Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,308 εγγεγραμμένα μέλη και 718,370 μηνύματα σε 22,603 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 311 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χάνει πολύ τρίχωμα,τι φταίει;

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:05, 20-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
Περί μαδήματος ..συνέχεια..Ο Σπίντυ γενικά σιχαίνεται το βούρτσισμα.Ποτέ δεν κάθησε ήσυχος σαν άλλα γατάκια.Μόλις έβλεπε βούρτσα γινόταν Λούης και άλλωστε η ποσότητα τρίχας που αφαιρούσε ήταν ελάχιστη μπροστά στις τούφες που άφηνε ΠΑΝΤΟΥ.Ετσι λοιπόν έκανα το εξής...πήρα μια αντιστατική χτένα μαλλιών (είναι ημιμακρύτριχος) και τον χτενίζω αντίθετα με την φορά του τριχώματος.Το τι βγαίνει δεν περιγράφεται ειδικά στην ράχη και στην ουρίτσα του.Παραδόξως δε την χτένα δεν την φοβάται τόσο όσο την βούρτσα.Το σημαντικό είναι ότι υπάρχει αρκετή βελτίωση στην τριχόπτωση..
τελικα αυτο με το χτενισμα το εχουν ολα τα ημιμακρυτριχα Ο δικος μου σιχαινεται ολες τι χτενες και τις βουρτσες 3 ατομα τον βαζουμε κατω για να τον χτενισουμε, κολαση. Με την βουρτσα μπορω να τον χτενισω αντιθετα με την φορα του τριχωματος, με την χτενα γινεται χαμος!! Εισαι πολυ τυχερη που δεν φοβαται την χτενα Μακαρι να καθοταν εστω και για λιγο ο δικος μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,360 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 17:20, 20-05-09:

Εμενα γενικα δεν ανεχεται να την βουρτσισω,ποσο μαλλον με την αντιθετη φορα,σε καμια περιπτωση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 08:01, 22-05-09:

η πασχαλια ενω ειχε κανει ενα διαλειμμα τριχοπτωσης μιας εβδομαδας περιπου, το φοβερο ειναι οτι τωρα μαδαει περισσοτερο απο ποτε.....
τελικα θα το παρω αποφαση οτι θα μαδα ετσι ολο το χρονο, παντου κ παντοτε, η κατασταση ειναι τραγικη, με το βουρτσισμα βγαινουν τουφες ολοκληρες εχω παθει πλακα ποσο μαδα

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:25, 22-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
η πασχαλια ενω ειχε κανει ενα διαλειμμα τριχοπτωσης μιας εβδομαδας περιπου, το φοβερο ειναι οτι τωρα μαδαει περισσοτερο απο ποτε.....
τελικα θα το παρω αποφαση οτι θα μαδα ετσι ολο το χρονο, παντου κ παντοτε, η κατασταση ειναι τραγικη, με το βουρτσισμα βγαινουν τουφες ολοκληρες εχω παθει πλακα ποσο μαδα
ωχ μη λες τετοια!!! Αν μεινει και ο ναρουτο ετσι, θα πεθανω απο αλλεργικο σοκ!! Η κατασταση μας ειναι τραγικη. Αρκει να χτενισω ενα σημειο στην ουρα του για να γεμισει η βουρτσα. Με το furminator δε βγαζουμε τριχα με το κιλο. Απορω πως εχει ακομα τριχωμα πανω του.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 08:33, 22-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
Απορω πως εχει ακομα τριχωμα πανω του.

αυτο που το βαζεις? με τοση τριχα που της βγαζω, απορω πως δεν εχει μεινει κουρουπα.
απο πασχαλω, θα τη λεω καραφλω
σοβαρα τωρα, υπαρχει περιπτωση απο το πολυ χτενισμα να δημιουργηθει προβλημα? εγω τη χτενιζω π.χ 3 φορες την ημερα, καθε μερα.

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 08:47, 22-05-09:

... απορω πως δεν εχει μεινει κουρουπα.

Να'σαι καλά Ιωάννα μου πρωί πρωί, με έκανες και γέλασα! Κι εγώ το ίδιο λέω για τη δικιά μου! Εγώ παιδιά βαρέθηκα... την έχω αφήσει έτσι εδώ και μερικές μέρες, γιατί είχα δουλειές στο σπίτι και ήμουν πτώμα. Την χτενίζω μόνο με τα χέρια το πρωί και πάλι βγαίνουν πολλές! Μέσα στο σαββατοκύριακο θα την ξαναχτενίσω... αν δείτε ένα σύννεφο τρίχας να σηκώνεται στα νότια προάστια, θα ξέρετε...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:51, 22-05-09:

αυτο που το βαζεις? με τοση τριχα που της βγαζω, απορω πως δεν εχει μεινει κουρουπα.
απο πασχαλω, θα τη λεω καραφλω
σοβαρα τωρα, υπαρχει περιπτωση απο το πολυ χτενισμα να δημιουργηθει προβλημα? εγω τη χτενιζω π.χ 3 φορες την ημερα, καθε μερα.
αντεχουν!!! Και εγω 3 φορες τον χτενιζω τη μερα, καθημερινα και ειλικρινα δεν ξερω που το βρισκουν τοσο τριχωμα! Ασε που εχει γινει και πιο φουντωτος σε σχεση με 2 μηνες πριν. Παρατηρησα ομως οτι το συχνο χτενισμα κανει το τριχωμα του πιο λιπαρο
Μεχρι και τα μουστακια του πεφτουν Εδω και μερες βρισκω μουστακια στο χαλι, στο κρεββατι μου, στην αμμο του, τι στο καλο γινεται; Εν τω μεταξυ αυτος σαν φωκια ειναι με τοσα μουστακια, μεσα σε μια νυχτα του φυτρωνουν καινουρια;

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 08:53, 22-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από chryssa
αν δείτε ένα σύννεφο τρίχας να σηκώνεται στα νότια προάστια, θα ξέρετε...

μην ανησυχεις, το ιδιο συννεφο βλεπω εγω στα δυτικα

αστα τραγικη η κατασταση. θα μου κανουν παρατηρηση καμια μερα οι γειτονες γιατι οι καταραμενες οι τουφες πανε και σφηνωνονται πανω στα λουλουδια γειτονικων μπαλκονιων, ή μεσα στα μπαλκονια τους, λες και δεν υπαρχει δρομος απο κατω για να πανε, διπλα πρεπει ?
και η φαση ειναι οτι σκυβω μπροστα στο μπαλκονι να ριξω τις τουφες απο κατω, κ αυτες σηκωνονται με τον αερα κ πανε διπλα

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:15, 22-05-09:

Παρατηρησα ομως οτι το συχνο χτενισμα κανει το τριχωμα του πιο λιπαρο

ναι ε? περιεργο, εμενα παλι δεν το κανει λιπαρο, μαλλον ωραιο λαμπερο θα ελεγα

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 09:17, 22-05-09:

Παρατηρησα ομως οτι το συχνο χτενισμα κανει το τριχωμα του πιο λιπαρο
Μεχρι και τα μουστακια του πεφτουν
Λογικό μου φαίνεται, γιατί το χτένισμα θα κατεβάζει το σμήγμα του δέρματος...
Κι εμείς χάνουμε μουστάκια, αλλά έχουν ήδη βγει τα παλιά και δεν φαίνεται η έλλειψη!
και η φαση ειναι οτι σκυβω μπροστα στο μπαλκονι να ριξω τις τουφες απο κατω, κ αυτες σηκωνονται με τον αερα κ πανε διπλα
Άτιμες τρίχες, πάντα πάνε εκεί που δεν θέλεις! Κι εγώ μπορεί να έχω καθαρίσει χαλιά, καναπέδες κλπ και εκεί που θα μου έχει ξεφύγει, θα τύχει να ακουμπήσουμε κάποιο μαύρο ρούχο και θα γίνει φλοκάτη!

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa Ε έγραψε στις 09:33, 22-05-09:

ναι ε? περιεργο, εμενα παλι δεν το κανει λιπαρο, μαλλον ωραιο λαμπερο θα ελεγα
Ίσως επειδή την κάνεις με το γάντι, φεύγουν οι σκόνες. Εγώ νομίζω ότι η συρμάτινη βούρτσα που έχω τραβάει όλο το εσωτερικό τρίχωμα, που είναι σαν βαμβάκι και αφήνει τις τριχάρες τις εξωτερικές και μετά γι'αυτό κολλάνε στα ρούχα. Και μάλλον την πονάει, πρέπει να βρω κάτι άλλο...

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 09:36, 22-05-09:

κι εγω φτιαχνω το συννεφο (και τι συννεφο τριπλλασιο απο το δικο σας) στα βορεια...τα ανατολικα μας εμειναν

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:37, 22-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από chryssa
Και μάλλον την πονάει, πρέπει να βρω κάτι άλλο...

γιατι δεν παιρνεις την ειδικη χτενα που ειχε η στελλα σπιτι της απο εξωτερικο ?

Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 09:40, 22-05-09:

μια που μιλαμε για τριχες ας πω και γω τον πονο μου!!!!!!!1ον μαδαει η κορη(Ηρω), μαδαει και η μανα (Ρια)παντου τριχες..2ον πως να συνδιασω τα ρουχα μου με τον χρωματισμο της γατας ..η Ηρω σε μια τριχα εχει 3 χρωματα γκρι ,ασπρο και μαυρο..οτι και να φορεσω κανει μπαμ η τριχα..3ον σε καποια φαση σκεφτηκα να της παρω τροφη για περσικα μπας και μειωθει η τριχοπτωση..4ον μπορει να μην καθεται να την βουρτισω αλλα οταν παω να καθαρισω τον καναπε με το ρολλερ παει και του τριβεται οποτε και γω την αφηνω το τι τριχα βγαινει δεν λεγεται..αυτα!

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa Ε έγραψε στις 09:51, 22-05-09:

γιατι δεν παιρνεις την ειδικη χτενα που ειχε η στελλα σπιτι της απο εξωτερικο ?
Αυτό θα κάνω, αλλά δεν έχω αξιωθεί ακόμα να βγάλω προπληρωμένη κάρτα. Στο κάτω κάτω, δεν είναι τόσο πολλά τα χρήματα, μπορεί να μου κάνει οικονομία στα αυτοκόλλητα!
Αρχική Δημοσίευση από ria23
μια που μιλαμε για τριχες ας πω και γω τον πονο μου!!!!!!!1ον μαδαει η κορη(Ηρω), μαδαει και η μανα (Ρια)παντου τριχες..2ον πως να συνδιασω τα ρουχα μου με τον χρωματισμο της γατας ..η Ηρω σε μια τριχα εχει 3 χρωματα γκρι ,ασπρο και μαυρο..οτι και να φορεσω κανει μπαμ η τριχα..3ον σε καποια φαση σκεφτηκα να της παρω τροφη για περσικα μπας και μειωθει η τριχοπτωση..4ον μπορει να μην καθεται να την βουρτισω αλλα οταν παω να καθαρισω τον καναπε με το ρολλερ παει και του τριβεται οποτε και γω την αφηνω το τι τριχα βγαινει δεν λεγεται..αυτα!
Αυτό είναι όντως πρόβλημα! Τουλάχιστον εμείς μπορούμε να φοράμε άσπρα άφοβα, δε φαίνεται τίποτα! Ευτυχώς εγώ σταμάτησα να μαδάω, οι ορμόνες βλέπεις και δε βουλώνουν πια τα σιφόνια!

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 20:47, 25-05-09:

Απ οτι φαινεται ολες και ολοι εχουμε κοινο προβλημα ,τις τριχες των γατιων μας.Οτι ρατσα και να ειναι η γατα μας ,οι τριχες τριχες.Απο τα πατωματα μαζευω τουφες,με το ρολλερ το ιδιο ,στη βουρτσα οταν τη χτενιζω ,περουκα φτιαχνω.Το εχω πλεον αποδεχτει .Οι τριχες ειναι κομματι αναποσπαστο της ζωης μας και του σπιτιου μας.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 21:29, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από brigite
Απ οτι φαινεται ολες και ολοι εχουμε κοινο προβλημα ,τις τριχες των γατιων μας.Οτι ρατσα και να ειναι η γατα μας ,οι τριχες τριχες.Απο τα πατωματα μαζευω τουφες,με το ρολλερ το ιδιο ,στη βουρτσα οταν τη χτενιζω ,περουκα φτιαχνω.Το εχω πλεον αποδεχτει .Οι τριχες ειναι κομματι αναποσπαστο της ζωης μας και του σπιτιου μας.

ετσι ειναι, και τελικα δεν ειναι εποχικο το μαδημα, ολο το χρονο μαδανε τα σκασμενα

αυτο με την περουκα μ'αρεσε

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 22:18, 25-05-09:

Η Μπάχχχχχχχχυ εξακολουθεί να μαδάει ελάχιστα, και το σημαντικότερο, δεν κοιμάται όπου κι όπου, αλλά, μόνο στις φωλιές της και στις καρέκλες της τραπεζαρίας, οπότε εύκολα μαζεύω και τις λίγες που βγάζει. Πάντως, τώρα μαδάει λίγο περισσότερο από πριν, δηλαδή, άμα καθαρίζω τη φωλιά της, βγαίνει μια τουφίτσαΓι αυτό μου φαίνεται δεν θα πάρω άλλη γάτα, καλόμαθα με το "φαινόμενο" Μπασσέτ, από πάσης απόψεως

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 22:27, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Π
Η Μπάχχχχχχχχυ εξακολουθεί να μαδάει ελάχιστα, και το σημαντικότερο, δεν κοιμάται όπου κι όπου, αλλά, μόνο στις φωλιές της και στις καρέκλες της τραπεζαρίας, οπότε εύκολα μαζεύω και τις λίγες που βγάζει. Πάντως, τώρα μαδάει λίγο περισσότερο από πριν, δηλαδή, άμα καθαρίζω τη φωλιά της, βγαίνει μια τουφίτσαΓι αυτό μου φαίνεται δεν θα πάρω άλλη γάτα, καλόμαθα με το "φαινόμενο" Μπασσέτ, από πάσης απόψεως

το περισσοτερο ειναι μια ολοκληρη τουφιτσα ???????????? μα πως αντεχεις βρε μπασσετομανα τοση τριχα ?
για ελα απο δω, αλλα και απο τη μπουμπουκα, που μαδαμε περουκες ολοκληρες

ΠΟΣΟ βολικοτερο μπορει να γινει το γατι σου πια ?

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 07:58, 26-05-09:

Εγώ είχα παρατηρήσει ότι ο Gandalf δεν έβγαζε αρκετή τρίχα στη βούρτσα (εκτός από την ουρά). Το Σάββατο, ξεκίνησα να κάνω την εβδομαδιαία καθαριότητα, και επειδή κατάλαβα ότι με τόση ζέστη θα μπορούσα να σφουγγαρίσω τα πατώματα με τον ιδρώτα μου, και αυτό δε θα μπορούσε να συνεχιστεί όλο το καλοκαίρι, αποφάσισα να μαζέψω τα χαλιά (πρώτη φορά μετά από 3 χρόνια) και τότε διεπίστωσα ότι ο μικρός δε μαδάει γιατί πάει και σέρνεται πάνω στα χαλιά και αφήνει εκεί τις τρίχες του!!! Σε όλα τα πιο ανύποπτα σημεία υπήρχαν τρίχες, αυτό ήταν το κόλπο του λοιπόν Τώρα δεν έχει χαλί ούτε για δείγμα στο σπίτι, άρα θα πρέπει να κάθεται για βούρτσισμα (πώς το θέλω;;

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 08:08, 26-05-09:

αυτος που θα εδωσες να σου καθαρισει τα χαλια, πρεπει να ριχνει πολλαααα καντηλια με τοση τριχα πανω
στα δικα μου παντως σιγουρα θα πεσει γκρινια με τοση πασχαλοτριχα

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 08:09, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Εγώ είχα παρατηρήσει ότι ο Gandalf δεν έβγαζε αρκετή τρίχα στη βούρτσα (εκτός από την ουρά). Το Σάββατο, ξεκίνησα να κάνω την εβδομαδιαία καθαριότητα, και επειδή κατάλαβα ότι με τόση ζέστη θα μπορούσα να σφουγγαρίσω τα πατώματα με τον ιδρώτα μου, και αυτό δε θα μπορούσε να συνεχιστεί όλο το καλοκαίρι, αποφάσισα να μαζέψω τα χαλιά (πρώτη φορά μετά από 3 χρόνια) και τότε διεπίστωσα ότι ο μικρός δε μαδάει γιατί πάει και σέρνεται πάνω στα χαλιά και αφήνει εκεί τις τρίχες του!!! Σε όλα τα πιο ανύποπτα σημεία υπήρχαν τρίχες, αυτό ήταν το κόλπο του λοιπόν Τώρα δεν έχει χαλί ούτε για δείγμα στο σπίτι, άρα θα πρέπει να κάθεται για βούρτσισμα (πώς το θέλω;;
παντως μη νομιζεις οτι και να τον βουρτσιζεις δε θα μαδαει. μαδανε ασταματητα παιδι μου, τελος.

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 08:13, 26-05-09:

αυτος που θα εδωσες να σου καθαρισει τα χαλια, πρεπει να ριχνει πολλαααα καντηλια με τοση τριχα πανω
στα δικα μου παντως σιγουρα θα πεσει γκρινια με τοση πασχαλοτριχα
Τα έκανα όσο μπορούσα με την ηλεκτρική, ελπίζω να έχω αφαιρέσει τις περισσότερες... το πρόβλημα με το Γκάνταλφ είναι ότι οι τρίχες του είναι ψιλές ψιλές και δεν ξεκολλάνε από πουθενά!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:45, 27-05-09:

Τα έκανα όσο μπορούσα με την ηλεκτρική, ελπίζω να έχω αφαιρέσει τις περισσότερες... το πρόβλημα με το Γκάνταλφ είναι ότι οι τρίχες του είναι ψιλές ψιλές και δεν ξεκολλάνε από πουθενά!!
ακριβως το ιδιο τριχωμα εχει και ο ναρουτο! Ουτε η χτενα δεν τις πιανει ευκολα οποτε οταν γλειφεται καταπινει πολυ περισσοτερες τριχεςσε σχεση με αλλη γατα που εχει πιο χοντρη τριχα και μαζευεται ευκολα στο χτενισμα. Εχω φρικαρει πλεον, χθες αφησε 2 τριχομπαλες στο χαλι, σημερα αλλες 2. Αυριο πεταω και θα εχω τον νου μου στον ναρουτο. Μολις φτασω ελλαδα θα επικοινωνησω με τον αδερφο μου να δω τι γινεται για να τον παει στον γιατρο. Μπορει να παιζει, να τρωει κανονικα κτλ, αλλα ανησυχω γιατι δεν μου φαινεται καθολου νορμαλ να βγαζει 2 τριχομπαλες μαζι Αν δεν σταματησει να μαδαει ή τουλαχιστον να ελαττωθει το μαδημα, θα τον παει για κουρεμα για φοβαμαι μη παθει τιποτα απο καμμια τριχομπαλα.

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 10:49, 27-05-09:

ακριβως το ιδιο τριχωμα εχει και ο ναρουτο! Ουτε η χτενα δεν τις πιανει ευκολα οποτε οταν γλειφεται καταπινει πολυ περισσοτερες τριχεςσε σχεση με αλλη γατα που εχει πιο χοντρη τριχα και μαζευεται ευκολα στο χτενισμα. Εχω φρικαρει πλεον, χθες αφησε 2 τριχομπαλες στο χαλι, σημερα αλλες 2. Αυριο πεταω και θα εχω τον νου μου στον ναρουτο. Μολις φτασω ελλαδα θα επικοινωνησω με τον αδερφο μου να δω τι γινεται για να τον παει στον γιατρο. Μπορει να παιζει, να τρωει κανονικα κτλ, αλλα ανησυχω γιατι δεν μου φαινεται καθολου νορμαλ να βγαζει 2 τριχομπαλες μαζι Αν δεν σταματησει να μαδαει ή τουλαχιστον να ελαττωθει το μαδημα, θα τον παει για κουρεμα για φοβαμαι μη παθει τιποτα απο καμμια τριχομπαλα.
Να σου πω κάτι Σακούρα... σε κάποιο θέμα είχα διαβάσει ότι οι γάτες μαδάνε περισσότερο μετά απ'το μπάνιο, κι εσύ κάνεις συχνά μπάνιο στο Ναρούτο, μήπως αν περιορίζατε τα μπάνια θα σταματούσε και η τριχόπτωση; Ετσι κι αλλιώς, καθαρός είναι, όλο μέσα στο σπίτι βρίσκεται...

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,360 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 11:14, 27-05-09:

Παντως κι εμενα η Μπιζου που δεν την μπανιαρω μαδαει ασταματητα,ειχε ελαττωθει για λιγο και τωρα ξανα προς τη δοξα τραβα,βγαζει κουβαρια.Εχω κι εναν συνεχομενο εκνευριστικο βηχα τον τελευταιο καιρο κ αναρωτιεμαι μηπως εχω καμια αλλεργια τελικα

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 18:11, 27-05-09:

Να σου πω κάτι Σακούρα... σε κάποιο θέμα είχα διαβάσει ότι οι γάτες μαδάνε περισσότερο μετά απ'το μπάνιο, κι εσύ κάνεις συχνά μπάνιο στο Ναρούτο, μήπως αν περιορίζατε τα μπάνια θα σταματούσε και η τριχόπτωση; Ετσι κι αλλιώς, καθαρός είναι, όλο μέσα στο σπίτι βρίσκεται...
εχω να τον κανω πολυ καιρο μπανιο ομως Δεν τον κανω μπανιο επειδη ειναι βρωμικος, αλλα επειδη εχω αλλεργια και με αυτο τον τροπο μειωνω τα αλλεργιογονα. Τωρα παντως ειμαι καλυτερα, με πιανει που και που η αλλεργια, αλλα δεν τον κανω μπανιο τοσο συχνα οσο παλια. Συνηθως μια φορα στο διμηνο. Πιο παλια που τον εκανα μπανιο πιο συχνα δεν μαδουσε καθολου

Παράθεση

maria.andreou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria.andreou
H maria.andreou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 212 μηνύματα.

H maria.andreou έγραψε στις 23:56, 04-01-10:

Από την μέρα που πήρα το Μαξούλη η καθαριότητα είναι ένα θέμα για μένα...
Του επιτρέπω να πηγαίνει παντού και εχω βάλει ριχτάρια σε καναπέδες και κρεβάτια αλλά παραμένει το πρόβλημα ότι αυτά τα νιώθω βρώμικα επειδή ξέρω πως είναι γεμάτα με τρίχες... και αυτό για μένα σημαίνει βρωμιά...
Τον βουρτσίζω σχεδόν καθημερινά αλλά έχει πολύ μεγάλη τρίχα... είναι φουντοτούλης....
Τα ριχτάρια ακόμη κι αν τα βάλω στο πλυντήριο οι τρίχες μένουν επάνω... ακόμη και όταν τα τινάξω... τα αυτοκόλητα ρολά δεν κάνουν και ιδιαίτερη δουλιά στα ριχτάρια... οπότε το πρόβλημα παραμένει... αυτά πώς τα καθαρίζουμε;;;
Με hoover πάλι νομίζω είναι δύσκολο να καθαριστούν γιατί τα ρουφάει...
Εσείς τι κάνετε;;; Καθαρίζεται κάθημερινά τα ριχτάρια και το σπίτι;;; Έχετε μήπως βρει κάποιο άλλο τρόπο για να νιώθετε το σπίτι καθαρό;;;

Ευχαριστώ πολύ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 00:00, 05-01-10:

υπαρχει παλιοτερο θεμα...μοοοονττςςςςςςςςς ! μηπως να συγχωνευθει?
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=33458

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:02, 05-01-10:

furminator furminator και αντικολλητικη ταινια παντου ( onlinepetshop.gr)

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 00:02, 05-01-10:

Οτι κανεις κανω,μολις κυκλοφορησει η Μπριζιτ κυριως που εχει τριχωμα βαρβατο,θα γεμισουμε παλι τριζες.Απλα το εχω παρει αποφαση και το εχω συνηθισει πλεον ,οτι απο τις τριχες δεν γλυτωνω.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 00:03, 05-01-10:

αν εχεις λεφτα να διαθεσεις , υπαρχει μια ηλεκτρικη σκουπα με ειδικο εξαρτημα για τριχες κατοικιδιων... παλια, που ειχαμε περσικο και η τριχα επεφτε παρα πολυ, καθαριζαμε με κολλητικη ταινια(τελλα) εκεινη την καφε που ειναι πολυ δυνατη, και τις ξεκολλουσε τελεια! καμια σχεση με το ρολο που δεν κανει την ιδια δουλεια σε ολα τα υφασματα.

Παράθεση

eleni999

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eleni999
H eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 767 μηνύματα.

H eleni999 έγραψε στις 01:28, 05-01-10:

Απλα κανε υπομονη μεχρι να το συνηθισεις Υποθετο οτι οπως και να καθαρισεις παντα θα υπαρχουν τριχες!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:10, 05-01-10:

ο γατουλης ειναι καθαρουλης και δεν υπαρχει λογος να σιχαινεσαι απο τις τριχες του. Τις δικες σου τριχες δεν τις σιχαινεσαι, σε τι υστερουν οι τριχες του γατουλη; Εγω ειμαι περηφανη για τις τριχες του και οταν κυκλοφορω με μαυρα ειναι γεματα τριχες (σε εποχη τριχοπτωσης). Το σπιτι το καθαριζουμε 1-2 φορες τον μηνα με ηλεκτρικη (νομιζω... πρεπει να ρωτησω τον αδερφο μου γιατι αυτος εχει αναλαβει την ηλεκτρικη σκουπα). Ριχταρια και αλλα τετοια παρομοια πραγματα δεν ριχνουμε. Η σκουπα παντως ρουφαει τις τριχες. Ετσι καθαριζουμε τον καναπε και το μαξιλαρι του. Εχουμε και ενα ειδικο σφουγγαρι για τις τριχες και καθαριζουμε με εκεινο τα ρουχα. Ρολο δεν χρησιμοποιουμε γιατι 1) ειναι αχρηστος και 2) δεν συμφερει. Στο πλυντηριο δεν ξερω αν φευγουν οι τριχες, αλλα επειδη βαζουμε στεγνωτηριο αμεσως μετα, ολες οι τριχες και τα χνουδια εξαφανιζονται οποτε τα ρουχα βγαινουν πεντακαθαρα χωρις ιχνος απο τριχες Eλπιζω να μη μπλοκαρει το πλυντηριο καμια μερα
Δοκιμασε στην σκουπα σου να βαλεις το εξαρτημα που εχει βουρτσα πανω. Ετσι φευγουν αμεσως οι τριχες. Το μονο προβλημα με την ηλεκτρικη σκουπα ειναι οτι γεμιζουν σε χρονο dt οι σακουλες Σκεφτομαστε να παρουμε σκουπα χωρις σακουλα για να λυσουμε αυτο το προβλημα

Οριστε και μια εικονα με το σφουγγαρι που χρησιμοποιω:

(ειναι πολυ βαρυ, γυρω στο μισο κιλο και απομακρυνει τις τριχες καλυτερα απο το ρολο. Λεγεται pet sponge νομιζω ή pet hair remover sponge)

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 08:53, 05-01-10:

Εκτός απ'το συχνό βούρτσισμα, βοηθάει και η καλή διατροφή στη μείωση της τριχόπτωσης. Υπάρχουν και διατροφικά συμπληρώματα καθώς και ειδικές τροφές για την υγεία δέρματος και τριχώματος που θα μπορούσες να δοκιμάσεις.
Τα ριχτάρια όντως δεν είναι και το ευκολότερο στο καθάρισμα. Οι καναπέδες καθαρίζονται πολύ πιο εύκολα με το ειδικό εξάρτημα της ηλεκτρικής σκούπας, οπότε θα σου πρότεινα να τα καταργήσεις εντελώς. Διαφορετικά, αν επιμένεις να τα χρησιμοποιείς, δοκίμασε να τα τινάζεις πολύ καλά πριν τα βάλεις στο πλυντήριο και μετά το πλύσιμο αφαιρείς όσες τρίχες έχουν μείνει, είτε με το ρολό είτε με κολλητική ταινία.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:13, 05-01-10:

Εγω παντως χρησιμοποιω βουρτσα,σαν αυτη που εχω για τις γατες μου,κι εχω σωθει.Μεσα σε πεντε λεπτα δεν υπαρχει ουτε μια τριχα στους καναπεδες και το κρεβατι.

Παράθεση

maria.andreou

Δραστήριο Μέλος

H maria.andreou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 212 μηνύματα.

H maria.andreou έγραψε στις 09:26, 05-01-10:

Μπορείτε να μου πείτε πως χρησιμοποιείτε την κολλητική ταινία γιατί δεν μπορώ να καταλάβω είναι βολικό;;;

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 09:33, 05-01-10:

Κόβεις ένα κομμάτι, το ακουμπάς πάνω στο ύφασμα για να κολλήσουν οι τρίχες και το τραβάς απότομα.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:35, 05-01-10:

και τι διαφορα εχει απο το ρολο αυτο? την ιδια δουλεια δεν κανει?

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 09:38, 05-01-10:

και τι διαφορα εχει απο το ρολο αυτο? την ιδια δουλεια δεν κανει?
Ακριβώς το ίδιο είναι. Απλώς η κόλλα της ταινίας είναι πιο δυνατή από αυτή του ρολού και έχει λίγο καλύτερο αποτέλεσμα σε δύσκολα υφάσματα που οι τρίχες μπλέκονται μέσα στην πλέξη τους.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:40, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Ακριβώς το ίδιο είναι. Απλώς η κόλλα της ταινίας είναι πιο δυνατή από αυτή του ρολού και έχει λίγο καλύτερο αποτέλεσμα σε δύσκολα υφάσματα που οι τρίχες μπλέκονται μέσα στην πλέξη τους.

καταλαβα...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,455 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:41, 05-01-10:

δεν μου λετε βρε κοριτσια..οταν λετε κολλητικη ταινια ,εννοειτε αυτην την καφε που δενουμε τα δεματα;

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 09:45, 05-01-10:

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα την -κατα το ήμισυ- ομώνυμη ηλεκτρική σκούπα (μην κανω και διαφήμιση). Ειμαι ενθουσιασμενη! Το χαλί μου το έβαλα πριν από 2 εβδομάδες και έλεγα ότι δεν θα ειχε μαζεψει παρα πολλή τρίχα.
Ναι πώς;;;
Αλλαξε χρώμα! Και με ένα εξάρτημα που έχει, έκανα και καναπέδες και τα σχετικά. Σήμερα θέλω να κάνω και το -πρωήν- μαύρο παλτό μου, πάλι μάυρο από άσπρο.... προτοκαλί.... γκρί.... τιγρέ....
Καλό και το ρολλό για αποτρίχωση της στιγμής, αλλα με την σκουπα αλλάζει το υφασμα!!!!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 09:51, 05-01-10:

Είναι όντως πολύ καλή!
Αλλά ριχτάρια και τέτοια δεν είναι τόσο εύκολο να τα κάνεις με τη σκούπα, τα ρουφάει...

Παράθεση

maria.andreou

Δραστήριο Μέλος

H maria.andreou έγραψε στις 09:52, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα την -κατα το ήμισυ- ομώνυμη ηλεκτρική σκούπα (μην κανω και διαφήμιση). Ειμαι ενθουσιασμενη! Το χαλί μου το έβαλα πριν από 2 εβδομάδες και έλεγα ότι δεν θα ειχε μαζεψει παρα πολλή τρίχα.
Ναι πώς;;;
Αλλαξε χρώμα! Και με ένα εξάρτημα που έχει, έκανα και καναπέδες και τα σχετικά. Σήμερα θέλω να κάνω και το -πρωήν- μαύρο παλτό μου, πάλι μάυρο από άσπρο.... προτοκαλί.... γκρί.... τιγρέ....
Καλό και το ρολλό για αποτρίχωση της στιγμής, αλλα με την σκουπα αλλάζει το υφασμα!!!!
Μπορείς να μου πεις έστω και σε private message ακριβώς το μοντέλο και για ποια σκούπα μιλας γιατί έχει αρκετές ατερίες που βγάζουν για pets&animals. Είμαι σε διαδικασία να αγοράσω μια και θα ήθελα να ξέρω...

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 10:09, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
δεν μου λετε βρε κοριτσια..οταν λετε κολλητικη ταινια ,εννοειτε αυτην την καφε που δενουμε τα δεματα;

δε νομιζω πουπι, ισως ειναι καποια ειδικη απο τα πετ σοπ

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 10:16, 05-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Είναι όντως πολύ καλή!
Αλλά ριχτάρια και τέτοια δεν είναι τόσο εύκολο να τα κάνεις με τη σκούπα, τα ρουφάει...
αν την βάλεις σε πιο χαμηλή ένταση δεν ειναι τόσο.... ρουφηχτρα

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη DRIFTER
Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

O DRIFTER έγραψε στις 18:15, 05-01-10:

μου έχουν πει και μένα οτι αυτές οι σκούπες είναι καλές και ιδιαίτερα αυτή που αρχίζει από m και τελειώνει σε e και η άλλη που αρχίζει από h και τελειώνει σε r.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 18:19, 05-01-10:

Και αναρρωτιεμαι...
ΜΑ ΠΟΣΟ ΜΑΔΑΝΕ???

Αυτες τις τριχες τις βγαζω καθημερινα απο τη Σελινα.Με το απλο γαντι(που να ειχα και furminator)!Και οσο τη χτενιζω,τοσο βγαζει...δε σταματαει καθολου!Εχω φρικαρει!Ο Σηφης βγαζει το 1/3(αν παρατηρησετε ειναι οι ασπρες τριχες πανω απο το σιφωνι).Δεν ξερω αν εφταιξε η στειρωση ή η ηλικια αλλα αρχισε να μαδαει λιγο πριν τον οιστρο.Πριν δεν εβγαζε τιποτα!Τιποτα ομως!
Γενικα εχω παρατηρησει οτι ολα τα γατακια μολις πατησουν τους 8 μηνες αρχιζουν να μαδανε ενω νωριτερα τιποτα.
Ομως τοσο πολυ?Στην καρδια του χειμωνα??Ειναι φυσιολογικο? Τι θα γινει το καλοκαιρι δηλαδη???
Στο σπιτι εχω περιπου 20 βαθμους θερμοκρασια.

Να και μαζεμενες.Φοβαμαι οτι στο τελος θα γινει Σφινξ.
(Ασχετο δεν εχω τελεια κουρτινα μπανιου?)

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη DRIFTER
Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

O DRIFTER έγραψε στις 18:26, 05-01-10:

ουάου!!!!!!
εγώ έχω πάρει αυτό που είναι με το ατσάλιο χτένι σε σχήμα ξυραφιού, θέλει καλό χειρισμό αλλα το ξεκατινιάζει το τρίχωμα!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Beautiful Cat

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους