Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,663 εγγεγραμμένα μέλη και 718,198 μηνύματα σε 22,546 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μου ρίξανε φόλα στο μπαλκόνι 1ου ορόφου!

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsukoyomi
H Λίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 12:36, 24-10-12:

η γατουλα στην φωτογραφια του αβαταρ ηταν δυο χρονων,υπεροχο πλασματακι, ολοι την λατρευαν οσοι την γνωρισαν, πριν 4 μερες δεν την προλαβαμε ,της καναμε ενεση ατροπινης αλλα
κακοι γειτονες ? ξερω πως ηταν εσκεμενο αυτο που εγινε.. και αμα σιγουρευτω ποιος,θα κινηθω νομικα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 12:44, 24-10-12:

Λυπάμαι πάρα πολύ, Λίλια!
Έχω βρεθεί στη θέση σου, όπως κι αρκετοί από εμάς εδώ, οπότε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

H Λίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 12:52, 24-10-12:

να σαι καλα καλα Γιωργο! με καταλαβενετε σιγουρα! απλα οι ανθρωποι αυτοι ειναι διεστραμμενοι...

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 12:57, 24-10-12:

Νομίζουν ότι τους έχει δοθεί από κάπου το δικαίωμα να αφαιρούν μια ζωή;
Νομίζουν ότι με το να ξεσπάσουν σε ένα ζώο θα ξεχάσουν τα αληθινά τους προβλήματα και θα νιώσουν πιο σπουδαίοι;
Ειλικρινά, δεν ξέρω.
Ξέρω πως είναι απλά αρρωστημένοι "άνθρωποι"...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 13:04, 24-10-12:

αυτο ακριβως!! ετσι οπως τα λες... "ανθρωποι" δεν ειναι!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:14, 24-10-12:

Φιλη tsukoyomi, ειστε σιγουροι πως ηταν φολα; Την βρηκατε δηλαδη, η το συμπεραινετε απο τα συμπτωματα που ειχε η γατουλα. Συγνωμη που ρωταω τετοια πραγματα την ωρα που εχετε τη θλιψη σας και επι τη ευκαιρια να σας πω κι εγω, οτι λυπαμαι παρα πολυ, ειναι σκληρο και αδικο να χανεις τη γατουλα σου τοσο μικρη. Το λεω ομως γιατι καποτε την ειχα πατησει κι εγω ετσι. Βρηκα τη μια γατουλα μου με σπασμους και αφρους απο το στομα και επειδη οταν ηταν πιο μικρη ειχε οντως δηλητηριαστει και ειχε ακριβως τα ιδια συμπτωματα, νομισα πως ηταν παλι δηλητηριαση. Την ετρεχα μεσα στη νυχτα σε διανυκτερευον κτηνιατρειο και ο κτηνιατρος που την περιεθαλψε, ειχε και κεινος την ιδια εντυπωση, μια και το σπιτι μου ειναι υπερυψωμενο ισογειο. Τελικα ομως αποδειχτηκε οτι ηταν επιληψια.
Και παλι ζηταω συγνωμη που σας ρωτησα και σας εκφραζω και παλι τη λυπη μου για την γατουλα σας. Και βεβαια εφοσον ειστε σιγουροι γι' αυτο, πολυ καλα θα κανετε και θα κινηθειτε νομικα. Κανεις δεν εχει το δικαιωμα να σου στερει ενα πλασμα που σημαινει τοσα για σενα και μαλιστα μ' αυτον τον σκληρο και βαναυσο τροπο.

Παράθεση

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 13:36, 24-10-12:

μην ζητατε συγνωμη!!σε ευχαριστω που μου απαντησες Βασω!!θα την αγαπω και θα θυμαμαι για παντα!!οχι ηταν φολα 100% και επειδη εχω και ενα ακομη περιπου 2 μηνων γατακι θα προμηθευτω πολλα πραγματα στο σπιτι προερετικα (ατροπινες και οτι αλλο ειναι απαραιτητο) και δεν θα την αφηνω μονης της στο μπαλκονι,σχεδον δεν θα βγαινει εξω καθολου!! για το καλο της

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:41, 24-10-12:

Μα να μην μπορουμε να βγαζουμε τα ζωντανα μας, ουτε στο ιδιο μας το μπαλκονι, αυτο ειναι δικτατορια.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 13:43, 24-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
Μα να μην μπορουμε να βγαζουμε τα ζωντανα μας, ουτε στο ιδιο μας το μπαλκονι, αυτο ειναι δικτατορια.
Δυστυχώς όμως είναι ο μόνος τρόπος για να τα προστατεύσουμε όταν κινδυνεύουν τόσο...

Παράθεση

VoiceOfTheSoul (Αλέξανδρος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη VoiceOfTheSoul
Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O VoiceOfTheSoul έγραψε στις 13:43, 24-10-12:

Κουραγιο Λιλια και καλο ταξιδι στην ομορφη γατουλα.
Ναι να προμηθευτεις αντιδοτα.Και εγω το ιδιο εχω κανει.

Παράθεση

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 13:48, 24-10-12:

δυστυχως ειναι ενας τροπος προστασιας αυτο θα κανω αυριο πρωι πρωι Αλεξανδρε...

Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 14:49, 24-10-12:

πολύ κρίμα εύχομαι να μην ξανασυμβεί ποτέ κάτι τέτοιο σε κανέναν

να ρωτήσω κάτι σχετικό με το θέμα. τα απαραίτητα που πρέπει να έχουμε είναι η ένεση ατροπίνης, νερό, αλάτι και χάπι ενεργού άνθρακα; είχα διαβάσει παλιότερα το αντίστοιχο θέμα και έχω συγκρατήσει αυτά.

Παράθεση

tsukoyomi (Λίλια)

Νεοφερμένος

H tsukoyomi νιαρρρρ!!! :) έγραψε στις 13:16, 25-10-12:

και εγω το ευχομαι αυτο!! και εγω αυτα ξερω,αλλα θα παω στον κτηνιατρο και θα μαθω αν υπαρχει κατι αλλο και θα σας ενημερωσω!!

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 15:26, 19-01-13:

Καλησπέρα!Μόλις σήμερα είδα το θέμα...Κι εμένα ο γατούλη μου την Τετάρτη πέθανε από φόλα...Μήπω βρήκες τι άλλό εκτός από αυτά χρειάζεται...;;;

Παράθεση

ελενα.v (Έλενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενα.v
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H ελενα.v έγραψε στις 15:59, 19-01-13:

κουράγιο Λίλια. το να χάνεις πλάσματα που αγαπάς είναι πολύ σκληρό και ειδικά όταν χάνονται άδικα από διεστραμμένους ανθρώπους...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 23:36, 21-01-13:

Τι παλιάνθρωποι που υπάρχουν...
Τώρα δηλαδή τους ενοχλούν και τα ζώα των άλλων;
Και σε μια φίλη μου συνέβη. Τους σκότωσαν δύο σκυλάκια παρά την προσπάθειά τους να τα σώσουν.
Ναι, διεστραμμένοι είναι. Και η κακοποίηση ζώου είναι ένα στάδιο πριν την κακοποίηση ανθρώπου. Όποιος είναι ικανός να πληγώσει ζώο, μπορεί να βλάψει και άνθρωπο. Θα έπρεπε όσοι γνωρίζουν να τους τιμωρούν, όχι να τους καλύπτουν..!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φόλα: S.O.S. - Από tia
      Το θέμα έχει λάβει 69 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-01-17 στις 14:34.
    • Φόλα ή όχι; - Από aggelika_an
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-03-13 στις 00:21.
    • Φόλα σε γατάκι - Από the Godfather
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-09-11 στις 16:26.
    • Φόλα - Από ΒΑΛΙΑ13385
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-02-08 στις 16:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους