Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,308 εγγεγραμμένα μέλη και 718,370 μηνύματα σε 22,603 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 315 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δεν έχει θηλάσει καθόλου,μπορεί να αρρωστήσει;

Coolcat (Κωνσταντίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Coolcat
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Coolcat Toute méchanceté vient de faiblesse. έγραψε στις 08:50, 22-07-11:

Μόλις μου έφεραν ένα γατάκι ενός μηνών, το βρήκαν νεογέννητο στα σκουπίδια το φρόντισαν και τώρα μου το έφεραν. Λογικά δεν έχει θηλάσει καθόλου από την μαμά του, και εδώ έχω ερώτηση αφού δεν έχει θηλάσει μπορεί να αρρωσταίνει πιο εύκολα και να το χάσω?

Υ.Γ: είμαι νέο μέλος εδώ και δεν ήξερα που ακριβός να το αναρτήσω! πιστεύω να το έχω βάλει στο σωστό!

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,455 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:56, 22-07-11:

Καλημερα και καλωσηρθες.
Σαφεστατα και ειναι πολυ καλυτερα οταν εχουν θηλασει,ομως αυτο δεν σημαινει οτι θα αρρωστησει.Εφοσον εφτασε ενος μηνος,αυτο ειναι πολυ θετικο.Καλο θα ειναι το γατακι να μενει αποκλειστικα στο σπιτι,και εννοειται να του κανεις τα εμβολιακια που πρεπει.
Σε τι φαση ειναι τωρα;Τρωει κανονικα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Louiza26

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Louiza26
H Louiza26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 163 μηνύματα.

H Louiza26 έγραψε στις 09:18, 22-07-11:

Απλώς θελει λιγο περισσότερο προσοχή και τυπικότητα με τα εμβόλιά του επειδή δεν έχει πάρει αρκετα αντισώματα από τη μαμά του. Επίσης καλό θα ήταν να μην έρχεται σε επαφή με άλλες γάτες μέχρι να εμβολιαστεί γιατί μπορει να κολλήσει κάποια αρρώστια που δεν επηρεάζει τις άλλες γάτες αλλά σ'αυτόν μπορεί να είναι μοιραία.
Αν προσέξεις λίγο, δεν θα έχει πρόβλημα. Εναν απο τους μεγαλύτερους γάτους που είχα ποτέ (και σε μέγεθος και έζησε ως τα 16) τον είχα βρει στα σκουπίδια οταν ήταν ακόμα ημερών.

Παράθεση

Coolcat (Κωνσταντίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Coolcat Toute méchanceté vient de faiblesse. έγραψε στις 11:05, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Καλημερα και καλωσηρθες.
Σαφεστατα και ειναι πολυ καλυτερα οταν εχουν θηλασει,ομως αυτο δεν σημαινει οτι θα αρρωστησει.Εφοσον εφτασε ενος μηνος,αυτο ειναι πολυ θετικο.Καλο θα ειναι το γατακι να μενει αποκλειστικα στο σπιτι,και εννοειται να του κανεις τα εμβολιακια που πρεπει.
Σε τι φαση ειναι τωρα;Τρωει κανονικα;
Μέχρι πριν λίγες μέρες έπινε με το μπιμπερό γαλατάκι τώρα έχει αρχίσει να τρώει κονσερβίτσες.

Παράθεση

Coolcat (Κωνσταντίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Coolcat Toute méchanceté vient de faiblesse. έγραψε στις 11:07, 22-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Louiza26
Απλώς θελει λιγο περισσότερο προσοχή και τυπικότητα με τα εμβόλιά του επειδή δεν έχει πάρει αρκετα αντισώματα από τη μαμά του. Επίσης καλό θα ήταν να μην έρχεται σε επαφή με άλλες γάτες μέχρι να εμβολιαστεί γιατί μπορει να κολλήσει κάποια αρρώστια που δεν επηρεάζει τις άλλες γάτες αλλά σ'αυτόν μπορεί να είναι μοιραία.
Αν προσέξεις λίγο, δεν θα έχει πρόβλημα. Εναν απο τους μεγαλύτερους γάτους που είχα ποτέ (και σε μέγεθος και έζησε ως τα 16) τον είχα βρει στα σκουπίδια οταν ήταν ακόμα ημερών.
Φυσικά και δεν θα έρχεται σε επαφή με άλλες γάτες μέχρι να εμβολιαστεί δεν θέλουμε να τον χάσουμε!

Παράθεση

cute-cat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cute-cat
H cute-cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (απο εμενα εχουν περασει πανω απο 22 γατουλες! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H cute-cat έγραψε στις 16:47, 25-07-11:

Αρχική Δημοσίευση από Coolcat
Μόλις μου έφεραν ένα γατάκι ενός μηνών, το βρήκαν νεογέννητο στα σκουπίδια το φρόντισαν και τώρα μου το έφεραν. Λογικά δεν έχει θηλάσει καθόλου από την μαμά του, και εδώ έχω ερώτηση αφού δεν έχει θηλάσει μπορεί να αρρωσταίνει πιο εύκολα και να το χάσω?

Υ.Γ: είμαι νέο μέλος εδώ και δεν ήξερα που ακριβός να το αναρτήσω! πιστεύω να το έχω βάλει στο σωστό!

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
δεν νομιζω πως μπορει να παθει κατι σοβαρο.Αλλα για καλο και για κακο πρεπει να το πας σε εναν κτοινιαρτο να σου πει τι μπορεις να κανεις....

Παράθεση

Coolcat (Κωνσταντίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Coolcat Toute méchanceté vient de faiblesse. έγραψε στις 18:21, 01-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από cute-cat
δεν νομιζω πως μπορει να παθει κατι σοβαρο.Αλλα για καλο και για κακο πρεπει να το πας σε εναν κτοινιαρτο να σου πει τι μπορεις να κανεις....
Την πήγαμε στον κτινίατρο και είπε πως είναι υγειέστατη!Δεν χρειάζεται να τρομάζουμε!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 21:40, 01-08-11:

Κωνσταντίνα, ούτε η δική μου γάτα έχει θηλάσει καθόλου κι είναι 3,5 μηνών.
Ρώτησα κι εγώ σήμερα τον κτηνίατρο εάν μπορεί να έχει προβλήματα υγείας στο μέλλον εξαιτίας αυτού του γεγονότος και μου είπε ότι εφόσον έφτασε έως εδώ κι είναι ήδη υγιέστατη, δεν θα έχει τέτοιο πρόβλημα.
Οπότε ας μην ανησυχούμε!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους