Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,306 εγγεγραμμένα μέλη και 718,370 μηνύματα σε 22,603 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 413 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Έριξαν φυτοφάρμακα για να σκοτώσουν γατάκια

Giota.kara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giota.kara
H Giota.kara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20-30? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

H Giota.kara έγραψε στις 19:23, 07-08-08:

γυριζοντας σημερα απο την δουλεια περασα απο ενα δρομο στο ιλιον οδος βυτινης(χαμηλα κοντα στην πλατεια μπουρναζιου) και ειδα γυρω στα δεκα γατακια και καποια απο αυτα πολυ μικρουλια και σταθηκα να τους μιλησω.επιασα κουβεντα με μια κυρια που μενει εκει και μου ειπε οτι εκει γενικα τα φροντιζουν οσοσ μπορουν εκτος απο 1-2 που δεν τα θελουν.μου ειπε οτι ηταν περισσοτερα και οτι εριξαν φυτοφαρμακο με ωμα κεφαλια απο γαυρο και καποια γατακια χαθηκαν.καποια αλλη κυρια ειπε οτι θα εκανε καταγγελια αλλα ειπα να το κανω και εγω.το κακο ειναι επισης οτι οι θυληκες γατουλες γενανε συνεχεια και αυτο τους ενοχλει φυσικα γιατι τους λερωνουν τις αυλες τους οπως μου ειπε η κυρια.σκεφτηκα λοιπον να σας ενημερωσω μηπως μπορει ναγινει κατι.για αλλη μια φορα κριμα που υπαρχουν ανθρωποι(που λεει ο λογος) χωρις ψυχη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:26, 07-08-08:

Καλησπέρα!
Υπάρχουν κάτοικοι που να συμβάλλουν στα έξοδα στείρωσης;Αν ναι,μπορουν να βοηθήσουν νομιζω κάποιοι ώστε να πιαστούν και να στειρωθούν άμεσα οι μανούλες.Έτσι θα περιοριστεί και ο αριθμός τους,και οι φόλες.Επισης,ενημερωτικά φυλλάδια για τις φόλες και για το νόμο που υπάρχει,θα μπορουσαν να μοιραστούν στην περιοχή.Μια φωτογραφιση και καταγραφή των μικρών ώστε να μπουν αγγελίες για υιοθεσία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giota.kara

Δραστήριο Μέλος

H Giota.kara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20-30? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

H Giota.kara έγραψε στις 19:33, 07-08-08:

δεν μενω εκει κοντα και δεν ξερω κατι για το θεμα τις στειρωσης.φωτογραφιες μπορω να βγαλω εγω.το κακο ομως ειναι οτι το σαββατο το απογευμα φευγω και επιστεφω στις 18 του μηνα.τι θα προλαβω να κανω?ειμαι και ασχετη και δεν ξερω να βαζω φωτογραφιες στο ιντερνετ.και φυλλαδια μπορω να μοιρασω στην περιοχη.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:55, 07-08-08:

Μπορεις να ξεκινησεις με φυλλαδια για τη στειρωση και για τις φόλες,υπάρχουν έτοιμα για εκτύπωση σε ενα θρεντ αν ψάξεις.Μετά μπορεις να συνεννοηθείς με κάποιον σύλλογο για την περισυλλογή αν συμφωνουν οι κάτοικοι.Αν ενημερωσουν ότι θα τα μαζέψουν και θα μειωθει ο αριθμος τους μεσω υιοθεσιων και στειρωσεων,νομιζω θα ηρεμησουν μεχρι να γυρισεις.

Παράθεση

Giota.kara

Δραστήριο Μέλος

H Giota.kara έγραψε στις 09:08, 08-08-08:

καποια φυλλαδια για την στειρωση εχω ηδη και τα εχω παντα στην τσαντα μου.για την φολα δεν εχω και δεν εχω εκτυπωτη.ολα εδω δουλευουν με καρβουνο.υπαρεχει καποιος κοντα στην περιοχη μου να συναντηθουμε να μου δωσει?μενω ιλιον και με βολευει και περιστερι.σε ποιον συλλογο να απευθηνθω?παλαιοτερα ειχα μιλησει με την φιλοζωικη στο κορωπι και ειχαν πει οτι δεν μπορουν να κανουν κατι.οτι κανεις δεν ζηταει να παρει καποιο ζωακι.ολοι θελουν να τους δωσουν .

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 09:30, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Giota.kara
καποια φυλλαδια για την στειρωση εχω ηδη και τα εχω παντα στην τσαντα μου.για την φολα δεν εχω και δεν εχω εκτυπωτη.ολα εδω δουλευουν με καρβουνο.υπαρεχει καποιος κοντα στην περιοχη μου να συναντηθουμε να μου δωσει?μενω ιλιον και με βολευει και περιστερι.σε ποιον συλλογο να απευθηνθω?παλαιοτερα ειχα μιλησει με την φιλοζωικη στο κορωπι και ειχαν πει οτι δεν μπορουν να κανουν κατι.οτι κανεις δεν ζηταει να παρει καποιο ζωακι.ολοι θελουν να τους δωσουν .
Καλημερα Γιωτα!Εγω μενω ορια Ιλιον/Πετρουπολη και μπορω να σου δωσω φυλλαδια για φολες,αλλα αυριο πρωι θα φυγω κ θα γυρισω την Κυριακη 17/8.Σε βολευει να βρεθουμε σημερα το μεσημερι καπου ή αλλιως οταν γυρισω;Καλυτερα να γινει σημερα ομως,γιατι απ'ο,τι καταλαβα το πραγμα θελει αμεση αντιμετωπιση.Αν θες,στειλε μου PM ή mail στο: georgia.alex@hotmail.com..Οσο για το που κ πως μην ανησυχεις,εχω αυτ/το κ μπορω να ερθω εγω οπου θες,αρκει να ειναι νωρις,γιατι σχολαω στις 15:00μ.μ.,φτανω σπιτι κατα τις 16:00μ.μ.και θα κοιμηθω,γιατι το βραδυ δουλευω στις 22:00μ.μ. σε ραδιοταξι..Θα περιμενω απαντηση σου συντομα,φιλακια!

Παράθεση

aramis (pascale)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη aramis
H pascale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (αμετρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ανάβυσσος (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.

H aramis έγραψε στις 15:43, 24-09-08:

Τα φυλλαδια για τα οποια μιλησες παλια, που μπορω να τα παρω. Ο γατος μου που πεθανε ηταν μονο η αρχη, εμαθα οτι στο τελος του δρομου που μενω αλλες 5 γατες πεθαναν απο φυτο φαρμακο, 3 στο πανω δρομο και η σκυλα μιας αλλη γειτονισσα στο παραπεντε γλθτωσε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:51, 24-09-08:

Το φυλλάδιο για τη φόλα ειναι αυτό.Ελπιζω να βοηθησει και να μην χαθουν κι αλλες ζωες...

Παράθεση

Giota.kara

Δραστήριο Μέλος

H Giota.kara έγραψε στις 15:57, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Το φυλλάδιο για τη φόλα ειναι αυτό.Ελπιζω να βοηθησει και να μην χαθουν κι αλλες ζωες...
με προλαβες.ειμαι αργη.και εγω το ιδιο θα ευχηθω.παντως εκει που ειχα μοιρασει μεχρι στιγμης παει καλα.ελπιζω να συνεχιστει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους