Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,544 εγγεγραμμένα μέλη και 718,136 μηνύματα σε 22,537 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 385 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ηρακλής,μάθημα δύναμης και αντοχής!

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 01:31, 26-10-16:

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  20160917_174848.jpg
Εμφανίσεις:  29
Μέγεθος:  1,87 MB

Ηρακλης(στην ψυχη),ΧΑΛΒΑΔΑΚΟΣ(στα παντα ολα)
Ξημερωματα Κυριακης 21/08,μετα απο post εκκλησης βοηθειας για το μουτρακι,χωρις σκεψη τον αναλαβαμε.
Πηγαμε τον μαζεψαμε απο το Καυτατζογλειο-ΟΧΙ το ονομα ΔΕΝ το πηρε απο εκει,αλλα απο τα μαθηματα δυναμης και αντοχης που μας εδωσε απο τα πρωτα λεπτα,και ,μεταξυ μας ,πρεπει να το αλλαξω...αυτος κρυβει ολοκληρο στρουμφοχωριο μεσα του-
Με λιγα λογια-χωρις ''σαλτσες''και πονεμενες ιστοριες,ειπαμε ΗΡΑΚΛΗΣ ειναι,και Ηρακλης και δακρυα ΔΕΝ πανε μαζι,πανε?Ο παιδαρος,υπολογιζουμε ειναι3-5ετων,εχει σπασμενη λεκανη,ενα νευρολογικο θεματακι με το ενα ποδαρακι,που οπως φαινεται θα στρωσουν σιγα σιγα.Με το αναπνευστικο του επισης,παιρνει αντιβιωση και θα το ξεπερασει και αυτο.Στειρωση και ολα τα λοιπα μολις συνελθει λιγακι το αγορι,κριμα να φαει και αλλο πονο.
Ειναι φαγανουλης ,πεντακαθαρουλης,παει στην αμμο του κανονικα,αξιολατρευτος,ησυχος ,τελειος,με υπεροχα μουστακια...αχ ποσο λατρευω τα μουστακια του!
Φιλοξενειται-σε κλουβι,στο οποιο κλουβι πρεπει να παραμεινει για καποιο καιρο ακομα,μεχρι να στρωσει η λεκανιτσα του.
Και τωρα τα δυσκολα,το προξενιο...''ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ''Αυτος ο υπεροχος ανθρωπος,που απλα θα ερωτευτει τον υπεροχο ΗΡΑΚΛΗ,και θα θελησει να του χαρισει ολα αυτα που του αξιζουν και που τοσο στερηθηκε!
Βρισκεται Θεσ/νικη
''Noiazomai''φιλοζωικη οργανωση Θεσ/νικης,αριθμος σωμ.328/2012
Συντομα θα ανοιξω και το δικο του θεματακι να μαθαινετε τα νεα μας,και φωτο θα βαλω συντομα κι αλλες ...εχω προβλημα με συσκευη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 26-10-16 στις 01:52. Αιτία: εμφάνιση φωτο από link
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,566 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 07:35, 26-10-16:

Ο Ηρακλής είναι ένας ήρωας που όταν τυγχάνει να είναι και πανέμορφος, είναι και ακαταμάχητος!
Το λέει και η λεζάντα (τυχαία?)
Η ποιότητα είναι άριστη. Όσο για την αξία....ανεκτίμητη! Καλή τύχη Ηρακλάκο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 18:27, 26-10-16:

Όνομα:  FB_IMG_1477523625400.jpg
Εμφανίσεις:  19
Μέγεθος:  17,8 KB

Ελπιζω να φαινεται η φωτο ...εχω θεματακι με συσκευη μου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 26-10-16 στις 18:39. Αιτία: εμφάνιση φωτο από link
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:44, 26-10-16:

Μια χαρά φαίνεται η φωτό. Επίσης μια χαρά βλέπω και τον Ηρακλάκο και τι ωραίο γατοσπιτάκι που του έχετε καλέ!
Με το καλό και γρήγορα να βρει κι αυτό το ταλαιπωρημένο πλασματάκι τον άνθρωπο που θα τον κάνει να ξεχάσει την φρίκη που έζησε στους δρόμους.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 20:14, 28-10-16:

Οι πρωτες στιγμες του Ηρακλακου στο γιατρο-που ημουν ατυχη,καθως τον μαζεψα ξημερωματα Κυριακης,η δικη μου γιατρος ελειπε σε νησι ,οι κλινικες καθοτι Κυριακη ειχαν απαγορευτικο κοστος,αλλα ευτυχως μου συστησε η γιατρος μου καποιον και ο ανθρωπος ηρθε κ ανοιξε αρων αρων
Τοτε ειχαμε να περιμενουμε το δυσκολο 72ωρο που ορισε ο γιατρος για το αν θα τα καταφερνε
Φυσικα ο Ηρακλης τα καταφερεκαι μαλιστα με τον δικο του ξεχωριστο τροπο
Στο ποστ εκκλησης βοηθειας που κυκλοφορουσε,λεγαν οτι ηδη 24ωρες στεκοταν ακινητος κατω απο ενα αμαξι,ο γιατρος πιστευε ετσι οπως εβλεπε την ''αναρρωση ''του,οτι ο μικρος ηταν περισσοτερες μερες ετσι
Οπως και να εχει αυτα περασαν και αναμενουμε να ερθουν τα καλυτερα για αυτον ....του αξιζουν τοοοοοοσο πολυ

Συνημένες Εικόνες

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 28-10-16 στις 20:58. Αιτία: Ανέβασμα φωτογραφίας
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 00:16, 31-10-16:

Όνομα:  FB_IMG_1477887122739.jpg
Εμφανίσεις:  200
Μέγεθος:  18,3 KB
Σε αυτο το κλουβακι ζει ο Ηρακλης ,πρεπει για να δεσει η λεκανιτσα του
Το καταφυγιο του,μα ταυτοχρονα και η φυλακη του

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 31-10-16 στις 00:31. Αιτία: Εμφάνιση φωτογραφίας
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 19:28, 09-11-16:

Το γλυκο μου το μωρο σημερα στειρωθηκε
Το γλυκο μου το μωρο σημερα εξεταστηκε για λοιμωδη
Το γλυκο μου το μωρο ειναι θετικο σε fiv

Και μολις ειχαμε βρει και σπιτακι,ολα ανατραπηκαν

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:30, 09-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από ofilia
Το γλυκο μου το μωρο σημερα στειρωθηκε
Το γλυκο μου το μωρο σημερα εξεταστηκε για λοιμωδη
Το γλυκο μου το μωρο ειναι θετικο σε fiv

Και μολις ειχαμε βρει και σπιτακι,ολα ανατραπηκαν
Λυπάμαι Κασουλίνι μου.
΄Ομως, μπορεί να ανατράπηκαν όλα, αλλά δεν τελείωσαν όλα.
Θα βρει άλλο σπιτάκι και μάλιστα καλύτερο, θα το δεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,566 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:29, 09-11-16:

Τα περισσότερα γατιά από τα αδέσποτα του δρόμου είναι φορείς του ιού της λοιμώδους περιτονίτιδας, ή μαζί και άλλων ιών. Το οτι οι ιδιοκτήτες τους δεν έτυχε τους κάνουν εξετάσεις αίματος (και το οικονομικό στις μέρες μας είναι ένας αποτρεπτικός παράγοντας γι αυτό) δεν σημαίνει οτι είναι υγιέστατα.
Επίσης το οτι διαγνώστηκε ως φορέας, δεν σημαίνει και οτι απαραίτητα θα νοσήσει. Απλώς χρειάζεται λίγη περισσότερη προσοχή.
Σιδερένιος ο Ηρακλάκος κι εύχομαι όλη η τύχη με το μέρος του για να βρει γρήγορα την πιο ζεστή αγκαλιά

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 01:00, 10-11-16:

Το σπιτακι που ειχε βρεθει ΔΕΝ κανει πισω ,το θελει το αγορι μου,και γω απλα κλαιω απο χαρα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 11:46, 10-11-16:

Το σπιτακι που ειχε βρεθει ΔΕΝ κανει πισω ,το θελει το αγορι μου,και γω απλα κλαιω απο χαρα
Είδες βρε βιαστικιά μαμμή που αμέσως να πεις πως ανατράπηκαν όλα; Το αγάπησαν το αγόρι και το θέλουν οπωσδήποτε.

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 21:36, 10-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Είδες βρε βιαστικιά μαμμή που αμέσως να πεις πως ανατράπηκαν όλα; Το αγάπησαν το αγόρι και το θέλουν οπωσδήποτε.
Χαχαχα,βιαστικια μαμμη,χαχαχα,τι να κανω αγχωθηκα χθες

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:06, 10-11-16:

Χαχαχα,βιαστικια μαμμη,χαχαχα,τι να κανω αγχωθηκα χθες
Κοριτσάρα μου εσύ.
Εύχομαι από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά για τον Ηρακλάκο αλλά και για σένα που τόσο αγωνίστηκες γι' αυτόν. Σας αξίζει και των δυό και εύχομαι επίσης, να έχει την τύχη της Μαργαρώς μου.

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 22:54, 11-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Τα περισσότερα γατιά από τα αδέσποτα του δρόμου είναι φορείς του ιού της λοιμώδους περιτονίτιδας, ή μαζί και άλλων ιών. Το οτι οι ιδιοκτήτες τους δεν έτυχε τους κάνουν εξετάσεις αίματος (και το οικονομικό στις μέρες μας είναι ένας αποτρεπτικός παράγοντας γι αυτό) δεν σημαίνει οτι είναι υγιέστατα.
Επίσης το οτι διαγνώστηκε ως φορέας, δεν σημαίνει και οτι απαραίτητα θα νοσήσει. Απλώς χρειάζεται λίγη περισσότερη προσοχή.
Σιδερένιος ο Ηρακλάκος κι εύχομαι όλη η τύχη με το μέρος του για να βρει γρήγορα την πιο ζεστή αγκαλιά
Συμφωνω απολυτα
Εξαλλου κι εγω στα γαταπληκτικα μοναχα στον Αριστο εκανα,μονο κ μονο ειπειδη ηταν ενηλικος κ κυριως αλητοβιος

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 20:04, 17-11-16:

Εχθες καναμε οικογενειακως ενα ταξιδακι
Το ταξιδι της ζωης του γλυκου μου Ηρακλη
Απο χθες ο Ηρακλακος μου μαζι με ενα κομματι της καρδιας μου,θα ζει καποια χιλιομετρα μακρια μου
Το μονο που ευχομαι να πανε ολα καλα.....και θα πανε!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:27, 17-11-16:

Την καλύτερη ζωούλα να έχει πια το αγόρι το γλυκό.
΄Οσο για την καρδούλα σου, καρδούλα μου, δεν θα αργήσει να γειάνει με κάποιο άλλο πλασματάκι που θα μαζέψεις από τον δρόμο σύντομα.
Α και να μαθαίνουμε και κανένα νέο του, ναι;

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:15, 17-11-16:

Το ταξίδι αυτό, σήμανε την ανατολή μιας νέας ζωής για τον γλυκύτατο Ηρακλή. Εύχομαι να είναι μια ζωή ευτυχίας και απέραντης αγάπης.

Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 22:36, 25-11-16:

Όνομα:  received_1146758578753420.jpeg
Εμφανίσεις:  15
Μέγεθος:  157,5 KB

Λογια πολλα δεν εχω να πω,δεν βρισκω τις καταλληλες λεξεις...
Πολυ απλα ο Ηρακλης εχει τοσα πολλα ,οσα του αξιζουν
Δακρυα χαρας σε καθε φωτο που μου στελνουν
Και πολυ απλα τον εχουν πασακα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 25-11-16 στις 22:57. Αιτία: εμφάνιση φωτο
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:00, 25-11-16:

Αυτά είναι, ότι ακριβώς ονειρεύεται καθένας που βρίσκει ένα ταλαίπωρο ζώο στον δρόμο και του βρίσκει σπίτι.
Από εδώ και πέρα ο Ηρακλής χρειάζεται μόνο τις ευχές μας για υγεία, το καλό σπίτι και την καλή οικογένεια που τον λατρεύει, τα έχει ήδη.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 23:01, 25-11-16:

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν! Πασάς στα Γιάννενα με τα παιχνίδια του, με τις μαξιλάρες του και με τις ξάπλες του
τις ξεγυρισμένες.
Πάντα γερός να είναι και να περνάει ζωή ζάχαρη.

Και μακάρι κι όλες οι ψυχούλες προς υιοθεσία να έχουν την καλή του τύχη.

Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 22:09, 26-11-16:

Υπέροχο τέλος,μακάρι όλα τα ζωάκια να βρίσκουν καλούς ανθρώπους σαν εσένα ,μπράβο ,χαίρομαι!!!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους