Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,423 εγγεγραμμένα μέλη και 718,430 μηνύματα σε 22,623 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 414 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο γατουλίνος μου έπεσε θύμα φόλας...

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 21:20, 18-01-13:

Ο γατούλης μου πέθανε την Παρασκευή από δηλητηρίαση...(δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες γιατί θα με πιάσουν τα κλάματα,το τραύμα είναι ακόμα φρέσκο).
Θα ήθελα να βρω αυτόν που το έκανε γιατί υπάρχουν πολλοί γατούληδες στην γειτονιά που έρχονταν και τους ταΐζαμε μα εξαφανίστηκαν μυστηριωδώς....Έχω βάσιμες υποψίες για πολλούς...Αλλά το θέμα είναι πως χρειάζομαι πολλές αποδείξεις...Διάβασα στο διαδίκτυο πως πρέπει να έχω τουλάχιστον μια φωτογραφία του ζώου και βεβαίωση γιατρού πως είναι δηλητηρίαση...ΜΑ!ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ!!!!Πήρα τηλέφωνο σε ένα νοσοκομείο και μόλις του περιέγραψα τα συμπτώματα κατευθείαν μου είπαν πως είναι φόλα!!!!
Έψαξα για στοιχεία και εκείνο το βράδυ τριγυρνούσε μόνο γύρω στο σπίτι οπότε οι ύποπτοι είναι εδώ γύρω!!!Επιπλέον,βρήκα άλλα γατάκια μου που σύχναζαν σε ένα σπίτι που αυτός δεν συμπαθεί τι γάτες...ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!Οπότε γιατί πήγαν εκεί...;;;Βρήκα βέβαια και μία θηλυκιά που κάθονταν δίπλα τους...Οπότε αν οι δικοί μου πήγαν για την θηλυκιά...η θηλυκιά πήγε για φαΐ...γιατί άλλο...Αυτός όμως ξαφνικά τον έπιασαν οι καλοψυχίες του...;;;;ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!Επίσης,αυτός έχει σχέσεις με φυτοφάρμακα,παρασιτοκτώνα κ.λ.π.Τον έχουμε δει πολλές φορές να ραντίζει με πολύ ισχυρά φάρμακα τα φυτά του!!!!Και ο γατούλης μου απλώς έκανε βόλτες εκεί...Μερικοί λένε ότι ο γάτος μου το έφαγε κατά λάθος...Μα για να το φάει θα έπρεπε να είναι επικαλυμμένο με κάτι(φαγητό)ΑΡΑ έγινε εκ προμελέτης!!!!Επίσης,αυτή την εποχή ραντίζουν μόνο ξινά(πορτοκαλιές,λεμονιές κ.λ.π.)ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗ ΑΥΛΗ ΤΟΥ!!!Οπότε δεν έχει δικαιολογία να ραντίσει...Και ούτως ή άλλως αυτό το φάρμακο βρωμάει πάρα πολύ!!!Αποκλείεται να φταίει ο γατούλης μου...!!!!
Ο άλλος ύποπτος είναι ένας άλλος γείτονας που ΠΟΤΕ δεν συμπαθούσε τις γάτες μου...Και ο γάτος μου πήγε μια-δυο φορές στην αυλή του...Έχει κίνητρο!!!
Προς το παρόν έχω καταστρώσει σχέδιο να στείλω μια φίλη μου που δεν την ξέρουν και να πάει σε διάφορα σπίτια(μεταξύ κι αυτά των υπόπτων)και να πει τάχα πως κάνει μια εργασία για την πανίδα της πόλης και να κάνει διάφορες ερωτήσεις...Προσπαθώ να επικοινωνήσω με έναν φίλο δικηγόρο να μου πει τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από μήνυση κατ' αγνώστων...

Συγγνώμη για το πολύ μπέρδεμα...όποιος γνωρίζει κάτι ή έχει καμία ιδέα τι μπορεί να γίνει ας μου πει!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lilian22111

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lilian22111
H lilian22111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H lilian22111 έγραψε στις 21:43, 18-01-13:

Λυπαμαι πολυ για τον γατουλη σου,ομως δεν θα βγαλεις ακρη.Το εχω παθει κι εγω πριν πολλα χρονια.Απο τοτε μονο μεσα στο σπιτι, καθολου στον κηπο και στη βεραντα μονο με εμενα . Το καλυτερο που μπορεις να κανεις κατα την γνωμη μου να βαλεις καποιον δικηγορο να τους απειλησει με μηνυση για να προλαβεις αλλα γατακια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 09:58, 19-01-13:

Δυστυχώς αν απειλήσω με μήνυση αυτούς που πιστεύω πως το έκαναν χωρίς αποδείξεις μπορεί να μπουν οι γονείς μου φυλακή(αφού είμαι ανήλικη).Γιατί μπορεί να κατηγορήσω κάποιον που να είναι αθώος!!!Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι μήνυση κατ' αγνώστων που σ' αυτή την περίπτωση πάνε χαμένα τα λεφτά γιατί φυσικάν δεν γίνεται τίποτα!!!
Πάντως,βοηθάει το γεγονός ότι ο γατούλης μου εκείνη την νύχτα ήταν εδώ γύρω...εεε;;;Αφού είναι κάπως λιγότεροι οι ύποπτοι...Αχ!Κάτι πρέπει να κάνω να τον βρω....

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 12:50, 27-12-13:

Διαβάζοντας το θέμα με την Νίνα μου άρεσε πολύ η ιδέα να γράψω κι εγώ κάτι για τον γατούλη μου τον Καφετούλη...

Μικρέ μου Καφετούλη,έχει περάσει ένας χρόνος που είσαι μακρυά μας...Ήμουν σίγουρη πως δεν μπορούσα να αντέξω τον χαμό σου,αλλά τελικά αυτό με έκανε να σκεφτώ πολλά!Πρώτα απ'όλα με έκανε πιο δυνατή(παρ'όλο που τώρα έχω ένα τεράστιο κενό στην καρδιά μου...)επίσης,τώρα είμαι αποφασισμένη πως θα υπερασπίζομαι όσο πάει κάθε ζωντανή ψυχούλα αυτού του πλανήτη απέναντι στην αδικία!!!Δεν σε έχω αφήσει ακόμα να φύγεις...κλαίω κάθε φορά που σκέφτομαι και προφέρω τ' όνομά σου,ίσως αυτός να είναι ένας λόγος που δεν με έχεις επισκεφτεί στα όνειρά μου να μου πεις πως είσαι ευτυχισμένος εκεί που βρίσκεσαι...Θα έδινα τα πάντα για να σε δω άλλη μια φορά έστω αν με γρατζούναγες...αν κι εσύ ποτέ δεν γρατζούναγες!!!Ήσουν η αφορμή για να καταλάβω πόσο σκληρός είναι ο κόσμος και πως πρέπει να είσαι κι εσύ σκληρός για να επιβιώσεις!!Θυμάμαι ακόμα τα πατουσάκια σου που ήταν κατάμαυρα...ήσουν τόσο διαφορετικός...κι αυτό με έκανε να σε λατρέψω ακόμα πιο πολύ!!!Σου γράφω νωρίς αυτό το μήνυμα γιατί την ημέρα που πέθανες δεν ξέρω αν θα έχω την δύναμη να το κάνω,παρά θα είμαι πάνω από τον τάφο σου και θα σου τραγουδάω,αυτό που πάντα μ' άρεσε να κάνω!!Σου είχα υποσχεθεί πως κάθε βράδυ θα σου έβαζα ένα τριαντάφυλλο πάνω από τον τάφο σου μέχρι η τριανταφυλλιά μου να να μην έχει άλλα...κι όντως έτσι εγινε..Σου υποσχέθηκα πως θα έβρισκα τον δολοφόνο σου...αλλά δεν μπόρεσα...Αν υπάρχει έστω και λίγη δικαιοσύνη αυτός θα πρέπει τώρα να περνάει τα πιο δύσκολα χρόνια της ζωής του και μετά να έχει έναν μοιραίο θάνατο...Περιττό να σου πω πως από τότε που πέθανες έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν υπάρχει θεός...
Ο Παναγιώτης κι ο Τάκης δεν άντεξαν την απώλεια και έφυγαν...ίσως να ευθύνομαι κι εγώ που ήμουν συνεχώς κλεισμένη στο δωμάτιό μου...Η μαμά μου είχε πείσει τον εαυτό της πως ήταν δυνατή,όμως την επόμενη μέρα που είδε το μαξιλάρι αδειανό την πήραν τα δάκρυα...Ο Πορτοκαλίνος έιχε πέσει σε κατάθλιψη και τον έπαιρνα αγκαλιά για να τον καθησυχάσω...γιατί έκλαιγε...κλαίγαμε μαζί!!!Όταν κάπως το αντιμετώπισε,κι οφείλω να ομολογήσω καλύτερα από 'μένα,πήγαινε πάνω από τον τάφο σου και κοιμόταν!!!Εύχομαι να είσαι ευτυχισμένος εκεί που είσαι τώρα,να μην μας ξεχάσεις γιατί εμείς δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους