Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,615 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,716 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 176 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί να γίνει επικίνδυνη μια θηλυκή γάτα προς μωρά γατάκια;

katerina_022

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina_022
H katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H katerina_022 έγραψε στις 23:31, 15-06-16:

Έχω μια γάτα έδω και 1,5 χρόνο περίπου,στειρωμένη,και πολύ ζηλιάρα,δεν τα πάει καλά με άλλες γάτες και συνέχεια τσακώνεται.Τον τελευταίο καιρό μια άλλη γατούλα κόβει βόλτες στην αυλή μας,την ταϊζουμε και απο οτι φαίνεται είναι έγγυος.Η δική μου γάτα μαλώνει με αυτήν (αν και έχω παρατηρήσει οτι έχουν ηρεμίσει τώρα τελευταία).Αυτό που με ανησυχεί είναι μην γίνει η γάτα μου επικίνδυνη προς τα γατάκια,γιατί πιθανόν η άλλη γάτα θα γεννήσει κοντά στο σπίτι μας.Ξέρω οτι οι αρσενικοί κυρίως κάνουν επιθέσεις,αλλα επειδή η δική μου είναι παράξενη και ζηλιάρα σκέφτομαι μην τυχών και κάνει κάτι άσχημο.

Ξεχασα να αναφερω...αυτη τη γατουλα πιθανον την αφησε εγγυο ο αρσενικος μου γάτος.Υπάρχει περίπτωση,ακόμα και αυτός ως μπαμπας τους,να τους κάνει κακό;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 16-06-16 στις 00:52. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 13:05, 16-06-16:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_022
Έχω μια γάτα έδω και 1,5 χρόνο περίπου,στειρωμένη,και πολύ ζηλιάρα,δεν τα πάει καλά με άλλες γάτες και συνέχεια τσακώνεται.Τον τελευταίο καιρό μια άλλη γατούλα κόβει βόλτες στην αυλή μας,την ταϊζουμε και απο οτι φαίνεται είναι έγγυος.Η δική μου γάτα μαλώνει με αυτήν (αν και έχω παρατηρήσει οτι έχουν ηρεμίσει τώρα τελευταία).Αυτό που με ανησυχεί είναι μην γίνει η γάτα μου επικίνδυνη προς τα γατάκια,γιατί πιθανόν η άλλη γάτα θα γεννήσει κοντά στο σπίτι μας.Ξέρω οτι οι αρσενικοί κυρίως κάνουν επιθέσεις,αλλα επειδή η δική μου είναι παράξενη και ζηλιάρα σκέφτομαι μην τυχών και κάνει κάτι άσχημο.

Ξεχασα να αναφερω...αυτη τη γατουλα πιθανον την αφησε εγγυο ο αρσενικος μου γάτος.Υπάρχει περίπτωση,ακόμα και αυτός ως μπαμπας τους,να τους κάνει κακό;
Αγαπητή φίλη, δυστυχώς ναι όλα μπορούν να συμβούν.... Οι γατούλες σας προφανώς ζουν και έξω και είναι πιθανό τα ζώα με τα ένστικτα που έχουν να κάνουν διαφορα.... ίσως θα έπρεπε πρωτίστως να στειρώσετε τις γατούλες σας ώστε να ηρεμήσουν ορμονικά και αν μπορέσετε να προχωρήσετε - όταν έρθει η ώρα - και στη στείρωση της μανούλας θα ήταν ευχής έργο! μόνον έτσι μπορείτε να εξασφαλίσετε την ασφαλέστερη διαβίωσή της στο χρόνο....Δυστυχώς τα αδεσποτάκια αντιμετωπίζουν πολλούς κινδύνους....το βλέπω και με τα δικά μου....μόνον όσα κατάφερα να στειρώσω ζουν ακόμα....ευτυχώς!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους