Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,300 εγγεγραμμένα μέλη και 718,361 μηνύματα σε 22,597 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 151 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα...

xaroula

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xaroula
H xaroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλες...ολες αδεσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H xaroula έγραψε στις 12:24, 29-08-07:

Παιδια εχω ενα προβλημα...με τους γειτονες.Οι γειτονες μου(τουλαχιστον με αυτους που επικοινωνουν τα μπαλκονια μου)δεν ειναι φιλοζωοι και εχουν προβλημα με τις γατες μου(που ειναι 4)και πριν περιπου εναν μηνα περασε μια γατα στο διπλανο μπαλκονι χωρις να το καταλαβω εγω και ηρθαν και μου γκρηνιαζανε...Την επομενη εβαλα εμποδιο και ετσι εκει δεν ξαναπηγαν.Εχω ομως και αλλο ενα μικρο μπαλκονακι κουζινας 1επι1 τργ.μετρο(επικοινωνει και αυτο με αλλους γειτονες) που δεν το χα περιφραξει και καταλαθος το χα ξεχασει ανοιχτο μια απο τις τελευταιες μερες επειδη μαγειρευα.Σε καποια φαση ακουω να μου χτυπανε το κουδουνι μανιασμενα(εγω εκεινην την ωρα ειμουνα ακαταλληλα ντυμενη για να ανοιξω)και τρομαξα και δεν ανοιξα.Πηγα αθορυβα στην πορτα και ακουσα ενα γατακι να κλαιει απελπισμενα(φαινεται ο τυπος που το χε πιασει να χε τα νευρα του και να το ποναγε)Επειδη δεν με βρηκε μου το ξαναφησε στο μπαλκονι σωο.Μετα αγορασα πλεγμα για εκει.Φοβαμαι ομως μετα απο ολα αυτα μηπως μου πουν να αποχωριστω τουλαχιστον 2 η ολες τις γατες μου....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 12:41, 29-08-07:

ολες δεν μπορουν να σου το πουν γιατι δικαιουσε απο το νομο 2 ζωακια σε διαμερισμα.
τωρα για τις αλλες 2 ,που ξερουν ποσες εχεις??αφου εβαλες πλεγμα δεν θα ξαναεχουν προβλημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 14:19, 29-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από xaroula
Παιδια εχω ενα προβλημα...με τους γειτονες.Σε καποια φαση ακουω να μου χτυπανε το κουδουνι μανιασμενα(εγω εκεινην την ωρα ειμουνα ακαταλληλα ντυμενη για να ανοιξω) και τρομαξα και δεν ανοιξα. Πηγα αθορυβα στην πορτα και ακουσα ενα γατακι να κλαιει απελπισμενα(φαινεται ο τυπος που το χε πιασει να χε τα νευρα του και να το ποναγε)
Από την περιγραφή που κάνεις εγω καταλαβαίνω το εξής: Οι γείτονες ενοχλούνται που πηγαίνουν οι γάτες σου στο μπαλκόνι τους.
Κάποιος γείτονας βρίσκει το γατάκι σου που ξέφυγε στο μπαλκόνι του και σου το φέρνει πίσω.
Το γατάκι είναι τρομαγμένο μάλλον επειδή βρίσκεται σε ξένο χώρο και φωνάζει.

Η γνώμη μου είναι να προσέχεις να μην πηγαινουν οι γάτες στα άλλα μπαλκόνια και να είσαι ευγενική με τους γείτονες και όχι να τους φοβάσαι.
Εάν ήταν μη φιλόζωοι και εχθρικοί πιθανότατα δεν θα σου είχαν φέρει πίσω το γατάκι.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 14:42, 29-08-07:

Συμφωνώ με την Ισμήνη.
Απλά φρόντισε να κλείσεις καλά με πλέγμα τα μπαλκόνια και να εισαι λίγ οφιλική με τους γείτονες. Αν δεν τους ενοχλούν κατά κανένα τρόπο, γιατί να στην πουν;;
Απλά πρόσεχε μην προκαλείς κι εσύ.

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 14:51, 29-08-07:

Γνώμη μου, να μην κυκλοφορούν τα γατιά στα μπαλκόνια. Εγκυμονούν πολλοί κίνδυνοι. Μπορέι κάποια μέρα να σου φύγουν. Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά και εμεί ςείχαμε τους γατούληδες σε μπαλκόνι ώσπου μια μέρα μας έπεσε ο Νααμάν από τον 4ο και από τότε μόνο στο σπίτι μέσα τους έχουμε. Είναι αίλουροι και κάνουν πολλά πράγματα.

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 14:55, 29-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από ilovecats
Γνώμη μου, να μην κυκλοφορούν τα γατιά στα μπαλκόνια. Εγκυμονούν πολλοί κίνδυνοι. Μπορέι κάποια μέρα να σου φύγουν. Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά και εμεί ςείχαμε τους γατούληδες σε μπαλκόνι ώσπου μια μέρα μας έπεσε ο Νααμάν από τον 4ο και από τότε μόνο στο σπίτι μέσα τους έχουμε. Είναι αίλουροι και κάνουν πολλά πράγματα.
Εδω εχει θιγει το θέμα "μπαλκόνι".

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 18:17, 29-08-07:

Βαλε προστατευτικο να μην περνανε τα γατακια και θα προτεινα να βαλεις κι ενα κομματι υφασμα τεντας (εστω καρφωμενο) καθετα, ωστε να μην εχουν και ορατοτητα οι γειτονες.
Ποια 4 γατακια, δυο μονο εχεις ;;;

Παράθεση

xaroula

Δραστήριο Μέλος

H xaroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλες...ολες αδεσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H xaroula έγραψε στις 22:15, 29-08-07:

Το γατακι Ισμινη το ειχε γραπωσει και αυτο εκλαιγε(κατουρηθηκε επισεις) και αυτος χτυπουσε μανιασμενα το κουδουνι πολλες φορες.Εγω οταν το συκωνω πανω δεν κλαιει.Ηταν απο τα λιγα πρωινα που ελοιπε ο φιλος μου και μονη μου το θεμα"εξωργισμενος γειτονας"δεν θα το αντεχα.Τα γατακια δεν μενουν στο μπαλκονι κοιμουνται μεσα αλλα αφηνω χαραμαδα για την αμμο τους που ειναι εξω(δεν γινεται να ναι μεσα διοτι μυριζει πολυ ασχημα,4 γατες ειναι αυτες,την καθαριζω καθε μερα και ειναι κλειστη με φιλτρο,αλλα παλι μυριζουν)Οταν εθιξα τον αριθμο τους υπονοησα οτι μπορουν να γνωριζου το επιτρεπομενο οριο των γατιων μεσα σε ενα σπιτι και να μου την μπουνε.Τωρα τα μπαλκονια ειναι καλλημενα και δεν μπορουνε να πανε πουθενα αλλα εχω ακουσει την ωρα που καθαριζω την αμμο τους απο τον 2ο(εγω ειμαι στον 3ο)"σας βρωμαει κατι?και χθες μου βρωμαγε παλι για λιγο και μετα σταματησε"δεν θα θελα λοιπον να ανακαλυψουν οτι η μυρωδια προερχεται απο την αμμο τους καθε φορα που την αλλαζω.Τα γατια τα εχουν δει σιγουρα διοτι ολα τα μπαλκονια ειναι σχεδον κολλημενα το ενα πανω στο αλλο.

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 00:57, 30-08-07:

Να δοκιμαζες αλλη αμμο; Εγω στο δωματιομε 3 γατακια δεν μπορω να πω πως εχω προβλημα. Μπορει να ειμαι αναισθητη Η να μη με πειραζει.... Εγω παντως θα επεμενα πως εχω μονο 2 και τα αλλα ηταν μονο για λιγες μερες σπιτι.... Αλλα εφυγαν

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 02:07, 30-08-07:

Εννοείται πως περιορίζεται η ελευθερία του ζώου όταν δεν το βγάζεις καθόλου έξω... Ελπίζω και εύχομαι ποτέ μα ποτέ σας να μην ζήσετε κάτι τέτοιο παρόμοιο με την ιστορία του Νααμάν... Έχει περάσει πολλά το ζωάκι μετά την πτώση. Και μπορεί να τυχαίνει σπάνια αυτό αλλά άμα τύχει είναι κόλαση αν ζήσει το ζωάκι..

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 15:10, 30-08-07:

Ναι αλλα βρε Χαρούλα πως μπορεσες και δεν άνοιξες ενώ το γατί σου ηταν στα χέρια ξένου ανθρώπου;;; Αν το πέταγε απο το μπαλκόνι πιστεύοντας οτι δεν είσαι εκεί τι θα έκανες δηλαδή μετά;;
Πάντως εγώ παίρνω αμμο φρισκις απο το σούπερ μάρκετ και δεν μυρίζει. Βέβαια έχω μια γατα αλλα΄δεν την αλλάζω καθόλου συχνά την άμμο.
Απλά θέλει συχνό καθάρισμα απο τις ακαθαρσίες.

Παράθεση

ioanna_g

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ioanna_g
H ioanna_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H ioanna_g έγραψε στις 00:04, 02-09-07:

Χαρούλα, μήπως επειδή όπως υποθέτω είσαι φοιτήτρια (όπως κ εγώ) δεν έχεις το θάρρος να υποστηρίξεις τα δικαιώματά σου (ε, και κάτι παραπάνω) και να αντιταχθείς λίγο στους άλλους ενοίκους;

Αν ναι, άλλαξε στάση γιατι κι εγώ μια από τα ίδια είχα. Αν σε ενοχλήσει κανεις υπερασπίσου τη γνώμη σου με ευγένεια πάντα αλλά και με σιγουριά!

Παράθεση

xaroula

Δραστήριο Μέλος

H xaroula έγραψε στις 02:30, 02-09-07:

Οχι ενταξει τα πραγματα ηρεμισανε αλλα εχω αγχος γενικα οσον αφορα τους γειτονες(να μην τους ενοχλω,παντα σε λογικα πλαισια)και για τις γατες(να μην τις χασω με οποιονδηποτε τροπο).Ολα πλεον δειχνουν καλα,ελπιζω να μην εχω αλλα απροοπτα...

Παράθεση

ψωρόγατο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ψωρόγατο
H ψωρόγατο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 312 μηνύματα.

H ψωρόγατο έγραψε στις 10:49, 02-09-07:

Ίσως να πάρεις και μια δεύτερη τουαλέτα και μια καλύτερη άμμο, αφού έχεις 4 γάτες.
Αρχική Δημοσίευση από ioanna_g
Αν ναι, άλλαξε στάση γιατι κι εγώ μια από τα ίδια είχα. Αν σε ενοχλήσει κανεις υπερασπίσου τη γνώμη σου με ευγένεια πάντα αλλά και με σιγουριά!
Είμαι σίγουρη ότι και αυτοί έχουν κάτι που σε ενοχλεί αλλά δεν κάνεις και σαν τρελή όπως αυτοί! (υποθέτω )

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 17:34, 02-09-07:

Ε, ναι, αν δεν μυρίζει η άμμος τους και δεν κάνουν θόρυβο να τους ενοχλούν και δεν μπαίνουν στο σπίτι τους, γιατί να ασχοληθούν με τις γάτες σου; Εμένα κάποιοι ένοικοι στην πολυκατοικία ούτε καν ήξεραν μέχρι πρόσφατα οτι έχω γάτα....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόβλημα... - Από bubble44
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-10 στις 16:01.
    • Έχω πρόβλημα - Από myrtos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-08 στις 08:20.
    • Πρόβλημα στο ματάκι & ακόμη ένα πρόβλημα... - Από RedCat
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-01-07 στις 21:27.
    • Πρόβλημα!!! - Από Κατερίνα
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-11-06 στις 23:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους