Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,481 εγγεγραμμένα μέλη και 718,116 μηνύματα σε 22,529 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 173 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο σκύλος μου!!!

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:23, 15-11-12:

Γεια σας παιδιά.
Τι κάνετε;
Σκεφτόμουν σήμερα το σκύλο μου και θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.
Όλα ξεκίνησαν το καλοκαίρι του 2010.
Είχαμε βγει την κλασική μας βόλτα όπου και καταλήξαμε στο σπίτι της αδερφής μου. Τον πήγα στο μπαλκόνι για να του δείξω το νεράκι του. Εκείνη την ώρα φάνηκε το πρώτο σύμπτωμα της ασθένειας. Άρχισε να κάνει σβούρες γύρω από τον εαυτό του για λιγότερο από ένα λεπτό. Μετά το σταμάτησε.
Δεν έδωσα σημασία. Φαντάστηκα ότι επειδή τότε ήταν η πρώτη φορά που πήγε στο σπίτι της αδερφής μου... θα τα 'χασε λίγο. Ή φαντάστηκα ότι θα κουράστηκε από τη βόλτα, είχε και πολλή ζέστη εκείνες τις ημέρες...τέλος πάντων δεν το πολυανέλυσα και πολύ εκείνη την ώρα.
Μετά από αυτό το γεγονός άρχισαν όλα να γίνονται χειρότερα σε χρόνο dt.
Άρχισε να το κάνει πιο συχνά αυτό. Σβούρες γύρω από τον εαυτό του. Και γενικά ήταν κακοδιάθετος και υποτονικός.
Τον πήγαμε αμέσως στον κτηνίατρο.
Από τα συμπτώματα ο κτηνίατρος υποψιάστηκε τρία διαφορετικά πιθανά αίτια.
α)κάποιος ιός (δε θυμάμαι ακριβώς τώρα)
β)όγκος στον εγκέφαλο ή στα νεφρά
γ)υποθυρεοειδισμός
Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου. Επι τόπου ξεκινήσαμε τις εξετάσεις για να αποκλείσουμε κάθε περίπτωση.
Με μια εξέταση αίματος που έγινε στο ιατρείο, θέλαμε να εξετάσουμε αν είναι η πρώτη περίπτωση. Θυμάμαι παρακαλούσα μέσα μου να είναι το (α) γιατί είχε περισσότερες πιθανότητες ίασης σε σχέση με το (β) που το σκυλί θα "κατέληγε" μέσα σε λίγους μήνες.Περιμέναμε με αγωνία τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Δυστυχώς είχε βγει αρνητικό.
Άρχισα να κλαίω ασταμάτητα. Ήμουν σίγουρη ότι το σκυλί μου είχε όγκο. Ο υποθυρεοειδισμός μου φαινόταν απίστευτο σενάριο για την ώρα. Σκεφτόμουν τα χειρότερα. Σχεδόν ήμουν σίγουρη ότι είχε όγκο.
Μας γράφει ο γιατρός εξετάσεις να πάμε να του κάνουμε ακτινογραφίες στο κεφάλι και στα νεφρά σε ένα ακτινολογικό κέντρο.
Αυτό, όμως, θα γινόταν την επόμενη μέρα γιατί έπρεπε να κλείσουμε ραντεβού. Όπως καταλαβαίνετε το βράδυ μου μέχρι να ξημερώσει να τον πάμε για ακτίνες το πέρασα μέσα στο κλάμα.
Ξημέρωσε η επόμενη μέρα και χωρίς να χάσουμε καιρό, φτάσαμε έξω από το ακτινολογικό κέντρο. Πήρα μια βαθιά ανάσα και μπήκα μέσα. Σκέφτηκα "Ό,τι είναι να γίνει, ας γίνει".
Βάλαμε τον σκύλο πάνω στο τραπέζι. Εγώ προσπαθούσα να τον κρατάω ακίνητο. Πρώτα του κάναμε υπέρηχο στα νεφρά. Όση ώρα ο γιατρός κοιτούσε τα νεφρά του στο μόνιτορ εγώ προσπαθούσα να καταλάβω από τις εκφράσεις του προσώπου του αν κάτι πήγαινε στραβά. Τελικά μου ανακοινώνει ότι ήταν καθαρός. Ουφ! Ωραία. Σειρά είχε το κεφάλι. Βγάζει ακτινογραφία. Μας είπε ότι σε κανα 40λεπτό θα ήταν έτοιμη. Να κάνουμε καμιά βόλτα και να ξαναπεράσουμε μετά. Μου φάνηκε αιώνας αυτό το διάστημα. Με βαριά καρδιά τον πήγα μια βόλτα εκεί γύρω ώσπου να περάσει η ώρα.
Και η ώρα έφτασε. Μπήκα πάλι μέσα στο ιατρείο. Ο γιατρός εκείνη την ώρα μιλούσε στο τηλέφωνο. Μου ρχοταν να τσιρίξω. Ήθελα να μάθω τα αποτελέσματα. Δεν μπορούσα να περιμένω άλλο. Το κλείνει το τηλέφωνο. Εγώ τον κοιτούσα στα μάτια. Τελικά μου λέει ο σκύλος σου είναι μια χαρά. Δε χρειάζεται να περιγράψω την αντίδρασή μου έτσι;
Αμέσως μετά πήγαμε στον κτηνίατρο για να δει τις εξετάσεις και αυτός και για να δούμε γενικά τι θα κάνουμε, αφού αποκλείστηκε και αυτό το σενάριο.
Ακολούθησαν οι εξετάσεις για τον θυροειδή. Του παίρνει πάλι αίμα. Τα αποτελέσματα όμως θα ήταν έτοιμα σε μια βδομάδα ή και παραπάνω γιατί έπρεπε να σταλθούν στην Αθήνα. Πιο ήρεμοι όλοι πλέον, περιμέναμε τις εξετάσεις.
Σε αυτό το διάστημα η υγεία του σκύλου είχε επιδεινωθεί δραματικά.
Οι σβούρες που έκανε αρχικά, άρχισαν να συνοδεύονται και από επιληπτικές κρίσεις. Το κεφάλι του έτρεμε, τα μάτια του γυρνούσαν ανάποδα, η γλώσσα του κρεμόταν από το στόμα και στο τέλος έπεφτε κάτω. Αυτό κρατούσε περίπου ένα λεπτό. Μετά συνερχόταν αμέσως σαν να μη συνέβαινε τίποτα.
Οι επιληπτικές κρίσεις ενώ στην αρχή ήταν μια φορά την ημέρα, μετά άρχισαν να γίνονται και δυο και τρεις...ώσπου φτάσαμε σε ένα σημείο να γίνονται κάθε τρεις και λίγο. Δεν μπορούσαμε να κάνουμε όμως τίποτα εκείνη τη στιγμή. Έπρεπε απλά να περιμένουμε να περάσει αυτό το λεπτό. Δεν ξέρω αν εκείνη την ώρα το σκυλί αντιλαμβανόταν τι του συνέβαινε. Πάντως εγώ μετά από κάθε κρίση, το αγκάλιαζα για να ηρεμήσει.
Εκτός από αυτό το στόμα του σκύλου είχε στραβώσει τελείως και το ένα του αυτί "είχε πέσει" .
Τις κρίσεις αυτές τις πάθαινε και όταν τον έβγαζα βόλτα. Θυμάμαι μια πολύ δυνατή κρίση που έτυχε και τον έπιασε στο δρόμο. Είχαν σταματήσει όλοι οι περαστικοί και να μας κοιτούσανε. "Τι έπαθε ο σκύλος; Γιατί κάνει έτσι;" με ρωτούσαν. Τι να τους έλεγα κι εγώ; Δεν πηγαίναμε πολύ μακρινές βόλτες. Ίσα ίσα να κατουρήσει και μετά σπίτι.
Πέρασε και αυτό το διάστημα κακήν κακώς. Τα αποτελέσματα είχαν βγει. Μας πήρε ο γιατρός τηλέφωνο.
Μια από τις τιμές του θυροειδή (Τ4) είχε φτάσει σε μηδενικά επίπεδα. Ο σκύλος έπασχε από υποθυρεοειδισμό.
Ο γιατρός μας έδωσε αμέσως αγωγή.
Για ένα μήνα θα έπρεπε να παίρνει χάπια ώστε να σταματήσουν καταρχήν οι επιληπτικές κρίσεις. Ταυτόχρονα έπρεπε να παίρνει και χάπια Τ4 θυροξίνη ώστε να ανέβουν οι τιμές του θυροειδή.
Αποτελέσματα βελτίωσης της κατάστασης θα βλέπαμε περίπου σε κανέναν μήνα από τότε που ξεκίνησε την αγωγή. Πράγματι, οι κρίσεις άρχισαν να γίνονται πιο αραιές ώσπου εξαφανίστηκαν τελείως,το ένα του αυτί σχεδόν σηκώθηκε όρθιο όπως το άλλο και γενικά άρχισε να βρίσκει και πάλι τη διάθεσή του.
Μέχρι σήμερα το σκυλί παίρνει την ίδια αγωγή (Τ4), με αυξομειώσεις στη δοσολογία. Τα φάρμακα αυτά πρέπει να τα παίρνει επ αόριστον. Χωρίς αυτά θα ξαναπέσουν πάλι τα επίπεδα του θυροειδή και θα 'χουμε τα ίδια. Δυστυχώς το στόμα του έχει παραμείνει στραβό. Αυτό δεν επανήλθε.
Δυστυχώς λόγω αυτού του προβλήματος το σκυλί μου είναι επιρρεπές σε συχνές δερματίτιδες και ωτίτιδες. Αλλά για όλα αυτά μας είχε ενημέρωσει ο γιατρός ότι θα του συμβαίνουν.
Αυτά με τον σκύλο μου!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 00:06, 16-11-12:

Αχ και πιάστηκε η ψυχή μου διαβάζοντας το, νόμισα πως θα είχε άσχημο τέλος.... Να ζήσετε εύχομαι πολλά ακόμη υπέροχα χρόνια μαζί, κι αν είχατε και μια περιπέτεια, με φροντίδα και αγάπη έχετε χτίσει μια σχέση ζωής!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 00:24, 16-11-12:

Ευτυχως που δεν συνεβαινε το χειροτερο σεναριο, κριμα ομως για τον σκυλακο, που δεν βγηκαν εγκαιρα τα αποτελεσματα και στραβωσε το στοματακι του. Τουλαχιστον θα τον εχεις κοντα σου για πολλα ακομα χρονια, που ευχομαι να τα περασετε χωρις αλλα απροοπτα. Παντως αυτη η εμπειρια πρεπει να σας εδεσε περοσσοτερο με το σκυλακι σας!!!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 12:58, 17-11-12:

Είναι πολύ θετικό το γεγονός ότι οι γιατροί έδρασαν όπως έπρεπε και έκαναν τη σωστή διάγνωση. Εντάξυ, μπορεί να στράβωσε το στοματάκι του αλλά τουλάχιστον θα ζήσει, είναι καλά κι εσείς το αγαπάτε ακόμα πιο πολύ
Αν θέλεις πόσταρε καμιά φωτογραφία του, θα θέλαμε πολύ να γνωρίσουμε αυτόν τον ξεχωριστό σκυλάκο!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:49, 18-11-12:

Σε περίπτωση που κάποιος τύχει και διαβάσει το θέμα μου και έχει το ίδιο πρόβλημα με το σκύλο του, θα ήθελα να πω πως οι σκύλοι με πρόβλημα υποθυροειδισμού ζουν μια φυσιολογικότατη ζωή. Όπως ακριβώς ήταν και πριν. Αρκεί να παίρνει τα χαπάκια του. Εμάς μας έχει γίνει πια τρόπος ζωής. Τέσσερα χάπια το πρωί, τέσσερα το βράδυ.
Τα χάπια είναι ακριβώς τα ίδια που παίρνουν και οι άνθρωποι που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Από φαρμακείο τα παίρνουμε και εμείς.
Θυμάμαι μια φορά που πηγά να αγοράσω τα χαπάκια του είπα στο φαρμακοποιό "Δώσε όσα κουτιά έχεις". Με κοίταξε περίεργα. "Τι θα τα κάνεις τόσα; Μισό χαπάκι φτάνει την ημέρα" μου είπε. Ναι αλλά εμείς παίρνουμε 8 χάπια σύνολο την ημέρα. Ο φαρμακοποιός τρελάθηκε. Του εξήγησα τότε ότι ήταν για σκύλο!
Το μόνο κακό όπως είπα είναι ότι έχει ευαισθησία σε δερματικές παθήσεις και ωτίτιδες.Αλλά και αυτές είναι αντιμετωπίσιμες.
Παρ' όλα αυτά τα συμπτώματα από σκύλο σε σκύλο μπορεί να διαφέρουν όταν πάσχουν από υποθυροειδισμό. Δεν είναι απαραίτητο ότι όλα παθαίνουν ό,τι έπαθε και ο δικός μου!
Στον δικό μου προκάλεσε κυρίως νευρολογικές διαταραχές. Προφανώς αν καθυστερούσαμε κι άλλο να είχαμε και άλλα προβλήματα.

Τώρα για γάτες δεν ξέρω τι παίζει. Ίσως έχουν κάποια κοινά.
Ελπίζω να μην μάθω ποτέ.

ΥΓ: Jejebel θα ποστάρω κάποια στιγμή μια φωτό του σκύλου μου. Τώρα δεν μπορώ, γιατί έχω κάποια θεματάκια τεχνικής φύσεως!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:04, 08-03-13:

Γειααααααααααααααααααααα σου mycat!!!!
Δε μου αρέσει πολύ η δημοσιότητα αλλά ....η Ψαραδέλλη σας υποσχέθηκε μια φωτογραφία μου και δεν ήθελα να της χαλάσω το χατίρι!!!!
Ορίστε κι εγώ πόζαρα μόνο για εσάς.

Συνημμένο Αρχείο 51400

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψαραδέλλη : 09-10-15 στις 19:18.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 18:51, 08-03-13:

Είσαι πανέμορφος ψυχούλα μου και η μανούλα σου σε αγαπάει τοοοοοοοοοόσο πολύ! Χρόνια πολλά να ζήσετε μαζί ευτυχισμένοι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 19:00, 08-03-13:

Είναι όντως πανέμορφος, να τον χαίρεσαι!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 20:33, 08-03-13:

Καλέ τι κουκλάκι είναι αυτό????Καφέ είναι το χρώμα του??Κούκλος είναι τέλειος..και με ένα βλέμμα, όπως όλα τα σκυλάκια τόσο μοναδικό και γλυκό.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:35, 08-03-13:

Ειναι γλυκας ο ατιμος και με το γνωστο αυτο βλεμμα που εχουν τα σκυλια και σε κανουν και λοιωνεις.
Να τον χαιρεσαι για παρα πολλα χρονια ακομα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:57, 08-03-13:

Ευχαριστούμε παιδιά που διαβάσατε την ιστορία μας και για τα καλά σας λόγια.
Και τα δικά σας ζωάκια να είναι πάντα καλά!

Το χρώμα του είναι ξανθο- κανελλί.

Θα αναρωτιέστε σίγουρα για το στραβό στόμα.
Όντως σε αυτή τη φωτό δε φαίνεται καλά γιατί ξαπλώνει κάτω.
Με την αγωγή, βέβαια, έχει διορθωθεί κάπως το πρόβλημα, αλλά σε γενικές γραμμές το αριστερό του πάνω χείλος είναι ελαφρώς σηκωμένο προς τα πάνω.
Εγώ live μπορώ να δω τα ούλα του αν και έχει κλειστό το στόμα.
Και επίσης, αν και αποκλείεται να το προσέξατε, έχει ξηροδερμία στη μύτη . Απλά εγώ μπορώ να το διακρίνω γιατί γνωρίζω το πρόβλημα. Και στο υπόλοιπο σώμα έχει αλλά ευτυχώς δε φαίνεται γιατί έχει τη γούνα.
Τεσπα όπως είπα αυτά όλα αντιμετωπίζονται.

Σόρι που πείραξα λίγο τη φωτό.
Ήθελα να φαίνεται ακόμα πιο κούκλος!!!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:00, 08-03-13:

.. και ποιο ζωάκι δεν έχει τις "μικροατέλειές" του; Αυτές δεν το κάνουν πιο αγαπημένο και μοναδικό;

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:13, 08-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Selina Kyle
.. και ποιο ζωάκι δεν έχει τις "μικροατέλειές" του; Αυτές δεν το κάνουν πιο αγαπημένο και μοναδικό;
Εννοείται. Το ίδιο ισχύει και στους ανθρώπους.

Αλλά γενικά δεν έχω κολλήματα με την ομορφιά στα ζώα, ούτε θέλω να το παίζω μόστρα με το σκύλο μου.
Ό,τι και να τύχαινε στο δρόμο μου θα το έπαιρνα. Κουτσό, στραβό, άρρωστο...δεν έχει σημασία.
Το σκυλάκο αυτόν το βρήκα κάτω από ένα αμάξι όταν ήταν ακόμα μια μικρή μπαλίτσα με πόδια. Κοινώς ένα μικρό κουτάβι.
Έτυχε και μου βγήκε κούκλος. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια και απ' ό,τι φαίνεται και στα δικά σας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,387 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:14, 08-03-13:

ΟΚ Ψαραδελλη μου,ειναι πανεμορφος ο ατιμος και γλυκυτατος θα ελεγα!!!!!Να τον χαιρεσαι!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:26, 23-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Από τα συμπτώματα ο κτηνίατρος υποψιάστηκε τρία διαφορετικά πιθανά αίτια.
β)όγκος στον εγκέφαλο ή στα νεφρά
Διόρθωση γιατι θέλω να είμαι ακριβής.
Όχι στα νεφρά. Στα επινεφρίδια.
Σόρι.

Παράθεση

stratos15

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stratos15
Ο stratos15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stratos15 έγραψε στις 19:22, 27-03-15:

Eμένα φέτος κόντεψα να τη χάσω από υποθερμία και την έσωσα στο τσακ, το σκυλί κοιμόταν συνέχεια το τρίχωμα του ήταν άδειο, η ουρά του άδειασε. Αυτά χειροτέρεψαν μετά το καλοκαίρι ,παρόλα αυτά ενώ είχε θέματα που δεν έδινα σημασία γιτί έτρωγε και έπινε νερό κανονικά! Και ο κτηνίατρος δε με βοηθησε θα μπορούσα να πω ότι με ταλαιπώρησε!Το σκυλί ήταν χαλια και έλεγε ότι όλες η εξετάσεις είναι καλές! Μου είπε στο τέλος έχει κακοήθη υποθερμία και στην ουσία μου την άφησε στα "δικά μου" χέρια να κάνω ό,τι νόμιζα, τώρα το ενδιαφέρον του να είμαστε σε επικοινωνία να μου λείπει! Τέλος τι πήγα κλινική! Οι εξετάσεις για "υποθυροειδισμό" βγήκαν θετικές ξεκίνησα θεραπεία!"Θιρορμόν" και περιμένω να μου πει ο γιατρός πως θα κινηθούμε, αλλά αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι η υποθερμίες που έχει εδώ και μήνες και την έχω κάθε μέρα με θερμοφόρα! Στα χαλια τις πήγαινε σε θερμοκρασίες θανάτου 35 μετά με φροντίδα και μέσα το σπίτι 35 με 36.6 συνήθως όταν έβγαινε στον ήλιο πήγαινε φυσιολογικά επίπεδα 38 και πάνω τώρα με τα φάρμακα έχει μέσο όρο 37 και αποκλίσεις πάνω κάτω. Μακάρι να βελτιωθεί δε ξέρω τι να πω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 27-03-15 στις 20:57. Αιτία: μετατροπή από greklish
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    glennaoj11, MatthewSow, stellazx3

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σκύλος με καλαζάρ - Από emma
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-10 στις 12:09.
    • Σκύλος που μιλάει... - Από shadowdancer
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-09 στις 19:34.
    • SOS-Χάθηκε ο σκύλος μας - Από konstans
      Το θέμα έχει λάβει 69 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σκύλοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-09 στις 08:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους