Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,482 εγγεγραμμένα μέλη και 718,849 μηνύματα σε 22,713 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 368 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτος και βήχας

victoria95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη victoria95
H victoria95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H victoria95 έγραψε στις 20:16, 12-06-11:

Γεια σας!! τον τελεθταιο καιρο εχω παρατηρησει ενα παραξενο συνηθειο στο γατο που ζει στην αυλη μας(αδεσποτος) ... Αρχίζει να βήχει και ειναι λες και θελει να κάνει εμετό!! Δεν ξερω τι μπορει να ειναι .. αν καποιος γνωριζεί ας μου πει και εμενα!! ευχαριστω πολυ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

monica-ektoras (monica)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη monica-ektoras
H monica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H monica-ektoras έγραψε στις 20:47, 12-06-11:

Γειά σου!!Εγώ είχα έναν γατούλη και έβηχε γιατί είχε εντερικά παράσιτα (σκουλίκια), μόλις πήρε φαρμακευτική αγωγή σταμάτησε και ο βήχας. Καλύτερα όμως να τον πας σε έναν κτηνίατρο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 14:48, 13-06-11:

συμφωνώ απόλυτα, πρέπει να τον πάς οπωσδήποτε στον κτηνίατρο, μπορεί να είναι απο μια απλή αλεργία εως κατι πιο σοβαρό.

Παράθεση

victoria95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη victoria95
H victoria95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H victoria95 έγραψε στις 12:54, 12-10-11:

Δυστυχως ο συγκεκριμενοσ γατος πεθανε απο φολά τελικα ... εχω αρχισει και συχαινομαι πλεον τους ανθρωπους!!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 13:52, 12-10-11:

victoria95, ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ...
Δυστυχώς ένα γατάκι το οποίο μένει εκτός σπιτιού αντιμετωπίζει σχεδόν καθημερινά έναν τέτοιο κίνδυνο, ακόμη και σε επίπεδο πιθανότητας...

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 14:12, 12-10-11:

δεν έχω λόγια...

Παράθεση

ταγμα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ταγμα
Ο ταγμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O ταγμα έγραψε στις 23:32, 14-12-11:

γεια σας.Χαιρομαι που μιλαω με ατομα που αγαπανε τις γατες.(αν και μεχρι προτινος κυνοφιλος αλλαξα γνωμη οταν γνωρισα πραγματικα τι σημαινει γατα)Το θεμα ειναι πως εδω και 2 μηνες ταιζω κατι γατακια στη γειτονια 6 για την ακριβεια.Απο τα 6 αυτα μονο τα 2 μπορω και αγγιζω αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.Ενας γατος λοιπον απο αυτα τα 6 εχω παρατηρησει πως εχει βηχα ισως παει να κανει εμετο και δεν κανει και γενικα ακουω κατι παραξενο στην αναπνοη του.Στην αρχη νομιζα ειναι χουρχουρητο αλλα δεν νομιζω.Τρωει πιο λιγο απο τα μικρα βεβαια αλλα ετσι κανει και η μανα βεβαια.Με ανησυχει οφειλω να πω ο βηχας και ισως εχει και δυσπνοι αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Δεν ξερω τι να κανω.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 23:41, 14-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από ταγμα
γεια σας.Χαιρομαι που μιλαω με ατομα που αγαπανε τις γατες.(αν και μεχρι προτινος κυνοφιλος αλλαξα γνωμη οταν γνωρισα πραγματικα τι σημαινει γατα)Το θεμα ειναι πως εδω και 2 μηνες ταιζω κατι γατακια στη γειτονια 6 για την ακριβεια.Απο τα 6 αυτα μονο τα 2 μπορω και αγγιζω αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.Ενας γατος λοιπον απο αυτα τα 6 εχω παρατηρησει πως εχει βηχα ισως παει να κανει εμετο και δεν κανει και γενικα ακουω κατι παραξενο στην αναπνοη του.Στην αρχη νομιζα ειναι χουρχουρητο αλλα δεν νομιζω.Τρωει πιο λιγο απο τα μικρα βεβαια αλλα ετσι κανει και η μανα βεβαια.Με ανησυχει οφειλω να πω ο βηχας και ισως εχει και δυσπνοι αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Δεν ξερω τι να κανω.
Γεια σου και καλωσήρθες!
Και εγώ σαν εσένα ήμουν(κυνοφιλη)αλλά όχι πια...! Και τα σκυλάκια τα αγαπώ αλλά τις γάτες τις λατρεύω
Λοιπόν να φανταστώ πως τα γατάκια δεν είναι εμβολιασμένα έτσι??
Μπορεί λοιπόν να είναι οτιδήποτε αλλά πιο πολύ δείχνει για άσθμα ή ρινοτραχίτιδα..Μάλλον το 2ο που είναι και αρκετά πιθανό!
Αυτό μπορείς να το πιάσεις?

Παράθεση

ταγμα

Νεοφερμένος

O ταγμα έγραψε στις 21:39, 17-12-11:

ναι με εμπιστευεται.Ειναι πολυ φιλικος.Απλα τωρα που το ξαναπαρατηρω βηχει λιγοτερο και ειναι σαν να θελει να κανει εμετο.Βηχει λιγοτερο μεν αλλα βηχει.Απο ορεξη ισως ειναι μειωμενη οπως ξαναπα.Ναι μπορω να τον αγγιξω και να τον παρω αγγαλια κιολας.Απλα πρεπει να του εχω τα κατω ποδια ασφαλη γιατι αισθανεται ανασφαλεια οταν ειναι στον αερα ξεμπαρκα.Γενικα λοιπον ναι μπορω να τον πιασω.Δεν ξερω αν εχει φαει φολα.Δεν θα ελεγα πως ειναι οκνηρος αλλα δεν ξερω.(σημειωτεον πως η μανα με τα 4 γατακια ξαναεμεινε εγγυος και ειναι με την κοιλια τουρλα.)Δηλαδη ,μπορει να γεννησει αλλα 2-3 και ισως ξαναγεννησει κιολας.Αυο με ανησυχει θα ελεγα αλλα δεν μπορω να κανω κατι.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 00:16, 18-12-11:

Η συμβουλή μου είναι :
1ον. Παίρνεις το μικρό και πας για κτηνίατρο να το δει..
2ον Εάν δεν είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη της μαμάς, τη βουτάς και αυτή και πας για στείρωση γιατί είναι η πιο σωστή και πιο φιλοζωική επιλογή που μπορείς να κάνεις..

Παράθεση

ταγμα

Νεοφερμένος

O ταγμα έγραψε στις 00:58, 18-12-11:

θα το παω στο γιατρο και ελπιζω να μου πει τι να κανω.Οσο για τη μαμα ειναι δυσκολο πολυ.Γιατι με εμπιστευεται μονο στο να την ταιζω.Οταν παω να την ακουμπησω τιναζεται αλλα θα το προσπαθησω.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H mpoulaalekoula έγραψε στις 01:06, 18-12-11:

Μπράβο σου!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βήχας - Από λουνασπυ
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-04-18 στις 14:38.
    • Βήχας - Από caterina2102
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-02-16 στις 11:07.
    • Φτέρνισμα & βήχας - Από katerina11
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-04-09 στις 15:04.
    • Ο βήχας δεν κρύβεται...! - Από sotiria12871
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-07 στις 16:19.
    • Περίεργος βήχας! - Από Αγγελικη
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-08-06 στις 13:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους