Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,496 εγγεγραμμένα μέλη και 718,475 μηνύματα σε 22,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 426 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Το καναρίνι μου φουσκώνει!

Zozethecat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zozethecat
H Zozethecat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H Zozethecat έγραψε στις 20:31, 26-12-14:

Γειά σας παιδιά!Στο σπίτι μου έχω πραγματικά ένα αταίριαστο δίδυμο!Ένα καναρίνι και μια γάτα!Το καναρίνι μου το έκαναν δώρο η γονείς μου για τα Χριστούγεννα!Εχω παρατηρήσει οτι μερικές φορες φουσκώνει ενώ δεν κοιμάται!Τρώει.κελαηδάει και κινήται.Όλα τα κάνει φυσιολογικά!Είναι λογικό το φούσκωμα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,702 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:43, 26-12-14:

Να χαίρεσαι και τα δυο ζουζούνια σου και χρόνια πολλά! Φαντάζομαι την εικόνα, σαν Τουίτι με Συλβέστρο, αλλά, ευτυχώς,
με διαρκή ανακωχή μεταξύ τους

Όσο για το ερώτημα που θέτεις, έχεις παρατηρήσει ορισμένες ώρες που φουσκώνει? Γιατί αν ναι, ίσως θέλει να ησυχάσει και οι θόρυβοι/φως στο περιβάλλον του το ενοχλούν(?)
Υπάρχει επίσης και η πιθανότητα λογω του κρύου..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zozethecat

Νεοφερμένος

H Zozethecat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H Zozethecat έγραψε στις 08:51, 27-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Να χαίρεσαι και τα δυο ζουζούνια σου και χρόνια πολλά! Φαντάζομαι την εικόνα, σαν Τουίτι με Συλβέστρο, αλλά, ευτυχώς,
με διαρκή ανακωχή μεταξύ τους

Όσο για το ερώτημα που θέτεις, έχεις παρατηρήσει ορισμένες ώρες που φουσκώνει? Γιατί αν ναι, ίσως θέλει να ησυχάσει και οι θόρυβοι/φως στο περιβάλλον του το ενοχλούν(?)
Υπάρχει επίσης και η πιθανότητα λόγω του κρύου..
Δεν το κάνει συγκεκριμένες ώρες.Τον έχουμε στο καθιστικό όταν κάνει κρύο αλλά όταν ο καιρός είναι καλός τον έχουμε έξω.Χτες τον πήρα στο δωμάτιο μου και το μόνο φως που υπήρχε ήταν απ΄το PC.Δεν ακουγόταν τίποτα.Άσε που στο καθιστικό έχει περισσότερη φασαρία αφού είναι η τηλεόραση,οι γονείς μου και η γάτα μου που λιγουρεύτε ότι τρώμε και νιαουρίζει σαν τρελή ενώ τρώει 3 φορές την ημέρα!Η θερμοκρασία του σπιτιού είναι φυσιολογική.Δεν ξέρω!!!!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefan...

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefan...
Ο stefan... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (πανω απο δεκα έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O stefan... έγραψε στις 15:00, 27-12-14:

Aν κελαηδαει συνεχομενα οχι απλα ενα τσιου τοτε μην ανησυχεις ,τα αρρωστα καναρινια δεν κελαηδουν ποτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 12:44, 29-12-14:

Κι εμεις εχουμε στο σπιτι γατα μαζι με καναρινι.
Το οτι φουσκωνει να μη σε ανυσηχει και εμας καποιες στιγμες μεσα στην ημερα φουσκωνει και καθεται απλα χωρις να κοιμαται, απλα χαλαρωνει.
Να προσεχεις ομως να το βγαζεις εξω οταν εχει πανω απο 10 βαθμους γιατι κρυωνουν ευκολα.
Εγω το εχω μεσα το χειμωνα δεν το βγαζω καθολου εξω και μας παίρνει τα αυτια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zozethecat

Νεοφερμένος

H Zozethecat έγραψε στις 19:49, 20-03-15:

Παιδια αν και αργα,ευχαριστω για την βοηθεια σας οπως γραφω και σε αυτο το αρθρο:http://forum.mycat.gr/showthread.p...57#post4158257 ο Φοιβακος μου πεθανε...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    EasyRiding, JasonDiz, Peece

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γατάκι vs καναρίνι - Από Coolcat
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-09-11 στις 20:09.
    • Πρόβλημα με το καναρίνι μου - Από Costis
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-12-09 στις 23:28.
    • Καναρίνι (twity) - Από mageirasgr
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-02-09 στις 10:33.
    • Τι έπαθε το καναρίνι; - Από Miou miou
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-08-08 στις 06:51.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους