Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,518 εγγεγραμμένα μέλη και 718,132 μηνύματα σε 22,536 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 405 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αν δεν υπάρχει δημοτική αστυνομία, ποιος είναι αρμόδιος για κακοποιήσεις ζώων;

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 12:04, 27-06-13:

Καλημερα.Θελω να κανω μια καταγγελια αλλα δεν ξερω που να την κανω. Δεν υπαρχει δημοτικη αστυνομια παρα μονο κανονικη η οποια ειναι υπο διαλυση με 1-2 αυτοκινητα για ολοκληρη περιοχη και πιθανο σεναριο να μεταφερθει σε αλλη πολη αμεσα. Μιλαω για το αστυνομικο τμημα Στυλιδας.
Ζω σε χωριο που ανηκει στον δημο Στυλιδας και πριν απο λιγο ακουσα σπαρακτικο κλαμα σκυλου.Το ακολουθησα και με πηγε σε ενα αμαξι με σκυλιαρα.Ενας κυνηγος το χτυπουσε και φωναζε και το εβγαλε απο το αμαξι κρεμασμενο απο την καραμπνα ή απο κατι που εμοιαζε με καραμπινα και το πεταξε στην αυλη του σπιτιου του.Τον τυπο τον ξερω φατσικα μονο.Δεν ξερω στοιχεια αλλα ξερω που μενει.Του φωναξα και του εκανα παρατηρηση και κατι ψελλισε σαν απειλη αλλα δεν ακουγα γαμωτο τι ελεγε. Προσπαθω να ερθω σε επικοινωνια με την φιλοζωικη Λαμιας να με κατατοπισουν τι μπορω να κανω..
Εχω τρελαθει και τρεμω απο τα νευρα μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 15:39, 27-06-13:

Πο πο είναι σοκαριστικό.
Νομίζω πάντως πως μάλλον η μόνη λύση είναι η επαφή με φιλοζωική, κατάφερες να τους βρείς;

Ελπίζω να ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω για να βοηθήσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 15:45, 27-06-13:

Δυστυχως δεν μπορει να βοηθησει η φιλοζωικη.Δεν ανηκουμε στην Λαμια. Εχω στειλει και σε μια κυρια που γνωριζει απο τετοια περιστατικα μηπως με κατατοπισει.

Παράθεση

catpower

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catpower
H catpower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H catpower έγραψε στις 22:13, 27-06-13:

Tι σημαίνει είναι η αστυνομία υπό διάλυση και η φιλοζωική δεν αναλαμβάνει?Οι νόμοι έχουν αλλάξει,η κακοποίηση τιμωρείται!!
Αν κάνεις καταγγελία η αστυνομία οφείλει να έρθει και σε συνεργασία με την φιλοζωική να του πάρουν το ζώο!
Επειδή είναι χωριό δεν σημαίνει οτί είστε στο έλεος του Θεου!
Και η άλλη λύση φυσικά αν δεν γίνει τίποτα από αυτά,με βοηθεια να πάτε να του πάρετε τον σκυλάκο!
Ουστ πια με τους μπουρτζόβλαχους τους κυνηγούς!

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 22:29, 27-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από catpower
Tι σημαίνει είναι η αστυνομία υπό διάλυση και η φιλοζωική δεν αναλαμβάνει?Οι νόμοι έχουν αλλάξει,η κακοποίηση τιμωρείται!!
Αν κάνεις καταγγελία η αστυνομία οφείλει να έρθει και σε συνεργασία με την φιλοζωική να του πάρουν το ζώο!
Επειδή είναι χωριό δεν σημαίνει οτί είστε στο έλεος του Θεου!
Και η άλλη λύση φυσικά αν δεν γίνει τίποτα από αυτά,με βοηθεια να πάτε να του πάρετε τον σκυλάκο!
Ουστ πια με τους μπουρτζόβλαχους τους κυνηγούς!
Εννοω οτι στην αστυνομια υπαρχουν 2-3 οργανα και 1 αυτοκινητο για να καλυψουν ολοκληρη περιοχη συν τα γυρω χωρια και απ οσο γνωριζω θα φυγει και θα παει και σε αλλη πολη.Ισως αυτος ειναι και ο λογος που ειναι υπο διαλυση.
Το χωριο που μενω ανηκει στην Στυλιδα και οχι στην Λαμια.Δεν μπορουν οι ανθρωποι απο την φιλοζωικη να αναλαβουν περιστατικα και εκτος της περιοχης τους.Εθελοντες ειναι.
Και ναι η ελληνικη επαρχια ειναι στο ελεος του θεου.

Παράθεση

catpower

Νεοφερμένος

H catpower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H catpower έγραψε στις 22:49, 27-06-13:

Εθελοντές είμαστε όλοι απλά με την βοήθεια της αστυνομίας και της φιλοζωικής θα μπορούσαν να του πάρουν τον σκύλο,ενώ αν πάω εγώ,εσύ,κάποιος άλλος θα μπορούσαμε να του κλέψουμε τον σκύλο.Η διαφορά είναι οτί στην πρώτη περίπτωση θα τιμωρηθεί.
Και εγώ από χωριό είμαι,ξέρω πως έχουν τα πράγματα,και όχι μόνο στην επαρχία αλλά και στις πόλεις.. δεν πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξει αυτό?
Εσύ ξέρεις καλύτερα για την περιοχή εκεί και μακάρι να καταφέρεις κάτι.

Παράθεση

catpower

Νεοφερμένος

H catpower έγραψε στις 23:06, 27-06-13:

CatLover09 έχω κάποιον να επικοινωνήσει με την φιλοζωική και θα σε ενημερώσω μόλις μου απαντήσουν.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 23:13, 27-06-13:

Στο συγκεκριμενο σπιτι δεν μπαινεις ειναι φρουριο με πολυ ψηλα καγκελα.Δεν βλεπεις καν μεσα στο σπιτι για να καταλαβεις. Να το παρουμε το σκυλι αλλα να το παμε που? Δεν υπαρχουν εθελοντες.Βεβαια ειμαι της αποψης οτι αφου δεν υπαρχει χωρος και απο το να κακοποιειται καθημερινα ας ζησει οσο ειναι να ζησει σαν αδεσποτο.

Παράθεση

catpower

Νεοφερμένος

H catpower έγραψε στις 20:41, 28-06-13:

Επικοινώνησα και μου είπαν οτί κανείς τους δεν έχει ενημερωθεί για το περιστατικό και να καλέσεις στο 6972715683 να μιλήσεις με την Κα Μπαρτζώκα την πρόεδρο τους.Ελπίζω να βρεθεί λύση....

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 22:35, 28-06-13:

Κατ παουερ ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον ομως ξανατονιζω οτι ΔΕΝ ανηκουμε στον δημο Λαμιας και παλιοτερα που ειχα επικοινωνησει με την φιλοζωικη Λαμιας δεν μπορουσαν να βοηθησουν με κουταβια εκτος της περιοχης τους. Εψαξα χθες απο γνωστους φιλοζωους το τηλ της φιλοζωικης και ΟΛΟΙ μου ειπαν οτι δεν θα βοηθησουν για το λογο που ανεφερα. Ειναι σαν πχ η φιλοζωικη Ηλιουπολης να αναλαμβανει ζωα που τους πανε απο αλλους δημους.Θα επικοινωνησω αυριο με το τηλ που μου εδωσες αλλα δεν βλεπω να γινεται δουλεια.Πρωτων και σημαντικοτερο το σκυλι δεν εχουμε που να το παμε,δευτερον στην αστυνομια ΔΕΝ υπαρχουν ατομα και ξερω απο πρωτο χερι οτι δεν θα βοηθησουν οποτε πρεπει να παω κατευθειαν εισαγγελεα που ειναι στην αλλη ακρη της γης για να δωσει εκεινος εντολη στο αστυνομικο τμημα να ερευνησει την υποθεση. Το σκυλι ομως που θα παει? Και να θελουμε να κανουμε καταγγελια δεν μπορουμε αν δεν εχουμε λυσει πρωτα το βασικο που ειναι η φιλοξενια του ζωου.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 09:32, 29-06-13:

Καλημερα! Καλω στο τηλ που μου εδωσες και δεν απανταει κανενας.Θα δοκιμασω και αργοτερα.Αυτο που μου ειπαν και οι εθολοντες δικηγοροι ειναι οτι χωρις στοιχεια δεν μπορω να κανω κατι και το χωριο εδω δεν εχει καν οδους για να μαθω τα στοιχεια του.Αυτο θα με δυσκολεψει παρα πολυ.Πως να τον αναζητησω,ξερετε πως λενε αυτον που μενει στο σπιτι με τα κοκκινα καγκελα? Ασε που δεν μου μιλαει κανενας απο τους ντοπιους.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 09:34, 29-06-13:

Ίσως είναι καλύτερα καταρχήν να κινηθείτε συλλογικά. Να μιλήσεις δηλαδή με ευσυνείδητα άτομα και να ομαδοποιηθείτε

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 09:39, 29-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Selina Kyle
Ίσως είναι καλύτερα καταρχήν να κινηθείτε συλλογικά. Να μιλήσεις δηλαδή με ευσυνείδητα άτομα και να ομαδοποιηθείτε
Που να τα βρω βρε Ριανα μου εδω τα ευσυνειδητα ατομα? Ολοι εδω για καταγγελια ειναι αν δεις πως φερονται στα ζωα τους.Δεν ειναι μονο το περιστατικο το προχθεσινο με τον κυνηγο.Συνεχεια τσακωνομαι συνεχεια κανω παρατηρησεις οταν βλεπω αλυσοδεμενα σκυλια ή κλεισμενα σε κοτετσι.Ναι συμφωνω αν μπορουσαμε να κινηθουμε συλλογικα θα γινοταν κατι.Τωρα δυστυχως δεν βλεπω φως αν και το παλευω.Τι να κανω ομως ειμαι μονη μου σε αυτο το μερος και παλευω με τα θηρια...

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 09:42, 29-06-13:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...
Δεν υπάρχει όμως έστω και μια ψυχή; Θα σαι και συ πιο δυνατή έτσι.. Σε τι κόσμο ζούμε..

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 09:45, 29-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Selina Kyle
Σε καταλαβαίνω απόλυτα...
Δεν υπάρχει όμως έστω και μια ψυχή; Θα σαι και συ πιο δυνατή έτσι.. Σε τι κόσμο ζούμε..
Δεν υπαρχει. Και η μια και μοναδικη που πιστευα οτι ισως με βοηθουσε δεν θελει λεει μπλεξιματα με συγχωριανους της.Εδω ο γειτονας της της σκοτωσε το σκυλο και αντι να τον καταγγελει λεει οτι δεν θελει να δινει δικαιωματα στο χωριο.Τι θα πει ο κοσμος.Αυτο μονο τους νοιαζει.

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 23:54, 02-07-13:

Catlover μου επειδή το έψαξα πρόσφατα το θέμα.Η μόνη λύση είναι να πας στο κοντινότερο μέρος που έχει Εισαγγελέα και υπάγεται το χωριό σου, φαντάζομαι είναι η Λαμία, προσπαθώντας να έχεις στοιχεία, πχ φωτογραφίες -μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ακροβατικά για να τις τραβήξεις, αλλά αρκούν φωτογραφίες που να φαίνεται ότι η αλυσίδα είναι κοντή ή το νερό βρώμικο-τον νόμο ανα χείρας και κάποιες εγκυκλίους που καθοδηγούν τους Εισαγγελείς στο θέμα της κακοποίησης -αν θέλεις τα έχω, μπορώ να σου τα στείλω- και να ζητήσεις να το προωθήσει στο αρμόδιο αστυνομικό τμήμα.Πλέον έχουν ευαισθητοποιηθεί πολύ στο θέμα των ζώων και κινητοποιούνται. Μπορείς να προσπαθήσεις να συνεννοηθείς και με την πλησιέστερη φιλοζωική και να ρωτήσεις αν το παίρνουν με κάποιο χρηματικό αντίτιμο, για τις εξετάσεις του κλπ. Εδώ στην Πάτρα, που δεν υπάρχει δημοτικό κυνοκομείο έτσι γίνεται. Αν δεν γίνεται με τίποτα μπορείς να το πας σε πανσιον.Το ξέρω ότι κοστίζουν όλα αυτά, αλλά όταν πρόκειται για τραγικές συνθηκες, δεν πρέπει να αφήνουμε έτσι την κατάσταση, με όποιο κόστος.Επίσης η Εισαγγελέας σε εμένα τουλάχιστον πρότεινε και την ανώνυμη καταγγελία, για να μην υπάρξει μπλέξιμο με κανέναν τρελλό.Καλό είναι να είναι εξασφαλισμένο το που θα πάει το ζώο, πριν γίνουν οι κινήσεις αυτές.
Η δεύτερη λύση είναι να στήσεις αντίσκηνο έξω από την αστυνομία και να τους κυνηγάς μέχρι να αποφασίσουν να πάνε. Αν απειλείς με αναφορές οι δημόσιοι πλέον ψαρώνουν, γιατί ξέρουν ότι μπαίνουν στην λίστα για απολύσεις.
Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να τραβήξεις φωτογραφία το ζώο στο σπίτι του και να ξεκαθαρίσεις σε αυτόν, πως αν κάνει το παραμικρό και το εξαφανίσει θα διωχθεί για εγκατάλειψη.
Ο Νόμος παιδιά μας δίνει πλέον δυνατότητες, μένει σε εμάς να κάνουμε τα πάντα για την εφαρμογή του.
Τελευταία λύση, είναι να πας στον Γκλέτσο!!!(μην με παρεξηγήσεις μωρέ να ελαφρύνω λίγο το κλίμα και την στενοχώρια σου θέλω)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 09:08, 03-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από le chat noir
Catlover μου επειδή το έψαξα πρόσφατα το θέμα.Η μόνη λύση είναι να πας στο κοντινότερο μέρος που έχει Εισαγγελέα και υπάγεται το χωριό σου, φαντάζομαι είναι η Λαμία, προσπαθώντας να έχεις στοιχεία, πχ φωτογραφίες -μπορεί να χρειαστεί να κάνεις ακροβατικά για να τις τραβήξεις, αλλά αρκούν φωτογραφίες που να φαίνεται ότι η αλυσίδα είναι κοντή ή το νερό βρώμικο-τον νόμο ανα χείρας και κάποιες εγκυκλίους που καθοδηγούν τους Εισαγγελείς στο θέμα της κακοποίησης -αν θέλεις τα έχω, μπορώ να σου τα στείλω- και να ζητήσεις να το προωθήσει στο αρμόδιο αστυνομικό τμήμα.Πλέον έχουν ευαισθητοποιηθεί πολύ στο θέμα των ζώων και κινητοποιούνται. Μπορείς να προσπαθήσεις να συνεννοηθείς και με την πλησιέστερη φιλοζωική και να ρωτήσεις αν το παίρνουν με κάποιο χρηματικό αντίτιμο, για τις εξετάσεις του κλπ. Εδώ στην Πάτρα, που δεν υπάρχει δημοτικό κυνοκομείο έτσι γίνεται. Αν δεν γίνεται με τίποτα μπορείς να το πας σε πανσιον.Το ξέρω ότι κοστίζουν όλα αυτά, αλλά όταν πρόκειται για τραγικές συνθηκες, δεν πρέπει να αφήνουμε έτσι την κατάσταση, με όποιο κόστος.Επίσης η Εισαγγελέας σε εμένα τουλάχιστον πρότεινε και την ανώνυμη καταγγελία, για να μην υπάρξει μπλέξιμο με κανέναν τρελλό.Καλό είναι να είναι εξασφαλισμένο το που θα πάει το ζώο, πριν γίνουν οι κινήσεις αυτές.
Η δεύτερη λύση είναι να στήσεις αντίσκηνο έξω από την αστυνομία και να τους κυνηγάς μέχρι να αποφασίσουν να πάνε. Αν απειλείς με αναφορές οι δημόσιοι πλέον ψαρώνουν, γιατί ξέρουν ότι μπαίνουν στην λίστα για απολύσεις.
Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να τραβήξεις φωτογραφία το ζώο στο σπίτι του και να ξεκαθαρίσεις σε αυτόν, πως αν κάνει το παραμικρό και το εξαφανίσει θα διωχθεί για εγκατάλειψη.
Ο Νόμος παιδιά μας δίνει πλέον δυνατότητες, μένει σε εμάς να κάνουμε τα πάντα για την εφαρμογή του.
Τελευταία λύση, είναι να πας στον Γκλέτσο!!!(μην με παρεξηγήσεις μωρέ να ελαφρύνω λίγο το κλίμα και την στενοχώρια σου θέλω)
Λοιπον παιδια ΔΕΝ μου ειναι ευκολο να παω σε εισαγγελεα γιατι ειναι ΠΟΛΥ μακρια ΟΥΤΕ εχω στοιχεια και φωτογραφιες.Το σπιτι δεν μπορεις να το πλησιασεις.Διπλα ακριβως υπαρχει κτημα με κυνηγοσλυλα και ενα καναριο σε κλουβι και αυτα μολις δουν καποιον σηκωνουν το χωριο στο ποδι.Το σπιτι οπως ειπα ειναι απλησιαστο.Εχουν σηκωσει 3 μετρα μονοκοματα καγκελα.Σαν χτιστο ειναι.Δεν μπορεις να κανεις ουτε ακροβατικα. Την φιλοζωικη ΔΕΝ την βρηκα στο τηλ.Μια μερα επαιρνα τηλ και δεν απαντουσε κανενας.Το θεμα θα το αφησω ΕΤΣΙ.Αν δεν υπαρχει βοηθεια και απο αλλους φιλοζωους ή καποιο σωματειο ΔΕΝ κανουν τιποτα. Και περα απο αυτο ποιον να πρωτοκαταγγειλω? Ολα τα σκυλια του χωριου βαρελοσκυλα ειναι ή ζουν σε κοτετσι.Ουτε μπορω να πληρωνω πανσιον μπορω. Εφυγε ο αντρας μου 4 μηνες να δουλεψει απο το πρωι μεχρι το βραδυ χωρις ρεπο γιατι η κατασταση μας ειναι δυσκολη.Δεν μπορω να πληρωνω πανσιον ουτε εχω ακρες να ζηταω οικονομικη βοηθεια.Αυτα και καλημερα

υ.γ. ο Γλετσος ειναι για κλωτσιες.Ουτε εμεις οι πολιτες δεν τον βρισκουμε ποτε για δικα μας προβληματα.Μονο για τσαμπουκαδες ειναι ο πουθενας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CatLover09 : 03-07-13 στις 09:37.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 16:42, 03-07-13:

Κοριτσι μου εγω θεώρησα σκόπιμο να σου πω τις επιλογές με βαση αυτα που εχω ψαξει.Σαφως και δεν γνωρίζω την οικονομικη σου κατάσταση,ούτε πόσο μακρια είναι ο Εισαγγελέας.Γενικα καλό ειναι να γνωρίζουμε,οπως και να εχει και ασχετα με τις δυνατότητες μας την δεδομενη στιγμη.Μια αλλη σκέψη που μου ήρθε μόλις είναι να επικοινωνησεις με την πανελληνια ομοσπονδία. Ισως αυτοι να μπορουν και να μεσολαβησουν στην φιλοζωικη λαμιας να αναλάβει το περιστατικό. Επισης πολλες φορες δραστηριοποιουνται κ στελνουν απευθειας αστυνομια κλπ.Αν θες κατι τετοιο στειλε μου πμ να σου πω με ποιον πρεπει να επικοινωνήσεις και καποια αλλα σχετικα με αυτο για μια αντιστοιχη περιπτωση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

H CatLover09 έγραψε στις 17:32, 03-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από le chat noir
Κοριτσι μου εγω θεώρησα σκόπιμο να σου πω τις επιλογές με βαση αυτα που εχω ψαξει.Σαφως και δεν γνωρίζω την οικονομικη σου κατάσταση,ούτε πόσο μακρια είναι ο Εισαγγελέας.Γενικα καλό ειναι να γνωρίζουμε,οπως και να εχει και ασχετα με τις δυνατότητες μας την δεδομενη στιγμη.Μια αλλη σκέψη που μου ήρθε μόλις είναι να επικοινωνησεις με την πανελληνια ομοσπονδία. Ισως αυτοι να μπορουν και να μεσολαβησουν στην φιλοζωικη λαμιας να αναλάβει το περιστατικό. Επισης πολλες φορες δραστηριοποιουνται κ στελνουν απευθειας αστυνομια κλπ.Αν θες κατι τετοιο στειλε μου πμ να σου πω με ποιον πρεπει να επικοινωνήσεις και καποια αλλα σχετικα με αυτο για μια αντιστοιχη περιπτωση.
Αυτα ολα τα γνωριζω εχω μιλησει και με δικηγορους οι οποιοι μου ξεκαθαρισαν οτι χωρις στοιχεια του δραστη τιποτα δεν θα πετυχω.Παρολα αυτα προσπαθησα να ερθω σε επαφη και με φιλοζωους που ασχολουνται με κακοποιησεις και με την φιλοζωικη Λαμιας και απαντηση ΑΠΟ κανεναν ΔΕΝ πηρα. Δεν τα χωνω σε εσενα μην παρεξηγηθω αλλα στους τρυπιους μας νομους που στην επαρχια(και οχι μονο) ποτε δεν εφαρμοζονται.Αν νομιζεις οτι μπορω να βγαλω ακρη με την π.ο φυσικα και να μου στειλεις. Δεν εχω κατι αλλο να χασω.
Απο κει και περα τα ζωα (γιατι μαλλον ο τυπος εχει πανω απο ενα σκυλο) δεν ξερω που μπορουν να πανε. Δεν μπορω να αναλαβω αλλο ζωο εχω 3 και κοιταμε να μαζεψουμε χρηματα και να φυγουμε οριστικα απο Ελλαδα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Michaelnet

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους