Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,430 εγγεγραμμένα μέλη και 718,440 μηνύματα σε 22,625 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 445 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για την ουρολιθίαση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 20:42, 29-04-07:

Πήγαινε τον στον Αίλουρο. Πήγα εκεί ένα αδέσποτο ετοιμοθάνατο με το ίδιο πρόβλημα και το έσωσε. Οσο για τα χρήματα που πήρε? Καμία απολύτως σχέση με τα ποσά που αναφέρεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BokSurat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BokSurat
H BokSurat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ανάβυσσος (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H BokSurat έγραψε στις 21:21, 29-04-07:

Παιδιά είναι πολύ καλύτερα σήμερα ο μικρός, και κατουράει κανονικά. Έχει σταματήσει και η μεγάλη ροή του αίματος. Για τον γιατρό που μου είπες ladycat, θα τον έχω υπόψιν μου και σε ευχαριστώ πολύ. Από εδώ και πέρα θα τον αναλάβει ο κτηνίατρος μου για οτιδήποτε χρειαστεί.
Σας ευχαριστώ όλους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evelynaRoidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynaRoidou
H evelynaRoidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H evelynaRoidou έγραψε στις 22:13, 29-04-07:

Εύχομαι περαστικά.Ολα θα πάνε καλά.Όντως οι τιμές που ανέφερες αγγίζουν τα όρια της χυδαιότητας.Ντροπή τους!Σε εκμεταλλεύονται τη στιγμή που τους έχεις ανάγκη.Ένας τρόπος να δίνεις αντιβίωση είναι να την ανακατεύεις με την αγαπημένη του κονσέρβα,ή ΄με λίγη μερέντα ή μέλι και να βάζεις τη πάστα στο δάχτυλο σου και να την αλείφεις στα ούλα του.Την γλύφει και έχει ωραία γεύση.

Παράθεση

(*)Sofia(*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη (*)Sofia(*)
H (*)Sofia(*) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H (*)Sofia(*) έγραψε στις 09:28, 02-05-07:

Ισμήνη, που είναι ο Άργος;

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 10:49, 03-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Σοφία Παπαδάκη
Ισμήνη, που είναι ο Άργος;
Μαλλον με μπερδεψες με τη YASMIN η οποια ειναι απο Θεσσαλονικη και ξερει να σου απαντησει

Παράθεση

(*)Sofia(*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη (*)Sofia(*)
H (*)Sofia(*) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H (*)Sofia(*) έγραψε στις 11:49, 03-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Μαλλον με μπερδεψες με τη YASMIN η οποια ειναι απο Θεσσαλονικη και ξερει να σου απαντησει
Έχεις δίκαιο..συγνώμη..είμαι εντελώς άσχετη..

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 13:20, 03-05-07:

Σιγα καλε!!!Δεν πειράζει!

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 17:55, 03-05-07:

Τα καλύτερα στο γατακι σου!!!!
Από τιμές εχω δει πολλά διαφορετικά πράγματα!!! Και δεν συνεπάγεται πως άμα πληρωσεις αδρα εχεις και τα καλύτερα αποτελέσματα. Γι' αυτό θελει προσεχτικό ψαξιμο

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 13:57, 06-09-07:

Παιδια ξερω πως εχουμε μιλησει για το θεμα, αλλα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.
Χτες βραδυ ο Πιου Μιου πηγε στο χωμα του στο κουτι του. Μεχρι εδω καλα. Μετα απο 2 λεπτα πηγε παλι και βγηκε σχεδον αμεσως. Μετα απο 2 λεπτα παλι το ιδιο Δεν ειναι κατι που κανει συχνα....
Το πρωι που καθαρισα το χωμα ειχε 2,3 σημεια με τσισα σε ελαχιστη ποσοτητα, περαν τον συνηθισμενων ποσοτητων....
Αυτο το ειχα δει με τον προηγουμενο γατουλη οταν ειχε παθει ουρολιθιαση σε πολυ αρχικο σταδιο,μονο που τοτε συνοδευοταν κι απο ελαχιστο αιμα. Το χρωμα του κουτιου και της αμμου που εχω τωρα δεν μου επιτρεπει να διακρινω κατι τετοιο ομως....Ειναι αδυνατον Και ταυτοχρονα λειπω πρωι απογευμα λογω εγγραφων και ειναι δυσκολο να παρατηρησω τη κατασταση επιμελως. Το μεσημερι παντως δεν υπηρχαν σταγονες
Ο Πιου Μιου τρωει κανονικα παντως (βεβαια ειναι απιστευτα λαιμαργο γατι) και το τριχωμα του μου φαινεται ενταξει. Αλλα και στο προηγουμενο γατουλη, ολα καλα ηταν στα πρωτα σταδια και μονο απο τα ουρα το καταλαβα και εδρασα για να μην επιδεινωθει...
Τι λετε να κανω;;; Λετε να μην ηταν τιποτα και να μην ανησυχησω αφου μονο μια φορα εγινε απ' οτι εχω δει;

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 14:19, 06-09-07:

Παρακολούθησέ τον 1-2 ημέρες. Αν κάνει το ίδιο, πήγαινέ τον ΑΜΕΣΑ για εξετάσεις!

Παράθεση

Astarti

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Astarti
H Astarti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πάρα πολλές, πάνω από 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Astarti έγραψε στις 14:35, 06-09-07:

Καλησπέρα Χριστίνα,
Έχω περάσει και εγώ το ίδιο πρόβλημα τον περασμένο χρόνο με τον Ψιψίκο μου και παλαιότερα με άλλους γάτους μου (μάλιστα με τον έναν είχαμε και δυσάρεστη κατάληξη) και από τότε τον ταΐζω και με ειδική τροφή μετά από συμβουλή του κτηνίατρου μου. Και εγώ στην αρχή όπως και εσύ δεν ήμουν απόλυτα σίγουρη αν η συμπεριφορά αυτή που παρουσίαζε όμοια με τον Πιου Μιου ήταν αποτέλεσμα ουριλιθίασης γιατί ο δικός μου είναι και μίζερος με το νερό. Επιπλέον από όρεξη δεν λες τίποτα, το περίδρομο που λέμε. Και η αλήθεια είναι ότι και έγω εκείνες τις ημέρες λόγω φόρτου εργασίας δεν μπορούσα να παρακολουθήσω απόλυτα την κατάσταση. Όταν όμως πέρασαν κάποιες ημέρες (η αλήθεια είναι ότι μπορεί να είχαν περάσει 5 ή ίσως και 7 ημέρες) και παρατηρούσα ότι η άμμος είχε πολλά κόπρανα και ούρα ελάχιστα σχεδόν καθόλου και επιπλέον πήγαινε ο κακομοίρης να κάνει πιπί και κατέβαλε τέτοιες φιλότιμες προσπάθειες χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα παρά κάτι σταγονίτσες ή τίποτα τότε είπα μέχρι εδώ είναι δεν πάει άλλο επειγόντως γιατρό και δυστυχώς αποδείχτηκε η πολύ συνηθισμένη ασθένεια για τα αρσενικά η ουρολιθίαση. Αλλά και εμένα δεν μου πήγαινε στο μυαλό ότι είχε κάτι γιατί είχε πολλή όρεξη και όλο νιαου νιαου ήταν και για λίγο ακόμα. Ευτυχώς από τότε είναι μιά χαρά αφού κάναμε και τη θεραπεία και με την ειδική ξηρή τροφούλα που τρώει δεν το έχει ξαναπαρουσιάσει. Καταλήγω λοιπόν!!! ότι αν είναι παρακολούθησέ τον και σήμερα και αν παρουσιάζει την ίδια συμπεριφορά πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να τον πας στο γιατρό γιατί τα καήμενα υποφέρουν με αυτή τη παλιοαρρώστια. Αν πάλι δεν είναι τίποτα, που το εύχομαι, τουλάχιστον θα το έχεις εξακριβώσει και θα σου φύγει και η ανησυχία. Εύχομαι όλα να πάνε καλά

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 00:00, 07-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από χριστινα
Παιδια ξερω πως εχουμε μιλησει για το θεμα, αλλα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.
Χτες βραδυ ο Πιου Μιου πηγε στο χωμα του στο κουτι του. Μεχρι εδω καλα. Μετα απο 2 λεπτα πηγε παλι και βγηκε σχεδον αμεσως. Μετα απο 2 λεπτα παλι το ιδιο Δεν ειναι κατι που κανει συχνα....
Το πρωι που καθαρισα το χωμα ειχε 2,3 σημεια με τσισα σε ελαχιστη ποσοτητα, περαν τον συνηθισμενων ποσοτητων....
Αυτο το ειχα δει με τον προηγουμενο γατουλη οταν ειχε παθει ουρολιθιαση σε πολυ αρχικο σταδιο,μονο που τοτε συνοδευοταν κι απο ελαχιστο αιμα. Το χρωμα του κουτιου και της αμμου που εχω τωρα δεν μου επιτρεπει να διακρινω κατι τετοιο ομως....Ειναι αδυνατον Και ταυτοχρονα λειπω πρωι απογευμα λογω εγγραφων και ειναι δυσκολο να παρατηρησω τη κατασταση επιμελως. Το μεσημερι παντως δεν υπηρχαν σταγονες
Ο Πιου Μιου τρωει κανονικα παντως (βεβαια ειναι απιστευτα λαιμαργο γατι) και το τριχωμα του μου φαινεται ενταξει. Αλλα και στο προηγουμενο γατουλη, ολα καλα ηταν στα πρωτα σταδια και μονο απο τα ουρα το καταλαβα και εδρασα για να μην επιδεινωθει...
Τι λετε να κανω;;; Λετε να μην ηταν τιποτα και να μην ανησυχησω αφου μονο μια φορα εγινε απ' οτι εχω δει;
δεν πας μια βολτα απο το γιατρο σου να παρεις καμια ειδικη διατροφη γιατι εμενα το ολο θεμα μου θυμιζει το αυτα που περασα κ επειδη κοντεψα να χασω το λαμπη φυσαω πλεον κ το γιαουρτι???

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 00:50, 07-09-07:

Του δινω ξηρα τροφη τροφη για στειρωμενα γατακια. Υπαρχει κατι αλλο;
Παντως μεχρι ωρας δεν εχω δει κατι αλλο. ΠΑρακολουθω βεβαια οσο γινεται.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 07:01, 07-09-07:

καλημερα και εμενα πριν 3-4 μηνες επαθε το ιδιο και πραγματικα ειχε παθει ουρολιθιαση,πρεπει οποσδηποτε να ελεγχεις αν κανει τσισα,πρεπει να κανει σιγουρα μεσα σε 12 ωρες γιατι αλλιως μπορει να παθει τοξικο σοκ και να πεθανει,το δευτερο που πρεπει να κανεις ειναι να τον πας στον κτηνιατρο,εμενα μου εδωσε αντιβιωση για καποιες μερες και απο εδω και περα πρεπει να τρωει ειδικη τροφη,οχι για στειρωμενους απλα,αλλα την royal canine urinary ,λεγεται,αλλα αμα παρεις τον .αν η γατα δεν μπορει να ουρησει πολλες φορες γινεται και επεμβαση.μην το αφησεις ειναι πολυ επικινδυνο αυτο!!!!κοιτα και εδω
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=23700&highlight=%E8%E1+%F4%F1%E5%EB%E1%E8%F9

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 11:05, 07-09-07:

Ναι το ξέρω πως είναι πρέπει να προσέξω πολύ. Είχαμε χάσει τον γατούλη της μαμάς από αυτο (έφταιγε και ο γιατρός τότε) Χρήσιμο αυτό με την ειδική τροφη. Πειράζει αν το τρώνε και τα άλλα που επίσης ειναι στειρωμένα; Αν δεν πειραζει να τους παιρνω αυτη εστω και προφυλακτικά....
Πάντως είμαι σε φάση παρατήρησης. Χτές πήγε κανονικά για τσίσα. Αν δω πάλι κατι περιέργο θα φωνάξω το γιατρό σπίτι ή θα τον πάω....

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 14:22, 07-09-07:

Εμένα πάντως μια φορά που ειχε μια τέτοια υποψία για τον δικό μου ο γιατρός, μου είπε οτι τώρα που έκλεισε τα 7 θα πρέπει να τρωει μονο light και ειδική τροφή για στειρωμένα αρσενικά, απο τις κλασικές γνωστές μάρκες, προληπτικά.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 15:53, 07-09-07:

δεν νομιζω να πειραζει αν τρωνε και τα αλλα στειρωμενα,καλυτερα ομως ρωτα τον κτηνιατρο!

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 23:38, 07-09-07:

Ναι θα το κανω αμεσα. Αν ειναι ασφαλες θα αλλαξω τροφη. Η προληψη ειναι καλυτερη απο τη θεραπεια Ευχαριστω

Παράθεση

Mplimpliki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mplimpliki
H Mplimpliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Mplimpliki έγραψε στις 10:42, 13-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από χριστινα
Ναι το ξέρω πως είναι πρέπει να προσέξω πολύ. Είχαμε χάσει τον γατούλη της μαμάς από αυτο (έφταιγε και ο γιατρός τότε) Χρήσιμο αυτό με την ειδική τροφη. Πειράζει αν το τρώνε και τα άλλα που επίσης ειναι στειρωμένα; Αν δεν πειραζει να τους παιρνω αυτη εστω και προφυλακτικά....
Πάντως είμαι σε φάση παρατήρησης. Χτές πήγε κανονικά για τσίσα. Αν δω πάλι κατι περιέργο θα φωνάξω το γιατρό σπίτι ή θα τον πάω....
δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να τρωνε και τα αλλα! ειχε ο μπλανκο, και ο γιατρος μου εδωσε ειδικη τροφη και μου ειπε οτι οι αρσενικοι στειρωμενοι το παθαινουν ευκολα αυτο, αλλα αν τρωει και η βιολετα, απο εκει που ειναι μια χαρα, μπορει να αποκτησει προβλημα!

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 10:50, 13-09-07:

Είναι ένα θεματάκι αυτό.... Βέβαια όλα καλά ειναι τώρα, κάνει τσισάκια κανονικά, οπότε ας συνεχίσω έτσι και να δουμε... Ευχαριστω

Παράθεση

Loukia (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loukia
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ακόμη 2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Loukia έγραψε στις 23:33, 15-01-09:

Τα αρσενικά είναι κατά πολύ πιο επηρρεπή στο να πάθουνε ουρολιθίαση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Νεκταρια (Φουντου Νεκταρια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νεκταρια
H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 00:48, 16-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Loukia
Τα αρσενικά είναι κατά πολύ πιο επηρρεπή στο να πάθουνε ουρολιθίαση;
Σημερα Λουκια μαζι θα μιλαμε μια στο ενα θεμα μια στο αλλο
Εχω προσωπικη εμπειρια επι του θεματος.Οντως τα αρσενικα ειναι πιο επιρρεπη.Ο δικος μου το παθαινε αρκετες φορες και τον γλυτωναμε στο παρα πεντε.Ειχε προδιαθεση στο να γεμιζει η κυστη του κρυσταλλους.Η δε κυστη του γινοταν σαν μπαλακι του πιγκπονγκ.Στο τελος πηραμε την αποφαση με τον γιατρο να προχωρησουμε σε ουριθροστομια.Τωρα πια δεν εχει πουλακι αλλα ειναι περιπου σαν μια θηλυκια.Το μωρο μου, το σωσαμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 00:54, 16-01-09:

Και όπως φαίνεται θα μιλάμε κ μαζί Νεκταρία να ρωτήσω κάτι επειδή έχει πρόβλημα κ ο γάτος μιας φίλης μου θέλω να σε ρωτήσω κάτι μετά από αυτή την επέμβαση έχει ακράτεια ο γατούλης;

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 00:58, 16-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νεκταρια
Εχω προσωπικη εμπειρια επι του θεματος.Οντως τα αρσενικα ειναι πιο επιρρεπη.Ο δικος μου το παθαινε αρκετες φορες και τον γλυτωναμε στο παρα πεντε.Ειχε προδιαθεση στο να γεμιζει η κυστη του κρυσταλλους.Η δε κυστη του γινοταν σαν μπαλακι του πιγκπονγκ.Στο τελος πηραμε την αποφαση με τον γιατρο να προχωρησουμε σε ουριθροστομια.Τωρα πια δεν εχει πουλακι αλλα ειναι περιπου σαν μια θηλυκια.Το μωρο μου, το σωσαμε
Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Και όπως φαίνεται θα μιλάμε κ μαζί Νεκταρία να ρωτήσω κάτι επειδή έχει πρόβλημα κ ο γάτος μιας φίλης μου θέλω να σε ρωτήσω κάτι μετά από αυτή την επέμβαση έχει ακράτεια ο γατούλης;
Νεκταρία μου κι Έλενά μου τι κάνετε??? Καλά είναι τα γατουνια σας??
Το θέμα εδώ έχει να κινηθει από το 2007 απ΄ότι είδα
Πάντα όμως ειναι καλό να ξέρουμε για αυτο το άτιμο πράγμα που τα χτυπάει τα γατάκια μας... Τι να κάνουμε πώς μπορουμε να τα προφυλάξουμε?

Παράθεση

Loukia (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loukia
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ακόμη 2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Loukia έγραψε στις 01:00, 16-01-09:

Σήμερα Νεκταρία θα μου λύσεις όλες μου τις απορίες!

Πολύ ενδιαφέρον πάντως αυτό με την ουρολιθίαση... Σκέφτομαι πλέον σοβαρά να αναθεωρήσω για το φύλο του γατιού που θέλω...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 01:00, 16-01-09:

Εχει μια ευαισθησια στην περιοχη ,αγριευει οταν τον χτενιζω,πηγαινει εκτος αμμολεκανης,οπουδηποτε θαλεγα....ισως ειναι ακρατεια οπως ειπες.Προκειται για τον Ιβαν (περσικος),ομως ΖΕΙ ακομα και αυτο ειναι το πιο σημαντικο.

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 01:06, 16-01-09:

Εχει μια ευαισθησια στην περιοχη ,αγριευει οταν τον χτενιζω,πηγαινει εκτος αμμολεκανης,οπουδηποτε θαλεγα....ισως ειναι ακρατεια οπως ειπες.Προκειται για τον Ιβαν (περσικος),ομως ΖΕΙ ακομα και αυτο ειναι το πιο σημαντικο.
Οχι μονον ΖΕΙ Νεκταρία ο υπέροχος Ιβαν αλλα παρόλη την ηλικία του είναι και σθεναρός. Και κούκλος και πανέμορφος κ ομιλητικότατος!!! Αχχχ το αγόρι μου ανυπομονώ να το πάρω αγκαλια. θα είναι και πρώτος που θα ζουλήξω όταν έρθω εκει

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 01:10, 16-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
Νεκταρία μου κι Έλενά μου τι κάνετε??? Καλά είναι τα γατουνια σας??
Το θέμα εδώ έχει να κινηθει από το 2007 απ΄ότι είδα
Πάντα όμως ειναι καλό να ξέρουμε για αυτο το άτιμο πράγμα που τα χτυπάει τα γατάκια μας... Τι να κάνουμε πώς μπορουμε να τα προφυλάξουμε?
Εμέις είμαστε μια χαρά Αναστασία μου εσείς τι κάνετε; Όπως μου έλεγε ο γιατρός μπορείς να κάνεις 1-2 πραγματάκια για να μειώσεις της πιθανότητες, αλλα δυστυχώς ειδικά τα περσικά είναι πολύ επικίνδυνο να παρουσιάσουν τέτοιες ασθένειες όσο κ αν προσέξεις. Βέβαια εγώ κ λόγω του προβλήματός μου ξέρω από τους νεφρολόγους ότι πολύ σημαντίκο ρόλο παίζει το νερό για να δημιουργηθεί κάτι τέτοιο
Δεν είναι ευαισθησία νομίζω το ίδιο κάνει κ η δική μου γατούλα που ταλαιπωρήθηκε πολύ με την επέμβαση της στείρωσης. Νομίζω είναι από φόβο ότι θα πονέσουν κ ότι δεν μας εχουν εμπιστοσύνη γιατί πέρασαν πολλά τα καημένα Τον είδα τον Ιβαν στη σελίδα σου είναι πανέμορφος:up: ναι αυτό είναι το σημαντίκό ότι είναι καλά πλέων. :up:
Οχι μονον ΖΕΙ Νεκταρία ο υπέροχος Ιβαν αλλα παρόλη την ηλικία του είναι και σθεναρός. Και κούκλος και πανέμορφος κ ομιλητικότατος!!! Αχχχ το αγόρι μου ανυπομονώ να το πάρω αγκαλια. θα είναι και πρώτος που θα ζουλήξω όταν έρθω εκει
Να τον ζουλήξεις κ από μένα τον πανέμορφο τον Ιβαν

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H staman2 έγραψε στις 01:15, 16-01-09:

Εμέις είμαστε μια χαρά Αναστασία μου εσείς τι κάνετε; Όπως μου έλεγε ο γιατρός μπορείς να κάνεις 1-2 πραγματάκια για να μειώσεις της πιθανότητες, αλλα δυστυχώς ειδικά τα περσικά είναι πολύ επικίνδυνο να παρουσιάσουν τέτοιες ασθένειες όσο κ αν προσέξεις. Βέβαια εγώ κ λόγω του προβλήματός μου ξέρω από τους νεφρολόγους ότι πολύ σημαντίκο ρόλο παίζει το νερό για να δημιουργηθεί κάτι τέτοιο

Δεν είναι ευαισθησία νομίζω το ίδιο κάνει κ η δική μου γατούλα που ταλαιπωρήθηκε πολύ με την επέμβαση της στείρωσης. Νομίζω είναι από φόβο ότι θα πονέσουν κ ότι δεν μας εχουν εμπιστοσύνη γιατί πέρασαν πολλά τα καημένα Τον είδα τον Ιβαν στη σελίδα σου είναι πανέμορφος:up: ναι αυτό είναι το σημαντίκό ότι είναι καλά πλέων. :up:

Να τον ζουλήξεις κ από μένα τον πανέμορφο τον Ιβαν
Καλα είμαστε Έλενα μου. Ναι λοιπόν πρέπει να προσέχουμε συνεχώς. Αλλα και οι τροφές απ΄ότι μου ειπε ο γιατρος όσο καλές κ να είναι, καμμιά φορά προδιαθέτουν για τέτοια κατάσταση.
Κι όσο για τον Ιβάν, θα τον ζουληξω διπλα κι απο εσένα!:up::up::up:

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 01:23, 16-01-09:

Καλα είμαστε Έλενα μου. Ναι λοιπόν πρέπει να προσέχουμε συνεχώς. Αλλα και οι τροφές απ΄ότι μου ειπε ο γιατρος όσο καλές κ να είναι, καμμιά φορά προδιαθέτουν για τέτοια κατάσταση.
Κι όσο για τον Ιβάν, θα τον ζουληξω διπλα κι απο εσένα!:up::up::up:
Εγώ άκουσα δύο απόψεις πάνω στις τροφές η μία είναι να έχουν όσο το δυνατόν λιγότερα άλατα κλπ κ η δεύτερη ότι είναι καλό να είναι κ λίγο "αλμυρες" για να πίνουν αρκετό νερό. Πάντως γενικά εκεί είναι το μυστικό όσο χάλια κ να είναι το νερό αν πίνουν πολύ σημαίνει ότι πάνε στη τουαλέτα συχνά οπότε ελαττώνεται ο κίνδυνος ουρολιθίασης.
Ευχαριστώ για το ζούληγμα:up: Ελπίζω να επιτρέψει η Νεκταρία να ζουλήξω δια αντιπροσώπου

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Νεκταρια έγραψε στις 01:27, 16-01-09:

Εγώ άκουσα δύο απόψεις πάνω στις τροφές η μία είναι να έχουν όσο το δυνατόν λιγότερα άλατα κλπ κ η δεύτερη ότι είναι καλό να είναι κ λίγο "αλμυρες" για να πίνουν αρκετό νερό. Πάντως γενικά εκεί είναι το μυστικό όσο χάλια κ να είναι το νερό αν πίνουν πολύ σημαίνει ότι πάνε στη τουαλέτα συχνά οπότε ελαττώνεται ο κίνδυνος ουρολιθίασης.
Ευχαριστώ για το ζούληγμα:up: Ελπίζω να επιτρέψει η Νεκταρία να ζουλήξω δια αντιπροσώπου
Αυτο που πρεπει να προσεχεις ειναι να εχει χαμηλο Μαγνησιο.

Κοριτσια θα σας καληνυχτησω.Ονειρα γλυκα.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 01:46, 16-01-09:

Ααα! μαλιστα αυτο δεν το κοιτούσα. Ευχαριστούμε για τις συμβουλες, Καλό βράδυ και καλή ξεκούραση

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H staman2 έγραψε στις 01:58, 16-01-09:

Ναι σωστά για το μαγνήσιο που λέει η Νεκταρία κι εγώ το ήξερα από τον γιατρο.
Καληνύχτα Νεκταρία πάω κι εγω.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 02:17, 16-01-09:

Ωραία λοιπόν πρέπει να κοιτάξω πόσο έχουν οι Ρουαγιαλ Περσιαν γιατί αγχώθηκα. Καληνύχτα κορίτσια κ αύριο αν μπορείτε γράψτε ποιο είναι το επιτρεπτό ποσοστό για να μη δημιουργειθεί πρόβλημα

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Νεκταρια έγραψε στις 09:50, 16-01-09:

Ωραία λοιπόν πρέπει να κοιτάξω πόσο έχουν οι Ρουαγιαλ Περσιαν γιατί αγχώθηκα. Καληνύχτα κορίτσια κ αύριο αν μπορείτε γράψτε ποιο είναι το επιτρεπτό ποσοστό για να μη δημιουργειθεί πρόβλημα
Το επιτρεπτο ειναι 0,08, 0,09 αλλα για κοιτα καμμια τροφη light γιατι πια δεν δινω.

Παράθεση

sonia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 23:27, 17-03-11:

Βρε παιδια, ο γατουλης μου είναι 7 ετων, στειρωμενος από μικρός. Δίναμε srerilised αλλά καθώς παχυνε (ειναι 7,200) το γυρίσαμε σε light κτηνιατρικη. Εχει 2,3 μερες που είναι ανησυχος, κάνεμε την κλάψα επιστήμη, αλλά και άλλες φορές τον πιάνει άνευ λόγου. Σ'ημερα παρατήρησα πως με το χώμα ανέπτυξε μια ιδιαιτερη σχέση αλλά δεν το απεδωσα κάπου. Μέχρι τώρα που γύρισα από τη δουλειά και είδα πως καθε λίγο κ λιγάκι, χωρίς να κάνει κάτι απ΄ότι κατάλαβα. Με 4 γατάκια άντε να δεις τι γίνεται στο χωμα...
Πεσμένος δεν δείχνει, δεν φαίνεται να πονά και τρώει κανονικά. Αυριο θα πάμε σε κτηνιατρο πρωί πρωί, αλλά υπάρχει κάτι να κάνω απόψε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:28, 18-03-11:

Καλημερα.Δες καταρχην εδω. Μπορει οντως να ειναι ουρολιθιαση..και να μην μπορει να ουρησει κανονικα.Οπωσδηποτε στον κτηνιατρο.Δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι αλλο εσυ απο μονη σου τωρα.Ευχομαι τα καλυτερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sonia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 22:02, 19-03-11:

Λοιπόν. πήγαμε κτηνιατρο. Είχε ουρήσει κανονικά οπότε δεν γινόταν να αποκτήσουμε απόλυτα μια αποψη. Ξεκινήσαμε αντιβίωση μήπως εχει καμια ουρολοιμωξη και παρακολουθούμε. Αυτός πάει στο χώμα του κάνει λίγα τσίσα και μετα ξαναπάει για άλλα λίγα. Αλλά γενικότερα είναι μια χαρά, δεν φαίνεται να έχει τίποτα άλλο να τον ενοχλεί και τρωει όπως πάντα σαν γουρούνι. Οπότε βλέπουμε, Ευχαριστώ για τη ενημέρωση

Παράθεση

manosandr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη manosandr
Ο manosandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (8 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O manosandr έγραψε στις 18:50, 17-04-11:

Χαίρετε!

Πριν 4 ημέρες ο γάτος μας άρχισε να διαμαρτύρεται έντονα, ενώ προσπαθούσε συχνά να ουρήσει χωρίς αποτέλεσμα (έβγαζε μερικές σταγόνες). Μετά από μία δύσκολη νύχτα, τον πήγαμε στον κτηνίατρο, ο οποίος διέγνωσε ουρολοθίαση. Του έκανε αναισθησία και του έβαλε καθετήρα. Έπειτα τον πήραμε σπίτι και για 3 μέρες έμεινε με κολάρο και τον καθετήρα. Από τον καθετήρα έφευγαν ούρα, μαζί με αρκετό αίμα.

Σήμερα ο γιατρός έβγαλε τον καθετήρα και ο γατούλης ήταν πολύ χαρούμενος. Πήραμε και ειδική τροφή, αλλά και αντιβίωση. Αλλά τώρα το απόγευμα άρχισαν να του φεύγουν ούρα με αίμα σε όλο το σπίτι. Επίσης δείχνει να πονάει... Είμαστε πολύ ανήσυχοι και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε.

Είναι αναμενόμενο μετά την έξοδο του καθετήρα να βγάζει ακόμα αίμα; Να περιμένουμε μερικές μέρες; Ή πρέπει να τον πάμε πάλι στον γιατρό;

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 09:06, 18-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από manosandr
Χαίρετε!

Πριν 4 ημέρες ο γάτος μας άρχισε να διαμαρτύρεται έντονα, ενώ προσπαθούσε συχνά να ουρήσει χωρίς αποτέλεσμα (έβγαζε μερικές σταγόνες). Μετά από μία δύσκολη νύχτα, τον πήγαμε στον κτηνίατρο, ο οποίος διέγνωσε ουρολοθίαση. Του έκανε αναισθησία και του έβαλε καθετήρα. Έπειτα τον πήραμε σπίτι και για 3 μέρες έμεινε με κολάρο και τον καθετήρα. Από τον καθετήρα έφευγαν ούρα, μαζί με αρκετό αίμα.

Σήμερα ο γιατρός έβγαλε τον καθετήρα και ο γατούλης ήταν πολύ χαρούμενος. Πήραμε και ειδική τροφή, αλλά και αντιβίωση. Αλλά τώρα το απόγευμα άρχισαν να του φεύγουν ούρα με αίμα σε όλο το σπίτι. Επίσης δείχνει να πονάει... Είμαστε πολύ ανήσυχοι και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε.

Είναι αναμενόμενο μετά την έξοδο του καθετήρα να βγάζει ακόμα αίμα; Να περιμένουμε μερικές μέρες; Ή πρέπει να τον πάμε πάλι στον γιατρό;

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!
Πιθανώς να είναι υπολείματα απο τον ουροκαθετηρα, καλο θα ηταν να το δει ο γιατρος μήπως υπάρχει και τραυματισμος της ουροδοχου κύστης

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:07, 18-04-11:

Καλημερα.Καταρχην διαβασε αυτο το αρθρο εδω,καθως και τις απαντησεις.Θα ενημερωθεις πολυ.
Επισης παντα για σοβαρα ζητηματα,εγω πηγαινω και σε δευτερο γιατρο.Σιγουρα οσο περισσοτερες γνωμες,τοσο το καλυτερο.
Να ξερεις παντως οτι ειναι πολυ σημαντικο να βλεπεις να κατουραει ο γατος...αν μεινουν ουρα μεσα του,για αρκετο διαστημα,μπορει να παθει σοκ και να καταληξει..οποτε θελει συνεχη επαγρυπνηση.
Για το αιμα και τον καθετηρα,δεν γνωριζω δυστυχως για να σου απαντησω.
Ευχομαι να πανε ολα καλα και περαστικα του.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 16:15, 31-05-13:

Καλησπερα.Δυστυχως σημερα εζησα τον χειροτερο μου εφιαλτη.Ουρολιθιαση. Μονη σε χωριο χωρις μεταφορικο χωρις κτηνιατρεια χωρις ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που θα ετρεχαν για ενα ζωο.Με ταξι πηγα σε πολη,εγινε η επεμβαση και ειμαστε με καθετηρα μεχρι την Δευτερα και αντιβιωση για 10 μερες.Επειδη ειμαι μακρυα μου ειπαν οι γιατροι να κοψω τα ραμματακια με ενα ψαλιδακι και να τραβηξω τον καθετηρα και θα βγει. Τροφη απο χθες ξεκινησαμε ρουαγιαλ για στειρωμενα και σημερα εγινε αυτο. Μας ειπε ο γιατρος να συνεχισω να του δινω την ρουαγιαλ και μολις τελειωσει η σακουλα(μολις χθες την πηρα) θα μου δωσει παλι της ρουαγιαλ κλινικη για το συγκεκριμενο προβλημα. Ξερω οτι πρεπει να τρωει κονσερβες για να παιρνει υγρασια αλλα το σουπερ ειναι πολυ μακρια και χρειαζομαι μεταφορικο για να φτασω.Θα του φτιαξω κοτοπουλο να του δωσω με λιγο ελαιολαδο αλλα το βραδυ να εχει φυγει τελειως η ναρκωση.Υπαρχει καποιος στο φορουμ που να το εχει ζησει? Νιωθω πολυ χαλια. Ευτυχως ο γατουλης μου ειναι καλυτερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 17:41, 31-05-13:

ω περαστικά σας

τι συμπτώματα είχε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 18:21, 31-05-13:

Ευχαριστουμε πολυ.Απο χθες το βραδυ εδειχνε οτι δεν ηταν καλα. Ομως μια προσφατη αλλαγη διατροφης που του δημιουργησε προβλημα στο εντερο με αιμορραγια,μια η νεα συγκατοικηση με τον αλλο γατουλη δεν καταφερα να διακρινω αμεσα τα συμπτωματα. Αυτα που ειδα το πρωι ηταν ασταθεια,δεν μπορουσε να περπατησει,να καθησει,να σταθει.Το πισω μερος του σωματος του εκανε συσπασεις,ετρεμε συνεχομενα την ουρα και το τελευταιο εμπαινε στην αμμολεκανη και καθοταν αφου δεν μπορουσε να κανει τιποτα.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 18:24, 31-05-13:

Ωχ το καημενάκι μου..... Ελπίζω να αναρρώσει σύντομα και να μην πονάει καθόλου. Δεν το έχω ζήσει, νομίζω πως είναι πολύ καλή η ιδέα σου να του δώσεις βραστό κοτόπουλο, ίσως να βοηθούσαν και κάποιες βιταμίνες; Γρήγορα να είναι περδικάκι το καλό μου....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 20:32, 31-05-13:

περαστικα του! ουτε εγω το εχω ζησει αλλα μπορω να φανταστω την αγωνια σου. καλο θα ηταν νομιζω να βαλεις μονιμα στη διατροφη του και υγρη τροφη. και να τον ενθαρρυνεις να πινει παραπανω νερο. αληθεια τι ετρωγε μεχρι τωρα?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 20:41, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από anna 21
περαστικα του! ουτε εγω το εχω ζησει αλλα μπορω να φανταστω την αγωνια σου. καλο θα ηταν νομιζω να βαλεις μονιμα στη διατροφη του και υγρη τροφη. και να τον ενθαρρυνεις να πινει παραπανω νερο. αληθεια τι ετρωγε μεχρι τωρα?
Ευχαριστουμε Αννα! Κροκετες ετρωγε οχι για στειρωμενα αλλα επαιρνε ενα ειδικο ζελε για καλο ουροποιητικο και μια-δυο φορες την εβδομαδα μαγειρευτο κοτοπουλακι με ζουμακι. Πιστευω οτι κυριως εχει να κανει με την προδιαθεση και μετα φυσικα με την διατροφη του. Ο "κοντινος" κτηνιατρος που ευτυχως αλλαξαμε εφερνε ενα σωρο αηδιες.Δεν αποκλειεται να οφειλεται αποκλειστικα και στην τελευταια τροφη που αγορασαμε απο εκεινον.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 10:55, 01-06-13:

Καλημερα.Εβγαλε τον καθετηρα και εκοψε τα ραμματα.Πηρα τους γιατρους και μου ειπαν οτι καλο ηταν να μεινει μεχρι την Δευτερα για να καθαριζει και να τον παρακολουθω γιατι υπαρχει πιθανοτητα να φραξει παλι. Εχω τρελαθει.Χθες για το ταξι εδωσα 80 ευρω συν τα εξοδα της κλινικης και αν μας συμβει κατι μεσα στο Σαβ/κο θα ειναι πολυ περισσοτερα.
Προς οσους σκεφτεστε να μετακομισετε επαρχια και κυριως σε χωρια ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 13:51, 01-06-13:

Πολυ λυπαμαι για οτι περνας αυτες τις μερες...κουραγιο και υπομονη! Τωρα πως ειναι ο γατουλης;;

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 13:58, 01-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από kathy85
Πολυ λυπαμαι για οτι περνας αυτες τις μερες...κουραγιο και υπομονη! Τωρα πως ειναι ο γατουλης;;
Ευχαριστω! ΟΝτως ειναι πολυ δυσκολη κατασταση.Καθε 5 λεπτα πηγαινει στην αμμολεκανη και ή κατι 2 σταγονες ή τιποτα.Δεν βλεπω ομως να με βοηθαει κανενα μελος που εχει εμπειρια.Ειναι φυσιολογικο μετα απο το αδειασμα της κυστης και το καθαρισμα απο τους λιθους να ξαναεφραξε παλι? Οσοι το εχετε ζησει, οι γατοι σας πηγαιναν και μετα την επεμβαση τουαλετα συνεχεια και εβγαζαν μονο λιγες σταγονες?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους