Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,300 εγγεγραμμένα μέλη και 718,359 μηνύματα σε 22,595 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 133 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η Πεντέλη χάνει τα ζώα της...

avrilio

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη avrilio
H avrilio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H avrilio έγραψε στις 03:05, 12-02-08:

βουνα....ερημια...τερμα θεου λιγο πριν το ντραφι.....βιλες σκαρφαλωμενες εκθετουν την ματαιοδοξια των ιδιοκτητων τους...πινακιδες που προειδοποιουν για αγρια ζωα.....μια κυψελιωτισσα που εδω και 2,5 χρονια ανεβαινει για μαθηματα στα σπιτια.....εξεχοντων συνανθρωπων της!!!!πριν κ μετα τη "δουλεια", οι ευχαριστες εκπληξεις της ζωης.....ολα αρχισαν πριν 2 χρονια θαρρω....κουταβακι κυλισε στις ροδες μου....ευτυχως, παινευομαι οτι, αν κι οδηγω παρα πολυ, ποτε δεν χτυπησα ουτε περιστερι......βγηκα να το μαζεψω.....ξεπροβαλλαν κι αλλα 2....μοναχη μου στην ερημια τριγυρισμενη απο 8 σκυλους καθε μεγεθους κι ηλικιας.....οι αγριες κι επιφυλακτικες τους διαθεσεις εγιναν χαδια, φαγητο (ειχα γατοτροφες που τις εκτιμησαν)....
ηταν η αρχη μιας σχεσης που κραταει ψς σημερα.....2 φορες τη βδομαδα συναντιομασταν, παιζαμε, τα ταιζα....αρχισα να ψαχνω για να βρω σπιτι...μονο τα μωρα διοχετευσα.....
παντα στο ιδιο σημειο, μια αγελη "αγαπημενων" σκυλακων που μεγαλωνε στην ερημια.....γνωριστηκα με την κα εφη, τα πηγαμε για στειρωση στο δημο...φορεσαν λουρακια, εκαναν εμβολια, δεν ειχα μονη μου το ταισμα τους......κουβαλησα απ τη κυψελη αυτοσχεδια κατασκευη για να βαζουμε τιε τροφες τους να προστατευονται απο τις καιρικες συνθηκες.....
η κα εφη διοχετευσε καποια σκυλια σε μια φιλη της στο πικερμι....απο φετος τον οκτωμβρη η παρεα αρχισε να ελατωνεται....δεν ειχαν φυγει οπως νομιζα....η κα εφη βρηκε τα δηλητηριασμενα πτωματα...πανικος....αλλαξαμε το σημειο ταισματος, το κρυψαμε πισω απο λοφο στη μεση του πουθενα......
παει κι "σοφος" νεκρος διπλα στο αλεπουδακι που εκλεβε κι αυτο....ακολουθησαν αλλα 2 σκυλια..κι αλλο αλεπουδακι....καταστροφη της φυσης....δηλητηριο στις ψυχες μας...τοσος κοπος, τοσος αγωνας διασωσης....ξανα αλλαγες...τερμα πια....δεν αφηνουμε φαγητα....περιμενουμε να φανε μπροστα μας....
λιγες ωρες πριν πεθανει ο αυρηλιος μου, εκλαψα για την σισυ, την αδελφουλα της κι ακομα ενα αλεπουδακι....
ολα τα ζωα μας ηταν στειρωμενα, εμβολιασμενα, φιλικοτατΑ με λουρακι, καλοταισμενα στο φυσικο τους περιβαλλον....
εμεινε ο καλος μου μπλακυ που τον ειχα απο κουταβι, μαζι με την "μανα", μια καφε σκυλιτσα που μας ξεφυγε απο τη στειρωση κι εχει ενα κουταβι ασπρο με λιγο μαυρο, μαλλον ειχε μπαμπα τον μακαριτη τον "σοφο"......
3 σκυλακια απεμειναν που λιωνουν στο κρυο κι ειναι ανα πασα στιγμη μελλοθανατα......γιατι ριχνουν φολες?????σπιτια εχει τοσο μακρια που τα βλεπεις με κυαλι....ποιον ενοχλουν?????

σημερα τ απογ.ο αερας μεχρι κ τ αυτοκινητο "επαιρνε"...με ειδικο μπουφαν για τα χιονια κ παγωσα....πηγα στο λοφο να ταισω τα μαναρακια μου.....απο τοτε που εμειναν τα 3 τους, ειναι πολυ φοβισμενα κι επιφυλακτικα ακομη κ σε μενα.....κοτοπουλο, γαλα, ξηρα τροφη....απ ολα τα καλα.....ο μπλακυ ηρθε πρωτος....πουθενα η μανα με το μικρο....την εψαχνα με το φακο καρδιοχτυπωντας....κουλουριασμενα κι αγκαλιασμενα, ακινητα μεσα σ ενα συμπαν που λυσσομανουσε απο αερα κ κρυο....με παγωμενα χερια τ αγγιξα.....σηκωθηκαν με το ζορι...με δυσκολια περπατουσαν απο το κρυο κ τον αερα...ηρθαν στα φαγητα, μα δεν επεσα με τα μουτρα οπως παλια....οπως καθομουν σε βαθυ καθισμα, ηρθε το μικρο που ποτε δεν με ειχε τοσο πολυ πλησιασει κ χωθηκε στα ποδια μου...ακολουθησε κι η μανα....ανοιξα το μπουφαν να τα χωσω μεσα.................κ τοτε ενιωσα να τρεμουν....τρεμαμενα τα κορμια τους, τα χερια μου ξυλιασμενα....ακινητη μεσα στη νυχτα......
δεν ντρεπομαι να σας το πω....τα κρατουσα αγκαλια κι εκλαιγα...κ τα δακρυα αμεσως παγωναν....ανημπορη να κανω κατι...ουσιαστικο.......οταν συνηλθα ειπα να τα βαλω ολα μεσα στ αμαξι και να παω που???????
τα φιλησα κι εφυγα με την υποσχεση να τα βοηθησω.....αυτο το τρεμουλιασμα των κορμιων τους με κραταει ξαγρυπνη......
ζητησα βοηθεια απο τον μυρτο σου σαιτ, γυρεψα την στρειχελπ, βρηκα μια κατερινα......το πρωι θα μιλησω με το καζ

χρειαζομαι την βοηθεια σας....μετα τον αυρηλιο, τη σισυ, τα σκυλακια κ τ αλεπουδακια, δεν αντεχω κι αλλο πονο....ας σωθουν εστω αυτα....ας τα λυτρωσουμε απο το ματρυριο αυτου του τρεμουλιασματος της ψυχης και του κορμιου τους...

μια προσωρινη φιλοξενια καπου????και μια αυλη, ειναι προτιμοτερη απο κεινη την αδυσωπητη παγωνια.....μεχρι να υιοθετηθουν, που θα μπορουσαν να πανε?????

φιλοι του σαιτ με την τοση θετικη ενεργεια.....σας χρειαζονται αυτα τα ψυχακια....αν δεν τα θελησει το καζ...τι θα κανω?????

θα σας βαλω κ φωτος αυριο....ξυπναω 7 κι ακομα δεν κοιμηθηκα....

ρωτειστε τους φιλους σας αν θελουν σκυλακι η αν μπορουν να φιλοξενησουν....θα βοηθησω κι εγω οικονομικα....σας ευχαριστω απο καρδιας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 04:34, 12-02-08:

Δε μου λες.. δεν μπορεις να τα βαλεις σε καμια κουτα για μια δυο μερες στο μπαλκόνι σου μεχρι να βρεθει κατι???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 09:08, 12-02-08:

δυστυχως παντου τα ιδια....
βαλε το κειμενο σου και εδω www.pets.gr, στο forum,ειναι φιλοζωικο σωματειο,φιλοξενουν αδεσποτα,αν μπορουν θα βοηθησουν!

σου στελνω με πμ το τηλ μιας πολυ καλης κυριας μελοσ του spaz,που με εχει βοηθησει πολλες φορες με ζωακια,να την παρεις και να της μιλησεις οπωσδηποτε,απλα αν μπορεσει να τα φιλοξενησει θα πρεπει να τα πας εσυ εκει,μενει λαγονησι,αλλα βοηθαει,ειναι πολυ καλη.μην ντραπεις!!!
πρωτα παρε αυτην και μονο αν σου πει οτι δεν μπορει γραψε στο pets.

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 22:13, 12-02-08:

Γλυκειά μου Avrilio,

Τα δάκρυα που δεν μπορούσαν να τρέξουν το πρωί, έτρεξαν ελεύθερα τώρα. Νοιώθω ανήμπορη σε τόση κακία και σε τόσο μίσος απέναντι σε ανυπεράσπιστα πλάσματα. Καταλαβαίνω τον πόνο και την αγωνία σου.
Ελπίζω να γίνει κάτι. Περιμένω νέα σου.
Η θετική ενέργεια όλων μας είναι μαζί σου.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 22:26, 12-02-08:

Βρε Avrilio κατάφερες να με στεναχωρήσεις πάλι. Νιώθω ανήμπορη στην τόση κακία του κόσμου. Ενώ έπρεπε εκεί να προστατεύουν τα ζωάκια μετά τις καταστροφές που έχουν υποστεί κοιτάνε πως θα τα εξοντώσουν. Τι να πω. Και τι μπορεί να κάνει κανείς. Να τους βάλει μυαλό? Πως? Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τα τρία πλασματάκια

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 23:54, 12-02-08:

αυριλιο, να φιλοξενησω ενα σκυλακι απο αυτα μεχρι να βρει σπιτι αν δεν βρεις ακρη με τα σωματια ...το λεω ψιλοδυσκοιλια γιατι εχω γατια και σκυλια αρκετα! αλλα μη θρηνησουμε αλλα θυματα ημαρτον πια με τους μαλακες που βαζουν φολες ( ας φαω μπαν δεν αντεχω αλλο πια με αυτη τη κατασταση με τις φολες)
κατερινα

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H avrilio έγραψε στις 02:04, 13-02-08:

γιασμιν: δεν εχω μεγαλο μπαλκονι, αλλα κ να ειχα......χλωμο!!!
αγγελικη: σ ευχαριστω για ολα....σιγουρα βοηθας....
βουλα: να θεωρησω οτι σε λυτρωνω με τα δακρυα???να με διαβαζεις καθε πρωι, να ριχνεις το κλαμμα σ κ λυτρωμενη κ ξαλαφρωμενη να συνεχιζεις την μερα σου....σ ευχαριστω φιλαναδα....τ οτι μιλησαμε σημερα πρωι-βραδι, ηταν σιγουρα οτι καλυτερο
ουρανιτσα μου: στεναχωριες κ κομποι στα στομαχια μας γιατι ειμαστε....απ την αλλη πλευρα της σεληνης?????εχουμε αφησει πισω μας τη σκοτεινη πλευρα της ανθρωπινης ψυχης κ βαδιζουμε σε φωτεινα μονοπατια....δυσκολα, μα με συναισθημα κι ουσιαστικες σχεσεις.....ας ειναι το τιμημα βαρυ....αξιζει το κοπο τι λες?????
αβανοκατερινιω μου::::γλυκια μου!!!παρα τη δυσκολια σ προσπαθεις να με βγαλεις απ τη δυσκολη θεση...με συγκινεις...ειναι σα να εγινε....ισως να γινει καποια στιγμη....δες την σμερινη ιστορια.....σ ευχαριστω κατερινα...ευχαριστω αυτο το μαγευτικο σαιτ....

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 02:56, 13-02-08:

μες τα χαραματα σκαρωνα σχεδια δρασης...εναλλακτικους τροπους σωτηριας....ειχα στειλει κι ενα κουφο "τυφλο"πμ. σε μια φιλη του σαιτ (μετα θα την αποκαλυψω,θα την αναφερω ως φιλη)κι ελεγα: εδω δεν βοηθουν οι γνωστοι κι οι φιλοι, τι να περιμενεις απο μιαν παντελως αγνωστη.....το κινητο πηρε φωτια ολη μερα....3φορες αδειασε.....οταν αρχισαν οι συννενοησεις με τη "φιλη", γρηγορα εγιναν θετικες κ καιριες...αποτελεσματικη, γρηγορη, με εναλλακτικες προτασεις....ματαιωσα ολα τ απογ. μαθηματα....η σημερα η ποτε, ερχετα;ι βαρυχειμωνια....τι να διαλεξω? σε πανσιον τα 3μαζι η το κουταβι μονο του κ τ αλλα χωρια?????η κα εφη της πεντελης προθυμοποιηθηκε να πληρωσει τα εξοδα στη πανσιον για να μην χωριστουν τα σκυλακια...κλειστηκε το ραντεβου στα βουνα με τη "φιλη"κ την κα Εφη.....απο το πουθενα ο φυλακας αγγελος "φιλη"μας, ηρθε να βοηθησει κ να τα πιασουμε κ να τα παμε στη πανσιον......τη τελευταια στιγμη να βρεθουν λουρακια, καλαθι για το κουταβι.....

σε αλλη φαση θα σας πω τ ατελειωτα τηλ.που εκανα σε πανσιον ανα την αττικη, σε φιλοζωικα σωματεια, σε απαντησεις που εισεπραξα...οσο για τα χρηματα σε πανσιο??????τηνν αρτα κ την πρεβεζα ζητενε.....οσο για τα σωματεια....καμμια βοηθεια,ουτε καποια εστω συσταση......με στεναχωρησε και το καζ γιατι, ουτε επικοινωνησαν οπως ειπαν, παρ ολο που ζητουσα πληροφοριες για την εικονικη υιοθεσια του παππου, για επισκεψη να τους παμε πραγματα....κ για τα σκυλακια ηθελα να πω αν εχουν καμμια γωνια στην αυλη....με πειραξε που σε τιποτα δεν απαντησαν κι ουτε καθολου τηλεφωνησαν!!!!!!

καθως σκαρφαλωνα στο βουνο να συναντησω τη "φιλη" εψαχνα μεσψ φιλων μου για φιλοξενια η υιοθεσια....με τα πολλα κ πριν φτασω, βρηκα σπιτι να φιλοξενηθει η μανα με το μωρο....εκανα τρελλες χαρες, αλλα ειχα την ανησυχια του μπλακυ....λεω τα καθεκαστα σε "φιλη"κ κα εφη, εμφανιζονται ο μπλακυ κι νεος φιλος του ο κανελλος, ο εν συνεχεια ανομαζομενος "γκει"!!!!!μανα κα μωρο....αφαντοι οσο κι αν ψαξαμε....

ας παμε το μπλακυ κ τον κανελο στη πανσιον, εστω!!!!!καθε προσπαθεια επεφτε στο κενο...ο χαδιαρης μπλακυ που μεγαλωσε στα χερια μας....αδυνατον να κατσει....ο κανελος εκανε τα τρελλα του, καβαλαγε τον στειρωμενο μπλακυ (εξ ου κ το γκει), η ωρα περνουσε, σκοτεινιαζε κ 3 αναμμαλιασμενες απο τον αερα να μη μπορουν να πιασουν 2 εξημερωμενα 6μηνητικα κουταβια!!!!!!!!!!!!!
η "φιλη" την εψαχνε με τον κανελο....πως τον καταφερε,?????μαγικο....να τιναζεται σαν αγριο ατι κ να χοροπηδα στα ποδια του ο κανελος....η φιλη σαν αμαζονα....κατι σαν ζηνα στο πιο γλυκο να τον κατακτα σιγα-σιγα.....μπλακυ, μας ντροπιασες...πριν λιγες ωρες αγκαλια κ τωρα κρυφτουλι.....η φιλη κι ο κανελογκει να κανουν σχεση κι επαφη κι εγω......να τρωω φτυσιμο απ τον πανεξυπνο μπλακυ.............εκατσα μες την παγωνια κ τον κοιταζα....ελα να σε παω σε ζεστο μερος βρε χαζουλι....ελα ν σ χαιδεψω το κοιλακι οπως χθες......τι εγινε????στειλατε θετικες σκεψεις???????ηρθε στα ποδια μου ο γλυκος μ...γυρισε αναποδα κι απολαμβανε χαδια σχεδον χουρχουριζοντας σα γατονι....το να του φορεσω λουρακι ηταν πια παιχνιδι.....
Παμε κοριτσια, τον εχω.....ηθελε κι αλλα χαδια, ηρθε κι η κα εφη....αλοιφη ο μπλακυ στα ποδια μας......με το που ακουσε "παμε", που τη βρηκε τοση δυναμη ο κουταβος....πεταχτηκε ψηλα σαν αιλουρος, βγηκε το περιλαιμιο με το λουρι...(μη βιαστειτε να πειτε πως ηταν χαλαρο!!!)κ με την ουρα κατω απ τα σκελια εκατσε μακρια κι απεναντι μας κλαψουριζοντας.....
μετα χωθηκε σε μια τρυπα κατω απο κατι χαλασματα στα ριζα ενος δεντρου.....για πρωτη φορα μας εδειξε τη φωλια, την κρυψωνα του.....δεν ερχοταν ουτε με φαγητο....απο μακρια κι αγαπημενοι, μας ελεγε......
"πηραμε το μημυμα"οπψς λεν κι οι πολιτικοι.....ο μπλακυ με σαφηνεια διαχωρισε τη θεση του, ειπε την αποψη του κ διεκδικησε το δικαιωμα της επιλογης του.....εγω τουλαχιστον με τα παγωμενα μου αυτια η τα ευαισθητα αυτια της ψυχης μου, κατι τετοι ακουσα....

" εγω, εδω, λιγο πιο πισω γεννηθηκα....εδω μεγαλωσα....αυτος ειναι ο χωρος μου....εδω ειναι τα χορτα που εχουν τη μυρωδια μου, εδω εμαθα να ζω λευτερος....δε λεω, ευτυχως που εχω κι εσας που με ταιζετε κ με φροντιζετε......μην ανησυχειτε για μενα....περασα πολλα, ειδα γονεςι κι αδελφια να σπαρταρανε απο πονους πριν φυγουν για παντα....αγριεψα κ τρομαξα με την ανθρωπινη αγριοτητα......δε θελω λουρια κ περιορισμενο χωρο....αντε, σας κανω τη χαρη να σας δειξω την κρυψωνα μου....αν κ σκυλος, εχω λαγουμι...αγκαλιαζομαι μ αυτο τον σεξομανη κανελο(τι να κανω, απ το ολοτελα καλη κι η παναγιωταινα)κι αφου ειμαστε καλοταισμενα,αντεχουμε στη κακοκαιρια......οχι οτι θα μ κακοπεφτε η ζεστασια....αλλα εχει βαρυ τιμημα...κι εγω δε θελω ν αφησω το βουνο κ την ελευθερια μου......."

τη συνεχεια....την φανταζεστε...η "φιλη" αφησε το κανελο....τ αφησαμε εδψ που ανηκουν, στο βουνο κ στη φυση, ελυθερα, αναμεσα σε γη κ ουρανο.......μαζι, με την ανθρωπινη φροντιδα, αλλα χωρις να μας αφησουν να δρασουμε ...."για το καλο τους"!!!!!
αγκαλιασα την υπεροχη "φιλη" που τοσα εκανε κι ας λεει οτι δεν στεφτηκε με επιτυχια η επιχειρηση.....η εμπειρια αυτων των ωρων, ειναι θησαυρος αναντικαταστατος.....η κα εφη θκι εγω θα συνεχισουμε να τα φροντιζουμε στο χωρο τους κ ταυτοχρονα θ αναζητησουμε τη μανα κ το μωρο...η καλη κα εφη, φιλη του σαιτ (κι ας μην εχει χρονο να μπει, της τα λεω εγω)η φιλοζωη κα εφη, μου αφησε 50ε για αγορα φαρμακων στο ΚΑΖ....

φιλες του σαιτ.....κ ιδιωτικα, εκει, στα ορη κα στα λαγκαδια αγκαλιασα τη "φιλη" που μ συμπαρασταθηκε, κ δημοσια, μπροστα σας, μ ολη μου την καρδια της λεω.....σ ευχαριστω καλε μου ΜΥΡΤΟ......σ ευχαριστω για το γλυκο σου ξαφνιασμα κ τα οσα περασαμε μαζι.....

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 08:05, 13-02-08:

Α ρε Ολγα, βρήκες την "τρελή" την Αμαλία (αυτό με το Ζήνα πολύ μου άρεσε) και ανεβήκατε στα βουνά? Τελικά θα συνεχίσεις να πας προς Πεντέλη εκδρομές. Εύχομαι τα σκυλάκια να είναι ευτυχισμένα εκεί στο μέρος που μεγάλωσαν και αφού θα έχουν και την φροντίδα σου (και τη δική μας αν χρειαστεί από τροφές κτλ) δεν έχουν να φοβούνται τίποτα....και κάτι άλλο, η Αμαλία είναι θησαυρός και εγώ της χρωστάω πάρα πολλά για υιοθεσίες γατιδακίων και τώρα πια μπορώ να την ευχαριστήσω και εγω δημόσια (μην κοκκινίζεις είπαμε)
φιλιά στον Κανέλλο και τον Μπλάκυ

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 10:59, 13-02-08:

Avrilio μήπως να τους πάμε 2 σκυλοσπιτάκια με κουβερτούλες??????
Να είναι ζεστά??????

Παράθεση

myrtos (Αμαλια :))

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη myrtos
H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 16:15, 13-02-08:

.........................

Ολγα καλη μου εσυ ασχοληθηκες και τα οργανωσες οχι εγω.Εγω απλα βοηθησα.
Νοτακι θα τα πουμε

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 21:14, 13-02-08:

Γλυκειά μου Όλγα,

Τελικά δεν άντεξες. Περιέγραψες με τον δικό σου τρόπο τον μοναδικό, την απόφαση του Μπλάκυ και του φίλου του να παραμείνουν εκεί που έμαθαν να ζουν.
Πες μου όμως, γαιτί χθες το βράδυ είχα στο μυαλό μου συνέχεια 2 πλάσματα μόνα τους στο κρύο και στην παγωνιά? Όλη την ημέρα σήμερα ένοιωθα τον γνωστό κόμπο στον λαιμό μου, το γνωστό σφίξιμο στο στομάχι, έχοντας στο μυαλό μου τα αδεσποτάκια σου, τις εικόνες των νεκρών ζώων στο Κρυοινέρι και τα χιλιάδες πεταμένα σκυλιά και γατιά, αυτά που ειναι μόνα τους στο κρύο και ψάχνουν απεγνωσμένα για λίγο φαγητό και ζεστασιά. Όλγα μου, μπορεί να μην ξέρω τα αδεσποτάκια της Πεντέλης, τα νοιάζομαι όμως τόσο πολύ. Πως να ζήσουν αυτές οι ψυχούλες σε τόσο κρύο.
Και γιατί ρε παιδιά, τόση κακία απέναντι στα ζώα ? Θα σταματήσει ποτέ αυτό ?
Όλγα μου, ο καιρός χειροτερεύει .. Μήπως πρέπει να προσπαθήσεις ξανά ? Μήπως η πρόταση του "χουζούρη" για κάποιο σπιτάκι και κουβερτούλες θα μπορούσε να βοηθήσει ?
Περιμένουμε νέα σου.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 23:25, 13-02-08:

Κι εγώ νομίζω ότι ίσως θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς!!!
Θα χιονίσει το σαββατοκύριακο

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:52, 14-02-08:

βουλα!χουζουρη!μυρτο!....τι να κανουμε βρε παιδια αναθεμα τον χιονια του???που να βρουμε σπιτακια να βαζουμε στην ερημια????τι να κανουμε????πηζω με την δουλεια κ δεν εχω χρονο να σας γραψβ....οτι μου πειτε ειμαι μεσα....βοηθειστε τον αυρηλιακο......να σκεφτε κ να πραξει το καλυτερο!!!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 12:06, 14-02-08:

Μήπως να κάνατε μια προσπάθεια ακόμα???

Εκεί στο λαγούμι δεν μπορεί να μπει ενα μεγάλο σκυλόσπιτο με κουβέρτες???????????? ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ. Ευχαρίστως να βοηθήσω οικονομικά για να αγοραστεί!

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula έγραψε στις 14:19, 14-02-08:

Φίλοι του site,
Μιλώντας σήμερα το πρωί με την Όλγα/Avrilio, έμαθα τα εξής :
Η μαμά σκύλα και το παιδί παραμένουν άφαντοι. Ο Μπλάκυ με τον φίλο του τον Κανέλλο εκεί σταθερός. Πηγαίνοντας χθες η κα Έφη να βάλει φαγητό στις ταίστρες, δέχθηκε λεκτική επίθεση από κάποια κυρία που μένει κάπου 1 χλμ μακρυά, λέγοντάς της ότι αν φροντίζει τα ζώα είναι υπεύθυνη για ότι γίνει (κοινώς αν ο Μπλάκη δαγκώσει κάποιον, θα κυνηγάνε την κα Έφη) ή ότι τα δικά τους σκυλιά τα βγάζουν βόλτα με φίμωτρο μη τυχόν και φάνε τις φόλες που είναι πεταμένες.
Επίσης να πάρει τα σκυλιά απο κει και να τα πάει για ευθανασία......
Η κα Έφη ζήτησε να μάθει το ονομά της αλλά η άλλη σιγά που το είπε.
Το μόνο που καταφέραμε να μάθουμε είναι το νούμερο του αυτοκινήτου, από το οποίο περιμένουμε τα μάθουμε όνομα ιδιοκτήτη.
Τέλος πάντων η κατάσταση είναι εξαιρετικά δύσκολη γιατί οι κάτοικοι της περιοχής ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ως φαίνεται από την παρουσία απροστάτευτων πραγμάτων.
Για σκυλόσπιτα ούτε λόγος. Θα εξαγριωθούν περισσότερο και θα τα πετάξουν το επόμενο λεπτό. Για κουβέρτες μάλλον θα φροντίσει η Όλγα και θα πάει να τις βάλει στην κρυψώνα τους.
Ας μας πει κάποιος τελικά, χουζούρη εσύ ίσως, τα ζώα πως προστατεύονται. Το να θανατώνεις ζώο εκούσια είναι απλά ποινικό αδίκημα ή κάτι άλλο ?
Η Όλγα μου ζήτησε να σας ενημερώσω. Επειδή γράφω από το γραφείο, είμαι πολύ περιληπτική.
Θα επανέλθω μόλις μάθω κάτι νεώτερο.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 14:30, 14-02-08:

Voula, εδώ μπορείς να διαβάσεις το σχετικό Νόμο για τα ζώα συντροφιάς (και τα αδέσποτα σκυλάκια θεωρούνται κι αυτά ζώα συντροφιάς που δεν έχουν σπίτι). Στην πράξη όμως, τα πράγματα σ' αυτές τις περιπτώσεις είναι δυστυχώς πολύ δύσκολα, όχι μόνο για τα σκυλάκια, αλλά και γι' αυτούς που τα φροντίζουν...

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 15:44, 14-02-08:

Είναι ΠΟΙΝΙΚΟ αδίκημα.
Το πρόβλημα είναι ΠΩΣ μπορεί κάποιος να αποδείξει ότο το έκανε ο Χ, διότι με απλή μήνυση κατ' αγνώστων, δεν πρόκειται πρακτικά να γίνει τίποτα. Απαιτείται δράστης ΚΑΙ αποδείξεις ότι φταίει ο δράστης!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 15:47, 14-02-08:

Για τα αδέσποτα ΔΕΝ είναι φυσικά υπεύθυνος αυτός που τα ταίζει. Η μόνη ευθύνη αυτού που τα ταΊζει μπορεί να είναι για υγιεινομικούς λόγους, αν π.χ. μολύνεται το περιβάλλον με αποφάγια κλπ... Αλλά είναι πολύυυυυυ τραβηγμένο.

Θα έλεγα να βάλετε στην περιοχή τις αφίσες που έχουν προτείνει κάποιοι, ώστε να φοβηθούν αυτοί που βάζουν φόλες (συνήθως είναι θρασύδειλη).
Ας δώσει κάποιος το σχετικό link.

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula έγραψε στις 15:58, 14-02-08:

Έμαθα πριν από λίγο ότι βρέθηκε η μαμά σκύλα και το παιδί και μάλιστα η κα Έφη κατάφερε και της έβαλε κολλάρο.

Myrto, διάβασε το μνμ του χουζούρη σχετικά με τις αφίσες. Σίγουρα τέτοιοι τύποι είναι θρασύδειλοι. Εσύ σε συννενόηση με την Όλγα θα μπορούσες να βάλεις κάποιες κουβρτούλες στην κρυψώνα του Μπλάκυ ?

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 17:19, 14-02-08:

Δεν το πιστεύω ότι κάποιους τύπους που το δάσος της Πεντέλης τους φιλοξενεί έστω και παράνομα σε κάποιες των περιπτώσεων μπορούν να κάνουν τον τσαμπουκά. Κι εγώ συμφωνώ με προειδοποιητικές αφισούλες κι αν τολμήσουν να κάνουν κάτι θα πρέπει νομίζω να κινηθούμε όλοι. Το ιδανικότερο θα ήταν να απομακρυνθούν τα άμοιρα τα πλασματάκια από εκεί.

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 17:28, 14-02-08:

Παιδια δεν τα βγάζετε καμια φωτογραφία τα ζωάκια αυτα; Μπορει κάποιος να συγκινηθεί να τα υιοθετήσει, νεαρα ειναι τα καημένα...
Αλλιως τι άλλο μπορεί να γινει;

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 20:11, 14-02-08:

Εδώ υπάρχει ένα ενδεικτικό κείμενο για προειδοποιητικές αφίσες προς επίδοξους δηλητηριαστές. Κάντε scroll μέχρι το "Μελέτη μιας περίπτωσης".

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 21:24, 14-02-08:

αν εχει καποιος αφισες ας τις ανεβασει καπου μηπως μπορεσω να πεταχτώ -αν και μου ειναι δυσκολο γιατι αρωστησε ο μικρος μου και θελω να λειπω το λιγοτερο που μπορω.Απο εκει και περα το καλυτερο ειναι να βρεθουν σπιτια φιλοξενιας έστω και για λιγο.Οσο για μηνυσεις εμαθα οτι αφου υπειρξαν δηλητηριασμενα αλεπουδακια μια καταγγελεια στο κεντρο της Αιγινας αρκει για να κανουν αυτοι μηνυση καταγνωστου.Αλλα τι θα καταφερουμε........

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H myrtos έγραψε στις 21:30, 14-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Εδώ υπάρχει ένα ενδεικτικό κείμενο για προειδοποιητικές αφίσες προς επίδοξους δηλητηριαστές. Κάντε scroll μέχρι το "Μελέτη μιας περίπτωσης".

Αλικη εδω βλεπω τι μπορουμε να κανουμε.οχι ομως καποια προηδοποιητικη αφισα ( ειμαι και λιγο dead και μπορει να μην το βλέπω)
Αν κολλησουμε αυτο ειναι σαν να τους λεμε απο τι να προστατευτουν ( μπορει να κανω και λαθος)

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:36, 15-02-08:

παιδια!!!καιγομαι απο δουλεια κι ευτυχως η φιλη μου βουλα σας κανει αναμεταδοση...μυρτο!!!το πρωι θα τηλ. μηπως να παμε το απογ. σε μια υστατη προσπαθεια να γλιτωσουν απο το πολικο ψυχος κ τις φολες.....χουζουρη, αβανα....ποιος μπορει ναρθει αυριο πεντελη για επιχειρηση?????

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:40, 15-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από avrilio
παιδια!!!καιγομαι απο δουλεια κι ευτυχως η φιλη μου βουλα σας κανει αναμεταδοση...μυρτο!!!το πρωι θα τηλ. μηπως να παμε το απογ. σε μια υστατη προσπαθεια να γλιτωσουν απο το πολικο ψυχος κ τις φολες.....χουζουρη, αβανα....ποιος μπορει ναρθει αυριο πεντελη για επιχειρηση?????
μυρτο...εκτος απο το δικο σου τηλ. δεν ξερω απο καποια αλλη κοπελια....ισχυει η πανσιον που λεγαμε????αν παμε παλι πρεπι να ματαιωσω ενα σωρο μαθηματα....θα τηλ το πρωι...αντε βρε ζηνα!!!!κανουμε αλλο ενα ντου?

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 09:56, 15-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από myrtos
Αλικη εδω βλεπω τι μπορουμε να κανουμε.οχι ομως καποια προηδοποιητικη αφισα ( ειμαι και λιγο dead και μπορει να μην το βλέπω)
Αν κολλησουμε αυτο ειναι σαν να τους λεμε απο τι να προστατευτουν ( μπορει να κανω και λαθος)
Έχεις δίκιο Αμαλία, ήμουν κι εγώ λίγο dead χτες... Δεν υπάρχει ακριβώς "κείμενο για αφίσα", υπάρχει μόνο αυτή η πρόταση:
Τοιχοκολλήθηκαν αγγελίες στην περιοχή οι οποίες προειδοποιούσαν τους κατοίκους για τον κίνδυνο και τους συμβούλευαν να προσέξουν πάρα πολύ τα παιδιά και τα ζώα τους.
Σ' αυτό αναφερόμουν.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 11:39, 15-02-08:

Υπάρχει στο forum κείμενο για αφίσα! Ας το ψάξουν λίγο οι moderators.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 11:41, 15-02-08:

Η αναζήτηση είναι ελεύθερη για όλους!
Όποιος το βρει πρώτος κερδίζει δώρο-έκπληξη, με πολλή αγάπη από το mycat!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 11:43, 15-02-08:

... και είναι εδώ
http://forum.mycat.gr/showpost.php...5&postcount=18

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 11:50, 15-02-08:

Δίκιο έχεις, δεν ήταν δύσκολο! Αρκεί να είχε κάποιος τη διάθεση να ασχοληθεί με κάτι πραγματικά σημαντικό

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 12:12, 15-02-08:

επειδη η πεντελη εξακολουθει να χανει τα ζωα της ιστατη προσπαθεια σημερα στις 3.οο να μεταφερθουν σε ζεστο μερος. τα αδεσποτα ανηκουν σε ολους μας! και μην ακουσω παλι κανενα κουλο ο σκυλος μου ειπε οτι προτιμα την ελευθερια και το χαλαζι παρα να βρει ενα ζεστο μερος να περασει η μπορα .
στειλτε θετικα vibes να συνεργαστουν τα σκυλια και να τα μεταφερουμε!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 12:14, 15-02-08:

Καλή επιτυχία, Κατερίνα!
Μακάρι να τα πιάσετε... Έχει βρεθεί χώρος για να φιλοξενηθούν;

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 12:16, 15-02-08:

σε ξενωνα επι χρημασι...θα ξηλωθουμε ολοι λιγακι ελπιζω θα τα φωτογραφισω μηπως τους συμβει και κανενα τυχερο σε αγγελια....
νεοτερα το βραδακι!!!!!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 12:20, 15-02-08:

Σας στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη να τα καταφέρετε!!!!!!!!!!!!!!! Να βγουν φωτογραφίες και να μπουν αγγελίες πάραυτα, διότι δεν λέει μέσα σε κλουβάκια.
Ενημερώστε με για το κόστος κι εμένα.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H myrtos έγραψε στις 17:50, 15-02-08:

με 2 λογια μεχρι τις 4 ειχαμε πιασει τα 2 και την μαμα .Το μωρο με τιποτα.Δυστυχως δεν μπορουσα να καθησω κι αλλο και ετσι και αλιως ειμασταν 4 και σε λιγο 5 να κυνηγαμε το μωρο το οποιο ηταν δυσκολη περιπτωση.Αναλυτικα και τα τελικα νεα απο τις κοπελες το βραδυ.Μακαρι να το καταφεραν

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 18:16, 15-02-08:

Μακαρι... Αντε να δουμε

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:18, 16-02-08:

κι ομως...το μωρο εμεινε μονο του επανω....θα παω παλι αυριο πρωι...ελπιζω ναναι πεινασμενο κ φοβισμενο κ να πλησιασει...στειλτε θετικη σκεψη...τωρα γυρισα απο σπιτι που φιλοξενει υη μανα.ΑΛΜΑ την βαφτισα κ περιμενει το κουταβι της....ειχε κολλησει πανω μου κ δεν μ αφηνε να φυγω...υπεροχη...θα βγαλω σε νεα θεματα τις φωτος των σκυλιων...αναζητιεστε τες...βοηθειστε με να προωθηθουν οι αγγελιες...ξερει κανεις να κανει αφισουλα????

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 01:16, 16-02-08:

φιλες κ φιλοι του σαιτ....στηθηκε γιγαντια επιχειρηση με πολυ κοπο, χρονο κ χρημα για τη διασωση των σκυλακων....ειναι υπεροχα σκυλια...δειτε στις αγγελιες για το μπλακυ, το ρουντυ και τη σπιθα....Η μανα Αλμα πηγε για φιλοξενεια 2 βδομαδων σε σπιτι...εκκρεμει το μωρο της....Προωθειστε την αγγελια, πειτε το σε φιλους κ γνωστους....ειναι εξαιρετικα ζωα κι ειναι κριμα τοσος κοπος να παει χαμενος κ να ξαναγυρισουν στο βουνο με τις φολες...παλι ειχαμε επισοδειο με τους κατοικους...οταν περνανε απο τα σπιτια τους γαυγιζουν τα σκυλια τους κι ενοχλουνται...μας ειπαν να τα παμε για ευθανασια.....παιδια...το ξερω πως πολλα ζωα ζητουν σπιτι....που να δειτε τι γινεται στην πανσιον...εχω δεθει ρε γ....ο μαζι τους, τα ξερω απο μωρακια...δεν ειναι απλα αδεσποτακια...εδειξαν εξειρετο χαρακτηρα...τους αξιζει αγαπη κ θα την ανταπωδωσουν απλοχερα....Βαλτε ολοι ενα λιθαρακι...αντε μαναρακια μου!!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 01:22, 16-02-08:

φιλες κ φιλοι του σαιτ....στηθηκε γιγαντια επιχειρηση με πολυ κοπο, χρονο κ χρημα για τη διασωση των σκυλακων....ειναι υπεροχα σκυλια...δειτε στις αγγελιες για το μπλακυ, το ρουντυ και τη σπιθα....Η μανα Αλμα πηγε για φιλοξενεια 2 βδομαδων σε σπιτι...εκκρεμει το μωρο της....Προωθειστε την αγγελια, πειτε το σε φιλους κ γνωστους....ειναι εξαιρετικα ζωα κι ειναι κριμα τοσος κοπος να παει χαμενος κ να ξαναγυρισουν στο βουνο με τις φολες...παλι ειχαμε επισοδειο με τους κατοικους...οταν περνανε απο τα σπιτια τους γαυγιζουν τα σκυλια τους κι ενοχλουνται...μας ειπαν να τα παμε για ευθανασια.....παιδια...το ξερω πως πολλα ζωα ζητουν σπιτι....που να δειτε τι γινεται στην πανσιον...εχω δεθει ρε γ....ο μαζι τους, τα ξερω απο μωρακια...δεν ειναι απλα αδεσποτακια...εδειξαν εξειρετο χαρακτηρα...τους αξιζει αγαπη κ θα την ανταπωδωσουν απλοχερα....Βαλτε ολοι ενα λιθαρακι...αντε μαναρακια μου!!!!
Ευθανασία στα μούτρα τους το βρήκαμε τώρα ότι δεν μας αρέσει το σκοτώνουμε. Τα έβαλες και σε άλλα σάιτ? ήρθες σε επαφή με την strayhelp? είναι ικανό κορίτσι. Έχεις φτιάξει αφισούλες? αν έχεις φέρε μία μαζί σου αύριο να την δώσω εδώ στα παιδιά της φιλοζωικής Καισαριανής.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 01:36, 16-02-08:

ΜΙΛΑ ΟΠΩΔΗΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ STRAYS' HELP.
Το μωρό έμεινε μόνο του?????

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 01:37, 16-02-08:

ΒΑΛΕ ΕΔΩ ΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ:

Αποστολή με e-mail:
* adopt_a_dog_or_a_cat@yahoogroups.com
(χρειάζεται εγγραφή)
* stray_and_abused@yahoogroups.com
(χρειάζεται εγγραφή)
* pets_gr@yahoogroups.com
(χρειάζεται εγγραφή)
* ads@petland.gr

* esamarikas@pegasus.gr

* pdiam@enet.gr

* farma@enet.gr

* dogsmagazine@onel.gr

* agelies@gavmagazine.gr

* info@zoofilia.gr
(με mail την φωτό,αφού πρώτα καταχωρίσετε στο site την αγγελία)

Websites:
*
http://www.interpet.gr
*
http://www.pets.gr
*
http://www.xe.gr
*
http://www.zoofilia.gr

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 10:27, 16-02-08:

κι ομως...το μωρο εμεινε μονο του επανω....θα παω παλι αυριο πρωι...ελπιζω ναναι πεινασμενο κ φοβισμενο κ να πλησιασει...στειλτε θετικη σκεψη...τωρα γυρισα απο σπιτι που φιλοξενει υη μανα.ΑΛΜΑ την βαφτισα κ περιμενει το κουταβι της....ειχε κολλησει πανω μου κ δεν μ αφηνε να φυγω...υπεροχη...θα βγαλω σε νεα θεματα τις φωτος των σκυλιων...αναζητιεστε τες...βοηθειστε με να προωθηθουν οι αγγελιες...ξερει κανεις να κανει αφισουλα????
Απλα Βάζεις σε ένα Word την φωτογραφία, πάνω Χαρίζεται με μεγάλα γράμματα και κάτω απο τη φωτογραφία το κείμενο της αγγελίας. Και φυσικά ένα τηλέφωνο.
Και σε αυτες τις αγελίες που έχεις βάλει εδώ καλό θα ήταν να είχες βάλει ένα τηλέωνο ή e-mail.

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 10:53, 16-02-08:

Έγώ δυστυχώς μόνο την θετική μου ενέργεια μπορώ να σας στείλω γιατί δεν έχω τι άλλο...με όλη μου την ψυχή και τα δάκρυά μου που δεν μπορώ να συγκρατίσω σας εύχομε όλα να πάνε καλά και τα ζωάκια αυτά να ζήσουν λίγο καλύτερα!!!! Ολη μου την αγάπη και η θετική μου σκέψη μαζί σας........καλό κουράγιο!!!!!!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 12:09, 16-02-08:

Αβριλιο, φτιαξε κειμενάκια ξεχωριστά για το καθένα και βάλε φωτογραφίες. Βάλε αγγελίες και εδώ αλλα κυρίως σε σαιτ για σκύλους (η Χουζούρης σου έγραψε κάποια). Πιστεύω ότι θα δωθούν τα σκυλάκια. Λίγο υπομονή.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 15:49, 16-02-08:

ειχα πει σημερα το πρωι να ανεβω για το κουταβι αλλα επεσα σε κομμα και δεν ακουγα κανενα τηλ η κουδουνι αβριλακο σορυ.
ναι εχει μηνει λοιπον ο κουταβος αλλα δεν ειναι και κανενα ψαρωμενο βυζανιαρικο εχει την κατατομη λαγωνικου και ειναι 5-6 μηνων και αρκετα ξεπεταγμενος θα ελεγα ωτσε να μας δουλευει και να μας κανει παιχνιδια σε 5 νοματεους....
επισης ο ξενωνας φιλοξενιας δεν ειναι αυτο που ολοι ονειρευονται.... παλι εξω ειναι .
επειγει λοιπον το θεμα της υιοθεσιας και της στειρωσης...
γιατι στον ξενωνα εχουμε το περιθωριο του 1 μηνα φιλοξενιας.

εχουμε ενα μαυρο γκεκας τον μπλακυ με διαφανα ματια σχεδον πολυ φιλικο και ομορφο 7 μηνων
τον κανελο αρσενικο κανελι κοντοτριχο μονοχρωμο συνδιασμος ντοπμερ και ρετριβερ

την αλμα σε ημιαιμο λυκοσκυλο με δαλματιας ενηλικο

το κουταβι λευκο ποιντερ με δαλματιας (που δεν πιανετε με τιποτα )

και μια πορδι κανελι τζακ ρασελ με τσικγελωτη ουριτσα θυλικο που καποιος το παρατησε εκει πανω εξαιρετικα μικροσωμο με πρασινι λουρακι.

ελπιζω να μπουν και οι αγγελιες απλα το γραφω κι εδω για γενικα .....

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat έγραψε στις 15:57, 16-02-08:

απ'οτι είδα παιδιά, η ολγα εδω ήδη έχει βάλει κάποιες αγγελίες αλλα λειπουν τα στοιχεία επικοινωνίας αν κάποιος ενδιαφέρεται. Αν κάποιος μιλήσει μαζί της ας της πει να τα προσθέσει..

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:25, 16-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nota
απ'οτι είδα παιδιά, η ολγα εδω ήδη έχει βάλει κάποιες αγγελίες αλλα λειπουν τα στοιχεία επικοινωνίας αν κάποιος ενδιαφέρεται. Αν κάποιος μιλήσει μαζί της ας της πει να τα προσθέσει..
Ποιο πάνω της το έγραψε η Βιβή

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 20:21, 16-02-08:

ουρανια, χουζουρη, νοτα, αβανα κλπ.....Εστειλα πμ. στην strayshelp,οπως μου ειπατε....εβαλα τηλ.κ μειλ οπψς μου ειπατε...θα στειλω κι εκει που προτεινει ο χουζουρης......Πηγα κ σημερα, 10 ως 13.00, ηδη χιονιζε, εγινα παγωτο....το σκατοκουταβο που ακουει πια στο ονομα σποτ....χορεψε τα νευρα μου....δοκιμασα τα παντα....σε μεγαλη γατοφορο εβαλα φαι....δεν πλησιαζε....στις ταιστρες εβαλα κοτοπουλο, οσο ημουν κοντα...τιποτα, μολις λιγι κουνιομουν, αρπαζε κατι κι εφευγε...προσπαθησα να του ριξω κουβερτα...ολα σταθηκαν ματαια....ηρθε κι η κα εφη...ο κουταβος μας ειχε απο μακρια....Μετα 3 ωρες, αφησα φαγητα κ γαλα κι εφυγα σκασμενη οσο ποτε......Η καλη φυλακας αγγελος μυρτος ανεβηκε κ συμπληρωσε ξηρα τροφη.....καπου πρεπει να κουρνιαζει το αγγελουδι, γιατι αλλιως πως θα την βγαλει καθαρη?????σας παρακαλω, εκανα μια σκεψη κ θελω τη γνωμη σας......δεν υπαρχει καποιο ηρεμιστικο που να βαλω στη τροφη του, να περιμενω μακρια να ζαλιστει κ να το τσακωσω??????η ειναι προτιμοτερο να το αφησω στο βουνο για παντα????τοσα χρονια με τα ζωα...δεν μου ξαναλαχε τετοια δυσκολια....τι λετε κι εσεις????

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χάνει πολύ τρίχωμα,τι φταίει; - Από AudiTT
      Το θέμα έχει λάβει 366 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-12-18 στις 00:03.
    • Το γατί χάνει τρίχες - Από chaton22
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-09 στις 19:18.
    • Χάνει το τρίχωμά του! Βοήθεια! - Από ntina10
      Το θέμα έχει λάβει 39 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-09 στις 17:32.
    • Ο γατούλης μου χάνει τις τρίχες του.. - Από trinity
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-02-09 στις 16:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους