Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,629 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 369 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μωρό γατάκι! Φροντίδα και άλλες απορίες

Joannachri

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Joannachri
H Joannachri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Joannachri έγραψε στις 13:21, 01-10-13:

Καλησπέρα!
Βρήκα πριν απο 4 μέρες ένα γατάκι που έκλαιγε κ το έφερα σπίτι μου! Έχω πάρει Lactopet σκόνη κ το ταίζω! Κάνει κακάκια του αλλα δν καταλαβαίνω αν είναι διάρροια ή όχι, είναι κιτρινοπορτοκαλί! Επίσης, δν καταλαβαίνω πόσο ημερών είναι. έχει ανοιχτά μάτια αλλά δν έχει βγάλει δοντάκια ακόμη! Πάντως από την πρώτη μέρα που το βρήκα έχουν πεταχτεί λίγο πιο έξω τα αυτάκια του!
Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkaki
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα ( έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H tinkaki miaouuuuuuuu έγραψε στις 14:04, 01-10-13:

Γειά σου Joannachri. Να σου ζήσει το μικρό! Σίγουρα όσο το γατουλίνι πίνει γάλα δεν θα είναι σχηματισμένα τα κόπρανα και θα έχουν αυτό το χρώμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joannachri

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Joannachri
H Joannachri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Joannachri έγραψε στις 14:42, 02-10-13:

Σ'ευχαριστώ tinkaki! Δεν το ήξερα αυτό!! Όμως από χθες το βράδυ δν κλαίει όσο έκλαιγε κ το βρήκα το πρωί λίγο κρύο (το τυλίγουμε με κουβέρτα) κ ακόμη κ τώρα φαίνεται λίγο κουρασμενο κ το έβαλα κοντά σε σόμπα( δν το καίω) μήπως φταίει ότι θέλει κ άλλη ζέστη! θα γίνει εντάξει η να το πάω σε κτηνίατρο;;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα ( έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H tinkaki miaouuuuuuuu έγραψε στις 19:46, 02-10-13:

μπορεις να του βαλεις μεσα στη φωλια του μια θερμοφορα η' τυλιγμενα με πετσετα μπουκαλια με ζεστο νερο για να παραμεινει ζεστο το γατουλινι.παρολα αυτα πρεπει να το πας και στον κτηνιατρο για να δει αν ειναι καλα (που θα ειναι σιγουρα) και να σου δωσει οδηγιες ποσο και καθε ποτε να το ταιζεις αναλογα με την ηλικια του.καλη επιτυχια!ολα θα πανε καλα!με την επισκεψη στον κτηνιατρο θα σε συμβουλευσει κηαι θα σου λυσει ολες τις αποριες.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xaris_s

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xaris_s
Ο xaris_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O xaris_s έγραψε στις 21:57, 02-10-13:

Καλησπέρα!

Πριν απο λίγες ώρες βρήκα 3 γατάκια πεταμένα σ'ενα κάδο σκουπιδιών μέσα σ'ενα κουτί πίτσας με ένα κομμάτι ψωμί (!) και ένα πιατάκι γάλα. Μιας και δεν μου πήγαινε καρδιά να τα αφήσω, τα πήρα και τα πήγα με μια φίλη σ'ενα κτηνίατρο που διαπίστωσε ότι είναι 3 εβδομάδων και υγειή εκ πρώτης όψεως. Μας συνέστησε γάλα με μπιμπερό και μας έδωσε και μια μους για να τα ταίζουμε. Αλλά έχω διάφορες απορίες όπου λόγω ώρας δεν μπορώ να βρω απάντηση...

1) Πως ταίζεις ένα γατί με μπιμπερό όταν δεν θέλει να φάει??? Δοκίμασα και πιατάκι αλλά το αγνοήσανε πλήρως, εκτός από τις στιγμές που ξεφεύγανε και βουτάγανε μέσα..

2) Κάθε πότε πρέπει να κάνουν κακά? Με τα ούρα δεν έχουμε θέμα.. Τα χάιδεψα λιγάκι με μία υγρή γάζα (just in case) αλλά τίποτα τις τελευταίες 6-7 ώρες.

3) Μιας και είναι 3 εβδομάδων, υποθέτω ότι κάποιου η γάτα γέννησε, τα κράτησε για να θηλάσουν 3 βδομάδες και μετά τα παράτησε στο έλεος του θεού... Ακούγεται λογικό?

btw, έχω διαβάσει πολλά από τα παρόμοια θέματα που υπάρχουν αλλά εχω μπερδευτεί...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,581 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:05, 02-10-13:

Καλησπέρα και μπράβο σας που σώσατε τις μικρές ζωούλες!
Επειδή ναι μεν και τη δική μου την είχαν βρει στα σκουπίδια, αλλά ήταν λίγο μεγαλύτερη όταν την υιοθέτησα, δεν ξέρω να σου απαντήσω για τόσο νεαρά γατάκια στις απορίες σου. Όμως βρήκα αυτό, σε περίπτωση που δεν το έχεις διαβάσει αν μπορεί να βοηθήσει, μέχρι να απαντήσουν και πιο έμπειρα σε μωρο-γατάκια μέλη:
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=24725

Αν τρώνε τη μους, δεν νομίζω να υπάρχει επείγον πρόβλημα μέχρι αύριο που μπορείτε να ξαναρωτήσετε τον κτηνίατρο
.
Λογικό στο 3. αυτό που λες, αλλά δεν έχει σημασία το πώς και το γιατί. Ασυνείδητοι υπάρχουν δυστυχώς που τα πετάνε στα σκουπίδια
Σημασία έχει που κάνατε το καλό και τα περιθάλψατε και τα βοηθάτε να ζήσουν. Εύχομαι όλα καλά να πάνε και καλή συνέχεια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kokona

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kokona
H kokona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H kokona έγραψε στις 22:40, 07-10-13:

Μενω στο εξοχικο μου στο χωριο . Φροντιζω διαφορες αδεσποτες γατουλες .Τωρα τελευταια μια γατουλα γεννησε 5 γατακια.Στην αρχη μου εφερε μεσα στο σπιτι ενα γατακι κρεμασμενο στο στομα της και μετα την αφησα και γεννησε τα υπολοιπα μεσα .Την ταιζα πολυ την αφηνα εβγαινε και εξω ερχοταν τα ταιζε και παλι εξω,τη νυχτα την εκλεινα μεσα κ.ο.κ.Περασαν τρεις εβδομαδες ,ξαφνικα την ειδα με ενα γατακι στο στομα να φευγει,την προλαβα και την ξαναφερα μεσα.Αυτο το εκανα γιατι ηθελα να την προφυλαξω (και τα γατακια) απο τους 3 αδεσποτους γατους που κυκλοφορουν εξω.Σημειωτεον οτι σε μια φιλη στο γειτονικο σπιτι ενας γατος της επνιξε τα δυο γατ ακια.Απο αυτο το φοβο φυλαγα τα γατακια μεσα και προσεχα και τη γατα.Ομως υπαρχει τ ω ρ α σοβαρο προβλημα .Η γατα δεν θελει τα γατακια δεν τα ταιζει ε ιναι νηστικα δυο μερες την πηγα σενα αλλο μερος πιο ησυχο ομως κα εκει τα ιδια .Τα διωχνει τα αγριευει και αυτα ολο φωναζουν,Ειναι τοσο μικρουλια ,Τωρα την εχω κλεισμενη μεσα μαζι με τα μικρα της μηπως και τα ξανασυνηθισει και την παρακολουθω απο ενα μικρο παραθυρακι ,ομως ειναι τελειως αδιαφορη.Τι να κανω .Τα λυπαμαι.Οταν πηγαινω κοντα τους ερχονται σε μενα .Τα σπρωχνω σαυτην αλλα τιποτα .Τα ποδοπατα τα αποφευγει και γριλιζει και τα φοβεριζει.Οταν πανε να θηλασουν γυριζει απο την αλλη λιγο τα γλυφει ελαχιστα και μετα τα διωχνει .Τι συμβαινει δεν ξερω τι να κανω βοηθηστε με .Θα πεθανουν ειναι τοσο μικρουλια και χαριτωμενα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 22:51, 07-10-13:

καλησπερα,ποσα ειναι τα γατακια?ειναι 3 εβδ ετσι?με φροντιδα δικη σου ισως τα καταφερουνδεν εχω τοση πειρα με μικρα,εκτος απο ενα την Συλβιτσα μου που ηρθε στα χερια μου τοσο μικρη !τις πρωτες μερες έδινα γαλατακι αλλα πολυ γρηγορα αρχισε τα τρωωει και κροκετουλες(μπεμπε) και κονσερβα(μους και πατε)

Παράθεση

okey

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη okey
Ο okey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O okey έγραψε στις 03:34, 15-10-13:

Καλησπέρα και από εμένα στην παρέα. Πριν 20 μέρες ακριβώς έμελλε να γίνω και εγώ γατομπαμπάς. Επισκέφθηκα ένα φίλο και όταν έφτασα, μόλις είχε πατήσει ένα αμάξι, μια έγκυο γάτα εκεί μπροστά. Το θέαμα ήταν ανατριχιαστικό αλλά από μέσα της πετάχτηκαν 2 γατάκια ζωντανά! Αφού ήταν τόσο τυχερά και επέζησαν δεν μου πήγε η καρδιά να τα αφήσω να πεθάνουν στο δρόμο. Πήγα στο πρώτο pet shop που βρήκα μιάς και δεν είχα ποτέ γάτες για πληροφορίες και ο ιδιοκτήτης μου πούλησε κροκέτες(!!!) για γατάκια παρόλο που του είπα την κατάσταση. Επισκεφθήκαμε τελικά κτηνίατρο εκεί κοντά και μας έδωσε τις απαραίτητες πληροφορίες για τις πρώτες μέρες.

Ξεκίνησα να ταϊζω τα γατάκια με γαλα royal canin ανα 2 με 3 ώρες καθώς και να τους βάζω θερμοφόρα στο κουτί τους. Δυστυχώς στο πρώτο 24ωρο το ένα από τα δύο γατάκια σταμάτησε να τρώει και έπεσε σε κώμα. Πέθανε λίγες ώρες μετά.
Σήμερα, 20 μέρες μετά το άλλο μεγαλώνει γρήγορα. Άνοιξε τα μάτια του στις 19 μέρες, αργοπορημένα από ότι διαβάζω, αλλά υποθέτω είναι λογικό καθώς ήταν πρόωρο. Από χθές που άνοιξε τα μάτια του μου φαίνεται πως έχει χάσει λίγο την όρεξη του και δεν τρώει τόσο πολύ αλλά μου φαίνεται μιά χαρά. Είναι δραστήριο και όποτε το χαΪδεύω γουργουρίζει. Είναι μήπως ανησυχητικό;

Καθώς οι μέρες περνάνε θα ήθελα τη βοήθειά σας. Δεν είχα ποτέ γάτα και δεν γνωρίζω αρκετά. Θα ήθελα να μου πείτε πότε θα ήταν καλό να κάνουμε επίσκεψη στον κτηνίατρο καθώς και αν γνωρίζετε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό στη Θεσσαλονίκη που να είναι καλός και να έχει λογικές τιμές. Διαβάζω για αποπαρασιτώσεις, σκουλίκια, κλπ και έχω μπερδευτεί λίγο. Γενικά στο στάδιο που είμαι, ποιες είναι οι επόμενες κινήσεις που πρέπει να κάνω και να προγραμματίσω και υπάρχει κάτι απαραίτητο που θα πρέπει να αγοράσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:06, 15-10-13:

Κατ' αρχήν καλωσόρισες με το γατουλάκι σου!!
Για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις αρχικά είναι να επικοινωνήσεις με το γιατρό σας, όλο και κάποιον θα βρεις εκεί κοντά στη γειτονιά σου, για τις πρώτες ημέρες και συστάσεις. Εκείνος θα σου πει πως είναι ιατρικά το γατάκι, αν όλα είναι καλά και πως πρέπει να κινηθείς όσον αφορά αποπαρασιτώσεις κλπ. Είναι μικρούλι και θέλει προσοχή αλλά πιστεύω πως πια έχει ξεπεράσει το μεγάλο κίνδυνο!

Τώρα που 20 ημερών ίσως σιγά σιγά να δοκίμαζες μήπως μπορεί να φάει λίγο μους κονσέρβα για μωράκια αραιωμένη με λίγο νεράκι...ίσως και να είναι νωρίς....θα το δεις αυτό. Αλλά συνήθως από αυτή την περίοδο και μετά έχουν αρχίσει και βγάζουν δοντάκια οπότε θα μπορεί να φάει! Λίγο λίγο μην φανταστείς ότι θα τρώει πολύ. Και μπορείς αν θέλεις να βάλεις και σε μία σύριγγα λίγο μους αραιωμένο με νεράκι για να μπορέσει να εισέλθει στη σύριγγα και να το ταίσεις λίγο λίγο. Θέλει μεγάλη προσοχή, για να μην πνιγεί. Επίσης μπορείς να του βάλεις μια μικρή (σε ύψος) λεκάνη ή ένα μικρό ταψάκι (από γλυκά) με λίγη άμμο και να του δείξεις να πηγαίνει (εγώ τα έβαζα μέσα και έπιανα το ποδαράκι και "έσκαβα" με το ποδαράκι τους για να καταλάβουν). Θα εκπλαγείς πόσο γρήγορα θα μάθει την άμμο. Αυτά νομίζω προς το παρόν.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ζήσετε πολλά χρόνια μαζί!! Και όταν μπορέσεις μας βάζεις και φωτογραφίες από το μικρούλι σου!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

okey

Νεοφερμένος

Ο okey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O okey έγραψε στις 11:13, 15-10-13:

Κατερίνα, ευχαριστώ για την απάντηση. Χθές παρατήρησα ότι πρέπει να έχει αρχίσει να βγάζει δόντια, οπότε ίσως δοκιμάσω αυτές τις μέρες κονσέρβα. Για την άμμο όμως μου φαίνεται ακόμη πολύ νωρίς. Δεν βλέπει σχεδόν καθόλου, καθώς άνοιξε χθές μάτια και είναι ακόμη μικρό για να περπατήσει ακόμη.

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 13:43, 15-10-13:

Θα το δεις για την άμμο... απλά είναι η ηλικία που σιγά σιγά προσαρμόζονται.... απλά να το έχεις το νου σου! και πήγαινέ το και μια επίσκεψη στο γιατρό...θα δει και τα ματάκια του και γενικά ότι είναι όλα καλά με την υγεία του και έτσι και εσύ θα ηρεμήσεις!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

okey

Νεοφερμένος

O okey έγραψε στις 15:45, 15-10-13:

Πιθανόν να το πάω σήμερα το απόγευμα αλλά ήθελα να μου προτείνει κάποιος κάποιο γιατρό γιατί δεν γνωρίζω κανέναν και έχω διαβάσει πολλά περίεργα. Μάλλον θα το πάω σε κάποιον που έχω εδώ στη γειτονιά.

Παράθεση

okey

Νεοφερμένος

O okey έγραψε στις 17:42, 15-10-13:

Μόλις επιστρέψαμε από το γιατρό. Δεν πίστευε ότι είναι 20 ημερών το γατάκι. Είναι πρόωρο το καημένο και είναι μικρό και άργησε να ανοίξει τα μάτια του. Μου είπε να το ταϊζω γύρω στις 4 φορές τη μέρα πλέον, όχι δηλαδή τόσο συχνά. Είναι σε καλή κατάσταση και πολύ τυχερό που τα κατάφερε μέχρι τώρα. Θα πάμε σε καμια βδομάδα με 10 μέρες πάλι να κάνουμε αποπαρασίτωση.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H tinkaki miaouuuuuuuu έγραψε στις 19:23, 15-10-13:

τελεια!!!το εσωσες το μικρουλι!καταλαβαινω το αγχος σου...και εγω και πολλοι απο αυτη τη γατοομαδα εχουν περασει τα ιδια.ανυπομονω να δω φωτογραφιες!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

H kat-cats έγραψε στις 20:05, 15-10-13:

Πολύ χαίρομαι για το μικρουλάκι!!! έχει τις φροντίδες σου και όλα θα πάνε καλά!!! περιμένουμε φωτο!!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,581 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:08, 15-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από okey
Μόλις επιστρέψαμε από το γιατρό. Δεν πίστευε ότι είναι 20 ημερών το γατάκι. Είναι πρόωρο το καημένο και είναι μικρό και άργησε να ανοίξει τα μάτια του. Μου είπε να το ταϊζω γύρω στις 4 φορές τη μέρα πλέον, όχι δηλαδή τόσο συχνά. Είναι σε καλή κατάσταση και πολύ τυχερό που τα κατάφερε μέχρι τώρα. Θα πάμε σε καμια βδομάδα με 10 μέρες πάλι να κάνουμε αποπαρασίτωση.
Καλοσώρησες στη συντροφιά μας
Αν και το γατο-μωράκι έχασε με τραγικό τρόπο τη φυσική του μαμά, ήταν πράγματι πολύ τυχερούλι και για τον επιπλέον λόγο οτι το βρήκες εσύ και το φροντίζεις με τόση αγάπη. Φαντάζομαι θα έχει γίνει η αδυναμία σου

Συνέχισε όπως σε συμβούλεψε ο κτηνίατρος και για όποια επιπλέον πληροφορία χρειαστείς, εμείς είμαστε εδώ όλα τα μέλη πρόθυμα να βοηθήσουν
Και να είσαι σίγουρος οτι σε λίγο καιρό θα χαίρεσαι έναν γάταρο (ή μήπως είναι γατούλα?),
όλο ομορφιά και χάρη, που θα μοιράζεστε μαζί μια καθημερινότητα γεμάτη παιχνίδια, χάδια και χουρχουρητά και που δεν θα θέλεις να αποχωριστείς
Να σου ζήσει κι εύχομαι πάντα γερό και τυχερό να είναι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γαταλί

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γαταλί
H Γαταλί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (που φροντίζω; ή που εχω; :P έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

H Γαταλί έγραψε στις 20:33, 15-10-13:

Καλη αρχη με νεο σου γατουνι okey!
Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις μια χαρα, ειδικα απο τη στιγμη που εχεις τη διαθεση, τη θεληση και καποιο χρονο..
Στην αρχη ειναι απολυτα λογικο το αγχος σου για το αγνωστο της καταστασης και ο φοβος σου μην παθει τπτ, να του δωσεις ο,τι χρειαζεται κτλ κτλ, αλλα μαθαινεις γρηγορα κ μετα ολα ειναι πιο απλα
Πολυ χαιρομαι οταν βλεπω ανθρωπους και δη αντρες να συμπεριφερονται κατ αυτον τον τροπο, να εχουν τοσο "ειδικες" ευαισθησιες ωστε να μπουν στη διαδικασια να σωσουν πχ ενα μωρο ζωο, να το υιοθετησουν και αλλα τοσα... ευγε!!!
Καλη συνεχεια και υπομονη να εχεις!!! ειδικα το βραδυ

Παράθεση

okey

Νεοφερμένος

O okey έγραψε στις 22:46, 15-10-13:

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα λίγο από προχθές, που σαν να του κόπηκε κάπως η όρεξη, γιατί το άλλο με το που σταμάτησε να τρώει, μέχρι και με το ζόρι, το έχασα σε λίγες ώρες. Για τα γατάκια δεν το σκέφτηκα καθόλου. Θα είχα τύψεις αν τα άφηνα όπως ήταν. Άν ήξερα πόση αφοσίωση χρειάζονται τόσο μικρά ίσως να μην ήμουν τόσο αποφασιστικός Εννοείται έχει γίνει η αδυναμία μου, του αρέσει να κοιμάται στην τσέπη της φόρμας μου και εγώ δεν του χαλάω χατίρι όταν είμαι σπίτι. Δυστυχώς ακόμη δεν είμαι σίγουρος αν είναι αρσενικό ή θηλυκό και ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό. Επειδή τώρα κοιμάται στην τσέπη μου και δεν θέλω να το ξυπνήσω για να το φωτογραφίσω, πάρτε ένα μικρό βίντεο που έβγαλα χθες http://instagram.com/p/fbkYt_IiVv/

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:55, 15-10-13:

Ελιωσα Παναγια μου, τι μωρο!!!
Νομιζω ειναι αγορακι.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 10:18, 16-10-13:

Χριστούλη μου! Χωράει πράγματι στην παλάμη σου! Δεν έχω έρθει ποτέ σε επαφή με τόσο μικρό γατσούλι! Εντάξει, μέχρι να μεγαλώσει θα σε έχει κάνει να λιώνεις, να πίνεις νερό στο όνομά του.. Όλα καλά να σας πάνε, να είναι πάντα υγιές το ψυχάκι μου και να ζήσετε μαζί άπειρα, αγαπημένα, δεμένα, ευτυχισμένα γατοχρόνια!

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H tinkaki miaouuuuuuuu έγραψε στις 12:00, 16-10-13:

Είναι απίστευτο, πανέμορφο! Έχω λιώσει! Να το χαίρεσαι και να ζήσετε πολλά πολλά όμορφα χρόνια!

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 13:46, 16-10-13:

Ααααααχ...τι μου θύμισες...
Μπράβο που το ανάστησες το μικράκι!!!!
Να το χαίρεσαι το γλυκό μωρό για πολλά πολλά χρόνια!

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 13:59, 16-10-13:

Ειναι ενα κουκλακι!!!! Να το χαιρεσαι!!! Το μπραβο νομιζω ειναι πολυ λιγο για αυτο που εκανες!!!

Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 14:38, 16-10-13:

αχχχ ειναι τελειος και γω για αγοραρο τον βλεπω φτου σκοορδα και παρα πολλα υγιη χρονια να ευχηθω..δηλαδη κοιμαται στην τσεπη σου?κατι σαν καγκουρω??? παντως αν θεσ να βρεις γιατρους αναλογα με την περιοχη μπεσ εδω http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=26491

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lovekittens : 16-10-13 στις 14:44.
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 20:35, 16-10-13:

Στέργιο καλησπέρα, σου έστειλα με προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία επικοινωνίας ενός γιατρού τον οποίο συστήνω ανεπιφύλακτα. Θα σου πρότεινα ίσως να τον πας τον γατίνο να τον δει, γιατί -κτηνίατρος δεν είμαι και δεν ξέρω- αλλά μου φαίνεται πολύ λίγο να τον ταΐζεις 4 φορές τη μέρα :/ Είναι τελείως μωρό ακόμα! Κάνε έστω ένα τηλέφωνο κάποια στιγμή να επιβεβαιώσεις με έναν ακόμα κτηνίατρο το πόσο θα τον ταΐζεις. Και πάλι μπράβο σου.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:46, 16-10-13:

Κρίμα που για κάποιο λόγο δεν μπορώ να συνδεθώ με το Instagram
Ανυπομονώ να το δω κι εγώ το τοσοδούλι-μικρουλίνι
Όμως το φαντάζομαι... ένα γλυκό πλασματάκι.... μια ζωούλα που ανθίζει
Μπράβο και συγχαρητήρια!

Παράθεση

Dimitra Panda

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dimitra Panda
H Dimitra Panda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Dimitra Panda έγραψε στις 20:30, 24-10-13:

Γεια χαρά σε όλους.
Έχω ένα γατάκι 15 ημερών περίπου,το οποίο όταν το ταΐζω με τη σύριγγα βγάζει το γάλα από τη μύτη.Τώρα το ακούω περίεργα σαν να δυσκολεύεται να αναπνεύσει και κάθε φορά που φτερνίζεται βγάζει υπολείμματα γάλατος.Μήπως γνωρίζει κανείς πως να το καθαρίσω?Δυστυχώς τα ρουθουνάκια του είναι τόσο μικρά που δεν χωράει μπατονέτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 20:37, 24-10-13:

Καλησπερα! Οταν το ταιζεις, τη συριγγα να την κρατας στο πλαγιο του στοματος του, οχι απο μπροστα γιατι πνιγονται. Επισης δινε του λιγο λιγο, οχι ολη τη συριγγα με τη μια. Καλυτερα να μιλησεις με κτηνιατρο για αυτο με την αναπνοη και το φτερνισμα.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:44, 24-10-13:

Μήπως δεν το ταϊζεις σωστά, γι αυτό και το βγάζει από τη μύτη? Η λερωμένη μύτη δεν είναι το πρόβλημα.
Θέλει μεγάλη προσοχή η σύριγγα και πολύ προσεκτικό χειρισμό, ειδάλλως κινδυνεύει να πνιγεί το φουκαριάρικο, είναι τόσο μικρό!!!
Βρες γρήγορα κάποιον έμπειρο γατο-γονέα να σου δείξει, αν δεν είναι κτηνίατρος που ξέρει καλύτερα.
Μη συνεχίζεις να επιχειρείς αφού βλέπεις οτι δυσκολεύεται.

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 20:48, 24-10-13:

Επισης αν μπορεις παρε μια ειδικη πιπιλα για γατακια να την βαλεις στη συριγγα. Σιγα σιγα πατα το εμβολο για να βγαινει το γαλατακι και να προλαβαινει να το καταπιει. Τι γαλα του δινεις?

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:33, 24-10-13:

Καλυτερα να πας το γατακι σε εναν κτηνιατρο για να του καθαρισει την μυτουλα με φυσιολογικο ορο. Προς Θεου μην επιχειρησεις να το κανεις μονη σου σε τοσο μικρο γατακι και χωρις να σου εχει δειξει κτηνιατρος ακομα και αν προκειται για μεγαλυτερο γατι. Ο κτηνιατρος θα σου δειξει πως ακριβως να το ταιζεις σωστα και ισως αγορασεις απο εκει και ενα μπιμπερω που ειναι το καταλληλοτερο για ταισμα μωρου γατιου, η συριγγα ειναι πολυ επικινδυνη αν δεν εισαι εμπειρος. Εδω ανθρωποι που εχουν μεγαλωσει γατακια και γατακια απο μωρα και την συριγγα την χρησιμοποιουν μονο μεχρι να παρουν μπιμπερω.

Παράθεση

Dimitra Panda

Νεοφερμένος

H Dimitra Panda έγραψε στις 23:50, 24-10-13:

Όταν το ταΐζω με τη σύριγγα το πίνει γρήγορα σα νεροφίδα χαχα. Ομολογώ ότι δεν την είχα στο πλάι αλλά επειδή το ρουφάει με λαιμαργία του βγαίνει από τη μύτη.Θα το πάω το πρωί στον κτηνίατρο φυσικά απλά ρώτησα για μερικές συμβουλές.Νομίζω είναι καλύτερα να του πάρω ένα μπιμπερό.Α και δεν το ταΐζω με την μία alcyone.Δεν προσπαθώ να το πνίξω Σας ευχαριστώ όλους πάντως

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 00:01, 25-10-13:

Τα ατιμουλια, ειναι πολυ λαιμαργα ^_^ Απλα οσο λαιμαργα και να το ρουφαει, εσυ πιεζε σιγα σιγα το εμβολο να του πεφτει αργα στο στοματακι. Να μας βαλεις και φωτογραφιες του να το δουμε Καλη τυχη με το μικρακι!

Παράθεση

Dimitra Panda

Νεοφερμένος

H Dimitra Panda έγραψε στις 23:07, 25-10-13:

Goldmoon το πήγα στον κτηνίατρο και μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να έχει γενετική ανωμαλία και να πεθάνει.παρόλα αυτά επειδή φτερνίζεται συνέχεια και σήμερα έκανε ευκοίλια μου είπε να του δώσω μια σταγόνα από το Amoxil μέσα στο γάλα αλλά δεν μου είπε αν πρέπει να το δίνω μια φορά την ημέρα ή κάθε φορά που θα πίνει γάλα.Μήπως γνωρίζεις εσύ?

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 00:19, 26-10-13:

Τι να σου πω, ειλικρινα πρωτη φορα ακουω γενετικη ανωμαλια σε αυτο το θεμα και amoxil για ευκοιλια... Το amoxil ειναι αντιβιωση, αυτο που επρεπε να σου πει ειναι να του δωσεις κατι για την ευκοιλια. Εγω θα ελεγα να επικοινωνουσες με εναν ακομα κτηνιατρο, να το δει, να παρεις μια 2η γνωμη... Απο προσωπικη εμπειρια, πολλες φορες η 2η γνωμη ειναι σωτηρια.

Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 22:58, 28-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από okey
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα λίγο από προχθές, που σαν να του κόπηκε κάπως η όρεξη, γιατί το άλλο με το που σταμάτησε να τρώει, μέχρι και με το ζόρι, το έχασα σε λίγες ώρες. Για τα γατάκια δεν το σκέφτηκα καθόλου. Θα είχα τύψεις αν τα άφηνα όπως ήταν. Άν ήξερα πόση αφοσίωση χρειάζονται τόσο μικρά ίσως να μην ήμουν τόσο αποφασιστικός Εννοείται έχει γίνει η αδυναμία μου, του αρέσει να κοιμάται στην τσέπη της φόρμας μου και εγώ δεν του χαλάω χατίρι όταν είμαι σπίτι. Δυστυχώς ακόμη δεν είμαι σίγουρος αν είναι αρσενικό ή θηλυκό και ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό. Επειδή τώρα κοιμάται στην τσέπη μου και δεν θέλω να το ξυπνήσω για να το φωτογραφίσω, πάρτε ένα μικρό βίντεο που έβγαλα χθες http://instagram.com/p/fbkYt_IiVv/
τι ομορφο νινι ειναι αυτο... πωωωωωωωωωωωωωωωωω τρελλανομαι.....

Αρχική Δημοσίευση από Dimitra Panda
Goldmoon το πήγα στον κτηνίατρο και μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να έχει γενετική ανωμαλία και να πεθάνει.παρόλα αυτά επειδή φτερνίζεται συνέχεια και σήμερα έκανε ευκοίλια μου είπε να του δώσω μια σταγόνα από το Amoxil μέσα στο γάλα αλλά δεν μου είπε αν πρέπει να το δίνω μια φορά την ημέρα ή κάθε φορά που θα πίνει γάλα.Μήπως γνωρίζεις εσύ?
κ εγω πισστευω οτι χρειαζεται μια δευτερη γνωμη!!! οσο πιο συντομα μπορεις να το βαλεις στο προγραμμα... και περιμενουμε νεα!!!

Παράθεση

Dimitra Panda

Νεοφερμένος

H Dimitra Panda έγραψε στις 00:11, 29-10-13:

Οκ παιδιά όλα καλά.Πήρε amoxil και συνήλθε

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 18:43, 29-10-13:

Άντε, υπέροχα νέα! Κι άλλη αδιαθεσία να μη σας βρει!

Παράθεση

PuffPuffMeow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη PuffPuffMeow
H PuffPuffMeow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H PuffPuffMeow έγραψε στις 17:27, 06-12-13:

Καλησπέρα,

Η γάτα μου γέννησε 4 γατάκια στις 23/11. Από την πρώτη κιόλας ώρα το ένα από τα 4 φαινόταν πιο μικρό από τα υπόλοιπα. Επίσης αντιμετώπιζε πρόβλημα με το θηλασμό. Δεν μπορούσε να βρει τη θηλή και με δυσκολία την έπιανε. Τα υπόλοιπα γατάκια δεν είχαν πρόβλημα και πολλές φορές στην προσπάθεια τους να πιουν το έδιωχναν. Προσπαθούσα να το βάζω να θηλάζει και να απομακρύνω με τρόπο οτιδήποτε το αποσπούσε. Μετά όμως από τις πρώτες μέρες η γάτα άρχισε να περιφέρεται ξανά στο σπίτι και καθόταν πολύ λίγο στο σπιτάκι με τα μικρά. Ζύγιζα το γατάκι και παρατήρησα μικρή απώλεια βάρους. Εννοείται επικοινώνησα με κτηνίατρο και μου είπε ότι δεν έχει νόημα να το πάω να το δει γιατί είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να κάνει κάτι. Μου είπε να του δίνω μέλι και να προσπαθήσω να το κάνω να πιει από τη μητέρα του, αλλά αυτό δεν είχε αποτέλεσμα. Του πήρα γάλα ειδικό και μπιμπερό και προσπαθώ να το ταϊζω σύμφωνα με τις απαιτούμενες δοσολογίες. Το κρατάω ζεστό με θερμοφόρα αλλά φαίνεται πάρα πολύ αδύναμο... Η γάτα δεν δείχνει ενδιαφέρον πια και προσπάθησε να το κρύψει γι'αυτό το απομόνωσα. Ξέρω ότι δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά το παλεύω. Το γατάκι δεν αντιδρά πολύ και το κεφαλάκι του φαίνεται σαν να μην έχει τη δύναμη να το στηρίξει... Εάν έχετε παρόμοια εμπειρία και μπορείτε να με βοηθήσετε περιμένω τις συμβουλές σας! Σας ευχαριστώ!!!

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη παμαμπου
H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 22:38, 28-03-14:

το ήξερα από την πρώτη στιγμή που είδα το μειλ από τη φιλοζωική χανίων''επείγον 3 νεογέννητα γατάκια για φιλοξενία'',πως θα ακολουθούσε ένα πιο προσωπικό μέιλ..''δήμητρα ανάλαβε,κανείς άλλος δε θέλει''
ούτε εγώ ήθελα..μετά τον ψυχούλη,που έχασα το καλοκαίρι, δεν ήθελα ξανά τη διαδικασία μπιμπερό..προκληση ούρησης-αφόδευσης κ κυρίως τη σκληρή πραγματικότητα πως το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών των μικρών μαχητών χάνονται..
κ δυστυχώς..το θηλυκό το έχασα το μεσημέρι...κ το ένα αρσενικούλι είδα να καταπέφτει.
μόνο που αυτή τη φορά δε θα ανεχτώ άλλες απώλειες...αγκαλιά κ στην κτηνίατρο..μία υπέροχη πρώτα από όλα φιλόζωη κτηνίατρο εδώ στα χανιά τη μαρουλάκη ελένη, η οποία με τους βοηθούς της σχεδόν ανέστησαν το μαυρούλι το οποίο είχε κ ανοιχτή πληγή στο ποδαράκι του κ τώρα αισιοδοξούμε..
λυπάμαι πολύ..λυπάμαι για το θηλυκό..λυπάμαι που είμαι τόσο ανεπαρκής να τα καταφέρω μόνη μου..μακάρι να είχα μια βοήθεια επιπλέον..αλλά πιο πολύ λυπάμαι για αυτούς τους σιχαμένους τύπους..πόσο βαθιά διαταραγμένοι πρέπει να είναι για να παίρνουν νεογέννητα πλασματάκια κ να τα πετάνε στο δρόμο δίνοντας τους καμία ευκαιρία να επιβιώσουν..
γατοφιλοι..ευχηθείτε μου καλή τύχη..για να βοηθήσω τα δύο εναπομείναντα μικρούλια.κ φυσικά ό,τι συμβουλές δεκτές!

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 23:29, 28-03-14:

Καλη τυχη Δημητρα!!! Ευχομαι να τα καταφερεις και απο οσο βλεπω κανεις οτι καλυτερο μπορεις ηδη Καλη σου τυχη και παλι!

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H παμαμπου έγραψε στις 23:35, 28-03-14:

ειλικρινά ευχαριστώ...στενοχωρήθηκα πολύ με τη μικρούλα..αλλά υπάρχουν άλλα δύο που χρειάζονται πολύ αγάπη κ φροντίδα.

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 00:58, 29-03-14:

μετά από αγώνα 3 βασανιστικών ωρών έφυγε κι ο μαυρούλης...

Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 09:31, 29-03-14:

Λυπάμαι πολύ Δήμητρα...
Καλή δύναμη σου εύχομαι κ χίλια μπράβο για όσα κάνεις!

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 10:00, 29-03-14:

σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια...δυστυχώς παρόλες τις προσπάθειές μου τα γατάκια δεν τα κατάφεραν..είμαι πολύ στενοχωρημένη...δεν έχω ούτε διάθεση να γράψω.κ το πάλεψαν τόσο πολύ τα καλά μου..

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 14:49, 29-03-14:

Γλυκιά μου Δήμητρα... Λυπάμαι τόσο.... Κάνεις τα πάντα για τα ψυχούλια αλλά η μοίρα μάς τα έχει ετοιμάσει αλλιώς... Μη στεναχωριέσσαι καλή μου, πάρε μια ανάσα, αφιερώσου για λίγο στο Παπαμπούκι και θα βρεις δύναμη να συνεχίσεις.....

Παράθεση

παμαμπου (δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

H παμαμπου έγραψε στις 15:44, 29-03-14:

σευχαριστώ πολύ φωτεινή...το παμαμαμπούκι όπως πάντα όταν φέρνω ταλαίπωρο γατάκι στο σπίτι ήταν άψογο κ τώρα πολύ τρυφερό λες κ με νιώθει..απλά ήλπιζα τουλάχιστον ένα να τα κατάφερνε...πολύ στενάχωρο..πάρα πολύ..σας ευχαριστώ κ πάλι.

Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 17:21, 29-03-14:

Δυστυχως εχω βρεθει στην θεση σου με 5 νεογεννητα που παλευαμε να τα σωσουμε.. Ειναι παρα πολυ δυσκολο και δυστυχως πολλα δεν τα καταφερνουν... Εσυ εκανες τα παντα προφανως αλλα δυστυχως η μοιρα τα εχει αλλιως.. Λυπαμαι πολυ.. Καλη δυναμη

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 00:53, 30-03-14:

Ας όψονται οι ασυνείδητοι που τα πέταξαν και που αν είχαν στάλα συνείδησης θα'πρεπε να ντρέπονται
Εσύ έκανες ό,τι περνούσε από τα χέρια σου για να τα σώσεις αλλά, καθώς φαίνεται, ήταν πάνω από τις ανθρώπινες δυνάμεις..
Κάνε κουράγιο και βρες τη δύναμη να συνεχίσεις,
με το γλυκύτατο Παμαμπούκι στο πλευρό σου να σε συντροφεύει και να σε παρηγορεί με την αγάπη του
Ρίχ'του κι ένα φιλάκι από μένα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους