Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,463 εγγεγραμμένα μέλη και 718,465 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 363 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

SOS!! Μικρό γατάκι δεν τρώει κι έχει κλειστό ματάκι

korin(kittycat)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη korin(kittycat)
Ο korin(kittycat) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O korin(kittycat) έγραψε στις 08:13, 11-04-12:

Καλησπέρα!!! Είμαι 12 χρονών και χθες υιοθέτησα ένα γατάκι που βρήκα παρατημένο στο μπαλκόνι του σπιτιού μου. Την 1η μέρα όλα πήγαιναν μια χαρά όμως την επόμενη το γατάκι δεν ήθελε να φάει. Δύο άλλα προβήματα που με απασχολούν είναι ότι αυτές τις δύο μέρες δεν έχει κάνει καμιά από τις ανάγκες του και το άλλο ότι το ένα ματάκι του είναι κλειστό. Δεν ξέρω αν είναι τσίμπλα ή αν δεν έχει ματάκι. Σας παρακαλώ βοηθήστε με να μάθω τι συνέβη.
Ευχαριστώ σε όποιο το διαβάσει και μου απαντήσει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Selina Kyle : 11-04-12 στις 10:09. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elli-anna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elli-anna
H elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (30 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H elli-anna έγραψε στις 11:13, 11-04-12:

γεια.οσο αναφορα το ματακι εχω βιωσει και εγω παρομοιο περιστατικο.αυτο που εκανα ειναι να παρω ΧΛΙΑΡΟ ΧΑΜΟΜΙΛΙ και να βουτηξω ενα κομματι βαμβακι μεσα σε αυτο.περασε το πανω απο το ματι του 4-5 φορες και αν προκειται για τσιμπλες θα μαλακωσουν και θα βγουν.Μια αλλη φορα που ειχα κατι γατακια που γεννηθηκαν σε ενα σκοτεινο μερος αντιμετωπιζαν σοβαρο προβλημα με τα ματια τους.εκει η διαδικασι καθαρισμου με το χαμομιλι δεν ηταν αρκετη και αγορασα μια ειδικη κρεμα που μου συνεστησε ο κτηνιατρος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 11:23, 11-04-12:

Korin(Kittycat) καλοσώρισες στο My cat
Δεν είναι κακό να δοκιμάσεις αυτό που σου συστήνει η elianna, εξάλλου το χαμομήλι είναι αγνό.. όμως αυτό που πρέπει να κάνεις το συντομότερο δυνατόν, σαν υπεύθυνη γατομανούλα, είναι να πάρεις το μωράκι σου στο κτηνίατρο. Εκείνος θα σου πει πόσων μηνών είναι ακριβώς, θα το εξετάσει, θα το αποπαρασιτώσει, θα το εμβολιάσει αν είναι στην κατάλληλη ηλικία, θα σου δώσει την κατάλληλη αγωγή για το ματάκι του (αν χρειάζεται) και θα σου πει τι θα πρέπει να τρώει.
Ότι κι αν σου πούμε εμείς, σαν απλοί χρήστες ενός φόρουμ, δεν θα είναι ποτέ αρκετό γιατί δεν είμαστε κτηνίατροι,δεν έχουμε σπουδάσει. Είναι ένα ζωντανό πλασματάκι που έχεις στα χέρια σου. Και είμαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς.
Να ξέρεις ότι η συντήρηση μιας γατούλας δεν είναι ιδιαίτερα ακριβή και όταν μπουν τα πράγματα σε μια σειρά η επίσκεψή σας στον κτηνίατρο θα γίνεται μια φορά τον χρόνο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gandalfthegrey (γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalfthegrey
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (θα ηταν πολλες αλλα δεν με αφηναν μικρο έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O gandalfthegrey hello έγραψε στις 13:39, 11-04-12:

κανε τα γυκα ματακια στους δικους να σε βοηθησουν να το πας στον κτηνιατρο ειναι πολυ σημαντικό...και να εισαι σιγουρη θα το λατρεψουν με τον καιρο ολοι....
αλλιως υπαρχει γαλατακι για γατες μονο χωρις λακτοζη και τροφες για μωρα.... το γατακι σου χρειαζετε αμεσα βοηθεια ομως!

Παράθεση

chatte_blanche (Ραφαέλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chatte_blanche
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H chatte_blanche έγραψε στις 01:19, 12-04-12:

Το έχει εξετάσει ποτέ κτηνίατρος?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το ματάκι κλειστό - Από sabbas
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-19 στις 22:27.
    • Επίμονα κλειστό ματάκι - Από lipstick
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-11-13 στις 20:38.
    • Τι έχει το γατάκι με το θολό ματάκι; - Από afrooo
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-07 στις 11:39.
    • Κλειστό ματάκι - Από fearsomefox
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-06-07 στις 10:38.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους