Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,351 εγγεγραμμένα μέλη και 718,381 μηνύματα σε 22,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 373 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Σκυλάκι αποστεωμένο κινδυνεύει!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 23:25, 24-03-13:

Καλησπέρα σε όλους!Μόλις μου τηλεφώνησε μία φίλη μου και με ενημέρωσε πως έξω από τα Βίλια, στην περιοχή Κρύα Βρύση, μετά το ξενοδοχείο 'Βερόρι', στην πηγή, στα δεξιά του δρόμου, υπάρχει ένα σκυλάκι αποστεωμένο που κινείται με εξαιρετική δυσκολία,πολύ φιλικό, χρώματος καφέ σκούρο, μικρής σχετικά ηλικίας, θηλυκό, με αυτάκια κατεβασμένα.Η φίλη μου το είδε το μεσημέρι, σήμερα, Κυριακή, το πλησίασε, είναι εξαντλημένο, αλλά φιλικότατο. Χρειάζεται άμεσα βοήθεια, προσπάθησε να σηκωθεί με δυσκολία, δεν ξέρω αν είναι χτυπημένο, ή είναι από την εξάντληση. Δυστυχώς η φίλη μου δεν μπόρεσε να κάνει κάτι..Αν υπάρχει κάποιος στην περιοχή εκεί και μπορεί να βοηθήσει, κινδυνεύει και από τα αυτοκίνητα.. Εγώ επικοινώνησα με γνωστές μου οι οποίες δραστηροποιούνται σε φιλοζωικές οργανώσεις, ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω, εκτός από το να το κοινοποιήσω όσο περισσότερο μπορώ, το έγραψα και στο FB..Δυστυχώς είμαι στο σπίτι με ίωση, διαφορετικά θα προσπαθούσα να πάω εκεί να δω τι μπορώ να κάνω...Κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη, σας ευχαριστώ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:31, 24-03-13:

Το σκυλάκι σίγουρα χρειάζεται κτηνιατρική βοήθεια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 23:49, 24-03-13:

Κι εγώ αυτό πιστεύω, αλλά για να γίνει αυτό, πρέπει κάποιος να πάει εκεί, να το πάρει και να το πάει σε κάποιον κτηνίατρο, κάτι που δυστυχώς δεν έκανε η φίλη μου..

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 00:02, 25-03-13:

Σιγουρα πρεπει καποιος να το φροντισει σωστα, σε αυτες τις περιπτωσεις ειδικα αν εχει να φαει καιρο ισως χρειαστει και ορο.
Δωσε μας το λινκ απο την δημοσιευση σου να το προωθησουμε κι εμεις.

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 12:55, 25-03-13:

Mηπως πρεπει να κανει κατι και η φιλη σου? εστω να το παει σε εναν κτηνιατρο?

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 09:51, 26-03-13:

Καλή σου ημέρα! Η φίλη μου είχε πάει εκδρομή στα Βίλια, το είδε, το πλησίασε, το χάιδεψε, αλλά δυστυχώς δεν έκανε τίποτα άλλο, γιατί είχε μαζί της τα δύο μωρά της & από ο,τι μου είπε φοβήθηκε να πάρει στο σκυλί μαζί της.. Αυτό που προσπάθώ να κάνω είναι μήπως κάποιος μένει εκεί κοντά, ή έχει εξοχικό και μπορεί να το βοηθήσει..

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 15:32, 27-03-13:

Καλησπέρα! Υποθέτω ότι βάλατε ανακοίνωση στο Facebook. Βλέπω αρκετά συχνά ανάλογες ανακοινώσεις εκεί κ συνήθως κινητοποιούνται αρκετοί που τις βλέπουν κ οργανώνονται να διαχειριστούν το περιστατικό.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 15:56, 27-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Fideloudi
Καλησπέρα! Υποθέτω ότι βάλατε ανακοίνωση στο Facebook. Βλέπω αρκετά συχνά ανάλογες ανακοινώσεις εκεί κ συνήθως κινητοποιούνται αρκετοί που τις βλέπουν κ οργανώνονται να διαχειριστούν το περιστατικό.
Καλησπέρα!Ναι, βεβαίως έβαλα στο FB, παρακάλεσα φίλους & γνωστούς να το κάνουν share, έτσι ώστε να το δουν όσοι περισσότεροι γίνεται..

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους