Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,176 εγγεγραμμένα μέλη και 718,803 μηνύματα σε 22,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 301 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Aλλάζει άραγε η συμπεριφορά τους μετά τη στείρωση;

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 12:27, 16-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από dkat
@alcyone μ' αρέσει τόσο πολύ το στιχάκι αυτό του χριστιανόπουλου που έχεις στο footer σου
@kat-cats καλώς σας βρήκα

Δε λέω ότι το 'παθε από αυτή καθεαυτή τη στείρωση, αλλά μήπως επειδή ταλαιπωρήθηκε, φοβήθηκε και μπορεί και να πόνεσε να του 'χει βγει επιθετικότητα; Και στην κτηνίατρο όλο χιιιιιι και χιιιιιιιι ήτανε. Ειδάλλως.. ωχ τι έχω να τραβήξω!

Κορίτσια να δείτε μου 'χει τύχει γατί με πολύ φλογερό ταμπεραμέντο!
Λοιπόν τώρα θυμήθηκα ότι μετά τη στείρωση η πρώτη μου γατούλα έπαθε παράκρουση....είχε αγριέψει πάρα πολύ, ήταν νευρική, πηδούσε, έτρεχε....το αντίθετο δηλαδή απ' ότι ήταν πριν....είδα διαφορά....ίσως λόγω ορμονών τι να πω....πάντως μου είχε κάνει εντύπωση... σταδιακά ηρέμησε, πολύ πολύ αργότερα....οπότε χαλαρά, γάτες είναι αυτές!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dkat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dkat
H dkat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H dkat έγραψε στις 17:44, 16-06-16:

χαχαχα έλα ντε, γάτες είναι αυτές!

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zoe TsbDc

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zoe TsbDc
H Zoe TsbDc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Zoe TsbDc έγραψε στις 23:29, 11-01-17:

Γεια σας και παλι!!!Τι κανετε;Ελπιζω να ειστε καλα!!!
Εχει περιπου μια εβδομαδα που στειρωσα τον γατουλη μου και μου φαινετε περιεργος.Οταν βγαινει εξω μονος του στην αυλη αργει πολυ να γυρισει!Ισως κανει και μια ολοκληρη μερα.Δεν ακουει στο καλεσμα μου(Μαλλον επιδη βρισκετε μακρια).Οταν τον βγαζω με το λουρι του γρατζουναει τα αρσενικα και τα θυλικα γατια της γειτονιας και αρνειτε να γυρισει σπιτι!Ειναι πιο τεμπελη και ηρεμος αλλα ακομα εχει ορμονες!Μισει τις γατες αρσενικες και θυλικες!Πειτε μου αν ξερετε κατι!!!Ειναι φυσιολογικο???Ειμαι πολυ αναστατωμενη!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:45, 11-01-17:

Μάλλον φυσιολογικό θα έλεγα, συμβαίνει δε αρκετά συχνά οι ορμόνες που απόμειναν στον οργανισμό να ευθύνονται για τέτοιου είδους περίεργες ή/και επιθετικές συμπεριφορές.
Πιστεύω οτι λίγο-λίγο και με το πέρασμα του χρόνου θα καταλαγιάσουν και θα ηρεμήσει κι ο...νταής.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    penny--li

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους