Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,664 εγγεγραμμένα μέλη και 718,863 μηνύματα σε 22,718 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 494 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γατόδεντρο

FELINE ANGELS

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FELINE ANGELS
H FELINE ANGELS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H FELINE ANGELS έγραψε στις 10:01, 30-08-12:

Το τελευταίο που έβαλες, με το δεντράκι, είναι ΣΟΥΠΕΡ.

Θα ήθελα να πω κι εγώ τις απόψεις μου επί των γατόδεντρων, μετά από 10ετή χρήση τους:

- τουλάχιστον οι δικές μου γάτες "τιμάνε" τα γατόδεντρα και αδιαφορούν πλήρως για τα ονυχοδρόμια. Λογικό, καθώς η ανάγκη της γάτας για χρήση γατόδεντρου έχει να κάνει και με γυμναστική, με τέντωμα, με ξεφλούδισμα των νυχιών της, κλπ.

- το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ στα "δέντρα" είναι το σχοινί (τροιχιά) με το οποίο είναι περιτυλιγμένα τα ξύλα τους, το οποίο αντικαθιστά τον κορμό του δέντρου για τη γάτα, όπου ξύνει τα νύχια της. Αρα, αν κάποιος φτιάξει ένα γατόδεντρο, θα πρέπει να έχει αυτό το τρίχινο σκοινί, που το πουλάνε σε κουλούρες στο κέντρο της Αθήνας (και αλλού φυσικά).

- εμείς αγοράζαμε πάντα της TRIXIE. Εχω ένα πετ σοπ με το οποίο συνεργάζομαι και πάω, βλέπω τον κατάλογο των εταιριών που έχουν γατόδεντρα, ρωτάω τιμές, καταλήγουμε σε μια προσφορά τιμής και το παραγγέλνω. Από ό,τι θυμάμαι, οι τιμές μεγαλώνουν, ανάλογα με το μέγεθος βέβαια και τη σύνθεση του γατόδεντρου.

- η σταθερότητά τους είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ. Το λέω με το χέρι στην καρδιά, καθώς οι γάτες μου είναι (όπως όλες) τρελούτσικες, τρέχουν με φόρα και σκαρφαλώνουν εκεί. Και είναι γύρω στα 8 κιλά η κάθε μια
Γενικά όμως, για να είμαστε πιο σίγουροι, καλό είναι να παίρνουμε και εξτρα μέτρα σταθεροποίησής του.

- θεωρώ τα γατόδεντρα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, εκτός όλων των άλλων λόγων, και για το ότι οι γάτες ξύνουν τα νύχια τους εκεί, άρα δεν σου καταστρέφουν τα έπιπλα, τα υφάσματα, τα δερμάτινα καθίσματα, τα κασώματα των πορτών κλπ. Αρα, είναι μια πολύ καλή επένδυση και σίγουρα αξίζει τα λεφτά της

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 00:51, 25-10-12:

το ολοκληρωμένο γατόδεντρό μας! και δίπλα του το σκαρφαλωτήριο!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 11:22, 25-10-12:

Πάρα πολύ καλό είναι!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bonjovicat (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bonjovicat
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Bonjovicat Δουλευω (τον κοσμο) για να ζω έγραψε στις 17:05, 28-10-12:

παιδια εχει και εδω μερικα γατοδεντρα και αρκετα απο αυτα ειναι σε σχετικα καλες τιμες....αλλα ειναι μικρα...:
http://www.plus4u.gr/showsubcat.php?...C%C9%C1&page=1

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

VoiceOfTheSoul (Αλέξανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη VoiceOfTheSoul
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O VoiceOfTheSoul έγραψε στις 18:33, 28-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bonjovicat
παιδια εχει και εδω μερικα γατοδεντρα και αρκετα απο αυτα ειναι σε σχετικα καλες τιμες....αλλα ειναι μικρα...:
http://www.plus4u.gr/showsubcat.php?...C%C9%C1&page=1
Πανακριβα για το μεγεθος τους

Παράθεση

Bonjovicat (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bonjovicat
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Bonjovicat Δουλευω (τον κοσμο) για να ζω έγραψε στις 05:58, 30-10-12:

νομιζω πως συμφαιρει καλυτερα να το φτιαχνεις μονος σου....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 10:55, 03-01-13:

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά μετά τη στείρωση να του κάνω δώρο ένα. Προς το παρόν χαζεύω με τις ώρες αυτό το δεντρόσπιτο
( πατήστε πάνω στη φωτογραφία για μεγέθυνση ), σίγουρα δε θα με πείραζε να πληρώνω στεγαστικό γι'αυτό και επιπλέον θα ήταν ιδανικός παιδότοπος για τις γάτες...

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  tree house.jpg
Εμφανίσεις:  294
Μέγεθος:  83,6 KB  
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ban (Σωτηρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ban
Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O ban Persian... έγραψε στις 10:59, 03-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας-77
Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά μετά τη στείρωση να του κάνω δώρο ένα. Προς το παρόν χαζεύω με τις ώρες αυτό το δεντρόσπιτο
( πατήστε πάνω στη φωτογραφία για μεγέθυνση ), σίγουρα δε θα με πείραζε να πληρώνω στεγαστικό γι'αυτό και επιπλέον θα ήταν ιδανικός παιδότοπος για τις γάτες...
Χαχαχα αν το κανεις αυτο θα μετακομισω μαζι σου...

Εγω εχω ενα μικρο γατοδεντρακι κολλητα σε ενα ξυλιον τραπεζακι που ανεβαινει πανω και μας κοιταει, σκεφτομαι το τραπεζακι να το ντυχω με γουνα κια τα ποδια με σχοινι ωστε να γινει προεκταση του χωρου του.

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 11:11, 03-01-13:

Το σίγουρο είναι πως κάτι θα κάνω.Προς το παρόν σώζω τη κατάσταση με μικρά ονυχοδρόμια αλλά οταν λείπω στη δουλειά θα ήθελα στο πίσω μέρος του μυαλού μου να ξέρω πως περνάει ευχάριστα την ώρα του.

ΥΓ. Το συγκεκριμένο σπιτάκι βρίσκεται στη Βρετανική Κολομβία του Καναδά.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,560 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:50, 03-01-13:

Ηλία μου,σε αυτό το δενδρόσπιτο....μένω και εγώ!! Πωπω,είναι απίστευτα όμορφο!!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 13:15, 03-01-13:

Βρε παιδιά, αυτός θα ήταν ο παράδεισος όχι μόνο για μία γάτα αλλά για 100.
Ακόμη κι εγώ θα έμενα εκεί και δεν θα είχα κανένα απολύτως παράπονο!

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 13:19, 19-01-13:

http://www.trixie.de/en/prod/Cat_Ali...ing_Post,13576

Πώς μας φαίνεται αυτό στα 60 ευρώ; Ακριβό ή νορμαλ;

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 17:07, 19-01-13:

Εμενα μου φαινεται πολυ ωραιο και το γατοδεντρο αλλα και η τιμη εξαιρετικη. Εγω βρηκα ενα αρκετα μικροτερο απο αυτο και μου ειπαν κι εμενα 60 ευρω. Απο που θα το παρεις, διαδυκτιακα;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 17:40, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας-77
τι είναι αυτό το δεντρόσπιτο?? το θέλω! ουαααααα!!!!

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 21:48, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Εμενα μου φαινεται πολυ ωραιο και το γατοδεντρο αλλα και η τιμη εξαιρετικη. Εγω βρηκα ενα αρκετα μικροτερο απο αυτο και μου ειπαν κι εμενα 60 ευρω. Απο που θα το παρεις, διαδυκτιακα;
Ναι, αυτή η τιμή είναι από το αμαζον Αγγλίας, προς το παρόν το σκέφτομαι βέβαια γιατί φοβάμαι μην το αγνοήσει όπως 9/10 πράματα που της αγοράζουμε. Και δεν είναι καιροί για τέτοιες σπατάλες

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:08, 19-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από koukimanster
Ναι, αυτή η τιμή είναι από το αμαζον Αγγλίας, προς το παρόν το σκέφτομαι βέβαια γιατί φοβάμαι μην το αγνοήσει όπως 9/10 πράματα που της αγοράζουμε. Και δεν είναι καιροί για τέτοιες σπατάλες
Κι εγω αυτο σκεφτομαι και δεν το εχω παρει ακομα. Δεν ειμαι και πολυ του μαστορεματος για να εφτιαχνα κατι μονη μου οπως αλλοι, ολοι οι γνωστοι μου λενε πως τους αρεσουν καλυτερα τα φτιαχτα.

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

O Ηλίας-77 έγραψε στις 23:23, 19-01-13:

Αν έβρισκα στα 60 ευρώ τέτοιο γατόδεντρο και μάλιστα Trixie στα pet-shop θα το έπαιρνα άμεσα.

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,633 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 17:18, 23-11-14:

Τι πρέπει να τηρεί ένα γατόδεντρο/ονυχοδρομιο; Ποιο πιστεύετε ότι είναι κατάλληλο για γατάκια 8 μηνών και περίπου 4 κιλά το ένα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    akpe

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους