Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,117 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κάτι τραγικό έγινε με το γατάκι μου και θέλω τη γνώμη σας

LadyPhantom (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LadyPhantom
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H LadyPhantom έγραψε στις 15:56, 10-01-16:

Γεια σας,ειχα ενα γατακι τον οσκαρ (το οποιο δεν ηταν δικο μου κατοικιδιο,δεν τον ειχα μεσα στο σπιτι γιατι οι γονεις μου δεν θελουν κατοικιδια και γενικα δεν συμπαθουν τα ζωα) πριν 2 μηνες και το συμπαθουσα πολυ ηταν πολυ καλο γατακι αλλα κατι εγινε μια μερα.Ο Οσκαρ δεν ετρωγε μονο απο εμενα ,ετρωγε και απο τα απεναντι σπιτια της γειτονιας και εκανε παρεα και με τον σκυλο ενος σπιτιου,ηταν τοσο αγαπημενοι τις περισσοτερες φορες αλλα καποιες φορες τον εγλειφε και εκεινος τον γρατσουνουσε [
Μια παρασκευη νομιζω τον νοεμβριο ξυπναω για να απλωσω τα ρουχα και βλεπω τον οσκαρ να ειναι ξαπλωμενος στον κηπο....στεναχωρηθηκα και στεναχωριεμαι ακομη δεν του αξιζε.... ηταν καλη γατουλα
Εγω σκεφτομαι πως εβαλαν κατι οι απεναντι γειτονες στο φαγητο (γιατι ετρωγε απο 2) τον δηλητηριασαν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ChazyChaz95
H ChazyChaz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ChazyChaz95 έγραψε στις 16:33, 10-01-16:

Δυστυχώς όταν τα γατιά και τα σκυλιά είναι έξω δεν μένουν μέσα στο σπίτι είμαι με τριμελές οι μέρες τους... Άσε μην το ψάχνεις υπάρχουν πόλλοιπόν κακοί άνθρωποι που δεν θέλουν καθόλου τα ζώα... ειδικά σε χωριά και σε περιοχές έξω από την πόλη με μονοκατοικίες που νομίζουν ότι ο δρόμος πέρα την αυλή τους όπου περπατάει η γάτα τους ανήκει... πολλοί τις ρίχνουν φόλες γιατί σκάβουν τον κήπο και κάνουν εκεί την ανάγκη τους. Άσε και εμείς στο χωριό μου τα ίδια είχαμε είχαμε πόσες γάτες στην γειτονιά και ξαφνικά το καλοκαίρι δεν υπήρχε ούτε μια μόνο που δεν ρίχναμε φόλες ήταν τόσο θρασητατοι που τις σκότωναν με τουφέκια... Τα ζώα μόνο μέσα στο σπίτι είναι προστάτευμενα μόνο έτσι μπορείς να είσαι σίγουρος ότι το αγαπημένο σου κατοικίδιο θα είναι ασφαλές

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LadyPhantom (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

H LadyPhantom έγραψε στις 17:23, 14-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από ChazyChaz95
Δυστυχώς όταν τα γατιά και τα σκυλιά είναι έξω δεν μένουν μέσα στο σπίτι είμαι με τριμελές οι μέρες τους... Άσε μην το ψάχνεις υπάρχουν πόλλοιπόν κακοί άνθρωποι που δεν θέλουν καθόλου τα ζώα... ειδικά σε χωριά και σε περιοχές έξω από την πόλη με μονοκατοικίες που νομίζουν ότι ο δρόμος πέρα την αυλή τους όπου περπατάει η γάτα τους ανήκει... πολλοί τις ρίχνουν φόλες γιατί σκάβουν τον κήπο και κάνουν εκεί την ανάγκη τους. Άσε και εμείς στο χωριό μου τα ίδια είχαμε είχαμε πόσες γάτες στην γειτονιά και ξαφνικά το καλοκαίρι δεν υπήρχε ούτε μια μόνο που δεν ρίχναμε φόλες ήταν τόσο θρασητατοι που τις σκότωναν με τουφέκια... Τα ζώα μόνο μέσα στο σπίτι είναι προστάτευμενα μόνο έτσι μπορείς να είσαι σίγουρος ότι το αγαπημένο σου κατοικίδιο θα είναι ασφαλές
Σε ευχαριστω που απαντησες! και εγω το ιδιο σκεφτηκα και μου το ελεγαν οι γονεις μου οτι το δηλητηριασαν το γατακι αμαν δεν του αξιζε γιατι; μου αρεσε να τη βλεπω να παιζει να περπαταει...τωρα δεν θα τη ξαναδω ποτε.. RIP οσκαρ..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

omorfoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη omorfoula
Ο omorfoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O omorfoula έγραψε στις 17:31, 15-01-16:

Καλησπέρα δυστυχώς σε επαρχία και χωριά τα ζώα δεν έχουν άξια είναι τπτ για τους περισσότερους όλοι λένε έλα μωρέ ένα ζώο ήταν και επειδή είχα μαζέψει και φρόντιζα κάποια όταν τα έχασα από φόλα και μου είπαν αυτό τους πήρε και τους σήκωσε...

Παράθεση

LadyPhantom (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

H LadyPhantom έγραψε στις 12:17, 17-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από omorfoula
Καλησπέρα δυστυχώς σε επαρχία και χωριά τα ζώα δεν έχουν άξια είναι τπτ για τους περισσότερους όλοι λένε έλα μωρέ ένα ζώο ήταν και επειδή είχα μαζέψει και φρόντιζα κάποια όταν τα έχασα από φόλα και μου είπαν αυτό τους πήρε και τους σήκωσε...
Βασικα σε πολη εγινε,στη λαρισα μενω Η γατούλα μου ήταν ένας άγγελος....πόσο θα μου λείψει

http://forum.mycat.gr/attachment.p...1&d=1453025704

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150912_142649.jpg
Εμφανίσεις:  88
Μέγεθος:  199,1 KB  
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 12:54, 17-01-16:

Λυπάμαι για την γατούλα αλλά ήταν αδέσποτη και αυτή είναι η ζωή των αδέσποτων,δυστυχώς.Τα ζώα μόνο μέσα στο σπίτι καταφέρνουν να επιβιώνουν.

Μην κολλάς όμως στη φόλα.
Μπορεί να έγλυψε ποντίκι δηλητηριασμένο,μπορεί να το χτύπησε αμάξι και να σύρθηκε μέχρι τον κήπο. Πολλά μπορεί να έχουν συμβεί.

Τα ζωάκια μέσα στο σπίτι,αλλιώς πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για τα χειρότερα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LadyPhantom (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

H LadyPhantom έγραψε στις 12:41, 18-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από CatLover09
Λυπάμαι για την γατούλα αλλά ήταν αδέσποτη και αυτή είναι η ζωή των αδέσποτων,δυστυχώς.Τα ζώα μόνο μέσα στο σπίτι καταφέρνουν να επιβιώνουν.

Μην κολλάς όμως στη φόλα.
Μπορεί να έγλυψε ποντίκι δηλητηριασμένο,μπορεί να το χτύπησε αμάξι και να σύρθηκε μέχρι τον κήπο. Πολλά μπορεί να έχουν συμβεί.

Τα ζωάκια μέσα στο σπίτι,αλλιώς πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για τα χειρότερα.
σ'ευχαριστω και εχεις απολυτο δικιο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 16:52, 18-01-16:

Λυπάμαι για το γατάκι σου αλλά χαίρομαι γιατί όσο σύντομη κι αν ήταν η ζωούλα του είχε εσένα να το φροντίζεις. Χαίρομαι επίσης που έχεις μια τόσο όμορφη ψυχή γιατί μια μέρα, όταν πια θα είσαι ανεξάρτητη, θα καταφέρεις να σώσεις ένα ή και περισσότερα γατάκια αφού είμαι σίγουρη πως θα υιοθετήσεις και θα ζούνε μαζί σου στο σπίτι καλή μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LadyPhantom (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

H LadyPhantom έγραψε στις 19:22, 20-01-16:

Αρχική Δημοσίευση από Selina Kyle
Λυπάμαι για το γατάκι σου αλλά χαίρομαι γιατί όσο σύντομη κι αν ήταν η ζωούλα του είχε εσένα να το φροντίζεις. Χαίρομαι επίσης που έχεις μια τόσο όμορφη ψυχή γιατί μια μέρα, όταν πια θα είσαι ανεξάρτητη, θα καταφέρεις να σώσεις ένα ή και περισσότερα γατάκια αφού είμαι σίγουρη πως θα υιοθετήσεις και θα ζούνε μαζί σου στο σπίτι καλή μου
Ναι...ηταν τοσο καλη και γλυκια δεν της αξιζε αυτο... μακαρι να μπορουσα να τη κρατησω μεσα στο σπιτι αλλα μια μερα μαλλον θα αποκτησω και εγω μια γατουλα δικια μου

Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 00:05, 23-01-16:

δυστυχως τα αδεσποτακια τα παθαινουν ολα αυτα... και πολλες φορες ακομα χειροτερα... σου ευχομαι γρηγορα να ζησεις με ενα δικο σου γατακι και θα δεις τοτε οτι δεν θα παθει τιποτα γιατι θα εχει εσενα να το προσεχεις!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Θέλω γνώμη για ένα εκτροφείο - Από lili.
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-04-11 στις 01:24.
    • Θέλω την γνώμη σας! - Από Nikos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-03-11 στις 02:44.
    • Θέλω τη γνώμη σας για τον γκριζούλη - Από evaki
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-10 στις 18:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους