Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,629 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 371 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γάτα μου, ο σκύλος μου, το κουνέλι μου και το χρυσόψαρο μου

anna_s

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_s
H anna_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H anna_s αγαπώ τα ζώα αγαπώ τη φύση!!!!!!!!!!!!!! έγραψε στις 15:37, 24-08-12:

Γειά σας είμαι η Άννα και είμαι νέο μέλος θα ήθελα λοιπόν να συστήσω τα μέλη της οικογένειας μου τα οποία είναι αρκετά αν σκεφτεί κανείς ότι ζω στην Αθήνα. Αρχικά στη ζωή μου μπήκε ο Μπούμπη, ο σκύλος μου. ο Μπούμπη έμεινε στο δρόμο μετά το θάνατο της γιαγιάς που τον είχε τον συνάντησα τυχαία και από την πρώτη μέρα που τον συνάντησα όταν προσπαθο ούσα να παρκάρω το αυτοκίνητο μου έμπαινε μπροστά και δεν με άφηνε να παρκάρω αν δεν του άνοιγα την πόρτα να μπει μέσα!! έτσι λοιπόν με επέλεξε και δυο μήνες μετά και ενώ μέχρι τότε ζούσα με τους δικούς μου νοίκιασα δικό μου σπίτι για να μπορέσουμε να μείνουμε μαζί!! στο σπίτι που νοίκιασα λίγο καιρο μετά ήρθε μια έκπληξη ένα μικρό γλυκό γατονινί που μόλις είχε ανοίξει τα υπέροχα ματάκια του μόνο του σε ένα μπαλκόνι προσβάσιμο σε μένα και του οποίου οι ένοικοι δεν έβγαινα ποτε (ήταν το πίσω μπαλκόνι τους κάτι σαν αποθήκη) προσπάθησα να προβάλλω αντισταση και να μην δώσω σημασία... ήταν όμως πάνω απο τις δυνάμεις μου!!! έτσι βρέθηκα με το γατονινί την επονομαζόμενη Μπουμπού (κατά τον Μπουμπη). Ο πρώτος καιρός ήταν πολύ δύσκολος για μένα βλέπετε ο Μπούμπη δεν τα πηγαίνει καλά με τις γατούλες σε γενικές γραμμές και το 90% των ανθρώπων μου έδινε απαισιοδοξα μηνύματα για το αν θα τα καταφέρω να τους φέρω κοντά!! εμείς όμως τα καταφέραμε και γίναμε οικογένεια λίγο καιρό μετά και αφού περάσαμε πολλά στάδια (τα οποία δεν θα αναφέρω γιατί νιώθω ήδη ότι γίνομαι κουραστική)είδα τον Μπούμπη να τρέχει καταπάνω στο γατονινί έχοντας κουραστεί να "φοβάμαι" τον άφησα για να δω τι θα συμβεί και αυτό που συνέβη ήταν για μένα η απόλυτη συγκίνηση ο Μπούμπη και η Μπουμπού άρχισαν να παίζουν ασταμάτητα για αρκετή ώρα και εγώ παρακολουθούσα με δάκρυα η υπέρτατη χαρά!!! τα είχα καταφέρει και ένιωθα απίστευτααααααααα!! αργότερα λοιπόν γνωρίζοντας τον "πατέρα" τους και συντροφο μου προστέθηκε η ρομπέν (στην αρχή νόμιζαν ότι είναι αρσενική εξου και το όνομα) του οποίου και "ανήκε" τελευταίο ήρθε το ψάρι το οποίο ένας γνωστός το είχε πάρει για τον πιστιρικά του και ο μικρός τον είχε βαρεθεί!! το τελειότερο απο όλα είναι ότι έχουμε μια πολύ καλή συμβίωση και όλα τα πάνε καλά μεταξύ τους!! η γατούλα μου δεν πειράζει ούτε το κουνέλι ουτε το ψάρι και αυτό είναι αξιοθαύμαστο!! φυσικά στη Μπουμπού δεν αρέσουν καθόλου τα ψάρια!! μόνο ο σολωμός της αρέσει που φυσικά δεν έχω τη δυνατότητα να της παίρνω καθημερινά! τρελένεται για την ξηρά τροφή της την οποία προτιμά ανάμεσα σε όλα!!!
αυτά λοιπόν ελπίζω να μην σας κούρασα θα σας δείξω και φωτογραφίες!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 15:57, 24-08-12:

Φοβερή οικογένεια!! Να συνεχίσετε να ζείτε ευτυχισμένες στιγμές

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna_s

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_s
H anna_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H anna_s αγαπώ τα ζώα αγαπώ τη φύση!!!!!!!!!!!!!! έγραψε στις 15:59, 24-08-12:

σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου!!! η γατούλα σου είναι πανέμορφηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη υπεροχηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 16:01, 24-08-12:

Καλώς ήλθες στο MyCat, Άννα!
Να τα χαίρεσαι όλα τα ζωάκια κι ελπίζω να τα θαυμάσουμε σύντομα και σε φωτογραφίες!

Παράθεση

SolBallads (Νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SolBallads
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O SolBallads έγραψε στις 17:09, 24-08-12:

Welcome to MyCat!!! Και εννοειται οτι θελουμε και οπτικο(ακουστικο) υλικο της τρελοοικογενειας σας

Παράθεση

simba(Δήμητρα) (Δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη simba(Δήμητρα)
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 442 μηνύματα.

H simba(Δήμητρα) έγραψε στις 17:17, 24-08-12:

θα ηθελα πολυ να δω αυτη την μεγαλη και ομορφη οικογενεια!!! θελουμε φωτογραφιες!!!!

Παράθεση

AlexiaVgd (Αλεξία!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AlexiaVgd
H Αλεξία! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H AlexiaVgd <3 έγραψε στις 18:42, 24-08-12:

Αχχχ, Ποσο θαυμαζω τους ανθρωπους που αγαπουν αυα τα υπεροχα ζωακια και τους το δειχνουν καθημερινα!!! Μπραβο πραγματικα για την προσπαθεια σου! (και την υπομονη σου φυσικα) Αντε και σας ευχομαι να αποσκτησετε οσα περισσοτερα pet λαχταρατε!!!
Θελουμε ομως να δουμε φοτογραφιες οπως ειπανε και οι υπολοιποι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    adelegw69, juliaaa18, natashave3

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους