμάζονται,
επειδή ξέρει ότι θα τα χώσω στο δωμάτιό τους, πάει και κρύβεται το σκασμένο
ε, και μετά από ώρα ,αφού έχει απομείνει μόνο αυτός ,
σκάει μύτη ο μπούλης
και πάντα λέμε ¨καλά άστον έξω τώρα τον Αιμίλιο¨...και του τη χαρίζουμε...

Περιμένει να γεμίσει πιάτα το τραπέζι, και σκάει μύτη....
Στην αρχή παραμονεύει κάπου πιο πέρα σε τέτοιο στυλ ...

Κάθεται και παρακολουθεί τα πάντα....
Μετά αποφασίζει να βγει...
Κάθεται πιο πέρα , και κοιτάζει με το γνωστό περίλυπο ύφος σα ζητιανάκι....

Μα νιώθεις τύψεις όταν το βλέπεις να κοιτάει έτσι!!!.... είναι σαν να περνάει ένα δράμα και να μην τον έχεις ταίσει ποτέ....

Και αρχίζω... ¨όχι παιδιά, δεν είναι νηστικός ο Μιλιόνης μας...
Τον ταίζω τον Μιλιόνη μας .... ε Μίλιος;;; Δεν σε ταίζουμε κάθε μέρα;;
2 φορές την ημέρα δεν τρώς;; πες τους γιατί νομίζουν ότι σε αφήνουμε νηστικό....
δεν σου δίνουμε και γαλοπουλίνο;;

Καλέ τρώει το Μιλιόνι μας σας λέω! δεν είναι λυπημένο...Είναι το ύφος μας τέτοιο..
Το φροντίζουμε το Μιλιόνι μας, το ταίζουμε, δεν το αφήνουμε νηστικό....
Πίνουμε και το γαλατάκι μας κάθε πρωί...ε Μίλιος;;¨

Μα τον @ούστη με αυτό το ύφος το ¨λυπηθείτε-με και-μενανε-τον κακομοίρη-τον-φουκαρά-περνάω-ένα-δράμα-πού-να-σας-πω-τί-μου-συμβαίνει-...¨

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marina289 : 23-01-12 στις 10:59.
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:56, 23-01-12:

Ναι μελίνα μου;;; Είπε η θεία Κάλλια ότι είσαι όμορφη;;
ναι κουκουβαγιόνα μου;;
(κοιτάει με τα κουκουβαγιομάτια)
Μα τι καλή που είναι αυτή η θεία Κάλλια!...

Είναι πολύ καλή η θεία Κάλλια που είπε ότι είμαστε όμορφες;;
Ναι κουκουβάγια μου;;
Είδες που έχεις και εσύ το κοινό σου;;

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 11:13, 23-01-12:

...ναι λέ η Μελίνα είναι όμορφη Περσούλα!!!
δώστης ένα φιλούνι στην τηγανο-μουρίτσα

Παράθεση

Myrtle

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 669 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 11:24, 23-01-12:

Στον Μπεν (όταν γυρνάω στο σπίτι κι αυτός με κυνηγάει γύρω γύρω όπου πηγαίνω για να τον πάρω αγκαλιά):

Γιε μου; Αγόρι μου; Μωρό μου; Αντράκι μου; Σου έλειψα; Θες αγκαλίτσα; Εμένα θες ρε ή το χέρι μου λιγουρεύεσαι πάλι; Πες την αλήθεια! (τον παίρνω αγκαλιά και πάω να τον χαϊδέψω κι αυτός χώνεται απ' ευθείας στο χέρι μου και αρχίζει πιπίλισμα, ζύμωμα και σλουρπ σλουρπ) Γραμμένη με έχεις εμένα, ε; Μόνο το χέρι μου θες από μένα! Με εκμεταλλεύεσαι! Εκμεταλλευτή! Ντροπή σου! Αγόρι μου εσύ! Μωρό μου, παιδί μου!

Στον Ρίκυ (με το που θα με δει να κάτσω κάπου, γυρνάει, με κοιτάει και αργά αργά έρχεται και θρονιάζεται πάνω μου):

Ρίκυ μου; Αγοράκι μου; Έκατσες, ε; Ντάξει όλα καλά; Δεν πιστεύω να έγινε τίποτα όσο έλειπα! (τον χαϊδεύω) Τα έχεις όλα υπο έλεγχο έτσι; Δεν κάνουν αταξίες τα άλλα τα παλαβα, ε; (γουργουρίζει) Χαδάκια θες βρε χαδιάρη γίγαντα, τρυφερούλικο πλασματάκι; Μπουνταλά μου εσύ! (τον παίρνει ο ύπνος) Κοιμήθηκες κιόλας βρε παλιοτεμπέλη; Όλη μέρα τρως και κοιμάσαι... τίποτε άλλο δεν κάνεις... Υπναρά!

Στην Μελένια (την παίρνω για να την πασπατέψω σε στιγμές που δεν θέλει):

Κοριτσάκι μου; Μπουμπού μου; Ξινούλα μου; Έλα βρε κακιασμένη, στρίτζω να σε κάνω μία αγκαλίτσα. (με κοιτάει με γουρλωμένα, ξαφνιασμένα μάτια και ύφος "ουφ πάλι χάδια θέλει αυτή...") Κάτσε λίγο βρε στριμμένη να σε χαϊδέψω κι εσένα. (κάνει διαρκώς κινήσεις να φύγει και δεν την αφήνω). Γιατί δεν κάθεσαι ρε Μελένια μου; Καθόλου δεν με θες ρε κοριτσάκι μου; Έλα να σου δώσω ένα φιλάκι (σκύβω προς το μέρος της και βάσει το πατούσι μπροστά και με σταματάει) Γιατί δεν με αφήνεις να σε φιλήσω βρε κακίστρω; (πάει να φύγει πάλι) Θα φύγεις, ε; Άμα φύγεις τώρα δεν θα σε αφήσω να έρθεις το βράδυ στο κρεβάτι να κοιμηθούμε μαζί. Σ' το λέω να το ξέρεις! Δεν θα σε βάλω κατω από τα σκεπάσματα και δεν θα σε χαϊδεύω! (κάνει πάλι κίνηση να φύγει) Ε φύγε λοιπόν να δούμε τι θα καταλάβεις, αλλά το βράδυ, άμα μου έρθεις κοντά θα σε διώξω! (την αφήνω και φεύγει τρέχοντας!) Ποτέ δεν έχω καταφέρει να κρατήσω την υποσχεσή μου...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:10, 23-01-12:

Μyrtle εξακολουθούν να κάνουν μπαμ οι αδυναμίες σου στα γατοπαίδια σου...

Άσπλαχνη μάνα που ξεχωρίζεις κάποιον ΚΑΤΑ ΠΟΛΎ....

Παράθεση

Myrtle

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 669 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 12:13, 23-01-12:

Μyrtle εξακολουθούν να κάνουν μπαμ οι αδυναμίες σου στα γατοπαίδια σου...

Άσπλαχνη μάνα που ξεχωρίζεις κάποιον ΚΑΤΑ ΠΟΛΎ....

Ποιον δηλαδή; Και γιατί το λες αυτό; Αν δεν έχεις στοιχεία, μην μιλάς κυρία μου!

Παράθεση

ROZALIA78 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H ROZALIA78 έγραψε στις 20:32, 23-01-12:

Βρε βρε έτσι ακριβώς μου κάνει και η δικιά μου
Να μην έχω παράπονο δηλαδή είναι και άλλες γατομάνες που τραβάνε τα ίδια με μένα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:33, 01-05-12:

Η Μπριάμ κάθεται στον καναπέ, με μισόκλειστα μάτια και βλέμμα που σε κάνει ν'αναρωτιέσαι αν χρειάζεται έναν δυνατό διπλό εσπρέσσο, ή αν της έκοψε κανείς το αυγολέμονο, και ρεμβάζει.
Πάω (βαριεστημένη, εδώ δεν είναι αργία σήμερα, και δουλεύω σπίτι γιατί δεν έκλεισα μάτι τη νύχτα):
"το ξέρω"
με ρουθουνίζει
"δε με αγάπησες ποτέ αληθινά"
γυρνάει το βλέμμα στο πλάι
"όλο σ'αυτόν το μυαλό σου"
ανοιγοκλείνει τα μάτια
"αλλά πρέπει. Πρέπει επιτέλους να μου πεις ποιος είναι. Το Βόδι; Ο Ντίσνεϊ;"
Κοιτάει το κενό
"Δε θα το πω σε κανέναν, ούφο-σκούφο μου. Αλήθεια. Αλλά πρέπει να ξέρω"
Με κοιτάει.
"Μεταξύ μας. Έλα"
Χασμουριέται, πέφτει στο πλάι και ξαπλώνει... και φέρνει το χέρι της πάνω στα χείλη μου.
"...
Κατάλαβα..."

Πάω πίσω στο γραφείο σα ... βρεγμένη γάτα. Ευτυχώς κανείς δε με είδε...

Παράθεση

*metal fairy* (Εύη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *metal fairy*
H Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H *metal fairy* έγραψε στις 10:39, 17-05-12:

η πινελα εχει το συνιθειο να με ξυπναει το βραδυ.(δεν ξερω γιατι....)
οποτε, ειδου, ενας μεταμεσονυχτιος διαλογος=

(με ξυπναει νιαουριζοντας)
-τι θες;
(στεκεται διπλα στο κρεβατι και με κοιταει)
-αυτο ειναι πολυ σπαστικο ξερεις!
(νιαουριζει)
-μην μου αντιμιλας εμενα!!!
(παει να ανεβει στο κρεβατι)
-επ,επ,επ!!!που πας?πρωτα θα υποσχεθεις πως δεν θα με ξαναξυπνισεις!
(με κοιταει με απορια)
-καλα....ανεβα....αλλα μακρια απο το κεφαλι μου!δεν μου αρεσει να κανεις την κομωτρια!
(με κοιταει για λιγο και ανεβενει)

Παράθεση

irinachou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη irinachou
H irinachou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H irinachou συμπααα έγραψε στις 00:09, 07-06-12:

-Συυυυμπαααα που ειναι ο λεοντας μου??
-(...)
-(τραγουδιστα)Μεες στην ζουγκλα,στην αγρια ζουγκλα ο λεων ξαγρυπνα οοοο
-(...)
-(τραγουδιστα)ειμαι τσιφτης γατος,γατος μουστακατος,συμπα ο μαγκας τουρουρουρου μαγκας και γυναικαααας
-νγρρρ
-βρισκω ενα κοντινο καθρευτη,τη σηκωνω οπως στο βασιλια των λιονταριων στο βαπτισμα καθε λιονταρισκου μικρου και τραγουδαω με τα ακαταλαβιστικα μου: http://www.youtube.com/watch?v=TifPj6QtlY4 (δεν μπορω να το γραψω )
εεε μετα κοιταει περιεργα και κλαιει παροπονεμενα για να την αφησω
καθημερινοτητα...

Παράθεση

Bonjovicat (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bonjovicat
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Bonjovicat Δουλευω (τον κοσμο) για να ζω έγραψε στις 06:01, 04-10-12:

εγω στην Ζαχαριτσα μου:

Your love is like bad medicine,bad medicine is what I need,
Ooooo,shake it up,just like bad medicine......

η

Party rock is in the house tonight,everybody just have a good time,and we gon' make you
looose your minds,we just wanna se ya....Shake that!

επισης:

1) μωρη μουλαρα,αστο παγωτο μου μωρη!!!!!!!!
μιου...
καλα...γλειψε λιγο ακομα...

2)βρε χαζογατο,μπορεις να μου πεις γιατι τα αγορια ειναι τοοοοοοοοοοσο βλαμενα?
μιου(ολο απορια)
οχι?καλα μωλακι μου...οτι πειθ...

3)γατα,τα ξερω ολα!δεν με αγαπας αληθινα,με ''αγαπας'' μονο επειδη:
σου φτιαχνω λιχουδιες που ουτε που αγγιζεις,σε χτενιζω ,μου τρως το παγωτο και δεν σε κραζω,
σε αφηνω να με ξυπνας στις 3 το βραδυ για να σου κανω χαδακια,ποτε δεν μπορω να σου φωναξω και το ξερεις,
ειμαι ευκολος στοχος αν εχεις ''νευρακια'',σε αφηνω να με στριμωχνεις στην ακρη του κρεβατιου...κ.λ.π...
αλλα σεν με αγαπαθ θτα αληθειαθ...

Παράθεση

Greg House (Μανόλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greg House
Ο Μανόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Greg House έγραψε στις 03:13, 04-12-12:

Εγω με γριπη:
Ρε δοκτωρ ποτε θα βρεις την ιαση του γ.....ου του βηχα;
νιααααααααα (συντομααααα)

Εγω με πονοκεφαλο:
(πηγαινοντας στην κουζινα για ενα panadol ,να σου και ο γατος. Καθως λοιπον κατεβαζω το χαπι...)
χρρρ...
Τι με κοιτας ρε ,εσυ δεν κατεβαζεις ολοκληρα μπουκαλια βάικοντιν; Ενα ψωροπαναντολ σε πειραξε;
νιααααρρρρ!

Παιζει τον νονο σου στην τηλεοραση (βλ Hugh Laurie - House MD) Ή ωρα να δουμε κανενα επεισοδειο στο PC
νιαα
Ελα μην κανεις ετσι ,αφου τον ξερεις οτι σαν ιδιοφυΐα ειναι δυστροπος. θα σου παρει ομως λαμπαδα το Πασχα...
ρρρρρρρρρ
αραξε και βλεπε

Παράθεση

Βαγγέλης34 (Βαγγέλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βαγγέλης34
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Βαγγέλης34 γάτες...απλά λατρεία. έγραψε στις 17:39, 21-12-12:

με τις δικές μου έχω ολοκληρωμένους διάλογους στα ...γατίσια. με τη Μαρία πχ :
- Γουρουνιάου
-Μάου... γκρανιανκγ...
-Μουρουμάου...
-Μάουουουου... μουρρρρρρρ....
με τη Φιόνα :
-μιχι μιχι...
-νιιιιιιχ... μιχ...
-νιιιιχιιι...
-μιιιιιιιιι νιχ....

δεν ξέρω τι λέμε... τους απαντώ.... μου απαντάνε... άρα κάτι θα λέμε...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους