Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,471 εγγεγραμμένα μέλη και 718,471 μηνύματα σε 22,632 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 403 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Eμβόλιο

tinkerbell21 (Χαρά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tinkerbell21
H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H tinkerbell21 έγραψε στις 23:09, 18-12-10:

Η γατούλα μου είναι 1,5 ετών. Ήταν να κάνουμε ένα εμβόλιο (ετήσιο) τέλος οκτώβρη. Αλλά το αμέλησα. ( ). Είμαι αδικαιολόγητη αλλά δεν κατάφερα για πολλούς λόγους να την πάω. τώρα τα χριστούγεννα θα φύγω για ένα πενθήμερο. Λέτε πως υπάρχει πρόβλημα να κάνουμε το εμβόλιο το γενάρη ή να πάρω τώρα τον κτηνίατρο. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι όπως και στα παιδιά όταν κάνουμε ένα εμβόλιο διάφορα μπορούν να παρουσιαστούν και δεν θέλω να λείπω. τι να κάνω???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:59, 18-12-10:

Καλησπερα.
Αν η γατα ζει αποκλειστικα μεσα στο σπιτι.,και δεν ερχεται σε επαφη με αδεσποτες γατες..δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο προβλημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,633 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 00:59, 19-12-10:

Γιατι δεν ρωτας το κτηνιατρο σου για να εισαι πιο σιγουρη?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 08:40, 19-12-10:

Στον προηγούμενο γάτο μου είχα καθυστερήσει το εμβόλιο του. Κι αυτός ήταν ένας ευνουχισμένος κεραμιδόγατος αλανιάρης. Είχα ρωτήσει τον γιατρό για την καθυστέρηση και μου είχε πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Μπορούσε να έχει πρόβλημα αν έπαιρνε πρόσφατα αντιβιοτικό. Θα έπρεπε να περάσει μια βδομάδα και μετά να κάνει το εμβόλιο του. Αλλά όπως σου έγραψε κι η Μαρία δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις τον κτηνίατρο.

Παράθεση

tinkerbell21 (Χαρά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tinkerbell21
H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H tinkerbell21 έγραψε στις 18:48, 19-12-10:

θα τον πάρω αύριο κιόλας!

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,633 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 18:52, 19-12-10:

Περιμενουμε νεα σας!

Παράθεση

Τσικος (Αγγελικη Αποστολου)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Τσικος
H Αγγελικη Αποστολου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Τσικος meow! έγραψε στις 18:57, 19-12-10:

πουπουλινα...να σε ρωτισω????εμενα ο γατουλης μου ειναι μεσα στο σπιτι ολη την ωρα απο 2 μηνων(τωρα ειναι 5)γιατι πιο πριν ζουσε εξω με τη μανα του...ειχε ψιλους αλλα μετα του εφιγαν αν και εχω και spray αν χρειαστει.Τωρα τις τελευταιες μερες ερχετε μια γατα στο μπαλκονι αδεσποτη και κανουν παρεα αν και τη διοχνω ερχετε που και που(ειμαι στον 3ο οροφο):S μπορει να παθει τιποτα απο αυτη δεν του εχω κανει κανενα αμβολειο ακομα....

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

H maria_lulu έγραψε στις 18:59, 19-12-10:

Το πιο λογικο ειναι η αδεσποτη γατουλα να του μεταφερει αρρωστιες...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,477 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:05, 19-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Τσικος
πουπουλινα...να σε ρωτισω????εμενα ο γατουλης μου ειναι μεσα στο σπιτι ολη την ωρα απο 2 μηνων(τωρα ειναι 5)γιατι πιο πριν ζουσε εξω με τη μανα του...ειχε ψιλους αλλα μετα του εφιγαν αν και εχω και spray αν χρειαστει.Τωρα τις τελευταιες μερες ερχετε μια γατα στο μπαλκονι αδεσποτη και κανουν παρεα αν και τη διοχνω ερχετε που και που(ειμαι στον 3ο οροφο):S μπορει να παθει τιποτα απο αυτη δεν του εχω κανει κανενα αμβολειο ακομα....
Δυστυχως..ανετα μπορει να κολλησει κατι...οποτε θα πρεπει να πας τη γατα σου ,ουτως ή αλλως για εμβολιασμο.....και δυστυχως υπαρχουν και παρα πολυ σοβαρες ασθενειες για τις γατες εννοω(εμεις δεν κολλαμε τιποτα)

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

H maria_lulu έγραψε στις 19:14, 19-12-10:

Εσενα η γατουλα σου ζει σε καθαρο μερος, τρωει ξηρα/κονσερβα καθαρη τροφη, ενω η αδεσποτη γατουλα ζει στο δρομο, τρωει απο τα σκουπιδια, πινει νερο βρομικο, γιατι δυστυχως δεν υπαρχει φροντιδα στις αδεσποτες γατουλες. Η αδεσποτη γατουλα μεταφερει παρα πολλας μικροβια τα οποια προκαλλουν σοβαρες αρρωστιες στις γατες. Καλο θα ηταν να κανει γρηγορα τα εμβολια στην γατουλα σου και να γινοταν να την απομακρυνεις απο την αδεσποτη γατουλα.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:59, 19-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από maria_lulu
Εσενα η γατουλα σου ζει σε καθαρο μερος, τρωει ξηρα/κονσερβα καθαρη τροφη, ενω η αδεσποτη γατουλα ζει στο δρομο, τρωει απο τα σκουπιδια, πινει νερο βρομικο, γιατι δυστυχως δεν υπαρχει φροντιδα στις αδεσποτες γατουλες. Η αδεσποτη γατουλα μεταφερει παρα πολλας μικροβια τα οποια προκαλλουν σοβαρες αρρωστιες στις γατες. Καλο θα ηταν να κανει γρηγορα τα εμβολια στην γατουλα σου και να γινοταν να την απομακρυνεις απο την αδεσποτη γατουλα.
το οτι τρεφεται με σκουπιδια και βρωμικο νερο η αδεσποτη, δεν την κανει αυτοματως και αρρωστη. Ουτε επισης η ξηρα τροφη και οι κονσερβες κανουν την οικοσιτη γατα καθαρη. Καλο θα ηταν να εμβολιαστει η γατουλα σε περιπτωση που η αδεσποτη ειναι φορεας και κολλησει η δικη σου. Υπαρχουν ασθενειες που δεν καλυπτονται απο εμβολια οποτε θα πρεπει να εισαι προσεκτικη με την αδεσποτη (να μη μαλωνουν, να μη ζευγαρωνουν, να μη γλειφονται, κτλ). Προσεχε και για ψυλλους.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους