Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,159 εγγεγραμμένα μέλη και 718,793 μηνύματα σε 22,707 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 371 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Είμαι σε απόγνωση με τη γάτα

dafni.ps (dafni)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dafni.ps
H dafni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (19 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

H dafni.ps έγραψε στις 18:19, 22-01-09:

πεθερα, εεε(ποσο την δωροδοκισες την γατα γι'αυτο?)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

πηνελοπη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη πηνελοπη
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H πηνελοπη έγραψε στις 19:05, 22-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από dafni.ps
πεθερα, εεε(ποσο την δωροδοκισες την γατα γι'αυτο?)
Εχει ένστικτο η γάτα το έκανε εντελώς δωρεάν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dafni.ps (dafni)

Περιβόητο Μέλος

H dafni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (19 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,331 μηνύματα.

H dafni.ps έγραψε στις 19:16, 22-01-09:

προβλεπω να αρχισουν να στην ζητανε ολες γα λιγες μερες(οποτε θα ερχεται η πεθερα στο σπιτιεκτος απο μενα το κανω μονη μου

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 01:50, 23-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από πηνελοπη
Πρίν λίγους μήνες είχα ρωτήσει στο forum τι μπορώ να κάνω διότι τα αδέσποτα που ταίζω στην πυλωτή μας είχανε βάλει στόχο και κατουράγανε στο μηχανάκι του άντρα μου.Σκεφτήτε σκηνικό ,ξύπναγε το πρωί έβαζε τη στολή εργασίας (το κουστούμι του)και πήγαινε με την τσίμπλα στο μάτι να πάρει το μηχανάκι να πάει στην δουλειά καί φυσικά φανταστήτε που καθότανε,μέχρι και το τιμόνι του είχανε κατουρίσει.Κάποια κοπέλα μου είχε προτείνει να ρίψουμε λίγο πιπέρι σε σκόνη στα σημεία που κατουράνε, το κάναμε και σταδιακά είδαμε αποτελέσματα.Δεν ξέρω κατα πόσο είναι δυνατό να το δοκιμάσεις αλλά εαν μπορείς ίσως είναι μία λύση να αποβάλουν την συνήθεια.

Α ωστε επιασε τελικα ε? εγω στο ειχα πει, αλλα δεν ημουν σιγουρη αν θα επιανε σε ανοιχτο χωρο... πολυ θετικο αυτο.

Καλα παντως μην τρελλανεστε δε κτουρουν ολες οι γατες τα λαπ τοπ αυτο που συμβαινει στην βικουλα ειναι ειδικο προβλημα συμπεριφορας περιοχων και ζηλειας και συζηγου και γατιου.

Παράθεση

πηνελοπη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη πηνελοπη
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H πηνελοπη έγραψε στις 08:38, 23-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από yasmin1gr
Α ωστε επιασε τελικα ε? εγω στο ειχα πει, αλλα δεν ημουν σιγουρη αν θα επιανε σε ανοιχτο χωρο... πολυ θετικο αυτο.

Καλα παντως μην τρελλανεστε δε κτουρουν ολες οι γατες τα λαπ τοπ αυτο που συμβαινει στην βικουλα ειναι ειδικο προβλημα συμπεριφορας περιοχων και ζηλειας και συζηγου και γατιου.
Ναι έπιασε και μας έσωσε.Χίλια ευχαριστώ.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:16, 23-01-09:

δεν διαβασα ολες τις απαντησεις, αλλα το βρισκω καπως να την αφησεις μονιμα εξω Μηπως ο αντρας σου να προσπαθουσε να κερδισει την εμπιστοσυνη της; Να αφιερωσει λιγο χρονο μαζι της για να καταλαβει οτι την αγαπατε εξισου το ιδιο και εσυ και ο αντρας σου; Οσο για το laptop παρε lenovo thinkpad που αν το κατουρησει θα φυγουν τα υγρα απο ειδικες τρυπουλες και δεν θα παθει τιποτα :cool: Εγω παντως την γατα σου την βρισκω θεα, μακαρι να ηταν και ο δικος μου ετσι :up:

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vickymoon
H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 12:36, 29-01-09:

λοιπον εκανα το εξης. εφτιαξα ενα δωματιο να μενουν το βραδυ και θα βαλω ενα πορτακι στην πορτα της κουζινας για να βγαινουν στην αυλη, απο αυτα που ειναι για τα κατοικιδια. ετσι θα γλυτωσουμε να ανεβαινουν απο το δωματιο του γραφειου να ανεβαινουν στο παραθυρο.
το δωματιο του γραφειου θα το βλεπουν μονο οταν ειμαστε εκει.
αγορασα καινουργιο κρεβατι (ουτως η αλλως ηθελα) ωστε να μην το εχει κατουρησει ποτε και θα ειναι απομονωμενα οταν λειπουμε.
κ μετα απο αυτο θα γινουν καλυτερα τα πραγματα ευχομαι.
να δει κ ο βασιλης οτι κανω κατι κ γι αυτον κ δεν τον γραφω.
νομιζω οτι θα πανε ολα καλα.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 12:40, 29-01-09:

α ρε βικη, ολοκληρη προσαρμογη στο σπιτι εκανες για την παλιομελινα. ολα καλα θα πανε εχε πιστη !!!!

(σορρυ για το οφ τοπικ, στειλε μου το μαιλ που ελεγες)

Παράθεση

dafni.ps (dafni)

Περιβόητο Μέλος

H dafni.ps έγραψε στις 12:57, 29-01-09:

και εγω πιστευω πως θα πανε καλα τα πραγματα(δεν θα χαλαγε και τον Βασιλη να αρχιζες να του συμπεριφερεσε και συ σαν γατουλα,χαδιαρα εννοω)

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 13:05, 29-01-09:

Βρε Βίκυ μας μήπως το Μελινάκι είναι η ...δικαιολογία και μας ετοιμάζεις...κάποια έκπληξη???
Σήμερα γάααμοςςς ..γιιιινεται...:up:

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:09, 29-01-09:

ειναι ηδη πανδρεμενο το κοριτσι μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 13:12, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
ειναι ηδη πανδρεμενο το κοριτσι μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 13:28, 29-01-09:

Καλή επιτυχία Βίκυ... Με γεια τα καινούρια πράγματα και ακατούρητα... (αυτή η ευχή νομίζω ότι θα καθιερωθεί!!!) Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ηρεμήσει επιτέλους και η Μελίνα! Και κυρίως εσείς!

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 13:29, 29-01-09:

μακαρι, μακααααααααρι

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 13:31, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από dafni.ps
προβλεπω να αρχισουν να στην ζητανε ολες γα λιγες μερες(οποτε θα ερχεται η πεθερα στο σπιτιεκτος απο μενα το κανω μονη μου

αυτό είναι!!!!!:up: ποιες σκούπες ανάποδα και ποιά αλάτια για να φύγουν οι ανεπιθύμητοι. θα εκπαιδεύσουμε τα γατιά μας να τους κατουράνε!!!
είναι μια πολύ καλή ιδέα για τον σπιτονοικοκύρη μου.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:45, 29-01-09:

μου τη δανειζεις και μενα λιγο να κατουρησει το γραφειο του μ@#####@ του προισταμενου μου ?

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 13:47, 29-01-09:

μου τη δανειζεις και μενα λιγο να κατουρησει το γραφειο του μ@#####@ του προισταμενου μου ?
:up::up::up::up::up:

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon έγραψε στις 13:53, 29-01-09:

παιδια ευχαριστως αν θελετε να εκδικηθειτε καποιον προτιμηστε μελινα
19 κατασκευαστες κρεβατιων και λαπτοπιων συνιστουν μελινα.
τα νευρα μου τσαταλια

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 13:55, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από vickymoon
παιδια ευχαριστως αν θελετε να εκδικηθειτε καποιον προτιμηστε μελινα
19 κατασκευαστες κρεβατιων και λαπτοπιων συνιστουν μελινα.
τα νευρα μου τσαταλια
Καμία βελτίωση;

Παράθεση

CrazyTourists

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CrazyTourists
H CrazyTourists αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H CrazyTourists έγραψε στις 13:57, 29-01-09:

Για συνάδελφο μπορεί να γίνει τίποτα; Ή μόνο για τα υψηλά κλιμάκια;
Υπομονή με τη γατούλα παιδιά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

H Raktia έγραψε στις 14:08, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από CrazyTourists
Για συνάδελφο μπορεί να γίνει τίποτα; Ή μόνο για τα υψηλά κλιμάκια;
Υπομονή με τη γατούλα παιδιά! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!
Τι διακαιολογία θα έχω αν μερικούς μ*****ς τους κατουρήσω μόνη μου; Είναι άδικο αυτό. Τα γατιά συγχωρούνται, γιατι όχι κι εμείς; Τι θα μου κάνουν; θα με στειρώσουν;

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon έγραψε στις 14:11, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Τι διακαιολογία θα έχω αν μερικούς μ*****ς τους κατουρήσω μόνη μου; Είναι άδικο αυτό. Τα γατιά συγχωρούνται, γιατι όχι κι εμείς; Τι θα μου κάνουν; θα με στειρώσουν;
οχι μαλλον θα το θεωρησουν σεξουαλικο υπονοουμενο ανωμαλιας, γι αυτο προσεχε ασε τη μελινα γι αυτα
εκαστος στο ειδος του.
η βελτιωση ειναι οτι δεν ξανακατουρησε. ε δεν κατουραει και καθε μερα οπου βρει

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 14:18, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από vickymoon
λοιπον εκανα το εξης. εφτιαξα ενα δωματιο να μενουν το βραδυ και θα βαλω ενα πορτακι στην πορτα της κουζινας για να βγαινουν στην αυλη, απο αυτα που ειναι για τα κατοικιδια. ετσι θα γλυτωσουμε να ανεβαινουν απο το δωματιο του γραφειου να ανεβαινουν στο παραθυρο.
το δωματιο του γραφειου θα το βλεπουν μονο οταν ειμαστε εκει.
αγορασα καινουργιο κρεβατι (ουτως η αλλως ηθελα) ωστε να μην το εχει κατουρησει ποτε και θα ειναι απομονωμενα οταν λειπουμε.
κ μετα απο αυτο θα γινουν καλυτερα τα πραγματα ευχομαι.
να δει κ ο βασιλης οτι κανω κατι κ γι αυτον κ δεν τον γραφω.
νομιζω οτι θα πανε ολα καλα.
Λοιπόν εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι και καινούργιο λαπτοπάκι high πήρατε και ανακαίνιση στο δωμάτιο θα κάνετε και κατηγορείτε και την μελίνα.Βρε αντί να το ευγνωμωνείτε το κορίτσι που σας ανανέωσε το μαλώνετε

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon έγραψε στις 14:22, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από konstans
Λοιπόν εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι και καινούργιο λαπτοπάκι high πήρατε και ανακαίνιση στο δωμάτιο θα κάνετε και κατηγορείτε και την μελίνα.Βρε αντί να το ευγνωμωνείτε το κορίτσι που σας ανανέωσε το μαλώνετε

ελπιζω να μην χρειαστει να κανω αλλη ανακαινιση γιατι με βλεπω να γινομαι ζωντοχηρα. κ θα μου ζητησει κα διατροφη.
πλακα πλακα μια μικρη περιουσια μου κοστισε το παλιογατο
και ναι θα το μαλωνω
αντε τα νευρα μου
πες kostans κανενα αστειο να μου φυγει η συγχυση

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 14:27, 29-01-09:

Τί να πω, έχω πήξει στην δουλειά σήμερα
Μπήκα λίγο να χαζέψω και αποχωρώ.
Τα λέμε αργότερα,
Μάτς-μουτς:kiss:

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon έγραψε στις 14:32, 29-01-09:

δουλευταρου

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

H konstans έγραψε στις 14:35, 29-01-09:

Παράθεση

jolene

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jolene
H jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H jolene έγραψε στις 13:05, 07-04-10:

Γειά σας και απο μένα
Η Μελίνα τελικά τις έκοψε τις κακές συνή8ειες?

Πάντως κ εγώ ομοιοπα8ούσα είμαι...
Για τρίτη φορά κατούρησε ο καλός μου ο λουφι στο κρεβάτι μας.
Είναι 7 μηνών, στειρωμένος και ο μόνος μας γάτος με το φίλο μου...
Δεν μπορώ να καταλάβω τι τον έχει πιάσει αφού απο τη
πρώτη μερα που τον φέραμε σπίτι πάει στη λεκάνη του στο
μπαλκόνι και το τελευταιο δίμηνο μας έχει κατουρήσει
τρείς φορές και οι τρεις στο κρεβατι μας την ώρα που
κοιμόμαστε...
Με αποτέλεσμα πάλι να κλεινουμε τη πόρτα του υ/δ
οταν πάμε για ύπνο και να είναι αυτός απο έξω και να
χτυπάει τη πόρτα με το ποδαράκι του να ανοί3ουμε γκρινιάζοντας...
Τι μπορεί να φταιει έχετε καμια ιδέα?
Οπως επίσης πως διωχνω αυτη τη μυρωδια των ουρων?
Εχω βαρεθει να βάζω και να 3αναβάζω πλυντήρια....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Iris_<3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iris_<3
H Iris_<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Iris_<3 i'm new here!!! έγραψε στις 19:32, 11-04-10:

Μην την διωξεις!!Κριμα ειναι!!!Απλα Προσπα8ησε να την περιορησεις λιγο!Να μην ειναι ολο το σπιτι δικο της!!Τα αντικειμενα σου να τα εχεις φυλαγμενα καπου και ετσι δεν θα υπαρχει κυνδυνος να τα κανει πανω τους!!Βαλε το κρεβατακι της σε ενα συγεκριμενο χωρο!Διπλα το φαγητο της, το νερο της , και την αμμο που 8α πηγενει εκει και θα τα κανει!!μα8ε την εκει!!Βαλε της πολυ αμμο για να νιω8ει ανετα!!Θα την βολεψει πραγματικα!!!και οπως ειπα πριν να την ΠΕΡΙΟΡΗΣΕΙΣ και οποτε κανει ζαβολιες να εισαι αυστηρη!!Καλη επιτυχια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 22:06, 18-05-10:

Οι τελευταίες συζητήσεις μεταφέρθηκαν σε νέα θέματα, αφού αφορούν διαφορετικά προβλήματα.
Είναι εδώ και εδώ.
Αν θέλετε να αλλάξω τον τίτλο στείλτε μου πμ ή κάντε report.

Παράθεση

StrangeEmily+anemos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη StrangeEmily+anemos
H StrangeEmily+anemos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H StrangeEmily+anemos έγραψε στις 08:17, 19-05-10:

οκ ruko

Παράθεση

MG2404 (ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MG2404
H ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H MG2404 έγραψε στις 13:18, 17-06-10:

Καλησπέρα,
Εγώ είμαι νέο μέλος και έχω 2 γατούλες και είναι και οι 2 στειρωμένες. Επειδή έχω διαβάσει τα περισσότερα για τη γατούλα που έκανε διάφορα στο σπίτι θέλω να προσθέσω κάτι που ίσως έχει γραφτεί και απλά δεν το είδα.
Ο κτηνίατρος που πάω, ο οποίος είναι μόνο για γάτες και θεωρώ ότι είναι τοπ γιατρός και πολύ έμπειρος σε αυτό που κάνει αφού έχει σώσει μέχρι και λιοντάρια, μου έχει πει ότι τις γάτες δεν κάνει να τις μαλώνουμε γιατί 1ον δεν το καταλαβαίνουν και 2ον θα γίνουν πιο κακούλες. Και τον άκουσα. Όταν λοιπόν χρειάστηκε να φέρω τη 2η γατούλα σπίτι και στην αρχή της έκανε επίθεση η 1η μου γατούλα εκεί απλά μου είπε να κάνω έναν έντονο ήχο τον οποίο κάνουν και οι γάτες όταν νευριάσουν μεταξύ τους και πέτυχε.
Και τέλος εννοείται πως δεν τα χτυπάμε ποτέ αλλά είμαι σίγουρη ότι αυτό όλοι μας το ξέρουμε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aretha : 17-06-10 στις 13:23. Αιτία: greeklish
Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kakashi-sensei
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 710 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 01:41, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Έχω και εγώ μία... ίδια περίπτωση.. κατουράει κάτω απο την σόμπα τα ξύλα.. και τα διάφορα χαλάκια... (μιλάμε για στειρωμένες γάτες, γιατί αν δεν είναι στειρωμένη, υπάρχει λύση.)

Πταίσματα... το ξέρω. Η κυρία κατουρλού πλέον κοιτάμε έξω μαζί με τα άλλα σε σπιτάκια.
Δεν ξέρω την αυλή σου... ούτε το σπίτι σου.. καλό κουράγιο.. και υπομονή.
Τι λυση υπαρχει?ειναι πραγματι πολυ σοβαρο προβλημα και τρεμω μην μου σημβει εχω ακουσει οτι αν τ αρχισει δεν σταματει με τπτ!!

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

H konstans έγραψε στις 08:10, 18-06-10:

Αν δεν είναι στειρωμένη, η λύση είναι να στειρωθεί

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 08:51, 18-06-10:

Ο ναι....

Παράθεση

My Amelie (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη My Amelie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10 & άνω! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H My Amelie ...You are my cat and I am your human... έγραψε στις 09:09, 18-06-10:

Βίκυ μου καταρχας..........ψυχραιμία!

Μου προκαλεί εντύπωση πόσο ...πεισματάρα είναι η γάτα σου! Έχω μεγαλώσει πολλές γάτες από μικρή...και τέτοια συμπεριφορά δεν έχω αντιμετωπίσει.... Καλό θα ήταν, κατά την άποψη μου να απευθυνθείς στον κτηνίατρο αρχικά...
να δεις τι θα σε συμβουλεύσει.....

Προφανώς "η κυρά" σου νομίζει ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει ταλαιπωρόντας σας (ψυχολογικά και οικονομικά) με τα καπρίτσια της....γι'αυτό καλύτερη λύση για μένα είναι .......η τιμωρία, για να καταλάβει ότι αυτό που κάνει είναι κακό
και δεν θα της περάσει....

Γιάυτό η μόνη λύση είναι ( όσο κι αν δεν το επιθυμείς...σε καταλαβαίνω).....να την τιμωρήσεις βγαζοντάς την έξω για κάποιο διάστημα.....και να την βάζει μέσα 1 φορά την εβδομάδα π.χ. για να τσεκάρεις εάν έχει "πιάσει"το μήνυμα.....
Στις γάτες δεν αρέσει να τις "ξεβολεύουν" οπότε πιστεύω θα έχει κάποιο αποτέλεσμα....
Πολύ σημαντικό επίσης ότι ο άντρας σου σε καταλαβαίνει και σου συμπαραστέκεται!

Και το κυριότερο μην σε παίρνεις τόσο...."από κάτω".....πρέπει να το αντιμετωπίσεις ρεαλιστικά....
Προσπάθησε να συγκεντρωθείς στον σκοπό και μην τα βλέπεις όλα αρνητικά...Δυστυχώς ή ευτυχώς η συμβίωση μας με τις γάτες είναι απρόβλεπτη και πρέπει να αντιμετωπίζουμε όλες τις καταστάσεις με ψυχραιμια....

Όλα θα πάνε καλά...αρκεί να το αντιμετωπίσεις ήρεμα και με αποφασιστικότητα για να επανέλθουν όλα φυσιολογικά!!!
Περιμένουμε νεοτερά σου.......

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 09:18, 18-06-10:

Κατ' αρχάς και για να μην μπερδευόμαστε, το αρχικό ποστ γράφτηκε εδώ κι ενάμισι χρόνο.
Παρόλα αυτά, επειδή το ίδιο θέμα αντιμετωπίζουν κι άλλοι και μπορεί να εκλάβουν στα σοβαρά ό,τι γράφεται εδώ, θα ήθελα να σε ρωτήσω:
Αρχική Δημοσίευση από My Amelie
Γιάυτό η μόνη λύση είναι ( όσο κι αν δεν το επιθυμείς...σε καταλαβαίνω).....να την τιμωρήσεις βγαζοντάς την έξω για κάποιο διάστημα.....και να την βάζει μέσα 1 φορά την εβδομάδα π.χ. για να τσεκάρεις εάν έχει "πιάσει"το μήνυμα.....
Και πώς ακριβώς πιστεύεις ότι θα συνδέσει η γάτα την έξωσή της με το γεγονός ότι λερώνει εκτός άμμου ώστε να τροποποιήσει τη συμπεριφορά της;
Επίσης, η έκθεσή της στους κινδύνους του "έξω" (αυτοκίνητα, φόλες, άγρια σκυλιά κ.λπ.) πώς ακριβώς θα βοηθήσει την κατάσταση;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,549 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:20, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από My Amelie
Βίκυ μου καταρχας..........ψυχραιμία!

Μου προκαλεί εντύπωση πόσο ...πεισματάρα είναι η γάτα σου! Έχω μεγαλώσει πολλές γάτες από μικρή...και τέτοια συμπεριφορά δεν έχω αντιμετωπίσει.... Καλό θα ήταν, κατά την άποψη μου να απευθυνθείς στον κτηνίατρο αρχικά...
να δεις τι θα σε συμβουλεύσει.....

Προφανώς "η κυρά" σου νομίζει ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει ταλαιπωρόντας σας (ψυχολογικά και οικονομικά) με τα καπρίτσια της....γι'αυτό καλύτερη λύση για μένα είναι .......η τιμωρία, για να καταλάβει ότι αυτό που κάνει είναι κακό
και δεν θα της περάσει....

Στις γάτες δεν αρέσει να τις "ξεβολεύουν" οπότε πιστεύω θα έχει κάποιο αποτέλεσμα....
Πολύ σημαντικό επίσης ότι ο άντρας σου σε καταλαβαίνει και σου συμπαραστέκεται!

Και το κυριότερο μην σε παίρνεις τόσο...."από κάτω".....πρέπει να το αντιμετωπίσεις ρεαλιστικά....
Προσπάθησε να συγκεντρωθείς στον σκοπό και μην τα βλέπεις όλα αρνητικά...Δυστυχώς ή ευτυχώς η συμβίωση μας με τις γάτες είναι απρόβλεπτη και πρέπει να αντιμετωπίζουμε όλες τις καταστάσεις με ψυχραιμια....

Όλα θα πάνε καλά...αρκεί να το αντιμετωπίσεις ήρεμα και με αποφασιστικότητα για να επανέλθουν όλα φυσιολογικά!!!
Περιμένουμε νεοτερά σου.......
αν αναφερεσαι στο μνμ της vickymoon..ειναι παλιο..απο το 2009...
οταν ομως ειπες να τη βγαλει εξω...τι εννοεις;;εξω απο το σπιτι;;;συνηδητοποιεις τους κινδυνους αυτης της επιλογης που εγραψες;;;ανν βεβαια εννοεις εξω απο το σπιτι..κατι που μου φαινεται εντελως κουφο...
καιν οχι...εγω ειμαι κατα της τιμωριας...το θεωρω φασιστικο και απαραδεχτο για ζωακια που αγαπαμε...καλυτερα πιστευω οτι ειναι η καποια εκπαιδευση με δυνατους κροτους,φυσηματα στο μουτρακι,αντε το πολυ πολυ ψεκασμα με νερο,ΑΜΕΣΩΣ μετα την ¨"ζημια"..και μην ξεχναμε οτι η γατα δεν ειναι σκυλος να τον εχουμε σηκω-σηκω..κατσε κατσε..οποιος δεν αντεχει..ας παιρνει σκυλο...

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 10:52, 18-06-10:

Κάτι άλλο εννοεί, δε μπορεί...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,549 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:44, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από chryssa
Κάτι άλλο εννοεί, δε μπορεί...
εχω την εντυπωση οτι αυτο εννοει...

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

H chryssa Ε έγραψε στις 13:08, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
εχω την εντυπωση οτι αυτο εννοει...
Να μην ασχοληθώ τότε... που έχω φάει τα πόδια μου να βρω τη δικιά μου και που παρακαλάω να έρθει και ας μου κατουράει το μαξιλάρι!
Ακούς εκεί, έξω! Σιγά μην τη βάλουμε στη γωνία όρθια με το ένα πίσω πόδι!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:20, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από chryssa
Να μην ασχοληθώ τότε... που έχω φάει τα πόδια μου να βρω τη δικιά μου και που παρακαλάω να έρθει και ας μου κατουράει το μαξιλάρι!
Ακούς εκεί, έξω! Σιγά μην τη βάλουμε στη γωνία όρθια με το ένα πίσω πόδι!
χρυσα μου,ακριβως εσενα σκεφτηκα...και μου ηρθε συγκοπη...εκτος απο ολες τις αρρωστιες που μπορει να κολλησει,τα αμαξια κλπ

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 15:35, 18-06-10:

προσωπικα πιστευω οτι ο χαρακτηρας της γατας δεν δεχεται την τιμωρια
η μονη σχετικα αποτελεσματικη τιμωρια στη γατα ειναι φυσιμα στα μουτρα
ο μονος τροπος να μην κανει κατι ειναι η να την εμποδισεις πρακτικα η να τραβηξεις σε κατι αλλο το ενδιαφερον της
επισης αν τελικα αποφασισεις να τιμωρησεις τη γατα πρεπει να γινει ΑΜΕΣΩΣ μετα τη ζημια γιατι αλλιως δεν θα καταλαβει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα.
αν και στις γατες περισσοτερο πιανει η θετικη εκπαιδευση...
τωρα δεν σχολιαζω καν την απομακρυνση της απο το σπιτι...ειναι τοσο αποτελεσματικο οσο σαν να προσπαθει καποιος να την πεισει με επιχειρηματα

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 710 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 18:51, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από konstans
Αν δεν είναι στειρωμένη, η λύση είναι να στειρωθεί
ναι αλλα οπως φαινεται ακομα και αυτη δεν ειναι λυση και στειρωμενες μας κατουρουνχαχαχα

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

O kakashi-sensei έγραψε στις 18:59, 18-06-10:

αν αναφερεσαι στο μνμ της vickymoon..ειναι παλιο..απο το 2009...
οταν ομως ειπες να τη βγαλει εξω...τι εννοεις;;εξω απο το σπιτι;;;συνηδητοποιεις τους κινδυνους αυτης της επιλογης που εγραψες;;;ανν βεβαια εννοεις εξω απο το σπιτι..κατι που μου φαινεται εντελως κουφο...
καιν οχι...εγω ειμαι κατα της τιμωριας...το θεωρω φασιστικο και απαραδεχτο για ζωακια που αγαπαμε...καλυτερα πιστευω οτι ειναι η καποια εκπαιδευση με δυνατους κροτους,φυσηματα στο μουτρακι,αντε το πολυ πολυ ψεκασμα με νερο,ΑΜΕΣΩΣ μετα την ¨"ζημια"..και μην ξεχναμε οτι η γατα δεν ειναι σκυλος να τον εχουμε σηκω-σηκω..κατσε κατσε..οποιος δεν αντεχει..ας παιρνει σκυλο...
Ο σκυλος ειναι πολυ πιο ανιπακουος απο τ γατα το λεω εκ πειρας
Η γατα ειναι πολυ πιο εξυπνη δλδ πονηρη

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

O kakashi-sensei έγραψε στις 19:02, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από LunaDark
προσωπικα πιστευω οτι ο χαρακτηρας της γατας δεν δεχεται την τιμωρια
η μονη σχετικα αποτελεσματικη τιμωρια στη γατα ειναι φυσιμα στα μουτρα
ο μονος τροπος να μην κανει κατι ειναι η να την εμποδισεις πρακτικα η να τραβηξεις σε κατι αλλο το ενδιαφερον της
επισης αν τελικα αποφασισεις να τιμωρησεις τη γατα πρεπει να γινει ΑΜΕΣΩΣ μετα τη ζημια γιατι αλλιως δεν θα καταλαβει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα.
αν και στις γατες περισσοτερο πιανει η θετικη εκπαιδευση...
τωρα δεν σχολιαζω καν την απομακρυνση της απο το σπιτι...ειναι τοσο αποτελεσματικο οσο σαν να προσπαθει καποιος να την πεισει με επιχειρηματα
Eγω τα φησαω επειδη τους αρεσει χαχαχα τρελαινονται ομωσ!!!κλεινουν και τ ματακια και γουργουριζουν

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 924 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 19:53, 18-06-10:

αληθεια?εμενα γινονται μπουχος.....

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:32, 18-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από LunaDark
αληθεια?εμενα γινονται μπουχος.....
και εμενα...αυτο ομως δεν ειναι τιμωρια...τρομαγμα ειναι..αλλο το ενα και αλλο το αλλο...

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη みことftw
H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 21:10, 18-06-10:

και εμενα...αυτο ομως δεν ειναι τιμωρια...τρομαγμα ειναι..αλλο το ενα και αλλο το αλλο...
Δεν ειναι καν τρομαγμα, μια απλη ενοχληση ειναι

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

H Freya έγραψε στις 21:17, 18-06-10:

ναι???παντως αν κανουν κατι που δεν μου αρεσει-ιδιεταιρα η ηρα,ο σανταμ δεν ενοχλι καθολου της κανω ενα φου κι εξαφανιζεται καπακιαπολυ βολικο παντως

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους