Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,299 εγγεγραμμένα μέλη και 718,358 μηνύματα σε 22,594 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 122 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Παράλυση στις γάτες μου

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη filakas
Ο filakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O filakas έγραψε στις 15:54, 17-01-18:

Γειά σας, κοντευω να τρελαθω ξυπνησα προχθες το πρωι και βλεπω την μια γατα μου να καθεται στο πατωμα χωρις να αντιδρα και τα ποδια της να εχουν παραλυση
Γρηγορα στον πανικο μου την πηγα στον κτηνιατρο και διαπιστωσε εκτος την παραλυση η οραση της σχεδον χαθηκε και μου ειπε η επαθε εγκεφαλικο η ειναι χτυπημα στο κεφαλι.Την εκανε μια ενεση κορτιζονης και μου εδωσε χαπια κορτιζονη για να συνεχισει την θεραπεια.Το ιδιο βραδυ ανεκτησε την οραση της και εφαγε κανονικα αλλα η παραλυση παραμενει. Μεχρι τωρα βρισκεται στην ιδια κατασταση αλλα το δευτερο σοκ ειναι οτι τωρα τα ιδια συμπτωματα εμφανισε και η αδερφη της.Τον πηρα τηλ και μου ειπε το πιο πιθανο να ειναι καποιος ιος αλλα δεν μπορει να διαγνωστει ουτε υπαρχει θεραπεια σε τετοιες περιπτωσεις.
Αυτο που φοβαμαι ειναι η επιδημια μην γεμισω με παραλυτες γατες
Να συμπληρωσω οτι δεν βγηκαν ποτε απο το σπιτι , οι γατες αυτες ηταν τεσσερις οι αλλες δυο πεθαναν μικρες πριν 6 μηνες και η μια ειχε και εκεινη παραλυση στο τελος αφου στην αρχη εκδηλωνε φοβο και κρυβοταν.Να πω επισης οτι υπαρχει επιδημια γριπης στις γατες μου τις άλλες αλλα οι συγκεκριμενες που αρωστησαν τωρα δεν εχουν συμπτωματα γριπης.Απο οτι εψαξα στο ιντερνετ δεν βρηκα καποια νοσο ανάλογη οσο αφορα την παραλυση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 16:32, 17-01-18:

Κάποιο γεννετικό πρόβλημα μήπως?Αφού και οι άλλες είχαν πριν πεθάνουν παράλυση...
Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι σχετικό,καλό όμως είναι να ρωτήσεις κι άλλο γιατρό .Εύχομαι να είναι περαστικό.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 17:30, 17-01-18:

Και ετυχε συμπτωση να αρωστησουν μαζι και οι δυο ?Αν παραμεινουν δυο..
Αλλος γιατρος θα μου πει να κανουμε εξετασεις των εξετασεων για μαγνητικες και αν υπαρχει κατι εδω.Αν ημουν ευκαταστατος θα το εψαχνα μεχρι τελους ομως ειμαι και ανεργος.Θα επρεπε σε μια σωστη κοινωνια να υπαρχουν τουλαχιστον δημοτικα ιατρεια που να ειναι οργανωμενα

Τι ακρη να βγαλουμε στην κολαση που ζουμε, φτιάξαμε τσιμεντενιες παγιδες και καταστρεψαμε τα ζωα, η πόλη ειναι εντελως αφυσικη ειδικα για τις γατες.Πρεπει να παρω την αποφαση να τα αμολησω στην φυση , στην πόλη ή απο αυτοκινητο θα πεθανουν η απο μυστηριες αρωστιες...
Τα εχω δει ολα, εφαγα πολυ φρικη για χρονια, εφτασα στα ορια μου
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 18:51, 17-01-18:

Τα ίδια συναισθήματα τρέφουμε όλοι εδώ μέσα.δυστυχώς όμως κάποια πράγματα ούτε διορθώνονται ,ούτε καλυτερεύουν.
Μακάρι να μπορούσαμε να σώσουμε τα ζώα όλου του κόσμου αλλά οι δυνατότητες λίγες.
Προσπάθησε να τις κάνεις λίγο μασάζ στα ποδαράκια και στη σπονδυλική στήλη κοντά στη βάση της ουράς.Είχα δει ένα βιντεάκι που μ'αυτό τον τρόπο το γατάκι συνήλθε.Εύχομαι κάτι ανάλογο να συμβεί και σε σένα.Και κοίτα ,μη σε παίρνει από κάτω ποτέ δεν ξέρεις τι ξημερώνει αύριο.
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 19:29, 17-01-18:

Καλησπέρα, δε μου φαίνεται απίθανο να πρόκειται για κάποιον ιό εφόσον εμφάνισε παρόμοια συμπτώματα και η άλλη γάτα σου..Προφανώς και είναι δύσκολο να εντοπιστεί ο ιός, αλλά δεν σου συνέστησε κάποια αντιβίωση ο γιατρός πέρα από την κορτιζόνη ;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 909 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 19:38, 17-01-18:

Καλησπέρα... Καταρχήν να ρωτήσω οι γάτες σου είναι εμβολιασμενε μιας και αναφέρεις πως υπάρχει επιδημία γρίπης στις γάτες σου... Ποια είναι η ηλικία τους?
Επειδή τον πρώτο μου - λατρεμένο γάτο - αναγκάστηκα και τον κοιμήσα τον Ιούνιο 2017 θα σου πω πως ξεκίνησε με περίπου τα ίδια συμπτώματα.. Πρώτα έκανε διάρροια σε βαθμό κάποιες φορές που του έφευγαν πριν προλάβει να πάει στην άμμο. Μετά τον έπιασε μια κρίση επιληψίας... Ξεκινήσαμε και εμείς με κορτιζόνη, στην αρχή αντέδρασε μετά από από κάποιες μέρες άρχισε σαν να παραλύει... Δεν μπορούσε να περπατήσει καλά, κουτουλαγε στους τοίχους και τα ντουλάπια, δεν μπορούσε να φάει καλά καλά... Οι γιατροι του έκαναν αιματολογικες , βιοχημικες, εξετάσεις για τα λοίμωδη, ακτινογραφιες... ΌΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΆ.. οι εξετάσεις ΟΛΕΣ ΤΈΛΕΙΕΣ.... όμως εκεί που αναθαρρευε παρελυε τελείως, έπεφτε σαν σε κώμα για τρεις μέρες...και οι 3 γιατροί που τον είδαν Μου είπαν για νευρολογικο πρόβλημα, για όγκο στον εγκέφαλο ή βλάβη στον νωτιαιο μυελό... Αυτή η κατάσταση, παράλυση εντελώς, κώμα αν και έπαιρνε κορτιζόνη και μετά συνέρχονται λίγο συνεχίστηκε για πάνω από 1 μήνα... Στο τέλος είχε χάσει και την όραση του!!! Εγώ δυστυχώς δεν είχα τη δυνατότητα να του κάνω μαγνητική για να δω τι έχει και να τον σώσω ίσως... Εδώ στο νησί που μένω δεν ΥΠΆΡΧΟΥΝ... Αλλιώς ίσως και να ζούσε τώρα.. Μεχρι και στο εξωτερικό ρώτησα... Τελικά αφού τον έχασα είμαι πεπεισμένη ότι μάλλον τον είχε χτυπήσει άσηπτη μηνιγγίτιδα!!! Κάποιος ιός από μωρό ή κάποιο παράσιτο είχε εγκατασταθεί και ίσως κάποιο χτύπημα τον ενεργοποίησε...(και όμως 2 μέρες περίπου πριν ξεκινήσουν τα συμπτώματα είχε κάπου χτυπήσει, γιατί πήγε να σκαρφαλώσει κάπου και έπεσε, όμως δεν είχε κάποιο χτύπημα φανερό!) Μην με ρωτήσεις πως... Γιατρός δεν είμαι και δε ξέρω... Ψάξτο γιατί η ΜΗΝΙΓΓΊΤΙΔΑ εχει τέτοια συμπτώματα... Ρώτα τους γιατρούς για αυτό...και κάνε εξετάσεις και γιαυτό!!!! Και κάνε ότι μπορείς για να το σώσεις αυτό και τα αδέλφια του... Καλή δύναμη γιατί θέλει πολύ υπομονή και δύναμη να βλέπεις το ζώο σου σε τέτοια κατασταση
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitradra : 17-01-18 στις 19:49.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 22:19, 17-01-18:

Ευχαριστώ για τις απαντησεις, ο γιατρος δεν μου εδωσε καποια αντιβιωση τουλαχιστον ακομα για την παραλυση , τα συγκεκριμενα δεν ειναι εμβολιασμενα επειδη σχεδον γενηθηκαν με την γριπη τα ειχα παει στο γιατρο το καλοκαιρι επειδη ειχαν βηχα και μου εδωσε ενα νεο φαρμακο το xeden αλλα μου ειπε οτι δεν εχει νοημα να εμβολιαστουν για την γριπη στην κατασταση που ηταν, ο βηχας εφυγε και τους τελευταιους μηνες δεν ειχαν συμπτωματα γριπης.
Η ηλικια τους ειναι περιπου 1 χρονων , νομιζω ειναι ακομα ευαλωτες σ αυτη την ηλικια οι γατες
Για την μηνιγγιτιδα θα το ψαξω αν υπαρχει καποια σχεση
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 909 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 07:29, 18-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από roccohooshie
δεν σου συνέστησε κάποια αντιβίωση ο γιατρός πέρα από την κορτιζόνη ;
Καλημέρα... Ναι αντιβίωση και σε μένα δεν είχε προτείνει κανένας από τους γιατρούς.. Κορτιζόνη μόνο.. Δε ξέρω αν σε νευρολογικο πρόβλημα ή αντιβίωση κάνει κατι.. Αυτό μόνο ο γιατρός που είναι ειδικός γνωρίζει.

Και ο δικός μου γάτος που τον έχασα είχε κλείσει τον 1 χρόνο όταν παρουσίασε τα συμπτώματα που έγραψα.. Και είχε τη γρίπη όταν το πήρα μωράκι σε βαθμό τέτοιο που πρόλαβα στο τσακ την πνευμονία!!! Δε ξέρω αν και τα δύο περιστατικά - του δικού σου και του δικού μου - έχουν σχέση μεταξύ τους (ίσως ναι ίσως και όχι) κάνε όμως ότι μπορείς μήπως και το ξεπεράσει... Πάρε και δεύτερη και τρίτη γνώμη.. Μην αρκεστείς σε έναν μόνο γιατρό.. Ενημέρωνε μας για την κατάσταση του γάτου σου και εύχομαι ολόψυχα να το ξεπεράσει και να γίνει καλα
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 12:48, 18-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από dimitradra
Καλημέρα... Ναι αντιβίωση και σε μένα δεν είχε προτείνει κανένας από τους γιατρούς.. Κορτιζόνη μόνο.. Δε ξέρω αν σε νευρολογικο πρόβλημα ή αντιβίωση κάνει κατι.. Αυτό μόνο ο γιατρός που είναι ειδικός γνωρίζει.
Καλημέρα φίλη μου, ναι αν το "νευρολογικό" πρόβλημα οφείλεται σε κάποιον ιο, τότε πιθανώς να βοηθήσει η αντιβίωση. Προφανώς μόνο ένας γιατρός μπορεί να γνωρίζει ακριβώς, και μάλιστα σε τέτοιες σοβαρές περιπτώσεις επιβάλλεται, αν υπάρχει η δυνατότητα, να μην μένουμε σε μία γνώμη, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εδώ απλώς καταθέτουμε τις εμπειρίες μας, προσπαθώντας να βοηθήσουμε, αλλά όχι ως ειδικοί..Έχει τύχει και σε μία δική μου γάτα να παρουσιάσει παρόμοια συμπτώματα παλαιότερα και έπειτα από πολύ ψάξιμο και ταλαιπωρία το ξεπέρασε με μία συγκεκριμένη αντιβίωση, που πήρε για αρκετά μεγάλο μάλιστα διάστημα...Τώρα μετά από πολύ καιρό είναι περδίκι, της έχει μείνει ωστόσο ένα ανεπαίσθητο πρόβλημα στα πίσω ποδαράκια, του τύπου να μην μπορεί να κάνει μεγάλα άλματα, αλλά ως εκεί
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 13:46, 19-01-18:

Γεια σας τα νεα θα ελεγα ειναι καλυτερα, η πρωτη γατα που εχει το μεγαλυτερο προβλημα εμφανιζει μια μικρη βελτιωση τρωει κανονικα και πινει και αρχιζει να κουναει λιγο τα μπροστινα ποδια.
Οι υπολοιπες αισθησεις της ειναι πολυ καλες.
Βεβαια παραμενει ξαπλωμενη δεν μπορει ακομα να σταθει στα ποδια της
Η αδερφη της που εχει το μικροτερο προβλημα ειναι σε κατασταση σταθερη ισως μια μικρη βελτιωση και σ αυτην, εξακουλουθει ομως να εχει ασταθεια στα πισω ποδια της.
Τις δινω την κορτιζονη και βιταμινη σε παστα.Μεχρι στιγμης δεν εχουμε αλλο κρουσμα ειμαι ομως επιφυλακτικος ακομα.
Η αιτία παραμενει μυστηριο ακομα.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 16:50, 19-01-18:

Καλησπέρα... Ευχάριστα τα νέα για τις γάτες σου. Αυτό σημαίνει πως ανταποκρίνονται θετικά στην κορτιζόνη. Ο γιατρός τι είπε? Πόσο θα κρατήσει η θεραπεία? Πήρες και μια δεύτερη γνώμη αλήθεια? Εξετάσεις κάνατε? Και αν ναι τι είδους? Αιματολογικες? Βιοχημικες? Για τα λοιμωδη νοσήματα κανατε(aids γάτας, λευχαιμία, λοιμωδη περιτονιτιδα) για να αποκλειστεί ότι το πρόβλημα προέρχεται ίσως από εκεί? Κράτα μας ενήμερους και εύχομαι κάθε μέρα οι γάτες σου να είναι όλο και καλύτερα στην υγεία τους
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 17:18, 19-01-18:

Συνέχισε όπως σου είπε ο γιατρός και σου εύχομαι καλή συνέχεια και σε σένα και στις γατούλες.
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 01:58, 20-01-18:

Ευχαριστω , εξετασεις αιματολογικες δεν καναμε δεν μου σηστησε ο γιατρος,για σιγουρια του ειπα να τα δωσω και αντιβιωση εαν ειναι απλος ιος.
Δυστηχως δεν πηρα δευτερη γνωμη τουλαχιστον ακομη.
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 14:00, 20-01-18:

Όταν του είπες για αντιβίωση τι σου απάντησε?'Οχι? Αν είπε όχι κάτι θα ξέρει αφού τα είδε τα ζώα.Αν θέλεις να σιγουρευτείς μπορείς να τον ξαναπάρεις και να τον ενημερώσεις για την εξέλιξη.
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 19:11, 21-02-18:

Επανερχομαι με το θεμα, μετα απο ενα μηνα η γατα μου η πρωτη που ηταν σχεδον τελειως παραλυτη αρχιζει να κανει τα πρωτα της βηματα, το κακο ειναι οτι ειναι εγκυος (αν και ο γιατρος μου ειπε οτι με τοση κορτιζονη που πηρε επρεπε να ειχε αποβαλει )
και αυτο την εχει αδυνατισει αρκετα αν και τρωει κανονικα, το αγχος τωρα ειναι να περασει ομαλα και αυτη την φαση της γεννας, τα γατακια φυσικα πολυ δυσκολα να επιβιωσουν αν γενηθουν ζωντανα
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 19:30, 21-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από filakas
Επανερχομαι με το θεμα, μετα απο ενα μηνα η γατα μου η πρωτη που ηταν σχεδον τελειως παραλυτη αρχιζει να κανει τα πρωτα της βηματα, το κακο ειναι οτι ειναι εγκυος (αν και ο γιατρος μου ειπε οτι με τοση κορτιζονη που πηρε επρεπε να ειχε αποβαλει )
και αυτο την εχει αδυνατισει αρκετα αν και τρωει κανονικα, το αγχος τωρα ειναι να περασει ομαλα και αυτη την φαση της γεννας, τα γατακια φυσικα πολυ δυσκολα να επιβιωσουν αν γενηθουν ζωντανα
Καλησπέρα.... Είναι πάρα πολύ ευχάριστο που η γατούλα έχει αρχίσει να κάνει πάλι βηματάκια... Αυτό είναι αισιόδοξο και δείχνει πως είχε ανταπόκριση στη θεραπεία που έδωσε ο γιατρός... Συνεχίζει ακόμη αλήθεια ή θεραπεία της και αν ναι για πόσο διάστημα ακόμη? Θα μπορούσες από μεριά σου να της δίνεις κάποια βιταμίνη συμπλέγματος b... Όταν χειρουργηθηκε ο Ραμόν - το τρίποδακι που έχω - ο κτηνίατρος μου έδωσε την nutri-vit plus vitamine energiser για να δυναμώσει.... 1/4κουταλακι του γλυκού κάθε μέρα για ένα μήνα του εδινα (μάλιστα μου είχε πει πως μπορώ να δίνω και στις άλλες μου γάτες)... Κακό σίγουρα δε θα της κάνει.. Ρώτα και το γιατρό σου....
Για την εγκυμοσύνη τι σου είπε? Είναι επικίνδυνο για τη γατούλα στην κατάσταση της? Λογικά τα μωρά θα γεννηθούν νεκρα... Δε φαινόταν ότι ήταν έγκυος νωρίτερα? Μήπως λόγω της εγκυμοσύνης προήλθε η παράλυση? Εύχομαι καλή ανάρρωση στη μικρούλα.. Κράτα μας ενήμερους για την κατάσταση της... Τα αδελφάκια της πως είναι?
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 20:23, 21-02-18:

Χαίρομαι που άρχισε να περπατά αλλά η εγκυμοσύνη με προβληματίζει.Τι λέει ο γιατρός ,μήπως την καταβάλει πολύ?
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 01:24, 22-02-18:

Εμενα με ανυσηχει πολυ η εγκυμοσυνη, ο γιατρος μου λεει αφου ενεργειται η γατα κανονικα θα μπορει να γενησει, τιποτα αλλο δεν μπορει να πει, βιταμινες εχει παρει αρκετα δινω την nutriforce και nutriplus
Μπορει να της μετεδωσε ο αρσενικος την αρωστια , τον χασαμε δυστηχως απο μολυνση απο δαγκωμα αλλου αρσενικου αν ηταν τελικα αυτη η αιτια, αν και του εδινα αντιβιωση δεν ειχε αποτελεσμα
Η αδερφη της ειναι καλα θα ελεγα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη filakas : 22-02-18 στις 01:33.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,650 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 02:18, 22-02-18:

Συνέχισε να την φροντίζεις με το σωστό τρόπο και πιστεύω όλα θα πάνε καλά, αφού κι ο γιατρός είναι καθησυχαστικός σχετικά με τη γέννα.

Παράλληλα να την παρακολουθείς περισσότερο όσο διάστημα βρίσκεται σε κατάσταση εγκυμοσύνης, για την πιθανότητα που γεννήσει πρόωρα.
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O filakas έγραψε στις 20:03, 23-03-18:

Η γατα μου τελικα γενησε εκανε εξι γατακια τα οποια τελικα αυτα δεν επιβιωσαν αλλα η γατα μου ειναι ενταξει οπως δειχνει , ξαλαφρωσε απο την εγκυμοσυνη και περπαταει πιο ανετα , το κακο ειναι οτι πηγαινει στα μωρα της αλλης γατας και τα θηλαζει και δεν ξεκολαει απο εκει, ελπιζω σε 2-3 εβδομαδες οταν θα αρχισουν να τρωνε αν επιβιωσουν και αυτα λογο της γριπης που την κληρονομησαν απο την μανα τους να ξεκοψει η Μιμικα μου απο αυτα και να παρει τα κιλα που χρειαζεται.Η πιο δυσκολη φαση ξεπεραστηκε και αυτο εχει σημασια και η ζωη συνεχιζεται με ολα τα προβληματα της.Αυτά.Ευχαριστώ.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,650 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:07, 23-03-18:

Όπως είπες, σημασία έχει οτι η πιο δύσκολη φάση ξεπεράστηκε.
Από δω και πέρα και με λίγη προσοχή, είναι ζήτημα χρόνου να αρχίσει να βάζει και το βάρος που χρειάζεται και γενικά πιστεύω οτι η γατούλα θα τα πάει μια χαρά.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 22:41, 23-03-18:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τη γατούλα και για να νεογέννητα γατάκια της άλλης γάτας και να ξεπεράσουν όλα τα προβλήματα τους
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αλλεργία στις γάτες - Από Bhaal
      Το θέμα έχει λάβει 188 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-17 στις 21:17.
    • Η ομιλία στις γάτες - Από anthoulaki
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-05-10 στις 01:10.
    • Leishmania στις γάτες; - Από nikos_x
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-08-09 στις 18:41.
    • Στις γάτες με θαυμασμό!!! - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-06 στις 11:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους